Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• SSSszabo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Valóban így van, ahogy azt megfogalmazza a blog írója vagy nem. Ha igen, akkor miért? Hiszen, ha az amerikaiak az ingyen pénzből külföldi terméket vásárolnak, akkor azokban az országokban munkahelyek jönnek létre, erősödik a gazdaságuk. Akkor miért fúvódik lufi és a "pénznyomda" leállításával miért pukkan ki?
    Ez így ennél egy picit bonyolultabb, én sem tudom a pontos választ, de megpróbálom összekaparni tanulmányaimat.

A gazdasági növekedés csak egy cél. Ránézve a cicámra, ő ezzel tökéletesen nem ért egyet. Minek növekedni, ha elérted azt a szintet, hogy egész nap alhatsz, van, aki etessen és minden igényed kiszolgálja? Talán egyszer mi is elérjük ezt a szintet. Ha nem találunk magunknak állatot, aki képes lesz ellátni, majd teremtünk magunknak ;p

De addig is dolgozni kell. Szóval az egyik cél az, hogy legyen gazdasági növekedés. A másik cél, hogy legyen foglalkoztatottság, alacsony munkanélküliség. A harmadik cél az infláció alacsony szinten tartása, míg a negyedik az egyensúly, a stabilitás, hogy az előbb említett 3 cél úgy valósuljon meg, hogy nem borul fel se a kibocsátási, se a költségvetési mérleg. Hogy ezek miért célok, megint vitathatóak, dehát a közgazdaság már csak egy ilyen filozófikus tan.

A gazdasági növekedés és a foglalkoztatottság növelése kölcsönösen érdekelt, azonban a foglalkoztatottság növelése már célkonfliktusban van az inflációval. A nagyobb foglalkoztatottság növeli az inflációt, ami konfliktusban van a gazdasági növekedéssel. Az alacsony szinten tartott infláció és a stabilitás egymással érdekelt viszonyban állnak, azonban a stabilitás és a gazdasági növekedés között már újra célkonfliktus van, akárcsak a foglalkoztatottság és a stabilitás között. Nagyon sokszor közgazdasági vitatéma az, hogy a társadalomban az infláció védelme vagy a munkanélküliség csökkentése a fontosabb. Az is érdekes, hogy amíg az egyik modell működik az egyik térségben, máshol nem biztos, hogy úgy fog működni.

Ez olyan, mint a foglalkoztatottság és a bér konfliktusa. Ha azt szeretnénk, hogy minél többen dolgozzanak, több munkahely legyen, olcsóbban kell dolgozni. A cél nyilván az, hogy mindenki ingyen dolgozzon, biztosan bőven lenne munkahely az országban. Nyilván ez a lakosságnak nem jó, hiszen nem azért keresel bért, mert dolgozni akarsz, hanem azért dolgozol, mert valahogy bérhez kell jutnod, és egyelőre kevés egyéb alternatíva van, amivel fedezni tudod a fogyasztásod. Ugyancsak megkérdőjelezhető, hogy van-e értelme külföldi gyárakkal külföldi alapanyagokat felhasználva, külföldi piacra gyártani, miközben a foglalkoztatottak fizetése nem fedezi a kiadásaikat. A hitelkeret állandóan növelhető, a deficit finanszírozható, azonban egyszer túlfolyik a kád szélén.

Visszatérve a problémához, a pénzcsapokkal egy olyan lufit tartanak életben, amely egyszer ki fog durranni. A pénzcsapok elzárásával viszont a lufit nem lehet életben tartani. Tehát vagy kidurran, vagy leereszt, semelyik nem jó. Viszont az intenzitáson is nagy hangsúly van. Ugyancsak közgazdasági kérdés, hogy a konjuktúraciklusban elkerülhetetlen recesszió milyen intenzitása előnyösebb. Lehet egy hatalmas traumával belekerülni a pangásba, ahonnan nagyobb lendülettel kezdődhet a prosperitás és az expanzió, de úgy is lehet, hogy szépen lassan, óvatosan szaggatják le a sebtapaszt. Szóval nem egyszerű. Egy biztos, hogy rendesen fel fogja kavarni a vizeket a következő évtized, és meg vagyok róla győződve, hogy nincs olyan közgazdász, akinek lenne az aktuális helyzetben érvényes, kiszámítható, alkalmazható modellje. Tehát van két oldal, és halljuk a jóslatokat. Akinek bejön, majd ír róla egy könyvet mint sikeres közgazdász.

Nem hiszem, hogy tudtam segíteni, de ez akkor sem egyszerű
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• A nagyobb foglalkoztatottság növeli az inflációt? Minél kevesebb a munkanélküli, annál magasabb az infláció? Miért?

Hozzászólás

• :-) a lényeg nem az infláció, hanem a mögötte zajló folyamatok! Egyszerűsítve: a növekvő kereslet növekvő árakkal jár együtt, a növekvő kereslet, növekvő munkaerőigénnyel jár és az újonnan foglalkoztatottak szintén a keresletet növelik és így tovább.
        http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

• Az inflációt az okozza, hogy az árak gyorsabban növekednek, mint a bérek, nem? Aminek következtében ugyanazért a pénzért, kevesebb árut tudunk venni. Nem lehetne az megoldás, ha a bérek az árakkal megegyező mértékben emelkednének?

Hozzászólás

• SSSszabo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A nagyobb foglalkoztatottság növeli az inflációt? Minél kevesebb a munkanélküli, annál magasabb az infláció? Miért?
            Gondolj csak bele, az ingatlanpiac hogyan változott azóta, hogy az emberek leálltak a hitelfelvétellel. Ha nincs kereslet, az árak zuhannak.

Minél többen dolgoznak, annál több a lakosság elköltendő jövedelme, ami felfelé hajtja az árakat.

A bérek emelése önmagában problémás, a munkaadónak az az érdeke, hogy csökkentse a béreket. Emelés helyett inkább elküldi a dolgozókat, aminek már hatása van az infláció visszaszorítására... sok egyéb mellett
            http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A nagyobb foglalkoztatottság növeli az inflációt, ami konfliktusban van a gazdasági növekedéssel.
              Szerinted miért gátolja a magasabb infláció a gazdasági növekedést? (extrém magas inflációktól eltekintve)

SSSszabo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az inflációt az okozza, hogy az árak gyorsabban növekednek, mint a bérek, nem?
              Nem. Az infláció csak az árak folyamatos növekedését jelenti. Akkor is infláció van, ha a bérek gyorsabban nőnek, mint az árak.

Hozzászólás

• A brókerem kezd egyre jobban trógerkodni. A ma éjszakai történet. Ilyenből egyre több van.

Click image for larger version

Name:	audjpyh1.png
Views:	1
Size:	29,5 KB
ID:	149517

Nem szoktam csapdosni az asztalt, inkább odébb állok, ha valami nem tetszik.
                De lehet, hogy most egy levelet mégis megeresztek. Vagy fölösleges?

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A brókerem kezd egyre jobban trógerkodni. A ma éjszakai történet. Ilyenből egyre több van.

[ATTACH]5464[/ATTACH]

Nem szoktam csapdosni az asztalt, inkább odébb állok, ha valami nem tetszik.
                  De lehet, hogy most egy levelet mégis megeresztek. Vagy fölösleges?
                  ez most mindenkinél ilyen

> Unemployment Rate

megnéztem webes platformokon én is reggel

Hozzászólás

• Igen. Épp arra alapozva húztam egy olyan szinthez, ahová talán leszúrhat a hír alatt majd.
                    Értem én, hogy lehet nem volt neki likviditása ott, de ez engem nem annyira érdekel.

Nincs para, mert arra számítok, hogy fog még lejjebb menni. De azért mégis...ha már ott volt a tp, akkor zárjon.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igen. Épp arra alapozva húztam egy olyan szinthez, ahová talán leszúrhat a hír alatt majd.
                      Értem én, hogy lehet nem volt neki likviditása ott, de ez engem nem annyira érdekel.

Nincs para, mert arra számítok, hogy fog még lejjebb menni. De azért mégis...ha már ott volt a tp, akkor zárjon.
                      ahhhhh

szóval nem a mozgással volt a probléma, hanem a nem teljesüléssel
                      az más, sorry

Hozzászólás

• Sajnos ezt be kell nyelned. Éjszaka + hír egyben, ilyenkor jól megnyújtják a spreadet. A fenti kép alapján itt több volt mint 4-5 pip.

Hozzászólás

• Megírták, amire számítottam. 10 pipre tágult, ezért nem tudott teljesülni. Azért egy próbát megért.
                          Igazából jó dolog, hogy sokszor elég pontosan eltalálom a beszállás meg a kiszállás helyét, csak ez azzal is jár, hogy két hét alatt 6 trédből négyszer vagy nem nyitott be 1-2 pippel, vagy éppen nem zárt. Aztán most elszakadt a cérna.
                          Majd kevésbé leszek kapzsi...

Hozzászólás

• Legközelebb számolj rá még öt pipet, és akkor remélhetőleg teljesülni fog... Bár amilyen szerencséje van az embernek, akkor meg biztos bőven tovább fog szaladni a céláron. :-D

Hozzászólás

• Az nem zavar, ha továbbmegy. Nem lehet mindig megfogni az egész mozgást, bár igyekszik az ember. De tényleg kicsit többet fogok ráhagyni...

Hozzászólás

• Sziasztok.

Mennyire álltalános hogy az amcsi tőzsde nyitásakor nagy mozgások vannak? Én itt most pl az EURGBP, GBPCHF párokra gondolok mert 10:30 kor hatalmas rés keletkezett, meglódultak és úgy kivette a mozgás a stoppomat mint a szél, pedig nagy hír sem volt.
                                "Ha már szép nem vagy, hülye ne legyél!"

Hozzászólás

Working...
                                X