Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ez az. Mindenki így él,
    oktatók mentorok csesztetik egymást
    Lám, lám, te se csak magaddal foglalkozol.

Az ember mindig agyal valamin. Ettől más, mint egy zsák krumpli. És általában nem mások boldogságán, hanem önző módon a saját túlélésén, vagy Egoja fényezésén (talán ez még az állatvilágból hozott ösztön).

Láttátok már a Csúcshatást? Jó film. Szerencse, hogy nem mindenki eszi a csodabogyót, mert akkor egyre magasabb szinten és rafkósabb eszközökkel folyna a játék:
    http://online-filmek.tv/film/2683-csucshatas

Jó szórakozást hozzá a hétvégén!
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• "És mégis, ez a motiváció az ami a dárdázástól a billentyű nyomogatásig vitte az embert."

Sajnos a Te elképzelésid nem tudjuk a rendszerbe ültetni, ezen már Én is sokat gondolkodtam valószínűleg jobb lenne mint a mostani állapot. Annyit tudsz tenni hogy körülötted alkalmazol néhány gondolatot, elméletet, viselkedést, emiatt megjelennek jobb emberek körülötted és változtathatsz egyes emberek egyes szokásain, viszont az az ára hogy párszor botra futsz. De kilehet szűrni a tetvek nagy részét a levesből.

moneymentor
      A film az tényleg jó. Ez esett le nekem is első nézésre. Ettől sem kell félni mert a mesterséges inteligenciák megteszik ezt enzim nélkül is, idővel

Hozzászólás

• Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        "Hiányérzet? Látogass be a fül-orr-gége osztályra, de bemehetsz durvább helyekre is.. Hazafele kissé átértékeli az ember az életét. Minden tök ****a csak senki nem veszi észre, mert telhetetlen mindenki. Él a nagy békében, nyugalomban, unalmában és jólétében már azt se tudja mit szenvedjen magával, kínok között vonaglik"

Ez azért sokkal bonyolultabb mint azon morfondírozni hogy te hibásabb vagy mint én mert, te többet akarsz annál mint én egy gégerákos. Az ember olyan aki ha nincs mit tegyen nem tudja magát lekötni akkor valamin mindig rágódik. Ez esetbe vagy azon hogy hogyan gyógyuljon meg, vagy hogy hogyan gazdagodjon tovább, vagy hogy a szomszéd milyen büdöset pukizott a liftbe-n. Akár hülyeségen gondolkodik és fecsérli az idejét, akár világ megmentő ötletet valósít meg vagy csak az életéért küzd, a háttérbe mindig a nekem jobb legyen dolgozik elsősorban. A baj ott kezdődik amikor más életét teszik tönkre azért hogy "nekem jobb legyen" és így növelje az egzisztenciáját a gazdagabbak vagy más emberek között. A jelenlegi világállapot azért néz így ki mint ahogy mert, a nekem jobb legyen érzés szélsőértékek felé nyomja az embert függetlenül hogy kivel mi történik. És mégis, ez a motiváció az ami a dárdázástól a billentyű nyomogatásig vitte az embert.
        De ez egy feneketlen dolog amibe nem érdemes túlságosan belemerülni ha csak neked nem ez a motivációd a célod hogy megérsd és kiadj egy könyvet erről, és aminek a vége az hogy pénzt csinálj belőle amivel megint a "nekem jobb legyen" érzésedet táplálod.

Szerintem a nekem jobb és másoknak is jobb lenne a cél, ezt viszont sokan figyelmen kívül hagyják és ezért sodródunk a szélső értékek fele a milliárdostól a nyomorultig.
        Ha nekem jobb és másoknak is jobb a cél akkor fogj magadhoz 250,000 havert, rugd ki az összes politikust akik szétlopják és tönketeszik a társadalmat (párttól függetlenül), és utána elkezdhetsz egy jobb jövőt építeni. Amig a pénzkúltúra rányomja fentről a bélyegét mindenre, addig a személy túl sokat nem tud segíteni max családnak és barátoknak. Minden úgy van megszervezve hogy egyre tagoltabb legyen a nép (a sokat emlegetett de jól műkődő uralkodói stratégia). 2050 re több műanyag lesz az oceánokban mint hal ha ebben az ütemben haladunk. Egy ember, mint magánember tud valamit tenni? Tud olyat csinálni ami egy másodpercig is megállítja ezt a folyamatot? Csak annyit hogy olyan emberek bíz meg vezetéssel akik az ilyesmire figyelnek, mert ha nem akkor jön a fáklya. Ha meg ezt nem tesszük meg, akkor a next best thing keresni milliókat a tőzsdén és ha azt utána eladakozod egy részét akkor legalább a lelki békéd is megvan.

Hozzászólás

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nagyon kevés az olyan ember, aki itt ténylegesen segiteni akar másoknak.
          itt jelenleg Forex Klub az egyetlen, akit ilyen embernek tartok. egyébként furcsa, hogy egyszer leírod, hogy a tőzsdén sok pénzt lehet keresni,
          de odaírod, hogy a kereskedés szerencsejáték.. pont, hogy attól nem szerencsejáték, hogy vannak trendek. ez nem véletlen.
          + ami a tőzsdei kereskedés szent grálja, hogy a kockázatod mindig 1R. de a nyereséged lehet +10R. de ezt meg is kell tudni csinálni. ezért nem szerencsejáték.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            itt jelenleg Forex Klub az egyetlen, akit ilyen embernek tartok. egyébként furcsa, hogy egyszer leírod, hogy a tőzsdén sok pénzt lehet keresni,
            de odaírod, hogy a kereskedés szerencsejáték.. pont, hogy attól nem szerencsejáték, hogy vannak trendek. ez nem véletlen.
            + ami a tőzsdei kereskedés szent grálja, hogy a kockázatod mindig 1R. de a nyereséged lehet +10R. de ezt meg is kell tudni csinálni. ezért nem szerencsejáték.
            Szerintem van itt több ember is akinek segítő szándéka van, de nem tud úgy segíteni ahogy a legtöbben elvárják. Például hiába mondom el saját kereskedési stratégiámat, ha az teljesen más mint amit itt a legtöbb kezdő keres - magasabb idősíkon fut, más eszközökben (határidős, többnyire részvényindex, VIX, árúpiac) mozog, fundamentális elemeket tartalmaz, nincs kitűzött RR etc. Az igazság az, hogy igazi segítség az lenne ha beültetném a padba akit ez érdekel és hetek során felvázolni mindent ami ebbe bele megy, de ahogy mondtam módszereim teljesen eltérnek az itt megszokottaktól így valószűleg erre nagy kereslet nem lenne.

Hozzászólás

• akkor úgy fogalmazok, hogy ő segít a legtöbbet.

Hozzászólás

• A szerencsejátékot idézőjelbe kellett volna tennem. A legtöbb embernek sajnos az egész forex egy nagy szerencsejáték. Szerintem.
                willow

Hozzászólás

• Ha nem titkos, lehet tudni sindler miért töröltette magát a fórumról?

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ha nem titkos, lehet tudni sindler miért töröltette magát a fórumról?
                    Igen, ez engem is érdekelne. Szomorúan konstatáltam.

Hozzászólás

• Igen!
                      Hová tűnt Sindler és miért?

Az egy dolog, hogy megunta a fórumozást és kiszállt, de így a régi hozzászólásait sem lehet olvasni, pedig hasznosak és inspirálóak. Pedig már gondolkodtam egy "Sindler gyűjtemény" 2. köteten.

Hozzászólás

• Sziasztok!
                        Hogyan éri meg legjobban a pénzátváltás? A helyzet:Raiffeisen,Dollár Devizaszámlán lévő Dollárt.:
                        1.)A Raiffeisen Bankban átváltani ottani árfolyamon -átváltási költség( 0,5%?)
                        2.)Kivennni a Devizaszámláról, és pénzváltóban átváltani.

Hozzászólás

• Ami nekem bevált a a pénzváltó. Ezek közül is a correctchange (remélem jól írom a nevet). A másik - ha van időd kivárni - az a currencyfair.com.

Hozzászólás

• Ádi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!
                            Hogyan éri meg legjobban a pénzátváltás? A helyzet:Raiffeisen,Dollár Devizaszámlán lévő Dollárt.:
                            1.)A Raiffeisen Bankban átváltani ottani árfolyamon -átváltási költség( 0,5%?)
                            2.)Kivennni a Devizaszámláról, és pénzváltóban átváltani.
                            Van olyan bank ahol 2 forintos deviza spread van dolláron.
                            Nyitsz ott forintot, ráutalod a dollárod és kész.

(keresd!!)
                            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Tickstory lite

Sziasztok!

Biztos kiégés lehet egy ilyen kérdés de az a helyzet, hogy én a Tickstory lite progit leszedtem csak annyi kis gixerrel, hogy a letöltött fájl nem több min 0 bite és nyílván kapom a kérdést, hogy mivel akarom megnyitni amire meg pislogok tudatlanságomban.
                              Elárulná nekem egy türelmes okos emberke, hogy mi is a teeendő ebben az esetben?
                              Azért is beszélek ennyire degradálóan magamról, mert egyenesen a program saját oldaláról töltöttem le és hát nehezen hiszem el, hogy náluk vana gebasz.
                              Említett oldal linkje: https://tickstory.com/download-tickstory/

A választ előre is köszönöm!

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Van olyan bank ahol 2 forintos deviza spread van dolláron.
                                Nyitsz ott forintot, ráutalod a dollárod és kész.

(keresd!!)

Szervusz!
                                Letudnád írni a bankot, és a számlafajt nevét? Ha nem akarod reklámozni a Bankot, akkor kérlek írd már meg nekem privát levélben.

Köszi szépen, és mindenkinek további szép napot!

Hozzászólás

Working...
                                X