Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az a lényeg, hogy megtaláljuk azt, amit hosszú távon csinálni akarunk a piacon és hinni tudunk benne 100%-ig.
    Ennyi.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez gyönyörű grafikon, köszi! És akkor most döntsd el, hogy milyen stratégiát választasz a kereskedéshez?
      Mindenre van megoldás, erre is.

Ha másképp nem megy, akkor a legegyszerűbb és legősibb stratégiát érdemes választani, amivel egy kaszinóban szinte befektetés nélkül, kockázatmentesen és konzisztensen pénzt lehet keresni:

nekik dolgozol.

Hozzászólás

• a FOREX factoryn mindig figyelem mielőtt pozíciót nyitok, és több regelt tag a rossz hírre fogta magát és vette az eurot
        Andre Kostolany szerint tőzsde olyan, mint a részeg ember. Néha nevet rossz híren, és elsírja magát a jó híren.
        Én nem a híreket figyelem, hanem a hírekre adott reakciót. Ha rossz eur hírek és jó dollárhírek érkeznek sorozatban, de az EURUSD csak egy helyben toporog, esetleg még emelkedésre is futja, akkor valakik veszik az Eurot és/vagy adják a dollárt. Pont nem érdekel, hogy ki és miért teszi. A tény, hogy a rossz hírek nem tudják lejjebb vinni az árat. Aztán egyszer csak érkezik majd egy kicsivel kedvezőbb eur hír, vagy kedvezőtlenebb dollárhír, és kilő long irányba az eurusd. Az elemzők meg végre úgy csinálhatnak, mint akik tudják, hogy mi történt a piacon

Hozzászólás

• Kedvelem ,ahogy könnyedén próbálod megközelíteni a piacot.A technikai elemzésnek nem sok értelme van,Én eleve nem idő alapu chartot nézek,de az utolsó mondatod nagyon ül.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Andre Kostolany szerint tőzsde olyan, mint a részeg ember. Néha nevet rossz híren, és elsírja magát a jó híren.
            Én nem a híreket figyelem, hanem a hírekre adott reakciót. Ha rossz eur hírek és jó dollárhírek érkeznek sorozatban, de az EURUSD csak egy helyben toporog, esetleg még emelkedésre is futja, akkor valakik veszik az Eurot és/vagy adják a dollárt. Pont nem érdekel, hogy ki és miért teszi. A tény, hogy a rossz hírek nem tudják lejjebb vinni az árat. Aztán egyszer csak érkezik majd egy kicsivel kedvezőbb eur hír, vagy kedvezőtlenebb dollárhír, és kilő long irányba az eurusd. Az elemzők meg végre úgy csinálhatnak, mint akik tudják, hogy mi történt a piacon
            én is hasonlóképp spekulálok csak mégegyszerűbben, kb 1 mondatban megfogalmazva: Ha eshetne de nem esik, akkor felfelé akar menni.

Hozzászólás

• sziasztok,

kérdésem lenne azzal kapcsolatban h szerintetek mire erősödhetett ma az euro a dollárhoz képest amikor 8 hír közül a dollárra mind a 8 jó volt, talán a legjobb a beszerzési menedzserindex megugrása ill. a feldolgozóipari eredmények, sőt a munkanlküliekből is kevesebb lett, és ezzel a FED tényyleg nem kell h várjon 2015 nyaráig és még az idén (sztem október elején) megemeltheti az irányadó kamatlábat....no és az eurora meg csupa rossz hír jött ma is, és most már a legoptimistább közgazdászok is elismerik h az EU nem képes kijönni lassan már 7 éve a receszióból...na ezekre a hírekre ma az euro elkezdett erősödni, a dollár a jennel jól bírta, szinte stagnált, az arany ára csökken, ez várható volt, de szerintem az is h az EUR/USD ma estére olyan 1,3220 - 1,3240 között oldalazna, várva a holnapi FED elnökasszonyi beszédet....

van vkinek ötlete h mi okozhatja ezt az anomáliát h majdnem 40 pip-et emelkedett az euro a dollárhoz képest a fent említett kontextusra?

Hozzászólás

• Majd szèp lassan te is rájössz hogy a hirek bejelentesek beszedek csak arra jok hogy a kisembereket becsapjak...csak a chart a lenyeg mas nem szamít..
                http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

• Yossuan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ...
                  van vkinek ötlete h mi okozhatja ezt az anomáliát h majdnem 40 pip-et emelkedett az euro a dollárhoz képest a fent említett kontextusra?
                  Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de bármi is okozta, nekem most van egy ingyen (BE) longom EURUSD-n
                  Biztos vagyok benne, hogy akadnak, akik nagyon pengék a hírek/fundamentumok elemzésében, és ezt ki is tudják használni, de én inkább nem folyok bele. A híreket is le lehet kereskedni, de az egy külön műfaj, és nem könnyű. Én is nézegetem egy ideje a lehetőségeket, de szigorúan technikai oldalról közelíteném meg.

Hozzászólás

• EUR/USD-n kivettem a stop losst, bár most már eléggé mínuszban vagyok, de továbbra is abban bízom h még az idén lesz 1,30xx alatti az árfolyam, technikai elemzés ide vagy oda, látva a sok elemzőcéget meg a beffulladt, nem valóravált szuperindikátorok jelzéseit én inkább kitartok amellett h az árfolyamot első soron a hírek alkotják és nem lehet egy chartot simán technikailag elemezni a 'ceteris paribus' függvényében, mert a világ percről percre változik
                    2 hete kezdtem újra tőzsdézni és megdupláztam a tőkémet csak a EUR/USD párossal, most jelenleg a nagy mínusz által még mindig megmásfélszerezve van a tőkém és nyitott pozícióm 2. napja 1,3260-os árfolyamnál nyitva shortban.

Az árfolyam legyen velünk

Hozzászólás

EUR/USD-n kivettem a stop losst, bár most már eléggé mínuszban vagyok, de továbbra is abban bízom h még az idén lesz 1,30xx alatti az árfolyam, technikai elemzés ide vagy oda, látva a sok elemzőcéget meg a beffulladt, nem valóravált szuperindikátorok jelzéseit én inkább kitartok amellett h az árfolyamot első soron a hírek alkotják és nem lehet egy chartot simán technikailag elemezni a 'ceteris paribus' függvényében, mert a világ percről percre változik
                      2 hete kezdtem újra tőzsdézni és megdupláztam a tőkémet csak a EUR/USD párossal, most jelenleg a nagy mínusz által még mindig megmásfélszerezve van a tőkém és nyitott pozícióm 2. napja 1,3260-os árfolyamnál nyitva shortban.

Abban teljesen igazad van, hogy a híreknek nagy szerepe van az árfolyam mozgásában. Viszont ebből nem következik az, hogy jó hírre egy deviza drágul, rossz hírre meg gyengül. Ha ez így lenne, akkor már mindenki hírekre kereskedne, és kőgazdag lenne. Ez sokkal összetettebb dolog. Például nem mindegy, hogy a piaci várakozások mennyire épültek be az árba.....stb.
                      Amit most csinálsz stop loss nélkül, az szerény véleményem szerint szimpla szerencsejáték. A tőzsde egy olyan műfaj, ahol az embernek nem lehet mindig igaza. Amíg ezt nem vagy képes elfogadni, addig szinte biztos, hogy masszív bukó leszel (és a brókerek kedvence ).
                      Én azt javaslom, hogy olvass pár jó könyvet a témában, és próbáld meg alkalmazni őket. Pl.: Trading in the zone....stb.
                      Ja, és ajánlanám az alábbi blogbejegyzést is egy nálunk sokkal tapasztaltabb tradertől: http://vakmajom.hu/?doc=stoploss
                      Sok sikert, és a piac legyen veled!
                      www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

EUR/USD-n kivettem a stop losst, bár most már eléggé mínuszban vagyok, de továbbra is abban bízom h még az idén lesz 1,30xx alatti az árfolyam, technikai elemzés ide vagy oda, látva a sok elemzőcéget meg a beffulladt, nem valóravált szuperindikátorok jelzéseit én inkább kitartok amellett h az árfolyamot első soron a hírek alkotják és nem lehet egy chartot simán technikailag elemezni a 'ceteris paribus' függvényében, mert a világ percről percre változik

Bocs, amit írok nem beszólogatásnak szánom, hanem a saját érdekedben mondom:

Sidiusnak, aki az egyik legjobb és legtapasztaltabb trader volt ezen a fórumon (nagyon régóta volt/van a szakmában már a kilnecvenes évek második felében befektetőként igen komoly pénzekkel volt jelen a BP. értéktőzsdén is) volt egy híres mondása, amivel egy ehhez hasonló posztra válaszolt és ami ebben az esetben így hangzana:

"Örülj a két hét alatt megduplázott számlának, és jó érzéssel gondolj majd rá, ha már egy fillér sem lesz belőle..."

Az ilyen formában stop loss nélküli kereskedéshez még annyit tennék hozzá, hogy ha komolyabban tervezel, hosszabb távon ilyen szemlélettel kereskedni, akkor inkább kapcsold ki a gépet, és adakozd el pénzt...jobban jársz.

Hozzászólás

• valahol az egész tőzsdézés szerencsejáték, olyan mint a sportfogadás, azzal a különbséggel h itt nincs döntetlen
                          nem lehet a jelenben egyértelműen megmondani h hol lesz az árfolyam mondjuk jövő hét szerdán 17:55-kor, szóval a 'chart elemzés' sztem nem sokat ér, viszont annyiban egyetértek h ez egy olyan szerencsejáték ahol a többieket kell követni mint ahogyan a bárányok is követik egymást még a farkasbarlangba is ha a csorda nagy része arra megy, és mivel a chart elemzés a "bárányok útja" valahol azt is figyelembe kell venni...

a piaci várakozásoknak eleve be kell épülniük az árba ha minden egyes hírre van egy előrejelzés, mert gondolom pont az előrejelzés épül be az árba, viszont ha az adat sokkal jobb mint az előrejelzés akkor az logikus h a jó hírre a deviza erősödik és fordítva, hiszen nem kell ezt nagyon agyonrabonyolítani, mert elvégre a pénznem az egy adott gazdasági környezetet ír le és ezt mindig a jelenben teszi, vagyis kéne h tegye...
                          "kéne h tegye" --> h ne legyen tényleg ilyen pofon egyszerű itt pénzt keresni, sztem egy nagyobb erő van mindig az anomáliák mögött, valahogy úgy ahogy a svájci frankot is évek óta 1,2xx-n tartja a svájci jegybank, azaz konkrétabban maradva az EUR/USD-nél: tegnap, mikor ténylegesen kiderült h az USA kijött a recesszióból és újra növekedési pályán van ahogy a válság előtt (azért az adatok jóval, nem éppenhogycsak túlszárnyalták a várakozásokat), mindemellett az EU lassan teljesen azonosul a 90esek évek végén kezdődő japán összecsuklásos gazdasággal (a sok rossz adat mellett a fogyasztói bizalom iszonyatosan csökken, és ha nincs fogyasztás, termelés sem lesz, ha nincs termelés, nem lesz munka, ha nem lesz munka akkor nagy lesz az infláció, mert pénz kell, ha nem munka árán akkor pénzmennyiség növelésével...szóval sztem lehet ezt érezni..) az ECB tegnap nyitott egy jelentős BUY pozíciót a EUR/USD-n h egy darabig leplezze a valóságot és nyújtsa ami már sztem nyújthatatlan és ugye a sok bárányka meg ignorálva a híreket ment az erős BUY pozíció után...

az is érdekes h a FED elnökasszony mai beszédével egy időpontban Mario Draghi is beszédet tart, mintha szavaival "poziciót" akarna nyitni, h ne legyen túl nagy a volatilitás lefelé ha a FED úgy dönt h a megszorítási csomagoknak tényleg vége és mostmár a gazdasági növekedést kell támogatni az USA-ban nem pedig a recessziót visszatartani...

Hozzászólás

valahol az egész tőzsdézés szerencsejáték, olyan mint a sportfogadás, azzal a különbséggel h itt nincs döntetlen
                            nem lehet a jelenben egyértelműen megmondani h hol lesz az árfolyam mondjuk jövő hét szerdán 17:55-kor, szóval a 'chart elemzés' sztem nem sokat ér, viszont annyiban egyetértek h ez egy olyan szerencsejáték ahol a többieket kell követni mint ahogyan a bárányok is követik egymást még a farkasbarlangba is ha a csorda nagy része arra megy, és mivel a chart elemzés a "bárányok útja" valahol azt is figyelembe kell venni...

a piaci várakozásoknak eleve be kell épülniük az árba ha minden egyes hírre van egy előrejelzés, mert gondolom pont az előrejelzés épül be az árba, viszont ha az adat sokkal jobb mint az előrejelzés akkor az logikus h a jó hírre a deviza erősödik és fordítva, hiszen nem kell ezt nagyon agyonrabonyolítani, mert elvégre a pénznem az egy adott gazdasági környezetet ír le és ezt mindig a jelenben teszi, vagyis kéne h tegye...
                            "kéne h tegye" --> h ne legyen tényleg ilyen pofon egyszerű itt pénzt keresni, sztem egy nagyobb erő van mindig az anomáliák mögött, valahogy úgy ahogy a svájci frankot is évek óta 1,2xx-n tartja a svájci jegybank, azaz konkrétabban maradva az EUR/USD-nél: tegnap, mikor ténylegesen kiderült h az USA kijött a recesszióból és újra növekedési pályán van ahogy a válság előtt (azért az adatok jóval, nem éppenhogycsak túlszárnyalták a várakozásokat), mindemellett az EU lassan teljesen azonosul a 90esek évek végén kezdődő japán összecsuklásos gazdasággal (a sok rossz adat mellett a fogyasztói bizalom iszonyatosan csökken, és ha nincs fogyasztás, termelés sem lesz, ha nincs termelés, nem lesz munka, ha nem lesz munka akkor nagy lesz az infláció, mert pénz kell, ha nem munka árán akkor pénzmennyiség növelésével...szóval sztem lehet ezt érezni..) az ECB tegnap nyitott egy jelentős BUY pozíciót a EUR/USD-n h egy darabig leplezze a valóságot és nyújtsa ami már sztem nyújthatatlan és ugye a sok bárányka meg ignorálva a híreket ment az erős BUY pozíció után...

az is érdekes h a FED elnökasszony mai beszédével egy időpontban Mario Draghi is beszédet tart, mintha szavaival "poziciót" akarna nyitni, h ne legyen túl nagy a volatilitás lefelé ha a FED úgy dönt h a megszorítási csomagoknak tényleg vége és mostmár a gazdasági növekedést kell támogatni az USA-ban nem pedig a recessziót visszatartani...
                            Azért van itt némi szépséghiba a dologban. Az export fellendítését jelentősen akadályozná, ha a jegybank vásárolná az eurot. Az meg nem hinném, hogy a jelenlegi helyzetben célja lenne. Meg most komolyan.....mekkora elmozdulásról is beszélünk? 40-60-80 pont....., amikor
                            három egymást követő napon lefelé jött az árfolyam? Némi profitrealizálás ilyenkor azért természetes szerintem. 1.3260-as árfolyamon tovább eladni nekem kicsit kergetősnek tűnik. Várnék egy korrekciót, és azt adnám el, úgy 1.3350 környékéről. De ez persze az én véleményem csak......
                            Viszont azt bizton állíthatom, hogy addig, amíg elvárásaid lesznek a piaccal szemben, addig nagyon nehéz lesz neked a kereskedés. Ezért írtam, hogy talán próbáld alkalmazni a Trading in the zone-ban leírtakat.
                            Sok sikert!
                            www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• nem gondolom h az export növelése lenne most az elsődleges dolog, Japán is pont ezzel cseszte el h erőltette erőltette, holott pont a belső fogyasztást kellett volna helyreállítania anno, vagy teljesen leértékelni a yent mint anno Kína tette...kapcsolódóan az emberek elkezdtek spórolni Japánban, mert féltek h nem lesz munka, enni meg élni meg kell, a termelés meg is torpant rögtön és vele nőt is a munkanélküliség, így meg aztán még jobban spóroltak az emberek....következmény? se export-növekedés, se fogyasztás, japán még 20 év után is itt tart, ez egy beteg model!
                              Draghi ha okos, hagyja a Japán modelt és inkább a belső fogyasztást fogja első soron ösztönözni, hiszen az egy főre jutó fogyasztást nézve az USA után az EU a legnagyobb fogyasztó, ha a fogyasztás helyreáll a termelés is helyre fog és jöhet az export....

Neharagudj de 1,3350-es árfolyamot a közeljövőben én irreálisnak tartok....amúgy én most zártam nemrég a pozíciómat 1,3244-en, elég szép lett a hozam, ha benyomom a stopp lost, kidobott volna 2x is, a tőkém 1/3dával nyitottam a pozíciót és tudtam h akkora volatilitás felfelé nem lehet h ne bírja a tőkém és a kurzus megnyalja az 1,3380-at, ezt lássuk be most tényleg h ez jelenleg no szensz h a kurzus közel legyen az 1,34xxh-ez

szóval nálam erre a hétre ennyi, pihenni is kell!

Jó kereskedést és az árfolyam legyen velünk!
                              Akik pihenni mennek azoknak meg kellemes hétvégét!

UI: a technikai elemzésekről a "ceteris paribus" jegyében meg itt egy erekje egy elég neves elemzőcégtől: http://www.portfolio.hu/deviza_kotve....4.202442.html

Hozzászólás

• na akkor beszállok

Én longoltam tegnap az EU-t ott rontottam el, hogy nem zártam.. igy ma kivett nullában, + visszalongoltam lentebb, és most minuszban vagyok, hogy miért? Pont amit mondtál.. minden hír az eurusd esése mellett szólt, mégse esett, hanem még erősödött is. A mai nap is folyamatosan visszapakolták, én ebből azt olvastam le, hogy jöhet bármi, az EU felfelé akar menni, mivel már esett 800 pipet, ideje korrigálni 35ig.. ezért longoltam. A hiba ott csúszott be, hogy nem figyeltem rá, hogy ma még handabandáznak majd ilyenolyan jegybankelnökök, és ezért most a minusz. Reménykedem még benne, hogy a kezdeti elméletem erősebb lesz, mint a jelenlegi hirek, bármi is legyen az amiért erre ment most az árfolyam. Ki hogy csinálja, nekem eddig bejött az, hogy figyeltem, hogy ha az árfolyam nem megy vmerre, pedig mehetne, (nem fogja semmi, hirek is neki kedveznek, stb) akkor arra vár h az ellenkező irányba legyen oka menni

Hozzászólás

Working...
                                X