Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok profi treder, debaski ezzel az uccso 3 mondattal nagyon betalaltal!
    Szerintem vagyunk itt egy paran csak ilyen +fontolasbol.
    Ha most abbahagyod, még örülhetsz ennek a döntésednek évek múlva.
    Valamikor az első alkalommal nagyon megverték az ökölvívásra jelentkezőket. Akik a következő alkalommal is lementek volt esélyük a továbbiakra.
    Nem baj ha szeretjük amivel foglalkozunk.

Magam a tőzsdei spekulációt nagyon érdekesnek találom, igen sok éve.

A. Kostolany:
    Akinek sok pénze van tőzsdézzen, akinek közepes ne tegye.
    Akinek nincs annak meg muszáj.
    Ez is egy filozófia.
    Azért jó tudni, hogy imádta a tőzsdét.

Ez a technikai elemzéses fx örömteli? Nem érzem, nemtom, sosem voltam részese.
    Vannak kétségeim. Tőzsdén sem határidőztem devizával.

Hozzászólás

• Mr Eko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kérlek, áruld el, hogy profi traderként miért pazarlod a drága idődet arra, hogy egy kezdőknek nyitott topicban írsz destruktív kommenteket a segítséget kereső kezdő tradereknek.
      Nem volt destruktív, reklám nélkül elmagyaráztam a tanulási folyamat, azon belül a naplózás lényegét. Szívesen.

De ez vicc. Több tanfolyam után (!) ez áll hozzád legközelebb, csak még időd nem volt rá. (Aha, értem én, hogy villanymotor, de mi hajtja?).

Én kínaiul szeretnék tanulni (igaz nincs lehetőségem egy kínai útra, vagy kínai könyvek olvasására), de már voltam egy (sőt több) kínai tanfolyamon (le is írom többször, melyik a legjobb), vettem kínai szótárt, és beszéltem egy kínaival is a kínai étteremben.
      Most olyanokat keresek tapasztalatok megosztása céljából, akik a legjobb kínai tanfolyamon vettek részt, de beülök még német tanfolyamra is (csak a módszertan miatt, aztán majd reklámozom kezdőknek haladóknak azt is).

Utolsó tanácsom a témában: vedd már elő a szótárt és kezdd el magolni inkább a szavakat. Ha tényleg ez áll hozzád közel.
      http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• [QUOTE=Mr Eko;76528]Köszönöm a jótanácsot mindannyiótoknak!

Olvasok itt érdekes, és érdektelen , hasznos, és haszontalan hozzászólásokat.
        Egyet, vagy többet azonban tudni kell. El kell dönteni, hogy ki miért foglalkozik a kereskedésnek nevezett szerencsejátékkal. Van aki hobbiból, mások a megélhetés reményében, vannak akik szeretnek észt osztani, és a kereskedéssel próbálják igazolni önmagukat, mig mások a gazdagság hiú ábrándjának reményével lépnek e rögös útra. Egyet azért szerényen megállapitanék. Nem lehetetlen ezzel a tevékenységgel pénzt keresni, és nem is keveset. Az, hogy én sikeres vagyok-e, vagy, hogy miért is csinálom, most lehetőség szerint ne menjünk bele, ennek firtatásába. Hogy hány év kell a bukásig, vagy a győzelemig, az egyénfüggő. Van aki hamar feladja, van aki soha. Van akinek elfogy a türelme, és a pénze, van akinek nem. Mr Eko ha tényleg szeretnél ezzel foglalkozni, akkor tedd meg, és ne hanyd az álmaidat lerombolni senki, de senki által. És ha elfogadsz egy tanácsot, akkor az az lenne, hogy kerüld az ilyen fórumokat, vagy legalábbis mérsékeld a jelenlétedet minimálisra, és soha ne vedd fel a feléd dobott kesztyűt mert itt hamar kedvedet veszik, és a sárba taposnak. Nagyon kevés az olyan ember , aki itt ténylegesen segiteni akar másoknak. Persze akadnak azért néhányan, voltak a múltban, és lesznek a jövőben is, csak ők voltak, vagy lesznek kevesebben. Az álmainkat soha ne adjuk fel, mert ezek nélkül élni ebben a sivár világban azt jelenti, hogy félig már halottak vagyunk.
        willow

Hozzászólás

• [QUOTE=willow;76537]
          Mr Eko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszönöm a jótanácsot mindannyiótoknak!

Olvasok itt érdekes, és érdektelen , hasznos, és haszontalan hozzászólásokat.
          Egyet, vagy többet azonban tudni kell. El kell dönteni, hogy ki miért foglalkozik a kereskedésnek nevezett szerencsejátékkal. Van aki hobbiból, mások a megélhetés reményében, vannak akik szeretnek észt osztani, és a kereskedéssel próbálják igazolni önmagukat, mig mások a gazdagság hiú ábrándjának reményével lépnek e rögös útra. Egyet azért szerényen megállapitanék. Nem lehetetlen ezzel a tevékenységgel pénzt keresni, és nem is keveset. Az, hogy én sikeres vagyok-e, vagy, hogy miért is csinálom, most lehetőség szerint ne menjünk bele, ennek firtatásába. Hogy hány év kell a bukásig, vagy a győzelemig, az egyénfüggő. Van aki hamar feladja, van aki soha. Van akinek elfogy a türelme, és a pénze, van akinek nem. Mr Eko ha tényleg szeretnél ezzel foglalkozni, akkor tedd meg, és ne hanyd az álmaidat lerombolni senki, de senki által. És ha elfogadsz egy tanácsot, akkor az az lenne, hogy kerüld az ilyen fórumokat, vagy legalábbis mérsékeld a jelenlétedet minimálisra, és soha ne vedd fel a feléd dobott kesztyűt mert itt hamar kedvedet veszik, és a sárba taposnak. Nagyon kevés az olyan ember , aki itt ténylegesen segiteni akar másoknak. Persze akadnak azért néhányan, voltak a múltban, és lesznek a jövőben is, csak ők voltak, vagy lesznek kevesebben. Az álmainkat soha ne adjuk fel, mert ezek nélkül élni ebben a sivár világban azt jelenti, hogy félig már halottak vagyunk.
          Kicsit én is ezt a véleményt osztom inkább.

Azt ne feledjük, mennyi nehézsége van ennek a szakmának. Ha megteheted, és van rá lehetőséged, próbáld ki.

Ha egyszer eljutsz azon kevesek közé, akik ebből jól, nagyon jól megélnek, akkor minden kétséget kizáróan megéri neked.

Ez a szakma kitartással, és álmodozással sikere vihető. A legnagyobb nehézsége szerintem a jó információk megszűrésének képessége.

De álmodozás, és kitartás nélkül minden egyéb tevékenység is bukó.

A trade sikerességének garanciája benned van. Óriási mennnyiségű időt tudsz felszabadítani, ha már sikeres vagy, a többiről ne is beszéljünk.

Hozzászólás

• Mr Eko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Nem mással foglalkozó trading roomba mentem, hanem - ha visszaolvasod a kommenteket akkor látod - Zoli javasolta, hogy nézzek be, mert az ő skalp technikája hasonló azéhoz az oktatóéhoz, akinek a nevét nem szabad leírnom, mert az szerinted reklám. Ezért mentem be és nem bántam meg.
            Gyere máskor is, szívesen látunk!
            Ne hidd el senki állításait feltétel nélkül (az enyémeket sem), amíg meg nem bizonyosodsz saját tapasztalatból azok valódiságáról!

Az árfolyamok mindenkinek egyformán mozognak, függetlenül attól, hogy hányas periódusú mozgóátlagot néz, vagy milyen más indikátort használ. Vannak olyan "alapszabályok" amikre lehet építeni árfolyam elmozdulásra történő spekulációkat. Viszont évekbe telik, mire önállóan rájössz ezekre.

A "stratégia" egyeseknek csak egy puszta utasítás sor. Ami reményeik szerint, ha bármilyen piaci körülmények között végrehajtanak, az majd hosszútávú pozitív eredményt szül. Szerintem meg egy jó kereskedő olyan mint MacGyver. Vannak szerszámok a ládájában, és mindig a piaci helyzethez leginkább illeszkedő "stratégia elemet" veszi elő, ezekből építkezik.

Végül megosztanám az egyik tapasztalt tagunk képét, aki már olyan szintre jutott a hullámok "megértésében", hogy akár 1 perces idősíkon is képes kockázat kezelten pozíció sorokat felépíteni, kézi kereskedéssel. Tőle még én is szívesen tanulok.

Remélem idővel lesznek még többen, akik hajlandóak lesznek megosztani a módszereiket, másokkal.
            Csatolt fájlok
            Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• És vannak itt páran, akikre érdemes hallgatni.

Nekem sokat segített a fórum, olvasd el a tőzsdepszichológia topicot.

Hozzászólás

• [QUOTE=willow;76537]
                willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az álmainkat soha ne adjuk fel, mert ezek nélkül élni ebben a sivár világban azt jelenti, hogy félig már halottak vagyunk.
                Ez most komoly? Sivár a világunk? Hát ha valamit felfedett számomra ez a degenerált elmebeteg logikai játék, hogy elég kinézni az ablakon, kilépni egy jó sétára, és belátja az ember, mennyire gazdag is , ha mindezt meg tudja tenni, sétálni, egészségesen, jókedvűen, a gyönyörű természetben. Csak elhitették az emberekkel, hogy boldogságának egyetlen kulcsa ha forex trader lesz, mert profi forex=pénz=sportkocsi=tengerparti villa= bombázó feleség.
                Vicc, számomra a legnagyobb boldogság az egészség. Pont. És emiatt a felismerés miatt viszont hálás vagyok a forexnek, megmutatta, hogy önmagában az anyagi javak rohadtul nem tesznek boldoggá.

Econak meg annyit, hogy ha egy jó tanácsot elfogad, itt nincs egy profi se, sem olyan aki ebből él, szóval mindezek tudatában kérjen itt tanácsot bárkitől is, amivel pedig viccelt, hogy ha nem jön össze max. oktatja az pedig sajnos de nem vicc hanem maga a valóság.

Hozzászólás

• Az meg, hogy valaki lepontoz, kit érdekel, én nem gyűjtök itt semmi zöld pöttyöt, sem hírnevet, nem célom balekok gyűjtése, és már megtanultam, hogy a sok zöld pötty legtöbbször egyenlő a negatív egyenleggel. Biztos sikeres pro lehet, akinek van ideje/kedve itt pöttyöket levenni, feltenni..

Hozzászólás

• Pont tegnap jutott eszembe, kérek harzoltól egy resetet

Amúgy nem sivár az élet, de az is igaz, ez is nézőpont kérdése. Ismerek olyat, akinek sivár, és akinek nem.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Pont tegnap jutott eszembe, kérek harzoltól egy resetet

Amúgy nem sivár az élet, de az is igaz, ez is nézőpont kérdése. Ismerek olyat, akinek sivár, és akinek nem.
                      Hillnek vannak jó könyvei az elme birtokba vételéről, aranyat érnek. Akinek sivár, annak sivár lesz milliomosként is. Mióta lehajigáltam magamról az újvilág által rám aggatott anyagi főraj dolgokat, presztis karórákat stb, és kb. semmibe veszem őket, azóta vagyok a legboldogabb és leg-kiegyensúlyozottabb ezt bátran ki merem jelenteni. Ezek a haszontalan kacatok kb. mint az "egy gyűrű" tartják fogva és rabságba a legtöbb emberi lelket, elmét.

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az árfolyamok mindenkinek egyformán mozognak.

Sajnos nem

De ez most vicc akart lenni, annak is komolyabb

Hozzászólás

• imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hillnek vannak jó könyvei az elme birtokba vételéről, aranyat érnek. Akinek sivár, annak sivár lesz milliomosként is. Mióta lehajigáltam magamról az újvilág által rám aggatott anyagi főraj dolgokat, presztis karórákat stb, és kb. semmibe veszem őket, azóta vagyok a legboldogabb és leg-kiegyensúlyozottabb ezt bátran ki merem jelenteni. Ezek a haszontalan kacatok kb. mint az "egy gyűrű" tartják fogva és rabságba a legtöbb emberi lelket, elmét.
                          Az a jó ha az ösztöneidet követed, bizonyos határok közt.
                          Ha tetszik és örömet okoz egy karóra (ha megteheted hogy megvedd) vedd meg, ha nem ne vedd meg.
                          Sokkal egyszerűbb, kisebb gondú vagy ha minél kevesebb dologtól függ a boldogságod, de az nem működik ha azért dobom el az ékszereimet hogy kevésbé anyagias legyek ha közben függök tőle és álszent leszek, vagyis az elfolytott, ki nem élt vágyak szenvedtetnek, ha viszont anyagias vagyok az sok aggódás és macera pl nincs kocsim akkor nem kell bajlódnom vele..
                          Eldobhatod az órád, mindened, de a saját elméd nem, abból fakad a boldogtalanságunk hogy teli vagyunk hiány érzettel, akarunk több pénzt, jobb: kocsit, külsőt, párkapcsolatot..

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az a jó ha az ösztöneidet követed, bizonyos határok közt.
                            Ha tetszik és örömet okoz egy karóra (ha megteheted hogy megvedd) vedd meg, ha nem ne vedd meg.
                            Sokkal egyszerűbb, kisebb gondú vagy ha minél kevesebb dologtól függ a boldogságod, de az nem működik ha azért dobom el az ékszereimet hogy kevésbé anyagias legyek ha közben függök tőle és álszent leszek, vagyis az elfolytott, ki nem élt vágyak szenvedtetnek, ha viszont anyagias vagyok az sok aggódás és macera pl nincs kocsim akkor nem kell bajlódnom vele..
                            Eldobhatod az órád, mindened, de a saját elméd nem, abból fakad a boldogtalanságunk hogy teli vagyunk hiány érzettel, akarunk több pénzt, jobb: kocsit, külsőt, párkapcsolatot..
                            Hiányérzet? Látogass be a fül-orr-gége osztályra, de bemehetsz durvább helyekre is.. Hazafele kissé átértékeli az ember az életét. Minden tök ****a csak senki nem veszi észre, mert telhetetlen mindenki. Él a nagy békében, nyugalomban, unalmában és jólétében már azt se tudja mit szenvedjen magával, kínok között vonaglik, ha nem veheti meg a legújabb okostelefont, vagy nem szelfizhet hétvégén egy tengerparton a közösségi oldalakra, persze a kép témája ő és csak másodsorban a környezet. A kínok kínját éli meg a legtöbb ember a saját hülye elméjében

Hozzászólás

• "Hiányérzet? Látogass be a fül-orr-gége osztályra, de bemehetsz durvább helyekre is.. Hazafele kissé átértékeli az ember az életét. Minden tök ****a csak senki nem veszi észre, mert telhetetlen mindenki. Él a nagy békében, nyugalomban, unalmában és jólétében már azt se tudja mit szenvedjen magával, kínok között vonaglik"

Ez azért sokkal bonyolultabb mint azon morfondírozni hogy te hibásabb vagy mint én mert, te többet akarsz annál mint én egy gégerákos. Az ember olyan aki ha nincs mit tegyen nem tudja magát lekötni akkor valamin mindig rágódik. Ez esetbe vagy azon hogy hogyan gyógyuljon meg, vagy hogy hogyan gazdagodjon tovább, vagy hogy a szomszéd milyen büdöset pukizott a liftbe-n. Akár hülyeségen gondolkodik és fecsérli az idejét, akár világ megmentő ötletet valósít meg vagy csak az életéért küzd, a háttérbe mindig a nekem jobb legyen dolgozik elsősorban. A baj ott kezdődik amikor más életét teszik tönkre azért hogy "nekem jobb legyen" és így növelje az egzisztenciáját a gazdagabbak vagy más emberek között. A jelenlegi világállapot azért néz így ki mint ahogy mert, a nekem jobb legyen érzés szélsőértékek felé nyomja az embert függetlenül hogy kivel mi történik. És mégis, ez a motiváció az ami a dárdázástól a billentyű nyomogatásig vitte az embert.
                              De ez egy feneketlen dolog amibe nem érdemes túlságosan belemerülni ha csak neked nem ez a motivációd a célod hogy megérsd és kiadj egy könyvet erről, és aminek a vége az hogy pénzt csinálj belőle amivel megint a "nekem jobb legyen" érzésedet táplálod.

Szerintem a nekem jobb és másoknak is jobb lenne a cél, ezt viszont sokan figyelmen kívül hagyják és ezért sodródunk a szélső értékek fele a milliárdostól a nyomorultig.

Hozzászólás

• Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A baj ott kezdődik amikor más életét teszik tönkre azért hogy "nekem jobb legyen" és így növelje az egzisztenciáját a gazdagabbak vagy más emberek között.
                                Hát ez az. Mindenki így él, tönkre teszi mások életét, hogy neki jobb legyen..régebben valaki itt jól megfogalmazta: "elvesszük egymás pénzét, nőjét, életét.." mennyire igaza van. Állásinterjú...ott teszünk keresztbe ahol tudunk. Vagy az életbe bárhol. Munkahelyen, furkálódások stb. Mindenki élősködik valakin. De nem is ez volt a téma. A téma ott idult, hogy lásd. Harcosok Klubja: nem az órád vagy, nem a bankbetéted, egy bohóckodó ganajkupac vagy..Attól mert valaki tele van lével nem feltétlen kell önzőnek lenni. De tudom ez szappanopera. Az élet más. Mondom, mindenki átver, átgázol valakin. Akár itt a fórumon is, oktatók mentorok csesztetik egymást hogy kinek legyen jobb ki ne égjen be a publikum előtt stb. Képesek addig süllyedni, hogy egy számukra ismeretlen területet savaznak, miközben elvárják, hogy a többi tiszteletben tartsa az ő munkásságukat.

Hozzászólás

Working...
                                X