Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

A spread-nek ebben a módszerben két hatása is van. Egyrészt költség, ami csökkenti a profitot, másrészt egy olyan elem, ami eltorzítja kisebb SL/TP szintek esetén az 50 %-ot. Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek,de azt hiszem van olyan bróker, amelyik 0 spreadet + jutalékot számol el, ez a spread torzító hatását megoldja. A költséget fizetni kell, ez tény.

A kérdés számomra az, hogy miként lehet nagy biztonsággal az 50 % találati arányt produkálni. A többi szerintem megoldható...

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A spread-nek ebben a módszerben két hatása is van. Egyrészt költség, ami csökkenti a profitot, másrészt egy olyan elem, ami eltorzítja kisebb SL/TP szintek esetén az 50 %-ot. Nem vagyok nagy szakértője a kérdésnek,de azt hiszem van olyan bróker, amelyik 0 spreadet + jutalékot számol el, ez a spread torzító hatását megoldja. A költséget fizetni kell, ez tény.

A kérdés számomra az, hogy miként lehet nagy biztonsággal az 50 % találati arányt produkálni. A többi szerintem megoldható...
      Feldobsz egy supertrendet. Ha piros short ha zöld long. Még arra is van esélyed, hogy jobb legyél 50%-nál Megnéztem AUDUSD-n 2013-ban 100 pipnél 75 tréded lett volna egész évben napi záráskor ránézve a chartra. Az még nem kellően nagy számú trade szerintem.

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Lesznek vesztő szériák, amiben növeled a kockázatot, ezáltal az átlagos veszteséget.
        Nyerő szériákban csökkenni fog az átlagos nyereség.
        A payoff 1 körül lesz, a TA 50%.

Ha ez így működne, már rég így csinálná mindenki...

Hozzászólás

A MM részen szerintem nincs mit vitatkozni, ha megvan az 50 % akkor csak nyerő lehetsz. Ha nem így gondolod, írj le egy olyan sorozatot, akárhány tradeből, ami nem lesz a végén nyerő. A szériák nem számítanak.

Csak a "biztos" 50 % találati arány a feladat.

Persze tudom, hogy nem találtam fel a spanyolviaszt, mindenki így kereskedne, ha ilyen egyszerű lenne. Csak egyelőre az a kérdés, hogy miért nem ilyen egyszerű.

Hozzászólás

Szerintem a költségek miatt nem ilyen egyszerű. Ha egyforma a TP és a SL, akkor is spread-del kevesebbet nyerünk. Tehát nem lehet egyforma, a TP-nek legalább spread-el magasabbnak kell lennie, így viszont borul az 50%: mivel magasabb lesz a TP, kisebb lesz a találati arány.

Hozzászólás

Azért ezt nézzétek meg. Pontosítottam AUDUSD-t 2013-ra, 80 kereskedés.

Elég érdekes az eredmény így első blikkre

10000 dolláros számla, 1000 dollár kezdő kockázat. 100 dolláronként emel/csökkent. AUDUSD D1 chart, supertrend alapján poziba lépve mindig csak gyertya záráskor. 100 pip TP/SL. Azért több az eredmény 80x100 dollárnál, mert egyszer évközben újra kellett kezdeni 1000-ről annyi volt a plusszos trade

AUDUSD 2013.pdf

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azért ezt nézzétek meg. Pontosítottam AUDUSD-t 2013-ra, 80 kereskedés.

Elég érdekes az eredmény így első blikkre

10000 dolláros számla, 1000 dollár kezdő kockázat. 100 dolláronként emel/csökkent. AUDUSD D1 chart, supertrend alapján poziba lépve mindig csak gyertya záráskor. 100 pip TP/SL. Azért több az eredmény 80x100 dollárnál, mert egyszer évközben újra kellett kezdeni 1000-ről annyi volt a plusszos trade

[ATTACH]5340[/ATTACH]
                már csak át kell nevezni a topikot, két ötletem is van:

Egy működő devizatőzsdei stratégia

vagy,

A kereskedés egyszerűsége

ps: adtam volna egy pöttyöt is a gyors munkáért, de már kaptál régebben

Hozzászólás

2014-ben jelenleg a 20. trédben csücsülnénk. 10 nyerő és 9 vesztő lenne a hátunk mögött az egyenleg pedig január elején 10000-ről indulva 11900-400 (spread költség) 11500-at mutatna. A 6. tréd után volt a legkevesebb az egyenleg, 8100 dollár. Az előbb elfelejtettem hangsúlyozni, hogy ehhez a poziban üléshez swap mentes számlára van ám szükség...

Hozzászólás

Forex Gump: köszi a gyors tesztet
                    Akkor most már csak a buktatókat kell megkeresni és kiküszöbölni

Swap mentes számlát pl. nem egyszerű eset nyitni, nem is tudom, hogyan lehetne. Ha kibukik, hogy nem vagyok iszlám, kivégeznek
                    Alacsony swap és spread költségű párt lenne érdemes keresni, pl. Ironnál (nem röhög!) a GBPUSD lehet jó, spread nappal max. 2, swap naponta átlag 0.2 pip.

Vagy kipróbálni daytrade verzióban, azaz 100 pip helyett mondjuk 20-30-at használni. Igaz, ha minden nap trédelünk, akkor meg a spread költség ugrik meg. És a fenti példában a GBPUSD swapja sokkal jobb, mint a spread-je.

Vagy nem tudom, mennyit rontana a találati hatékonyságon, ha 100pip+spread lenne a TP. Talán elbírna +2-3 pipet.

Na, alszom rá egyet

Hozzászólás

Marha egyszerű . Mivel az audusd swapja buy esetén pluszos, így nincs más dolgunk mint, hogy "véletlenül" (mivel véletlen belépésről beszélünk) mindig longra irányba lépünk be.

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Vagy nem tudom, mennyit rontana a találati hatékonyságon, ha 100pip+spread lenne a TP. Talán elbírna +2-3 pipet.
                        D1-en szinte semmit.
                        2013-ban 92%-ot csinált a teszt. Szerintem eléggé meggyőző.
                        Arra lennék kiváncsi,hogy mennyi ideig tartott egy átlagos trade? D1-en 100pip elég hamar meg van. Lehet,hogy a swap nem is "akkora" költség?!
                        / a tapasztalatom alapján egy évi 92%-ot hozó starti nem a spread/swap miatt lesz eredménytelen/

Hozzászólás

woodcock stratégia GBPUSD teszt

GBPUSD 2013 teszt. Belépés nap végén supertrend alapján. Spread 2,5 pip.

96 kereskedés
                          47 veszteséges
                          49 nyereséges

10000 dolláros számla
                          1000 dollár kockázat/trade
                          100 dollár kockázat emelés/csökkentés

Év végi egyenleg 16600 dollár.

GBPUSD 2013.pdf

Hozzászólás

Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.

Hozzászólás

A kapzsiság és a türelmetlenség miatt!

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.
                                Érdemes észrevenni, hogy ha valóban feláll az 50% körüli találati arány úgy trédenként a csökkentés/növelés értékét keressük meg. Ez jelen esetben 100 dollár amit azonnal átlag 25%-al lecsökkent a "csupán" 2,5 pip spread.

Ahol el tudsz bukni az egy kezdeti vesztő széria.

Hozzászólás

Working...
                                X