Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Igaz! Azonban a gyakorlatban képtelenség így kötni...
    Mellékelve két backtest eredménye, természetesen a számlát lenullázta, de a találati arány, az 50% körül mozog.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

g_fx, köszönöm, hogy foglalkozol vele, de a tesztek biztosan nem jók. Ebben az egyszerű módszerben a vesztők sem átlagosan, sem maximális értékben nem lehetnek nagyobbak, mint a nyerők. Ha a találati arány 50 %, de pláne ha jobb, biztosan nyereség képzódik.

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        g_fx, köszönöm, hogy foglalkozol vele, de a tesztek biztosan nem jók. Ebben az egyszerű módszerben a vesztők sem átlagosan, sem maximális értékben nem lehetnek nagyobbak, mint a nyerők. Ha a találati arány 50 %, de pláne ha jobb, biztosan nyereség képzódik.
        A teszt szerintem jó. A különbség a spreadből adódik, mivel azt például long esetén azonnal kifizeted. Ekkor mondjuk alapból 2 pip minusszal indulsz. A tesztjeimben is így van, és innét nézve zártam például 30 pipes stoppal és takeprofittal. Vagyis 50% találati arány mellett minden traden buksz egy spreadnyit.

Hozzászólás

g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A teszt szerintem jó. A különbség a spreadből adódik, mivel azt például long esetén azonnal kifizeted. Ekkor mondjuk alapból 2 pip minusszal indulsz. A tesztjeimben is így van, és innét nézve zártam például 30 pipes stoppal és takeprofittal. Vagyis 50% találati arány mellett minden traden buksz egy spreadnyit.
          A teszt jó csak nem woodcock megközelítését modellezi.

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A teszt jó csak nem woodcock megközelítését modellezi.
            Valóban. Csak nekem nem sikerült olyan brókert találni, ahol nincs spread/commission, úgyhogy a gyakorlati oldalról közelítettem meg 3 éve, amikor csináltam.

Hozzászólás

Valóban. Csak nekem nem sikerült olyan brókert találni, ahol nincs spread/commission, úgyhogy a gyakorlati oldalról közelítettem meg 3 éve, amikor csináltam.
              Nem olvastad el a megközelítését. Nem spread és swap nélkül gondolta ő sem.

Miért nem úgy kereskedünk, hogy mondjuk egy 10.000 USD számlán az első trade-ben kockáztatunk 2 %-ot azaz 200 USD-t, majd ha nyerünk 20 USD-vel csökkentjük a kockázatot, ha vesztünk, 20 USD-vel növeljük? Így bármennyi trade után - ha a találati arány 50 % - nyerőben vagyunk, függetlenül attól, hogy milyen sorrendben követték egymást a nyerő és a vesztő tredek.

Hozzászólás

Miért nem úgy kereskedünk, hogy mondjuk egy 10.000 USD számlán az első trade-ben kockáztatunk 2 %-ot azaz 200 USD-t, majd ha nyerünk 20 USD-vel csökkentjük a kockázatot, ha vesztünk, 20 USD-vel növeljük? Így bármennyi trade után - ha a találati arány 50 % - nyerőben vagyunk, függetlenül attól, hogy milyen sorrendben követték egymást a nyerő és a vesztő tredek.
                Woodcock, jó látni, amikor valaki kicsit más oldalról közelít a témához
                A módszered érdekes, kicsit Martingale szagú, bár nem olyan súlyos, mint a többszörözések.
                A $20-os csökkentés/növelés úgy történik, hogy vesztek, akkor a köv. trédre $220-t teszek, vesztek $240, vesztek $260, nyerek $240-t teszek?
                És mi történik, ha 9 nyerő van egymás után? A 10. trédre mennyit teszel fel? $20 a minimum, vagy tovább csökkentenéd valamilyen módszer szerint?
                Ha lenne némi excel-tudásom, készítenék erről valami kis számolós táblázatot, de így majd manuálisan végzek némi ellenőrzést

Hozzászólás

A spread miatt negatív az elvárt érték, ezért bárhogy játszol az MM-el, bukni fogsz vele.

Szerintem is jó a teszt.

Hozzászólás

Opsz! Az az előző oldalon van Így tényleg más a helyzet.
                    Nekem az ilyen matematikai alapú megközelítés nem működik a gyakorlatban. Minden ilyen megközelítés random eloszlást feltételezve a szériák között maximum 0 elvárt értéket tudott nekem hozni.

Hozzászólás

Igaz! Azonban a gyakorlatban képtelenség így kötni...
                      Mellékelve két backtest eredménye, természetesen a számlát lenullázta, de a találati arány, az 50% körül mozog.
                      Csak az én Meta Traderemben lehet állítani a teszt spreaden?

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Csak az én Meta Traderemben lehet állítani a teszt spreaden?
                        Nekem is lehet. De, ha valami profitos 0,5-1 pipes spreaddel, 2-vel meg nem, akkor azt a rendszert meghagyom másnak...

Hozzászólás

Nekem is lehet. De, ha valami a profitos 0,5-1 pipes spreaddel, 2-vel meg nem, akkor azt a rendszert meghagyom másnak...
                          Ez igaz,de ettől még igazunk van az igaz hamis kérdésben!

Hozzászólás

orkati!
                            Ez nem martingál, itt nem pozícóhalmozásról van szó, hanem konszolidált, SL-t tartalmazó pozíciók soráról, amikben a kockázatot variálom. A csökkentés/növelés úgy van ahogy írod. Arra nincs receptem, hogy mit csinálj 9 nyerő után, örülj neki, és talán kezdd elölről.

Hogy őszinte legyek, szerintem ezt a tök egyszerű metódust nincs értelme a klasszikus értelemben tesztelni. Az árfolyam, a chart jelen esetben csak egy randomgenerátor része, csak annak az eszköze, hogy a pénzfeldobást "üzletté" tudjuk tenni. Egy 100 pipes SL/TP esetében az 1 pipes spread elhanyagolható, de nem is ez a fő kérdés.

A fórumon általános vélemény, hogy az azonos SL/TP tradek 50 % találati arányúak, és ezzel nem lehet pénzt keresni. Én azt mutatom, hogy az 50 %-kal lehet, csak az a kérdés, hogy a véletlenszeű belépés eredményezi-e mindezt. Kismentor szerint igen, Janó szerint nem.

Hozzászólás

orkati!
                              Ez nem martingál, itt nem pozícóhalmozásról van szó, hanem konszolidált, SL-t tartalmazó pozíciók soráról, amikben a kockázatot variálom. A csökkentés/növelés úgy van ahogy írod. Arra nincs receptem, hogy mit csinálj 9 nyerő után, örülj neki, és talán kezdd elölről.

Hogy őszinte legyek, szerintem ezt a tök egyszerű metódust nincs értelme a klasszikus értelemben tesztelni. Az árfolyam, a chart jelen esetben csak egy randomgenerátor része, csak annak az eszköze, hogy a pénzfeldobást "üzletté" tudjuk tenni. Egy 100 pipes SL/TP esetében az 1 pipes spread elhanyagolható, de nem is ez a fő kérdés.

A fórumon általános vélemény, hogy az azonos SL/TP tradek 50 % találati arányúak, és ezzel nem lehet pénzt keresni. Én azt mutatom, hogy az 50 %-kal lehet, csak az a kérdés, hogy a véletlenszeű belépés eredményezi-e mindezt. Kismentor szerint igen, Janó szerint nem.
                              Kellően nagy számú trade esetén szerintem is 50% körüli érték fog kijönni.

A kérdés annyi: Mivel így hosszú távon a 20 dollárokat fogod megkeresni trédenként(persze mínusz a spread és swap) elegendő hozam-e a 100 pipes elmozdulásonként a 20 dollár. Mikorra lesz mondjuk 1000 lezajlott kereskedésed? Egyébként én is a 100 pip/kereskedést gondoltam ahol elhanyagolható lehet az 1-2 pipes spread.

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kellően nagy számú trade esetén szerintem is 50% körüli érték fog kijönni.

A kérdés annyi: Mivel így hosszú távon a 20 dollárokat fogod megkeresni trédenként(persze mínusz a spread és swap) elegendő hozam-e a 100 pipes elmozdulásonként a 20 dollár. Mikorra lesz mondjuk 1000 lezajlott kereskedésed? Egyébként én is a 100 pip/kereskedést gondoltam ahol elhanyagolható lehet az 1-2 pipes spread.
                                A 100 pip TP/SL-nél a swap fogja enni a nyereséget. Azt kell kistatisztikázni, melyikkel járnánk jobban, ha swap-ot fizetünk folyamatosan vagy spread-et naponta egyszer.
                                Ha mondjuk egy pár átlagos napi mozgása 60 pip, akkor mozoghat fel és le is 30-30 pipet. Azaz ha ha 30 pip a SL/TP, akkor az jó eséllyel lezáródik az adott napon. Ha "biztosra" akarunk menni, akkor 15-20 pipet használunk. Ekkor kifizetjük a spreadet egyszer egy nap, és nincs swap.
                                Ha ennél olcsóbban kijövünk úgy, hogy minden nap swapot fizetünk és spread-et mondjuk egy héten 2-szer, akkor az a nyerő.

Hozzászólás

Working...
                                X