Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• R1peti,
    Azt kérem ne utald be csak max egy részét a pénzednek, azért van a tőkeáttét hogy ugyan úgy tudsz nagy lottal nyitni akkor is ha 50 millióból csak 5 van az fxpronál, alpari is nagy cég volt, uk fca-s és csődbe ment, biztosító jó dolog de macera lehet intézni, ne bízz teljesen semmiben, jó ha minimum fele pénzed bankban van.
    Fxpro jó állítólag, ígérik hogy nincs negativ egyenleg, de csak igéret, nincs szerződésben úgy tudom.
    Ha napon túl kereskedsz akkor kevésbé érint a neg egyenleg, akkor Lmax jó neked, van forint (adózáshoz nem kell átszámolgatnod), nem market maker.
    Dukascopy is jó, de nincs ft, ez nekem nem tetszik.
    Igazi határidős brókert is kéne inkább kipróbálnod dukascopy fx-e mellett. Ez lenne a legideálisabb.

Moneymentort meg sajnálom azzal kapcsolatban amit írt.

Hozzászólás

• Jobb híjján ide teszem fel a kérdést, "belerondítva" az éppen folyó párbeszédbe: a 2016-tól bekövetkező automatikus információcsere tk. miben hoz újat az eddig is meglévő, az EU Megtakarítási Irányelvéhez képest, hiszen ez eddig is automatikus információszolgáltatást írt el, legalábbis magánszemélyek részéről? Bocs, ha naagyon primitív kérdés, de nem értek a témához!

Hozzászólás

• Ó, moneymentor megszólított, bár én általánosságban írtam.

Szereted magadra venni a dolgokat, ez valami egós fétis lehet

Szerintem nem írtam semmi tiszteletlent, ezért nincs miért mentegetőznöm.

Én nem rang szerint tisztelek kiemelten valakit, hanem az esze, tudása alapján. Ez jobban bevált, mint a rang, csillagok, pénz, kor, és a többi, de elfogadom, ha másnak más az értékrendje, engem ez nem zavar.

Moncsicsi78: Én az államközi részét ismerem jobban. Kötelező adatszolgáltatás lesz az aláíró tagországok között. Ez szerintem a gyakorlatban azt jelenti, hogy lesz egy közös adatbázis, kinke, hol, milyen érdekeltsége van a neve alatt. De lehet, nem értettem a kérdésedet.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Moncsicsi78: Én az államközi részét ismerem jobban. Kötelező adatszolgáltatás lesz az aláíró tagországok között. Ez szerintem a gyakorlatban azt jelenti, hogy lesz egy közös adatbázis, kinke, hol, milyen érdekeltsége van a neve alatt. De lehet, nem értettem a kérdésedet.
          Hát valami ilyesmire gondoltam, de ez eddig is megvolt, nem?
          Nem értem, mi az újdonság, de biztos van valami, ha külön egyezményt írtak alá!

Hozzászólás

• Eddig nem ez volt. Nem voltak kötelesek kiadni, csak ha bűntény gyanúja merült fel. Mostmár indok sem kell, lesz adatbázis, és bármelyik állami hivatal bármikor lekérdezheti.

Hozzászólás

Eddig nem ez volt. Nem voltak kötelesek kiadni, csak ha bűntény gyanúja merült fel. Mostmár indok sem kell, lesz adatbázis, és bármelyik állami hivatal bármikor lekérdezheti.
              Értem, köszönöm!

Hozzászólás

• Nincs mit, szívesen Ha érdekel még részlet, ehónapban kiokosítanak a témából, beszámolhatok majd.

Hozzászólás

• Na, NFP van, kik kaszálnak? Én lecsúsztam róla 1 perccel, úgyhogy küldjetek képeket, fájdítsátok a szívem

Hozzászólás

• https://charts.mql5.com/9/312/gbpusd...l-services.png

nem NFP-re lett kötve, előtte adott jelet, de az eredeti 40pip sl / tp igazán kellemesen sült el.

Hozzászólás

• [ATTACH]8414[/ATTACH] [ATTACH]8413[/ATTACH]

[ATTACH]8412[/ATTACH]

Egyszerű 1:2-es trédek.

Hozzászólás

Eddig nem ez volt. Nem voltak kötelesek kiadni, csak ha bűntény gyanúja merült fel. Mostmár indok sem kell, lesz adatbázis, és bármelyik állami hivatal bármikor lekérdezheti.
                        van némi zavar az erőben

eddig az eu tagországok csak a banki kamatjövedelmeket jelentették automatikusan annak az eu tagországnak az adóhivatal felé, ahol a számlát nyitó adórezidens volt.nem kellett semmilyen bűn, v egyéb cselekmény, ez eddig is automatikus volt.
                        vagyis: ha egy Magyarországon élő magyar állampolgár nyitott számlát szlovák BANK-ban(és itt a bank hangsúlyos!!!), akkor az azon a szlán elhelyezett összeg után kapott kamat összegét a bank jelentette a szlovák nav-nak, akik továbbküldték a magyarnak.

az oecd által jegyzett megállapodás (aeoi néven fut) nem kicsit lesz más, hanem nagyon!
                        a részt vevő országok (NEM CSAK EU!!!)vállalják, hogy az országukban működő pénzügyi intézményeknél (tehát NEM CSAK BANKOKNÁL) vezetett MINDEN, külföldiek által nyitott számla adatait (NEM CSAK KAMATJÖVEDELEM)továbbítják annak az országnak az adóhivatala felé, ahol a szla tulajdonosa adórezidens, és az ország, ahol él, aláírta a szerződést.
                        pl: a ciprusi brókercég automatikusan küldi a magyar nav-nak kovács pisti forex számlájának adatait( egyenleg, kamat, osztalék, árfolyamnyereség).
                        cégek esetén fel kell fedni a végső haszonhúzó nevét, címét (hogy hol adórezidens) és szintén megy az adatcsere.(kovács pisti hiába alapítja meg cipruson a forexbillionaire llc-t, a nav kapja az adatokat, ha pesten lakik...-bár ott van egy 250.000usd-s limit, ez alatt céges szlát nem jelentenek)
                        az első adatcsere 2017-ben lesz, ekkor a 2016 év adatait cserélik ki. ez praktikusan annyit jelent, h aki eddig forex cégnél tartotta adózatlan jövedelmét, annak 2015.12.31-ig érdemes más lehetőség után nézni.

mint látható, ez az adatcsere lényegesen szélesebb körű, mind tartalmában, mind a résztvevők körét tekintve, mint a jelenlegi eu-s.
                        usa nem vesz részt, ők a fatca nevű sajátmárkás szerződést kötötték meg (pl. Magyarországgal is)
                        itt a legfrissebb lista az adatcserében résztvevőkről: http://www.oecd.org/tax/transparency...ommitments.pdf
                        az elmúlt években többször is megírtam: aki nem adózott pénzt tart ezen országok brókereinél, bankjaiban, érdemes 2015 év végéig vmit kitalálnia.(vagy 2016.12.31-ig, abban az esetben, ha olyan országban van a szla, aki csak 2018-tól jelent, értelemszerűen 2017-ről.

Hozzászólás

• Szép kötések fiúk, gratula!

Stingy: köszi a részleteket. Amit én írtam, az hazai gyakorlat volt. Egyszerűen nem volt kapacitása az adóhivatalnak foglalkozni a külföldi vagyonokkal, csak gyanús esetekben. Ezt így konkrétan hallottam tőlük.

Cégekkel mi a pontos helyzet, azt tudod? Mondjuk egy osztrák, vagy szlovák cég esetében? Van összeghatár, mint Cipruson?

Hozzászólás

Cégekkel mi a pontos helyzet, azt tudod? Mondjuk egy osztrák, vagy szlovák cég esetében? Van összeghatár, mint Cipruson?
                            mivel engem nem érint az egyezmény (sem magán, sem céges szinten) ezért nem tudok a céges részről saját kútfőből többet írni.
                            amennyiben mélyebben érdekelnek az egyezmény részletei, ezt olvasd át pl.:
                            http://www.oecd.org/ctp/exchange-of-...ax-matters.pdf
                            vagy rákeresel az oecd aeoi szavakra, és az oecd oldalán sok információt találhatsz.

Hozzászólás

• Jól van, rendben, köszönöm szépen!

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                [ATTACH]8414[/ATTACH] [ATTACH]8413[/ATTACH]

[ATTACH]8412[/ATTACH]

Egyszerű 1:2-es trédek.

Igen.... Annál szebb nincs is amikor épp hogy kiszed és aztán elmegy célárig

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 11-07-15 at 09.04 PM.jpg
Views:	1
Size:	95,9 KB
ID:	152201

De azért vannak jobb napok is amikor kompenzálódik...
                                Click image for larger version

Name:	Screen Shot 11-07-15 at 09.03 PM.jpg
Views:	1
Size:	99,1 KB
ID:	152202

Hozzászólás

Working...
                                X