Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erre gondolsz?
    Erre! Köszönöm szépen!

Nem vagyok jártas a használatában és abban sem miket lehet álligatni rajta, nem kérem, hogy írd le, majd rájövök magamtól, csak annyit kérdezek, hogy: a stratégiám támasz/ellenállásokra épül. Szinteket nem nagyon lehet beállítani ugye?

Hozzászólás

• Közben rájöttem, hogy szerintem elég nagy marhaságot kérdeztem..

Hozzászólás

• fxdavid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szinteket nem nagyon lehet beállítani ugye?
        Hát ez nem erről szól.

Hozzászólás

• Üdv.

S&P500 opciók nyitóadataira lenne szükségem. Tudnátok abban segíteni, hogy hol találok adatbázist? Nem kell, hogy ingyenes legyen. Segítségeteket előre is köszönöm!

Hozzászólás

Hát ez nem erről szól.
            Amint megnyitottam a programot, rájöttem, hogy értelmetlen a kérdés..

Még azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet több szimuláció adatait egyesíteni? Hogy erre van-e valami mód?

BMP

Nemtudom milyen kereskedési felületet használsz, de a metatraderben is meg tudod nézni. Eszközök>múltbeli adatok

Remélem tudtam segíteni!

Hozzászólás

• fxdavid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Még azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet több szimuláció adatait egyesíteni? Hogy erre van-e valami mód?
              Nem tudom mire gondolsz, gondolom az adathalmazt szeretnéd bővíteni. Ehhez bele kell nyúlnod az excel-be. Sok sikert.

Hozzászólás

Nem tudom mire gondolsz, gondolom az adathalmazt szeretnéd bővíteni. Ehhez bele kell nyúlnod az excel-be. Sok sikert.
                Nem erre gondoltam. Arra gondoltam, ha több tesztet lefuttatnék egymás után, ugyanazokkal az adatokkal, (mondjuk 50-et), és ennek az 50 tesztnek az eredményét összevonnám, akkor pontosabb értéket kapnék szerintem. Mondjuk ezt papíron is meg lehet csinálni, de úgy tovább tart, meg hát mégis csak menőbb, ha van hozzá grafikon is. Egyébként, ha nincs ilyen lehetőség az sem baj, megcsinálom papíron, meg addig még úgy is van időm, mire összejön a kellő mennyiségű adat.

Hozzászólás

• Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy 0,25%-os kereskedési díj a certifikátoknál 4-szeres tőkeáttételnél 1%-ra emelkedik, vagy marad 0,25%?

Hozzászólás

• Sziasztok!
                    Új fiú vagyok a fórumon, nem tudom mennyire szokás részletesen bemutatkozni, ezért csak azokat a paramétereket írnám le gyorsan amelyek itt fontosak lehetnek, nevem Csatári Gábor, 37 éves vagyok, 2 éve foglalkozom a Forexel -szerelem volt első látásra-, valahol a lelkes amatőr és a haladó szint között tarthatok fél úton ( legalábbis azt hiszem ), nyitott vagyok minden kereskedési technikára de elég önfejűen igyekszem 1-1 stratégiából kivenni a nekem szimpatikus elemeket és használni a magam módján...hát valószínűleg nem vagyok könnyű eset amikor tanulok a magyarázó szemszögéből nézve.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e gyakorlati és pozitív tapasztalatotok olyan kereskedési stratégiáról ahol kiemelkedően jó a találati arány ?
                    Azért érdekelne ez, mert nagy ritkán ugyan - nem igazán kötöttem trader ismeretségeket eddig - de ha hallok vagy olvasok ilyenről, úgy összbenyomásilag mindig az szűrődik le, hogy a tapasztaltabb traderek mintha kicsit úgy állnának hozzá egy ilyen kereskedési rendszerhez, hogy eleve kudarcra van ítélve. Az igazat megvallva magam is láttam már 4 olyan számlatörténetet ( a 4.-et pont most pénteken az online " nyílt napon" ) ami nagyon jó találati arányt produkált de a kevés számú deficites trade megette a számlákat tőkéstűl-profitostúl.
                    Leginkább arra lennék a véleményeteken keresztül kíváncsi, hogy szerintetek ez olyan hiba faktor lehet ami emberi tényezőből fakad inkább ( magyarán a számla kezelő nem vállalja fel önmaga előtt, hogy hibás döntéseket is hoz, ezért ezeket nem zárja ) vagy ezek a stratégiák tartalmaznak olyan buktatót ami ritkán érvényesül de akkor nagyon? Elég sokat gondolkoztam ezen , az is eszembe jutott, hogy talán a Martingale-módszert eleve alkotó eleme az ilyen stratégiáknak és ezért buknak el ezek a stratégiák - mivel nem korlátlan a számlaméret -, nem tudom?
                    Elnézést a sok kérdésért amit ide zúdítottam, nagyon érdekel ez a téma kör.

Hozzászólás

• Igen, ha kiemelkedően jó találati aránnyal rendelkező stratégiák kiemelkedően martingale gyanúsak. Ha van egy stratégiád, ahol 1 a Risk/reward, és mondjuk 60%ban találsz, akkor pár száz kötésből megállapíthatod, hogy a stratégia működik e, illetve, hogy még működik e. De ha mondjuk kb 10%ban van nagy vesztő, amikor 9x többet vesztesz, mint amit a nyerőkön szoktál nyerni, akkor jó sok kötés kell, hogy megállapíthasd, hogy a állapítod meg, hogy a vesztők kb 10%os aránya valójában 7%, vagy éppen 15%. Persze a többség ilyesmivel nem foglalkozik, hanem megelégszik azzal, hogy valaki azt mondta, hogy a stratégia működik. Esetleg megnéz egy hónapnyi backtesztet, ahol 20 napból 19en 1%ot termelt a stratégia, 1 napon meg -8%ot, és megállapítja, hogy ez átlagosan havi 11%, azaz évi 350%, azaz 5 év alatt a befektetett 100000 Ft tőke 52 milliót fog érni, amiből megveheti a ... -ot.

Ha a stratégiák között keresgélsz (akár saját, akár másoké) gondolj mindig arra, hogy én, aki nem találtam profitos stratégiát jópár évnyi keresgélés után sem, simán összedobok bármilyen karakterisztikával rendelkező, nyereségesnek látszó stratégiát, amit szép backtesztekkel, de akár jól kinéző forward tesztekkel is alá tudok támasztani.

Hozzászólás

• FortunateSon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        .. a tapasztaltabb traderek mintha kicsit úgy állnának hozzá egy ilyen kereskedési rendszerhez, hogy eleve kudarcra van ítélve.
                        A traderek 99%-a csak technikai alapon kereskedik.

Meggyőződésem, hogy más módszerekkel, pl. alaposabb elemzéssel és pozíciómenedzseléssel is lehet javítani a találati arányon.
                        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Az lenne a kérdésem, hogy van-e gyakorlati és pozitív tapasztalatotok olyan kereskedési stratégiáról ahol kiemelkedően jó a találati arány ?
                          Szia!

Szerintem a magas találati arány keresgélése tévút, inkább olyan stratégiát keress ahol az átlagos nyerők sokkal nagyobbak mint a vesztők. Viszont ez magában hordozza a rossz találati arányt amit viszont el kell tudni viselni...
                          De erről volt itt szó már régen.

Hozzászólás

• moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia!

Szerintem a magas találati arány keresgélése tévút, inkább olyan stratégiát keress ahol az átlagos nyerők sokkal nagyobbak mint a vesztők. Viszont ez magában hordozza a rossz találati arányt amit viszont el kell tudni viselni...
                            De erről volt itt szó már régen.

Az RR csak a képlet egyik fele ( http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/123...html#post71309 ), nem értem, miért lenne tévút a másik felével is foglalkozni?

Elfogadom, hogy te így csinálod. De nekem GP eszmefuttatása is tetszik a linkelt kommentben.
                            http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Elnézést a sok kérdésért amit ide zúdítottam, nagyon érdekel ez a téma kör.
                              Mielőtt egy fillért is beletennél egy rendszerbe és ilyen kérdéseid vannak:

olvasd el ezt és találj összefüggéseket

-találati arány
                              -r/r
                              -trédenkénti risk a tőkére vetítve
                              -egymás utáni nyereséges és veszteséges trédek száma
                              -megfelelő számú tréd

Ha valaki számlatörténetet mutat, akkor kérd el tőle az előző 4 évet is és számold hozzá gondolatban azokat is, amelyeket nem mutat meg.

Hozzászólás

• Köszönöm a válaszokat!
                                Igen, ha kiemelkedően jó találati aránnyal rendelkező stratégiák kiemelkedően martingale gyanúsak.
                                A 4 negatív egyenlegű számlatörténetnél amit fentebb említettem, azért is gyanakodtam martingale-re mert azt láttam, hogy azok a megnyitott poziciók amelyek végül felfalták a számlát, nem lettek lezárva, futottak amíg a számla bírta. Érdekes nekem ez a jelenség, azért is kérdeztem rá az emberi tényezőre is, hogy mennyire lehet része egy ilyen bukásnak, mert bennem az a kép alakult ki a látottakból, hogy a stratégia amit használtak, olyan rendszer elemeket is tartalmazott amelyek elég hatékonyan működtek viszont nem kalkulálták bele, hogy a rossz helyen rossz irányban nyitott tradeket időintervallumban vagy valamilyen MM segítségével vagy egyszerű kockázat mérlegeléssel zárni kellene valahol. Szóval oda akarok kilyukadni, lehet,hogy egy működő képes kereskedési rendszert használtak csak mivel hittek a martingale-ben ezért csak a take profit-ra határozták meg a kiszállási pontokat , feltételezve, hogy idővel minden döntés jónak bizonyul ( amiben lehet valami igazság, ha van hozzá egy akkora számlaméret amit nagyon elképzelni sem tudok ). Persze ez csak eszme futtatás amíg konkrétan nem ismerjük a stratégiát... De alapvetően a martingale-ről mindig az ugrik be elsőre, hogy van egy perselyem amiből csak kivenni szoktam, berakni nem és egy napon csodálkozó pillantással nyugtázom, hogy nem zörög benne semmi...

Na, pont ennek amit leírtál, az inverz állításának illetve elképzelésnek a helyességére lennék kíváncsi, hogy ha a magas találati arányra hajtok és meg is csinálom, de eközben nagyon szigorúan és fegyelmezetten kezelem azt, hogy az átlagos nyerők a darab számuknál fogva összegben mindig meghaladják a deficites trade-ek összegét ( tehát összességében profitot termelek a trade-eket tekintve ) úgy, hogy az átlagos vesztő az esetek kb. 75-80%-ban kicsivel magasabb mint az átlagos nyerő összege, nos, hogy ez egy helyes elképzelés-e vagy egyszer jöhet egy olyan DD ami felborítja az egész rendszert, vagy van-e ebben az elképzelésben valami olyan hiba amit nem vettem észre de egy tapasztaltabb trader elsőre kiszúrja? Matematikailag jónak tűnik de matematikailag-elméletben- a martingale is jónak tűnik, ezért van bennem némi bizonytalanság...Elnézést, hogy ennyit körítek, most kristályosodott ki bennem is, hogy mit is szerettem volna valójában kérdezni.

Az RR csak a képlet egyik fele ( Ki milyen a átlagos profit? ), nem értem, miért lenne tévút a másik felével is foglalkozni?
                                Buddha szerint minden út jó ami elvezet valahová . Igaz, neki nem volt kereskedési számlája...
                                Azt már látom, hogy sokféle perspektíva jelenik meg a fórumon, nagyon örülök, hogy rátaláltam, igaz annak is, hogy nem hamarabb .

Mielőtt egy fillért is beletennél egy rendszerbe és ilyen kérdéseid vannak... ...Ha valaki számlatörténetet mutat, akkor kérd el tőle az előző 4 évet is és számold hozzá gondolatban azokat is, amelyeket nem mutat meg.
                                Tavaly nyáron már volt szerencsém egy ilyen esethez, egy barátom hívott el csak véleményezésre mert kapott egy "üzlezi ajánlatot" forexel kapcsdolatosan, épp hogy most egy kicsivel többet tudok mint akkor de mondtam neki utána, hogy hagyja ki inkább ( nem hallgatott rám )...se számla történet,se semmi konkrétum a stratégiáról, csak a kicsit pökkhendi hozzá állás az " én tudom a tutit" stílusban.... elkerülöm a kóklereket, én szeretnék nyitni egy új számlát, remélem, hogy nem verem át magam . Viccesen hangzik de amúgy tényleg így van, azért is furakodtam ide a kérdéseimmel mert az ember ha lelkes vagy optimista néha hajlamos nem észre venni a hibáit vagy az elképzelései hátúl ütőjét.

Köszi a linkeket neked és moszadnak is, érdemes volt átolvasni mind kettőt.

Hozzászólás

Working...
                                X