Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van némi zavar az erőben

eddig az eu tagországok csak a banki kamatjövedelmeket jelentették automatikusan annak az eu tagországnak az adóhivatal felé, ahol a számlát nyitó adórezidens volt.nem kellett semmilyen bűn, v egyéb cselekmény, ez eddig is automatikus volt.
    vagyis: ha egy Magyarországon élő magyar állampolgár nyitott számlát szlovák BANK-ban(és itt a bank hangsúlyos!!!), akkor az azon a szlán elhelyezett összeg után kapott kamat összegét a bank jelentette a szlovák nav-nak, akik továbbküldték a magyarnak.

az oecd által jegyzett megállapodás (aeoi néven fut) nem kicsit lesz más, hanem nagyon!
    a részt vevő országok (NEM CSAK EU!!!)vállalják, hogy az országukban működő pénzügyi intézményeknél (tehát NEM CSAK BANKOKNÁL) vezetett MINDEN, külföldiek által nyitott számla adatait (NEM CSAK KAMATJÖVEDELEM)továbbítják annak az országnak az adóhivatala felé, ahol a szla tulajdonosa adórezidens, és az ország, ahol él, aláírta a szerződést.
    pl: a ciprusi brókercég automatikusan küldi a magyar nav-nak kovács pisti forex számlájának adatait( egyenleg, kamat, osztalék, árfolyamnyereség).
    cégek esetén fel kell fedni a végső haszonhúzó nevét, címét (hogy hol adórezidens) és szintén megy az adatcsere.(kovács pisti hiába alapítja meg cipruson a forexbillionaire llc-t, a nav kapja az adatokat, ha pesten lakik...-bár ott van egy 250.000usd-s limit, ez alatt céges szlát nem jelentenek)
    az első adatcsere 2017-ben lesz, ekkor a 2016 év adatait cserélik ki. ez praktikusan annyit jelent, h aki eddig forex cégnél tartotta adózatlan jövedelmét, annak 2015.12.31-ig érdemes más lehetőség után nézni.

mint látható, ez az adatcsere lényegesen szélesebb körű, mind tartalmában, mind a résztvevők körét tekintve, mint a jelenlegi eu-s.
    usa nem vesz részt, ők a fatca nevű sajátmárkás szerződést kötötték meg (pl. Magyarországgal is)
    itt a legfrissebb lista az adatcserében résztvevőkről: http://www.oecd.org/tax/transparency...ommitments.pdf
    az elmúlt években többször is megírtam: aki nem adózott pénzt tart ezen országok brókereinél, bankjaiban, érdemes 2015 év végéig vmit kitalálnia.(vagy 2016.12.31-ig, abban az esetben, ha olyan országban van a szla, aki csak 2018-tól jelent, értelemszerűen 2017-ről.

Akkor ha jól értem hiába nyit az ember más országba forex stb. számlát és utalja oda a nyereséget ahol jobb az adózás (Valamilyen szinten adócsalásnek értelemzik de hogy miért?), akkoris a lakhelye szerinti országban adózik? Mi van az ottani országba való adózásal akkor? Két helyt kell majd adózni?

Hozzászólás

• Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Igen.... Annál szebb nincs is amikor épp hogy kiszed és aztán elmegy célárig
      tapasztalat túl szűk volt a stop. ilyenkor vissza lehet kötni.

Hozzászólás

• A túl tág stopal csak az a baj hogy akkor nem lesz optimális a felezés bizonyos körülmények között.
        Bár azért a rendszer még elbírna egy kis ráhagyást.

Hozzászólás

Akkor ha jól értem hiába nyit az ember más országba forex stb. számlát ...
          alapvetően magánszemélyként ott adózol, ahol életvitel szerűen tartózkodsz.
          nézzük egyenként:
          "Valamilyen szinten adócsalásnek értelemzik de hogy miért?"- mert ha pl. Mo-on élsz és a ciprusi forex nyereséged elutalod pl. a bahamákra,(egy 0%-os adóparadicsomba)és itthon nem fizeted meg az adót, akkor az adócsalás.

"akkoris a lakhelye szerinti országban adózik? "-igen

"Mi van az ottani országba való adózásal akkor?" - ha van ott vmilyen adó, akkor azt levonják.
          "Két helyt kell majd adózni?"- igen. pl. usa bróker az osztalék után automatikusan vonja a 15% ottani adót. DE mivel az egyesült államokkal(is) van kettős adóztatást kizáró egyezménye Mo-nak, ezért itthon már csak a 1%-ot kell fizetni a nav-nak, mert Mo-on 16% ezen jövedelem adója.
          ha nincs kettős adóztatást kizáró egyezmény, akkor ott is és itt is kell fizetni, bár a mértékeket nem tudom pontosan, mert nekem nincs ilyen országban számlám.(akinek van, majd utána néz)
          eu-s brókereknél nem lesz ilyen gond, de pl. egy seychelles szigeteken jegyzett forex brókernél elért nyereség szvsz ilyen.(és onnan is jönnek majd az adatok 2017-ben!)Akik nem résztvevői az aeoi-nak, azokból az országokból természetesen nem kap adatokat a nav.(hacsak nincs ezirányú különmegállapodás a 2 ország között...)

Hozzászólás

• Értem.
            Köszi a részletes kifejtést.

Hozzászólás

Igen.... Annál szebb nincs is amikor épp hogy kiszed és aztán elmegy célárig

[ATTACH]8415[/ATTACH]

De azért vannak jobb napok is amikor kompenzálódik...
              [ATTACH]8416[/ATTACH]
              Akartam rakni még kettőt ilyen címmel, hogy stopvadászat vagy célárvadászat? Mégis berakom, látom nálad is épp megvolt a GJ célár.

Click image for larger version

Name:	GBPJPYH1.png
Views:	1
Size:	40,3 KB
ID:	152203 Click image for larger version

Name:	GBPUSDH1.png
Views:	1
Size:	32,6 KB
ID:	152204

Igen tudom, közel volt a stoppom és újra kellett volna kötni. Hát sajnos nem kötöttem újra

Hozzászólás

• Az eredeti célár picit feljebb volt és nem érte volna el, de azt a pár pipet nem kockáztattam miután vártam egy visszahullást. Kár hogy nem adott belépőt a mostani meglódulása különben az is már veszteségmentes volna.
                Nem baj az AUDJPY short az már kockázatmentes, csak a völgyig kéne szépen elmenjen

Hozzászólás

• Szép napot!
                  Egy kis segítséget szeretnék kérni Dukascopy verseny szabályzatához.
                  Angol tudásom = 0, és sajnos magyar munkatársat sem találtam a cégnél.
                  A kérdésem az lenne "amint a képen látható a szabályzatban" jelen van egyfajta Orders quality, és fogalmam sincs mit takar. A maximum 50 ponttal kezdek de folyamatosan csökken. Mit kellene tennem az érdekében hogy az 50 pont maradjon.
                  A válaszokat előre is köszönöm.

Hozzászólás

• szpd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szép napot!
                    Egy kis segítséget szeretnék kérni Dukascopy verseny szabályzatához.
                    Angol tudásom = 0, és sajnos magyar munkatársat sem találtam a cégnél.
                    A kérdésem az lenne "amint a képen látható a szabályzatban" jelen van egyfajta Orders quality, és fogalmam sincs mit takar. A maximum 50 ponttal kezdek de folyamatosan csökken. Mit kellene tennem az érdekében hogy az 50 pont maradjon.
                    A válaszokat előre is köszönöm.
                    Talán próbáld meg felhívni a központi számukat, és üvöltsd bele a telefonba: áj vud lájk tu szpík vith Árpi bácsi

de tényleg baromi hangosan tedd, mert kell nekik a megerősítő szignál, hogy valóban magyar vagy.
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Sziasztok!
                      Rövid kérdésem az lenne, hogy valaki tudja mely brókercégeknél van ZARJPY?
                      Vagy van valamiféle oldal ahol a chartoknak megfelelően lehet broki céget keresni?
                      Nem feltétlen annál a cégnél akarok nyitni ahol van ZARJPY viszont az elemzésemhez szükséges lenne nyomon követnem.
                      Fontos lenne!
                      Előre is köszönöm a releváns válaszokat!

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Talán próbáld meg felhívni a központi számukat, és üvöltsd bele a telefonba: áj vud lájk tu szpík vith Árpi bácsi

de tényleg baromi hangosan tedd, mert kell nekik a megerősítő szignál, hogy valóban magyar vagy.
                        Felkerestem de nincs válasz. Egy angol munkatárs pedig azt írta hogy jelenleg nem dolgozik magyar. Érdekes, de ha valaki tud rá normális választ adni, azt megköszönöm.

Hozzászólás

• R1peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!
                          Rövid kérdésem az lenne, hogy valaki tudja mely brókercégeknél van ZARJPY?
                          Vagy van valamiféle oldal ahol a chartoknak megfelelően lehet broki céget keresni?
                          Nem feltétlen annál a cégnél akarok nyitni ahol van ZARJPY viszont az elemzésemhez szükséges lenne nyomon követnem.
                          Fontos lenne!
                          Előre is köszönöm a releváns válaszokat!
                          Van ilyen oldal.
                          Betuzom:
                          G mint ****zőssimicska,
                          O mint voltbarátja,
                          O mint voltbarátja,
                          G mint ****zőssimicska,
                          L mint lekváros ló****,
                          E vitaminnal megspékelve....

no ott beutod, "Zarjpy instrument" vagy "Zarjpy mt4" és csodakat fox latni a zavarosban, de ne gondold, hogy a csík húzza a repülőt.
                          Persze volt olyan amikor a forintnak is sikerült egy hangya****nyit bemozgatni a piacot, de ahhoz minimum KósánakvagyGyurcsánynak kell születned, különben úgyis csak bameszkodni fogsz a miért moston mint pereces a roziban.

Hozzászólás

• szpd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Felkerestem de nincs válasz. Egy angol munkatárs pedig azt írta hogy jelenleg nem dolgozik magyar. Érdekes, de ha valaki tud rá normális választ adni, azt megköszönöm.
                            Huuh, sajnalom szegeny fazont. Nem gondoltam volna, hogy lapatra rakjak, mert nem nyitottam 1 hetnyi demo utan eles szamlat.....,
                            de ha mar így alakult, bepalyaznek a helyere

Hozzászólás

Huuh, sajnalom szegeny fazont. Nem gondoltam volna, hogy lapatra rakjak, mert nem nyitottam 1 hetnyi demo utan eles szamlat.....,
                              de ha mar így alakult, bepalyaznek a helyere
                              látszik, hogy most nincs határidős melód és kipihent vagy....

Hozzászólás

Van ilyen oldal.
                                Betuzom:
                                G mint ****zőssimicska,
                                O mint voltbarátja,
                                O mint voltbarátja,
                                G mint ****zőssimicska,
                                L mint lekváros ló****,
                                E vitaminnal megspékelve....

no ott beutod, "Zarjpy instrument" vagy "Zarjpy mt4" és csodakat fox latni a zavarosban, de ne gondold, hogy a csík húzza a repülőt.
                                Persze volt olyan amikor a forintnak is sikerült egy hangya****nyit bemozgatni a piacot, de ahhoz minimum KósánakvagyGyurcsánynak kell születned, különben úgyis csak bameszkodni fogsz a miért moston mint pereces a roziban.
                                Kockaseggű!
                                Mint azt írtam is a releváns válaszokat azokat megköszönöm.
                                Elnézést, hogy elfelejtettem odaírni, hogy a kioktató hangnemet meg kifejezetten elutasítom.
                                Szerintem egyszerű kérdés volt.
                                Ha belinkeltél volna egy ilyen céget vagy csak akár egynek is a nevét megadtad volna azzal segítesz de azzal, hogy "frenkiskedsz" nem lettem előrébb.
                                Kérlek a jövőben ha segíteni akarsz akkor ne hülyének akarj beállítani hanem releváns választ adj! Ígérem a jövőben én is úgy fogok reagálni a kérdéseidre ha netán lenne olyan amiben tudok segíteni, hogy az segítségedre lehessen.

Ui: hülyéskedni én is szeretek de arra ott a facebook és a haverjaim. Ide tudásért és tapasztalatért jövök.
                                Ezt pedig igyekszem intelligensen meghálálni mindenki irányába ahogy tudom.

Az meg, hogy téged nem érdekel az a chart az a te dolgod.
                                Az én stratégiámhoz szükséges.

Hozzászólás

Working...
                                X