Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

A GTT macd alapján lép be, de ebben az irány nélküli kísérletben valószínű ennek nincs szerepe, hiszen azért irány nélküli, mert 2 számlán (lsd. az oldalon 2 db mt4i link) azonos ponton, azonos méretű pozíciókkal 12 pipes gridekkel és 12 pipes TP-vel, SL nélkül veti ki a hálóját, azaz, ahogy írtad a rossz irányt gridezi. A lezártakat, mikor és miért nyitja vissza, az érdekes és az is, hogy közben manuálisan is zár...

Abban a bazi nagy, korrekció nélküli fekete gyertyában ugyan a sell-ekkel keres, de nem jöhet annyi össze velük, mint a buy-ok által exponenciálisan növekvő veszteség. Az utána lévő zavaros oldalazásban, ha nem szedi össze magát mindkét oldal, akkor mínuszos.

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Abban a bazi nagy, korrekció nélküli fekete gyertyában ugyan a sell-ekkel keres, de nem jöhet annyi össze velük, mint a buy-ok által exponenciálisan növekvő veszteség. Az utána lévő zavaros oldalazásban, ha nem szedi össze magát mindkét oldal, akkor mínuszos.
      Nyilván mindkét iránynak, külön-külön is meg kell állnia a helyét. Vagyis ha csak a short EA menne, vagy csak a long, akkor is profitot kell termelniük.
      Nem a két oldal összege lesz a profit.

Hozzászólás

És pontosan hogyan/mikor keresi a pénzt? Trendben vagy oldalazásban? És vajon növeli a lotokat valamilyen módszerrel?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          És pontosan hogyan/mikor keresi a pénzt? Trendben vagy oldalazásban? És vajon növeli a lotokat valamilyen módszerrel?
          Hogy a GTT mit csinál, nem tudom, mert nem ismerem. Csak tippelem, hogy úgy működik, vagy hasonlóan, mint ahogy írtam, de ha nem, akkor sem érdekel.
          Az érdekel, hogy az én stratimmal mit tudok kihozni...
          Ebben van lotemelés, természetesen.
          Oldalazásban keres többet, de trendben is kicsit, és egyben növeli a kockázatot. Mármint az MC kockázatát.

Hozzászólás

Közben gondolkoztam rajta, nagyjából összeraktam a képet. Nem egészen értetem, mert én nem így szoktam gridezni, de tetszik, holnap ha lesz időm, nekimegyek a teszterrel

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Közben gondolkoztam rajta, nagyjából összeraktam a képet. Nem egészen értetem, mert én nem így szoktam gridezni, de tetszik, holnap ha lesz időm, nekimegyek a teszterrel
              Én valami ilyesmire gondoltam:

A lotemelés tetszőleges, de a trend irányú (itt buy) mindig kisebb, mint a mellette levő trend elleni (itt sell), viszont arányosan növekszik a trend ellenivel.

De függetlenítsük ezt most már a GTT-től, mert azt nem tudjuk, mit művel.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én valami ilyesmire gondoltam:

A lotemelés tetszőleges, de a trend irányú (itt buy) mindig kisebb, mint a mellette levő trend elleni (itt sell), viszont arányosan növekszik a trend ellenivel.

De függetlenítsük ezt most már a GTT-től, mert azt nem tudjuk, mit művel.
                Ez egy tesztelt EA?

Hozzászólás

Ez egy tesztelt EA?
                  Hogy érted?
                  Tesztelgetem mostanában folyamatosan. Nem hosszan, a konkrét eredmény az elmúlt 5 évre nem érdekel. Csak vizuál teszten, hogy nézzem, mikor mit csinál. És ez nem egy fix, beleégetett stratégiával dolgozik, hanem csak a funkciók vannak a robotnak, aztán millióféle kombinációt, azaz stratégiát lehet kitalálni, osszeállítani általa. Ilyesmivel kísérletezek.
                  Mármint Strategy Tester-rel.

Ha hozzáértő ember át tudná alakítani, hogy ne pending orderekkel dolgozzon, hanem azonnal kössön, amikor kell, és a zárásokat is pontosan egyszerre csinálja, mindegy, hogy egyik irány nagyobb mínuszban van ( a spread miatt), mint a másik plusz.
                  Mert jelen formájában nem jó az EA változó spread-es brókerhez. Tesztelni se lehet rendesen, fix spread-es adatokon sem.
                  (vagy csak én nem tudom beállítani a megfelelő értékeket.)

Hozzászólás

Hogy érted?
                    Tesztelgetem mostanában folyamatosan. Nem hosszan, a konkrét eredmény az elmúlt 5 évre nem érdekel. Csak vizuál teszten, hogy nézzem, mikor mit csinál. És ez nem egy fix, beleégetett stratégiával dolgozik, hanem csak a funkciók vannak a robotnak, aztán millióféle kombinációt, azaz stratégiát lehet kitalálni, osszeállítani általa. Ilyesmivel kísérletezek.
                    Mármint Strategy Tester-rel.

Ha hozzáértő ember át tudná alakítani, hogy ne pending orderekkel dolgozzon, hanem azonnal kössön, amikor kell, és a zárásokat is pontosan egyszerre csinálja, mindegy, hogy egyik irány nagyobb mínuszban van ( a spread miatt), mint a másik plusz.
                    Mert jelen formájában nem jó az EA változó spread-es brókerhez. Tesztelni se lehet rendesen, fix spread-es adatokon sem.
                    (vagy csak én nem tudom beállítani a megfelelő értékeket.)
                    aha, szóval ez a MR.dollar_pending ordrers EA

Hozzászólás

aha, szóval ez a MR.dollar_pending ordrers EA
                      Igen. De nem ez lenne a lényeg.

Hozzászólás

Igen. De nem ez lenne a lényeg.
                        hanem a beállítása:-)

Hozzászólás

Volna egy kérdésem robotoskohoz, programozni tudókhoz, de nem biztosm hogy csak ők tundak válaszolni.
                          A bróker jelezte, hogy túl gyakori kéréseket vagy túl gyakran küld(enek) utasításokat a robot(ok) a szerverüknek, ami túlterheli őket. (Több robi fut.)
                          Kérték, csökkentsem ezeket...

Az én kérdésem, hogy anélkül, hogy levenném az EA-kat, mit lehet tenni velük, hogy a broki meg legyen elégedve a vacak szerverük terhelésével??
                          Olyasmire gondolok, hogy pl. a csúszóstoppot megszüntetni, - vagy ez egyáltalán okozhatja a fenti problémát (nem részletezték jobban).

Hozzászólás

Volna egy kérdésem robotoskohoz, programozni tudókhoz, de nem biztosm hogy csak ők tundak válaszolni.
                            A bróker jelezte, hogy túl gyakori kéréseket vagy túl gyakran küld(enek) utasításokat a robot(ok) a szerverüknek, ami túlterheli őket. (Több robi fut.)

Az én kérdésem, hogy anélkül, hogy levenném az EA-kat, mit lehet tenni velük, hogy a broki meg legyen elégedve a vacak szerverük terhelésével??
                            Olyasmire gondolok, hogy pl. a csúszóstoppot megszüntetni, - vagy ez egyáltalán okozhatja a fenti problémát (nem részletezték jobban).
                            Az legtöbb utasítást a csúszóstop adja.Érdemes lehet kivenni a tized csúsztatásokat,és akkor a csúszó megmarad,de harmadára esik az utasítások száma.
                            Érdemes még kivenni a szimbolumokból az összes nem használtat,ez gyorsabbá teszi a Te serveredet,és kevesebb adatot kér a brokitól.

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az legtöbb utasítást a csúszóstop adja.Érdemes lehet kivenni a tized csúsztatásokat,és akkor a csúszó megmarad,de harmadára esik az utasítások száma.
                              Érdemes még kivenni a szimbolumokból az összes nem használtat,ez gyorsabbá teszi a Te serveredet,és kevesebb adatot kér a brokitól.
                              Köszönöm!!!
                              A csúszóstopnál semmit nem tudok állítani azon kívül, hogy hány pipnél kezdjen el működni... Pl. ha 20 pip, akkor 20 pip jó irányú mozgás esetén aktiválódik, és pipenként mozog, ahogy az árfolyam is.

A szimbólumok kivételét hogy érted?

Hozzászólás

engem múltkor letiltottak éles kereskedés közben mert gyakorlatilag megbénítottam a szervert sajnos az a tapasztalatom hogy ha azt mondják nagy a terhelés akkor valami más nem tetszik nekik....(de lehet ez csak paranoja)
                                http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

Working...
                                X