Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• És remélem addig nem adja fel senki!

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hirtelen azt hittem, hogy ez a "Busy e vagyok" kerdeskör, de igen marharabetablazva erzem magam es hosszu még az éjszaka, de ha hazamegyek legalabb lathatom megint azsiat élőben. Kell egy kis rajzolgatas alvas elott, anelkul mar nem megy. Ez van. Még mindig jobb ezzel centizgetni, mint birkákat számolgatni
      hello,
      rég beszéltünk,majd este írok
      még mindíg STHLM
      éppen melózni megyek

Hozzászólás

• át kellene tetetni ezt a pár postot a megfelelő topikba, ha jár erre az admin

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ezért kis számlával, viszonylag nagy kockázattal (2-3%) keresek olyan belépőt, amiből sok van, kicsi a stop, jó az RR és a találati arány. Nyilván ez M1-M5, de nem kifejezetten skalp, nem az a cél. Ha egy tréden van 2% haszon, az 250 eurós számlánál 5, és ha ebből naponta megcsinálsz 6-ot, az napi 30 1:1-gyel nézve, de ha már 1:2, akkor az 60.

A pizoméretezést pedig lehet időalapon is növelni. Azt mondom, ha egy hónapig mondjuk teljesítettem a célkitűzést, akkor növelem a méretet akármennyivel. 0,01-ről 0,02-re nem nagy érvégés, de ha ismét egy hónapig szépen működik, akkor mehet 0,02-ről 0,04-re is, ha bukó a hónap, akkor vissza, stb, de akkor a rendszerrel is gond van.
          -Ezt hogyan döntöd el? Azt, hogy mínuszos a hónap természetesen azt látod, de hogyan tudod megállapítani, hogy a rendszerrel van gond?

-Feltételezem egy nap több devizapáron kötöd a jeleidet.

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            -Ezt hogyan döntöd el? Azt, hogy mínuszos a hónap természetesen azt látod, de hogyan tudod megállapítani, hogy a rendszerrel van gond?

-Feltételezem egy nap több devizapáron kötöd a jeleidet.
            Szia!

A havi 100-as nagyságrendű kötésekből kiderül akár első hónapban is, hogy működik e. Sok gond nem lehet egy trendvonalas kereskedéssel, itt rendszer alatt a technika és a pszichológiai tényezők együttesét értem.

Igen, jellemzően a főbb devizapárokon kívül még a gold, dax és audjpy az, amit szeretek, de válogatás nélkül nézem a többit is, aminek nem túl nagy a spread értéke és a margin igénye.

Próbálj meg különböző módon, ne a "Nagy Könyv" szerint behúzni támaszokat, trendvonalakat. Azt kell meglátni, hogy tulajdonképpen nincs rosszul behúzott vonal, és azt, hogy két csúcsot gyakran egynél többféleképpen is össze lehet kötni, és a különbözően összekötött vonalak is hatással vannak egymásra, és bármelyik két csúcsot össze lehet kötni, persze a lokálisakat a legérdemesebb.

Hozzászólás

Szia!

A havi 100-as nagyságrendű kötésekből kiderül akár első hónapban is, hogy működik e. Sok gond nem lehet egy trendvonalas kereskedéssel, itt rendszer alatt a technika és a pszichológiai tényezők együttesét értem.

Igen, jellemzően a főbb devizapárokon kívül még a gold, dax és audjpy az, amit szeretek, de válogatás nélkül nézem a többit is, aminek nem túl nagy a spread értéke és a margin igénye.

Próbálj meg különböző módon, ne a "Nagy Könyv" szerint behúzni támaszokat, trendvonalakat. Azt kell meglátni, hogy tulajdonképpen nincs rosszul behúzott vonal, és azt, hogy két csúcsot gyakran egynél többféleképpen is össze lehet kötni, és a különbözően összekötött vonalak is hatással vannak egymásra, és bármelyik két csúcsot össze lehet kötni, persze a lokálisakat a legérdemesebb.
              Szia!

Nézzük a technikai részét: többféleképpen be tudod húzni, pláne M1-en a vonalaidat. Tehát csak azt lehet megállapítani, hogy ez működik egy adott időszakban vagy éppen most olyan variációkat húztál be, amik nem. Egy egzakt ismétlődő helyzet sokkal jobban visszaellenőrizhető. Ha a leírtak szerint trendelemezést sem végzel, azaz erre sincs konkrét szabály, akkor például egy kialakuló háromszög mindkét oldalát be kell kötnöd.
              Hogyan tudod biztosítani ilyen "lazaság" mellett a jó találati arányt az 1:1-1:2-höz, 2 % mellett?

A pszichológiai rész: az adott időszakban milyen volt a lelkiállapotod?

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia!

Nézzük a technikai részét: többféleképpen be tudod húzni, pláne M1-en a vonalaidat. Tehát csak azt lehet megállapítani, hogy ez működik egy adott időszakban vagy éppen most olyan variációkat húztál be, amik nem. Egy egzakt ismétlődő helyzet sokkal jobban visszaellenőrizhető. Ha a leírtak szerint trendelemezést sem végzel, azaz erre sincs konkrét szabály, akkor például egy kialakuló háromszög mindkét oldalát be kell kötnöd.
                Hogyan tudod biztosítani ilyen "lazaság" mellett a jó találati arányt az 1:1-1:2-höz, 2 % mellett?

A pszichológiai rész: az adott időszakban milyen volt a lelkiállapotod?
                Ennyire nem akarom megtechnikásítani, és nem az a célom, hogy nekem legyen igazam. Azt szeretném, hogy más is behúzza többféleképpen, keressen rá szabályszerűséget a saját szemével, és higgyen abban, amit lát. Azt szeretném, ha senki nem adná fel, mert okkal jutottunk el idáig.

Jól látod, van olyan szitu, hogy egy kialakuló háromszög mindkét oldalára jut egy kötés, ez mindig annak a függvénye, hogy mennyi hely van a célárig.

Az arány magától adódik. Van egy Sl és egy TP. Az SL-en nincs mit gondolkodni, gyertya alatt pár pippel. TP köv csúcs, esetleg erős alj, vagy előző emelkedő csúcsok összekötését adó vonal. Lehet felezni, stb, részletkérdés. Ha trendvonalra visszatesztel az ár, akkor a SL-t nem veri ki akkor sem, mert ha emelkedő aljak esetén trendirányba kötsz, javul a stop.

Pszichológia: ezt általánosságban értem. Ha valakinek tükrözi a lelkiállapotát a kereskedése, akkor az illető minden lelkiállapotban trédel, és ez befolyásolja az egészet. Én pl csak akkor, ha jól érzem magam.

Hozzászólás

• Megközelítem egyszerű módon a kérdést. Ha két pontot összeköt az ember, akkor a következő ponton miért nem lép trédbe, ha arról az ár visszafordul?

Hozzászólás

• Egyébként a gondolatmenetet nálam Chucky műhelye indította el. Valaki megkérdezte, hogy honnan veszi a vonalainak a meredekségét. Nem tudom pontosan mi volt a válasz, de rájöttem, hogy találomra, tök mindegy melyik - ez esetben inkább három, vagy több - csúcsot kötöd össze, és arra vonalra párhuzamost ide-oda tologatsz a charton, rengeteg helyen fog rá reagálni az ár. Persze minél jelentősebb csúcsokat kötsz össze, annál jobban érvényes ez.

Egyszer írtam, hogy próbáljatok organikus, élő valamiként tekinteni az árra. Számomra is hihetetlen, de mint egy élőlény, úgy mozog saját magával harmóniában, strukturáltságban, rendezettségben a grafikon, és a vonalak segítségével meg lehet benne találni a szisztémát. Erre a gondolatmenetre sidius egyik régi hsz-e vezetett rá.

M1: szerintem a legtöbb ember M1-en kezdi, mert gyorsan szeretne eredményeket látni, aztán ahogy jönnek a csalódások, és egyre többet olvas és tanul, szépen lassan orientálódik át a magasabb idősíkokra. De mi lenne, ha a több éves tapasztalatát valaki visszahelyezné az M1-re, vagy el sem mozdulna onnan? Szerintem százszor többet árul el magáról ez az időtáv, mint a többi.

Mind1, nem akarom túlragozni, csak szeretném, ha a százas számlások is látnának lehetőséget a dologban, illetve fontosnak találom, ha akár egy-két kiragadott mondat elindítja valakiben egy gondolatmenet csíráját.

Hozzászólás

Szerintem ne menj dokihoz. Nem volt semmi tünetem, amíg el nem mentem. Rossz címre mentem, ...
                      Ez akkora igazság, hogy nem is lehet fokozni. A rossz cím pedig jel.

Hozzászólás

Egyébként a gondolatmenetet nálam Chucky műhelye indította el. Valaki megkérdezte, hogy honnan veszi a vonalainak a meredekségét. Nem tudom pontosan mi volt a válasz, de rájöttem, hogy találomra, tök mindegy melyik - ez esetben inkább három, vagy több - csúcsot kötöd össze, és arra vonalra párhuzamost ide-oda tologatsz a charton, rengeteg helyen fog rá reagálni az ár. Persze minél jelentősebb csúcsokat kötsz össze, annál jobban érvényes ez.

Egyszer írtam, hogy próbáljatok organikus, élő valamiként tekinteni az árra. Számomra is hihetetlen, de mint egy élőlény, úgy mozog saját magával harmóniában, strukturáltságban, rendezettségben a grafikon, és a vonalak segítségével meg lehet benne találni a szisztémát. Erre a gondolatmenetre sidius egyik régi hsz-e vezetett rá.

M1: szerintem a legtöbb ember M1-en kezdi, mert gyorsan szeretne eredményeket látni, aztán ahogy jönnek a csalódások, és egyre többet olvas és tanul, szépen lassan orientálódik át a magasabb idősíkokra. De mi lenne, ha a több éves tapasztalatát valaki visszahelyezné az M1-re, vagy el sem mozdulna onnan? Szerintem százszor többet árul el magáról ez az időtáv, mint a többi.

Mind1, nem akarom túlragozni, csak szeretném, ha a százas számlások is látnának lehetőséget a dologban, illetve fontosnak találom, ha akár egy-két kiragadott mondat elindítja valakiben egy gondolatmenet csíráját.
                        El se tudnád képzelni, hogy hány órám van ilyen frekvencia tesztelgetésekben. Összekötsz pár aljat, tetőt és olyan dolgokat fogsz látni, hogy hihetetlen. Ilyen vonalakkal az egész piacot fel lehet térképezni, használod ferdén és vízszintesen a vonalakat és ha ezek egyeznek, akkor a valószínűséged még magasabb, hogy ott az ár meg fog fordulni. Rájössz, hogy tradelni ***** könnyű, csak a pszicho az egyetlen ellenség... Egy kis elméleti tudást magadba szippantassz Morge-tól és készen állsz a profi tradelésre. Azokat szeretem főleg, mikor ugyanazon frekvencia átmegy supportból ellenállásba és vice versa. A topikomban sok olyan trade van, ahol egyáltalán nincs villa, csupán az ilyen megtalált működő frekvenciákat(hívhatom trendvonalaknak őket, melyek visszatérnek időről időre és fontos szinteket jelölnek) használok. Király technika! Igazából az egész Market Geometry erre épül fel, amit itt levezettél. A fizika törvényei ugyanúgy vonatkoznak a chartokra is(Newton III. törvényén alapul a villánk), mint bármely más inerciarendszerre és itt is ugyanolyan emberi normákat, viselkedéseket lehet felfedezni, amit kőkeményen ki kell használni.

Hozzászólás

• Még annyit, hogy ez a videó megmutatja az összes alap dolgot, ami szükséges, hogy megértsétek a mozgásokat, amelyek nap mint nap ismétlődnek a piacokon. A tradelésének a módját már magatoknak kell begyakorolnotok és kialakítani egy stílust rá. Persze ebben benne van az MM, pszicho, pozíció managelése stb stb... Amúgy ez nagyon feldobta a napom, hogy valaki végre ráérzett az ízére, hogy miért is csináltam anno a műhelyt. Chartokat szerettem volna megosztani, pozikat megosztani, hogy az embereknek átadhassam, amit én rengeteg hónap után megtanultam és alkalmazom a mindennapjaim során, és ezzel rávilágítsak a piac egyszerűségére és, hogy milyen könnyű kiismerni. Köszönöm ezt neked StuG, és persze várunk spuxon.

Hozzászólás

• 2016: legjobb tanitvanyod leszek

Ugyes vagy Chucky, inspiralsz masokat is

Csak fajdul a szivem, ma meg nem tudok erre koncentralni teljesen

Hozzászólás

• Hali srácok, úgy rémlik, anno valahol láttam a p-szignálokat (rajzok), de nem lelem most. Tudna valaki adni egy linket? Köszi

Hozzászólás

• Senki? Ha link nincs, az se baj, ha valaki esetleg ad egy gyors leírást róluk. Ismét köszi

Hozzászólás

Working...
                                X