Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ár éppen elégszer csinálja az ellenkezőjét annak, amit várnak és/vagy mondanak az elemzők, hogy ne lehessen a kis embereknek könnyen pénzt keresni.
    Hát akkor megvan a megoldás: meg kell nézni, hogy melyik elemző téved a leggyakrabban és be kell kötni az ellenkezőjét amit mond.

Hozzászólás

• szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát akkor megvan a megoldás: meg kell nézni, hogy melyik elemző téved a leggyakrabban és be kell kötni az ellenkezőjét amit mond.
      Hát körülbelül így működik. Az elemző meg továbbra is hiteles marad.

Hozzászólás

Az elég kevés, hogy nem találja el az irányt beszálláskor.
        A jó kiszállás legalább ilyen fontos lenne, de abban megint csak tévedni fog.
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• köszi a válaszokat skacok, ám nagyon leegyszerűsítve az árfolyamat csak és kizárólag a kereskedés határozza meg, nem? és sztem ha egy régióra a recesszió pecsétje rá van nyomva akkor a pénzneme elértéktelenedik, a kutyának sem kell, szóval nem értem a kereskedőket akkor, h pl. ma miért vették az eurot a rossz hírekre, mert vették, a forex factoryn mindig figyelem mielőtt pozíciót nyitok, és több regelt tag a rossz hírre fogta magát és vette az eurot, és jelenleg is 68%<>32% oszlonaka meg a longok és a shortok...

a másik meg az, h nincs vmi forex factoryhoz hasonló oldal ahová regelsz és figyeli mikor merre nyitsz pozíciót?

egyáltalán miért nincs egy oldal, mint pl. a facebook, és akkor minden kereskedő regel oda és megbeszélik merre nyitnak pozíciót, aztán mikor zárják le?
          erről szól az egész, ha ez tömeges lenne, ebből szépen meg lehetne élni

picit dühös vagyok mert tegnap 30 euro profitot realizáltam (100 euroval kereskedek mindig és 1:100as tőkeátétellel, csak forex és az indexek) és ma minusz 8 euro van ott ma csak az eur-usd-t nyomom és shortba, mert ugye 1,39-ről nagyon visszapattant pár hónapja a cucc és a volt luxemburgi pénzügyminiszter aki most eu-s miniszter (vmi jungker vagy jungwirt) is meg mario draghi is jelezte h az eunak gyengébb pénz kell most mert a recesszió elkerülhetetlen és ha erős marad az euro akkor ide befektetés nem jön. Teljes mértékben igaza van, logikus, de valahogy ezt a kereskedő mintha nem hallották volna meg: múlt héten pl. a vasárnapi nyitás és a pénteki zárás között -20-25 pip volt csak, ami nagyon csak gyenge

bocsi h hosszúra sikeredtem

Hozzászólás

A megoldás valami más lesz, de amíg nem jövök rá, hogy mi, addig marad a jelenlegi verzió: nem figyelek semmiféle előrejelzést, és vacakolok a TA-val, hátha ad +1-2% esélyt a javamra

Hozzászólás

• Yossuan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nagyon leegyszerűsítve az árfolyamat csak és kizárólag a kereskedés határozza meg, nem?
              Alapvető tévedésben vagy, ha arra gondolsz, hogy az árfolyamot a kereskedők határozzák meg az ügyleteikkel. A piacot a Nagy Pénz mozgatja, a nagyvállalatok, bankok és néhány más, rendkívül tőkeerős szereplő. Az átlagos, sőt, az átlag feletti kereskedők is csak nyomozzák a történéseket, és próbálnak profitálni a mozgásból. Több-kevesebb sikerrel

Hozzászólás

Alapvető tévedésben vagy, ha arra gondolsz, hogy az árfolyamot a kereskedők határozzák meg az ügyleteikkel. A piacot a Nagy Pénz mozgatja, a nagyvállalatok, bankok és néhány más, rendkívül tőkeerős szereplő. Az átlagos, sőt, az átlag feletti kereskedők is csak nyomozzák a történéseket, és próbálnak profitálni a mozgásból. Több-kevesebb sikerrel
                Esetleg összeesküvés elméleteitek vannak?

Hozzászólás

• Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Esetleg összeesküvés elméleteitek vannak?
                  Nincs szükség elméletekre, az összeesküvés az tény Összeesküvés, szemfényvesztés, átverés, kizsákmányolás, megfélemlítés, elnyomás... Ez itt a forex

Hozzászólás

Nincs szükség elméletekre, az összeesküvés az tény Összeesküvés, szemfényvesztés, átverés, kizsákmányolás, megfélemlítés, elnyomás... Ez itt a forex
                    Nagyon jó ...!

Hozzászólás

köszi a válaszokat skacok, ám nagyon leegyszerűsítve az árfolyamat csak és kizárólag a kereskedés határozza meg, nem? és sztem ha egy régióra a recesszió pecsétje rá van nyomva akkor a pénzneme elértéktelenedik, a kutyának sem kell, szóval nem értem a kereskedőket akkor, h pl. ma miért vették az eurot a rossz hírekre, mert vették, a forex factoryn mindig figyelem mielőtt pozíciót nyitok, és több regelt tag a rossz hírre fogta magát és vette az eurot, és jelenleg is 68%<>32% oszlonaka meg a longok és a shortok...
                      Logikát keresel a piacban. Elvárod, hogy a piac úgy viselkedjen ahogy elgondoltad, és ha nem így van akkor dühös leszel. Ez a biztos módja annak, hogy kiejtsd magad a játékból.

Van itt egy cucc, ha vkit érdekel. FF-en találtam. Véletlenszám-generált chart.
                      Lehet rajt trendet elemezni, támaszokat észrevenni, alakzatok, kitörések, minden amit akarsz.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

Logikát keresel a piacban. Elvárod, hogy a piac úgy viselkedjen ahogy elgondoltad, és ha nem így van akkor dühös leszel. Ez a biztos módja annak, hogy kiejtsd magad a játékból.

Van itt egy cucc, ha vkit érdekel. FF-en találtam. Véletlenszám-generált chart.
                        Lehet rajt trendet elemezni, támaszokat észrevenni, alakzatok, kitörések, minden amit akarsz.
                        Ez gyönyörű grafikon, köszi! És akkor most döntsd el, hogy milyen stratégiát választasz a kereskedéshez?

Hozzászólás

köszi a válaszokat skacok, ám nagyon leegyszerűsítve az árfolyamat csak és kizárólag a kereskedés határozza meg, nem? és sztem ha egy régióra a recesszió pecsétje rá van nyomva akkor a pénzneme elértéktelenedik, a kutyának sem kell, szóval nem értem a kereskedőket akkor, h pl. ma miért vették az eurot a rossz hírekre, mert vették, a forex factoryn mindig figyelem mielőtt pozíciót nyitok, és több regelt tag a rossz hírre fogta magát és vette az eurot, és jelenleg is 68%<>32% oszlonaka meg a longok és a shortok...

a másik meg az, h nincs vmi forex factoryhoz hasonló oldal ahová regelsz és figyeli mikor merre nyitsz pozíciót?

egyáltalán miért nincs egy oldal, mint pl. a facebook, és akkor minden kereskedő regel oda és megbeszélik merre nyitnak pozíciót, aztán mikor zárják le?
                          erről szól az egész, ha ez tömeges lenne, ebből szépen meg lehetne élni

picit dühös vagyok mert tegnap 30 euro profitot realizáltam (100 euroval kereskedek mindig és 1:100as tőkeátétellel, csak forex és az indexek) és ma minusz 8 euro van ott
                          Minden rossz szándék nélkül, de biztos, hogy egy olyan papír a legjobb daytradre ami napi 40 pipet mozog. Mindegy veszik-e vagy adják, ezek nagyon kis mozgások. Pár éve napi 250-et mozgott. Ott lehetett háborogni, amikor fogta magát és 1 óra alatt vagy 10 perc alatt esett 200 pipet, nem most.
                          www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

sziasztok,

elárulná nekem vki h pl. az EUR/USD párosnál miért rallyzik az euro iszonyatosan mikor most jelentették be nemrég h 2 éves mélyponton a eurozóna, nincs fejlődés, jön megint a recesszió, mindemellett az amerikai gazdaság szárnyal, pl. a GDP 4% lett a 3% várt helyett?

sztem tök logikus lenne h az euro romlik a hírre és a kereskedők szabadulnak tőle, ehelyett mintha kapkodnák az eurot, jelenleg az 1,32xx szinten kéne már valahol lennie és őszre erősen közelítenie kéne az 1,30xx szintekig...

vagy teljesen el vagyok tévedve?

köszönöm a válaszokat!

Üdv.
                            Y
                            A kép ettől árnyaltabb. Az a gond, hogy a hírek piacra hatását nem tudod előre megmondani, ergo nem mindig igaz, hogy a jó hír = deviza javulása.
                            Adott esetben például az, hogy az eurozónában rosszak az adatok, azt jelenti, hogy az LTRO-t (ami ugye kb. ugyanaz, mint az USÁ-ban a kötvényvásárlási program) hosszabb távon lesznek a jegybankárok kénytelenek fenntartani. Ennek ténye okozhatott némi erőt az euroban, de lehet, hogy egy egyszerű short squeeze volt.
                            www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Minden rossz szándék nélkül, de biztos, hogy egy olyan papír a legjobb daytradre ami napi 40 pipet mozog. Mindegy veszik-e vagy adják, ezek nagyon kis mozgások. Pár éve napi 250-et mozgott. Ott lehetett háborogni, amikor fogta magát és 1 óra alatt vagy 10 perc alatt esett 200 pipet, nem most.
                              Volt ma valami mozgás?

Hozzászólás

Ez gyönyörű grafikon, köszi! És akkor most döntsd el, hogy milyen stratégiát választasz a kereskedéshez?
                                Mindenki olyat választ, ami a saját személyiségét a legjobban tükrözi.

Szerintem az a lényeg, hogy megtaláljuk azt, amit hosszú távon csinálni akarunk a piacon és hinni tudunk benne 100%-ig.

Vagy megpróbáljuk találgatni, hogy az árfolyam merre, mikor, mennyit, és főleg miért fog elmozdulni, és totál elveszünk a gyertyákban meg a hírekben. Erre próbáltam rávilágítani, hogy emberi szem nem tud különbséget tenni a véletlen és a valós chart között.

Hozzászólás

Working...
                                X