Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pedig Amáliát megtapasztalni ...
    Szóval, ha az MT4-ed shortcutjában módosítod a Cél path-ját, akkor nem abban a hülye, hosszúnevű könyvtárban lesznek a cuccaid, hanem ott, ahova feltelepítetted a Metát. Azon belül is az MQL könyvtárban.
    Ehhez így kell módosítani a path végét: \terminal.exe" /portable
    de nem kellett módosítani semmit, jó volt mindíg

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      de nem kellett módosítani semmit, jó volt mindíg
      Amikor a Meta automatán ápdételt a build 600+ verzióra, akkor létrehozta azt a hosszúnevű mappát, de nem az MT4-en belül, hanem az adott user dokumentumai között, és ide átemelte az eredetileg meglévő indiket, ea-kat stb.

Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy használja a /portable módot, és akkor lényegesen könnyebb lesz az élete. Ilyenkor az MT4 könyvtáron belül lévő MQL mappában találod meg a cuccaidat.

Hozzászólás

• Na megint én és megint van egy idióta kérdésem. LHF trading szimulátort sikerült beüzemelni. Na most hogyan tudok buy, vagy sell megbízást kiadni? Megtaláltam hogy a Navigátorban a szkripteknél ott van az LHF_simulator_buy ..... meg az összes többi.
        Akárhogy is próbálom, mondjuk a nap végén betenni a megbízást de semmi. Kell állítgatnom valami extrát? vagy hogyan működik? van gyorsbillentyű a pause/start vezénylésére?
        "Ha már szép nem vagy, hülye ne legyél!"

Hozzászólás

• Nem nagyon megy az ilyesfajta számolás (sem), és nem szoktam napon túli üzletekkel foglalkozni, ezért lesz egy láma kérdésem.
          Ha az EURUSD long swapja -0.21, az azt jelenti, hogy ha tíz napig tartok egy pozit, akkor az 2.1 pipnyi összegbe fog kerülni nekem?

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem nagyon megy az ilyesfajta számolás (sem), és nem szoktam napon túli üzletekkel foglalkozni, ezért lesz egy láma kérdésem.
            Ha az EURUSD long swapja -0.21, az azt jelenti, hogy ha tíz napig tartok egy pozit, akkor az 2.1 pipnyi összegbe fog kerülni nekem?
            Mekkora pozi? Mi a számlavezetés devizaneme? Melyik bóker? Swap pontokban, vagy devizában van meghatározva a brókernél?

A jobb brókereknek van swap calculatoruk.
            Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mekkora pozi? Mi a számlavezetés devizaneme? Melyik bóker? Swap pontokban, vagy devizában van meghatározva a brókernél?
              Vételi Pozíció esetén (pip-ben), -0.21, ez van kiírva az Iron honlapján, ezért gondoltam, hogy ez 10 naponként tulajdonképpen +2.1 spread megfizetése.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Vételi Pozíció esetén (pip-ben), -0.21, ez van kiírva az Iron honlapján, ezért gondoltam, hogy ez 10 naponként tulajdonképpen +2.1 spread megfizetése.
                Igen, kb annyi. Nem tudom melyik nap számolják el a hétvégi swapot. Sok bróker szerdán levonja a hétvégi swapot, szóval ha peched van, lehet több is.
                Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Köszi, én is így képzeltem.

Hozzászólás

• Sziasztok, nem rég kezdtem el tőzsdézni, csak a tőkeáttételel kapcsolatba lenne egy kérdésem , javitsatok ki ha nem jol mondom. (+500 nál )

A tőkeáttétel az az a pénz amit a bank kölcsön ad hogy nagyobb legyen a profit/lose, és aztán vissza veszi mert neki is jövedelmező hogy nagyon a lose-om, és mindig a letét-et kell nézni és nem az ÉRTÉKEt ilyen esetbe , mert nem is mehetek 0 alá.

Előre Köszönöm, Üdv

Hozzászólás

• Lenne egy kérdésem, ami lehet triviális mások számára, de én mindíg gondolkozom rajta. A fibonacci berajzolásánál mi dönti el hogy lentről fölfele veszem fel a két pontot, vagy fentről lefele? Gondolom nem mindegy hogy lent vagy fent van a 100%.

Előre is köszi a választ.

Hozzászólás

• kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lenne egy kérdésem, ami lehet triviális mások számára, de én mindíg gondolkozom rajta. A fibonacci berajzolásánál mi dönti el hogy lentről fölfele veszem fel a két pontot, vagy fentről lefele? Gondolom nem mindegy hogy lent vagy fent van a 100%.

Na meg is válaszoltam magamnak ezt a kérdést. Hamarabb kérdeztem ,mint hogy egy kicsit utánnanéztem volna. Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!!!

Hozzászólás

• domcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok, nem rég kezdtem el tőzsdézni, csak a tőkeáttételel kapcsolatba lenne egy kérdésem , javitsatok ki ha nem jol mondom. (+500 nál )

A tőkeáttétel az az a pénz amit a bank kölcsön ad hogy nagyobb legyen a profit/lose, és aztán vissza veszi mert neki is jövedelmező hogy nagyon a lose-om, és mindig a letét-et kell nézni és nem az ÉRTÉKEt ilyen esetbe , mert nem is mehetek 0 alá.

Előre Köszönöm, Üdv
                          A kérdésed ebben a formában nekem nem annyira érthető. A tőkeáttételt úgy képzeld el, mint egy letétet. Mondjuk szeretnél 1000 dolcsi értékben x részvényt, de te csak 10 dollárt raksz letétbe és azt mondod, hogy ha esetleg elfogy ez a 10 dolcsi, mert rossz irányba indult el az ár, akkor még majd még adok. Ha nem adsz, akkor azt mondja a bróker, hogy oké, elfogyott a letét, innentől ha nem adsz még pénzt, akkor az már az én veszteségem lenne, úgyhogy eladom a részvényeid. Tehát gyakorlatilag mindig csak a veszteség finanszírozására hagysz ott pénzt. És nem a banknál, hanem a brókercégnél.
                          Talán nem tökéletes, ahogy elmagyaráztam, de érthető.

Hozzászólás

• kisDead eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Lenne egy kérdésem, ami lehet triviális mások számára, de én mindíg gondolkozom rajta. A fibonacci berajzolásánál mi dönti el hogy lentről fölfele veszem fel a két pontot, vagy fentről lefele? Gondolom nem mindegy hogy lent vagy fent van a 100%.

Ha a Te stratégiád az, hogy mindig 61.8-as fibonál lépsz be, akkor nem mindegy. De a visszateszt vonalak ugyanott lesznek.

Azt dönti el, hogy honnan húzod, hogy milyen visszatesztre számítasz. Egy eső trendbe akarsz beszállni, akkor lent legyen a 100% és vica versa.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha a Te stratégiád az, hogy mindig 61.8-as fibonál lépsz be, akkor nem mindegy. De a visszateszt vonalak ugyanott lesznek.

Azt dönti el, hogy honnan húzod, hogy milyen visszatesztre számítasz. Egy eső trendbe akarsz beszállni, akkor lent legyen a 100% és vica versa.
                              Köszi a megerősítést. Megtaláltam a HWtrader-es "kereskedés,de hogyan" topicban egy link alatt a leírását a fibonacci-nak. Praktizál még HWtrader? Elég jó lett az a téma, Biztos nem válik az ember kárára ha megtanulja behúzni a nevezetes szinteket.
                              Most egy darabig nem is kötögetek demóban mint a hülye gyerek, inkább berajzolgatom amit látni vélek, és később megnézem hogy igazolta-e a piac az elgondolásaimat. Rengeteg pár van, rengeteg rajzolnivalóval.

Hozzászólás

• http://penzugyiszemle.blog.hu/2014/0...zur_a_vilaggal

Olvastam ezt a blogot.

Azt írja:

"A gazdaságba pumpált fölös pénz ilyenkor utat talál magának, és logikus, hogy ha a belföldi szereplőknek nincs szükségük több pénzre a gazdaság működtetéséhez, akkor ez az út külföldre vezet. Két módon lehetséges ez: a hazai szereplők külföldi árukat és szolgáltatásokat vásárolnak és/vagy külföldi befektetési lehetőségeket keresnek. Mindkét esetben a Fed által teremtett pénz külföldre vándorol és pörgeti a külföldi gazdaságokat… átmenetileg.

A gond ott van, amikor a Fed visszavonja a pénzpumpát, ez a bizonyos külföldi gazdasági fellendülés ugyanis csak egy illúzió, melynek csúfos vége szakad akkor, amikor a Fed leállítja a pénznyomdákat. Jelen helyzetben a feltörekvő piacok itták és isszák ennek a jelenségnek a levét, akik végső soron a Fed miatt elveszítették önálló monetáris politikájukat, a gazdaságukra ugyanis elsősorban a Fed-nek van hatása, nem pedig a saját jegybankjuknak.

A Fed ezekben az országokban fenntarthatatlan boomot generált, amely keserű véget és akkor, ha az ingyen pénz elfogy. A feltörekvők ekkor devizájuk meredek gyengülésével nézhetnek szembe, a gazdaságuk hirtelen lelassul, a tőkebeáramlás leállhat, a kamatok pedig felmehetnek."

Valóban így van, ahogy azt megfogalmazza a blog írója vagy nem. Ha igen, akkor miért? Hiszen, ha az amerikaiak az ingyen pénzből külföldi terméket vásárolnak, akkor azokban az országokban munkahelyek jönnek létre, erősödik a gazdaságuk. Akkor miért fúvódik lufi és a "pénznyomda" leállításával miért pukkan ki?

Hozzászólás

Working...
                                X