Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Én az SQ TickDownloaderrel töltöm le és a Tickstoryval teszem be az MT4 alá.

Hozzászólás

• Sziasztok. Egy kis tanácsra lenne szükségem. Még diák vagyok bőven, most kezdem az egyetemet idén Pár éve demózok, és most szeretném élesben, kis számlával kipróbálni. Pár száz dollárra gondoltam kezdésnek. Sajnos viszont az a baj, hogy nem találok olcsó bankot, illetve bankszámlát. Sajnos elsiettem és nyitottam az *TP-nél egy számlát, kimondottan a forexnek, hogy mozgassan a pénzt, tehát másra nem is használnám. Viszont nagyon drága a költsége, de az ügyintéző szerint nekem olcsóbb ennél nincs, mivel jövedelmem még nem érkezik a számlára(havi 150-nek kéne rá érkezni.), és automatikusan bankkártyát is nyittatott hozzá, holott nem is akartam vele pld. bolti vásárlást csinálni, és ilyen hülyén jött ki a dolog, hogy két számlám van a neten, egy virtuális és egy a mas*ercardhoz, és ha utalni akarok, akkor előbb az egyikről át kell utalnom a saját másik virtuális számlámra.. és onnan külföldre vagy bárhova..Szóval elég kavar az egész, de a legrosszabb az, hogy havi 1500 körüli a havidíj, és a kártya éves díja vagy 5000, tehát bőven 20 ezer körüli az éves díj. Ez nekem rengeteg, mivel szerintem sokat nem is fogok hazautalni kezdetben, így lényegében azért fizetek, hogy áll a pénzem a számlán. A bankkártya meg főleg felesleges, fél éve még nem is nyomtam be automatába se. Azt hittem bankszámlaszámra is lehet utalni és onnan ki, de szerinte ehhez bankkártya kell.. A lényeg, hogy ez így nagyon nem jó üzlet nekem, és keresek egy olcsóbb számlatípust máshol, de eddig mindig falba ütköztem, mert ahol olcsó a havidíj ott meg vagy az utalás nagyon drága, vagy egyéb rejtett költség, ill. ott is bejátszik ez a min. 150 ezer forogjon havonta rajta történet. Szóval tökre nem tudom mi lenne a jó megoldás, ezért ha valaki tud tanáccsal szolgálni az jó lenne. Az se jó ha *krillre ráutalom és utána ki, mert ha nyerek akkor megint nyissak egy számlát, hogy legyen hova hazautalni?

Ja és még annyit, hogy arra is gondoltam, hogy amint kiutalom a brokernek, szüneteltetem a számlát, de ha meg nyerek akkor nyittassam vissza, ezt pár havonta eljátszom tuti kivágnak a francba.

Hozzászólás

• + lemaradt, elnézést: volt ugyanitt devizaszámlám, viszont megszüntettem, mivel annál is fizettem, a semmire, pénz nem mozgott rajta, havi értesítőt nem küldtek, mégis havi x dollárt levettek. Mivel nem tudtam követni, mennyi van rajta, így egyszer csak jött egy felszólítás 2000 forint befizetésről plusz hátralék befizetés mert nem tartottam magam a szabályokhoz..de honnan tudtam volna, hogy lemerül róla a pénz, ha nem küldenek havi kimutatást? Pénzt nem tudtam vele mozgatni weben, így mindig be kellett mennem a bankba, ha akartam pénzt küldeni, vagy fogadni.. ekkor természetesen brutál spreddel számolták a dollárt forintra, de ha kértem a dollárt, akkor meg ilyen-olyan kezelési kltsg-el levontak jó sokat, hogy a sarki váltóba alig volt már hasznom rajta. Tehát az is zsákutca volt.

Hozzászólás

• Andris!

Ugorj be az OTpéé-be és mondd meg, hogy neked csak egy HUF-os lakossági folyószámla kell, más nem. Kész, ennyi, más NEM kell. Hozzá netbank, de sem kártya, sem devizaszámla sem semmi.
          Aztán mehetsz a brókerhez és depozhatsz HUF-ot, elég lesz neked átélni a real money feelinget HUF alapon is. XM pont jó, küldj nekik 30-40-50eHUF-ot és kész.

Hozzászólás

• Köszi Erla a tanácsot, csak az a baj, hogy pont ezt csináltam, kértem egy sima folyószámlát, ok, de közölte, hogy neten csak úgy tudok netbankolni, ha kártyát is csináltatok hozzáá. Mivel világ életember készpénzes voltam, még amikor volt diákmunka miatt bankkártyám, akkor is levettem az összes zsét és kp-val fizettem, utáltam mindig, mert féltem, hogy elhagyom, vagy kizsebelnek. De nem tágított, a bankkártya nélkül szerinte nem tudok neten utalni, tranzakciót lebonyolítani, és még finoman meg is fenyegetett, hogy amennyiben x hónapig nem lépek be a netbankomba, úgy költséget vonnak le.. De megnyugtatott, hogy a belépési sms-kód, díjmentes... Viszont utólag belegondolva nagyon sunyi feje volt a nőnek és lehet egyszerűen becsapott. A devizaszámlát is csak úgy tudnám náluk netbankolni, ha hozzákapcsolom(miért is ne ugye..) egy forint számlához, és virtuálisan bűvészkedek közöttük.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszi Erla a tanácsot, csak az a baj, hogy pont ezt csináltam, kértem egy sima folyószámlát, ok, de közölte, hogy neten csak úgy tudok netbankolni, ha kártyát is csináltatok hozzáá. Mivel világ életember készpénzes voltam, még amikor volt diákmunka miatt bankkártyám, akkor is levettem az összes zsét és kp-val fizettem, utáltam mindig, mert féltem, hogy elhagyom, vagy kizsebelnek. De nem tágított, a bankkártya nélkül szerinte nem tudok neten utalni, tranzakciót lebonyolítani, és még finoman meg is fenyegetett, hogy amennyiben x hónapig nem lépek be a netbankomba, úgy költséget vonnak le.. De megnyugtatott, hogy a belépési sms-kód, díjmentes... Viszont utólag belegondolva nagyon sunyi feje volt a nőnek és lehet egyszerűen becsapott. A devizaszámlát is csak úgy tudnám náluk netbankolni, ha hozzákapcsolom(miért is ne ugye..) egy forint számlához, és virtuálisan bűvészkedek közöttük.
              Valószínűleg átvert a jutalékért.
              Nekem ismerősöm volt az OTP-s ügyintéző, aki OTP lakossági alap forint számlacsomagot ajánlott + értékpapírszámlát akcióban. Értékpapírszámla vezetésért negyedévente vonnak 1000 Ft-ot, de a számlavezetés talán 200 Ft sincs havonta.
              Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Valószínűleg átvert a jutalékért.
                Nekem ismerősöm volt az OTP-s ügyintéző, aki OTP lakossági alap forint számlacsomagot ajánlott + értékpapírszámlát akcióban. Értékpapírszámla vezetésért negyedévente vonnak 1000 Ft-ot, de a számlavezetés talán 200 Ft sincs havonta.
                Megtaláltam:
                http://www.bankmonitor.hu/szamlacsom...x8fHx8fDA=.htm

Díjmentes a számlavezetés:

.... vagy a számlacsomaghoz értékpapírszámla kapcsolódik,

OTPDirekt internetbank havidíja meg 56 Ft.

Hozzászólás

Megtaláltam:
                  http://www.bankmonitor.hu/szamlacsom...x8fHx8fDA=.htm

Díjmentes a számlavezetés:

OTPDirekt internetbank havidíja meg 56 Ft.

Ok,de amit belinkeltél, ott 1600 a havidíj, kb, mint most... és a "vagy"-ok között ott is ott van a 150000ft mozduljon rá havonta. Tovább az is kérdés, hogy kártya nélkül tudsz e netbankolni, vásárolni, brókernek utalni a sima számlaszámmal? Mert sok helyen kéri a bankkártya xy kódját... Ezeket érdemes előbb tisztába tennünk, mielőtt holnap bemegyek nagy arccal rájuk borítani az asztalt

Nagyon rendes lenne tőled, ha azt a 200 forint havidíjas cakk-pakk számlacsomagot, amivel tudsz netbankolni stb. megosztanád Mondjuk az eddig is sejthető volt, miből telik cicababa takarítókra.

Hozzászólás

Értékpapírszámla vezetésért negyedévente vonnak 1000 Ft-ot, de a számlavezetés talán 200 Ft sincs havonta.

Akkor úgy kérjem, hogy értékpapírszámla netbankkal, de kártya nélkül? Pedig elmondtam neki mire kell, de láthatóan már akkor se fogta fel..

Hozzászólás

Aminek havidíja?.....lehet itt van a csapda... Szerintem egyszerűbb lenne, ha kényelmetlen itt, hogy privátba elküldöd neked milyen van ha nem gond.

szerk: bocs, most látom negyedévente 1000. De kérdés, hogy az utalás díja mennyi rajta stb. És lehet e csak értékpapírszámlát nyitni, vagy kell mellé itt is "csakazértis" lakossági számla.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Aminek havidíja?.....lehet itt van a csapda... Szerintem egyszerűbb lenne, ha kényelmetlen itt, hogy privátba elküldöd neked milyen van ha nem gond.

szerk: bocs, most látom negyedévente 1000. De kérdés, hogy az utalás díja mennyi rajta stb. És lehet e csak értékpapírszámlát nyitni, vagy kell mellé itt is "csakazértis" lakossági számla.
                        Szerintem kérj egy visszahívást az OTP-től, és konkrétan kérdezz rá.

Nincs a LAFO-nak havidíja (vagy nagyon minimális), ha értékpapírszámla kapcsolódik hozzá. Annak a negyedéves költsége kb. 1000 Ft. A Netbank 56 Ft/hó. Nekem se érkezik rá rendszeres jövedelem, és lehet hozzá bankkártyát igényelni.

Hozzászólás

• Köszi, utánajárok. Mindenesetre nem lesz egyszerű meccs. Gondolom ahány helyre bemegyek , annyi ajánlat egy brancson belül. Amikor közöltem, hogy zárom a devizaszámlát, a pénzt dollárban kérem, és nyitok egy forint alapút, a nő elment hátra megbeszélni a felettesével, és 10 perc múlva tért vissza, hogy ezekkel a kondíciókkal lehetséges, és megbeszélték, rendben van zárhatom a devizaszámlám...()

Hozzászólás

• Sziasztok,

Nézegettem, mekkora mértékű adót kell fizetni a részvények után.
                            Az jött le, hogy nyereség adót kell fizetnem, ami 15%, azonkívűl semmi más adóköltség (pl. EHO) nincs.

Jók-e az információim?

Köszönöm

Hozzászólás

• Hali. Nem találtam hirtelen igazán hozzá illő témát így feltennék itt egy kérdést.
                              MT4 alatt offline Renko chart expertek. Már hárommal próbáltam, mind ezt csinálja.
                              Valós időben ugyanazt a grafikont rajzolják függetlenül attól, hogy az alap chart milyen időtávon van. Ám ha váltok közben időtávot, akkor teljesen átrajzolódnak minden időváltásra a grafok. Ez miért van? Illetve nem is ez érdekel igazán, helyette az, hogy ezek a variációk valós időbe miért nem jönnek ki? Gondolom ez valami bug és oda akarok kilyukadni, hogy nagyon jó lenne élőben, rajzolódás közben látni egyszerre a különböző idősíkokhoz később hozzárendelődő egyedi grafikonokat.

Hozzászólás

• Az experteket érdemes napokon keresztül is tesztelni VPS-en mert érdekes dolgok derülhetnek ki, és nem csak egymáshoz képest, hanem az 1 perces charthoz is.
                                Az offline chartot ha megnyitod tulajdonságok/általános/offlinechart-hoz kipipa vagy bepipa. Ez is tud néha segíteni ha nem mozog az ár.
                                Amikor élőadatokból(tickkenként) gyártódik a renkochart akkor az a legrészletgazdagabb adat alapján generálódik. Ha idősíkot váltasz akkor újragenerálódik a chart de már csak a meglévő gyertya adatok alapján, tehát nem tick adatok alapján. Ezért lesz különbség.
                                Ha megnyitsz két 1 perces EURUSD-d és a hozzá rendelt experteknek más-más idősíkot adsz meg, majd megnyitod a két offline chartot és máris egyszerre látod őket rajzolódni.
                                Remélem jól értettem a problémáidat.

Hozzászólás

Working...
                                X