Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szabad vélemény nyilvánításnak számít ha már nem emlékszem mért, de szar egy cég és ezt leírom, meg nem magyarázva?
    Ha nem vélemény nyilvánítok hanem konkrét tényt írok le pl nem fizet időben, akkor mire fel jelenthetnek fel, vagy törlik a hsz emet innen?

Hozzászólás

• Azért kérdeztem mert mindig féltem kerek perec leírni hogy xy cég egy szar, némelyik bróker feljelentéssel fenyeget ilyenkor hitelrontás miatt.
      Ha kérek vissza pénzt és megtagadja hivatkozva hülye és felesleges kifogásokra pl küldjek be egy friss közüzemi számla kivonatot amire amúgy nincs is szükség, akkor jogtalanul tart vissza pénzt, vagyis nem fizet.
      Nem érdekel hogy de hát fizet csak előtte szivat hetekig hogy ezt vagy azt még tegyem be, menjen a picsába az ilyen cég.
      Most már ott tartunk hogy csak jó, semmi rossz hírt nem lehet írni mert törlik, feljelentenek. Mi értelme így egy fórumnak?

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért kérdeztem mert mindig féltem kerek perec leírni hogy xy cég egy szar, némelyik bróker feljelentéssel fenyeget ilyenkor hitelrontás miatt.
        Ha kérek vissza pénzt és megtagadja hivatkozva hülye és felesleges kifogásokra pl küldjek be egy friss közüzemi számla kivonatot amire amúgy nincs is szükség, akkor jogtalanul tart vissza pénzt, vagyis nem fizet.
        Nem érdekel hogy de hát fizet csak előtte szivat hetekig hogy ezt vagy azt még tegyem be, menjen a picsába az ilyen cég.
        Most már ott tartunk hogy csak jó, semmi rossz hírt nem lehet írni mert törlik, feljelentenek. Mi értelme így egy fórumnak?
        Sőt! Egy fórumozó tartozik annyival a többieknek, hogy mielőbb jelzi ha egy brókernél gáz van.
        Sokan ezért figyeljük a fórumot. Nem csak néhány száz dollár kerülhet veszélybe.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azért kérdeztem mert mindig féltem kerek perec leírni hogy xy cég egy szar, némelyik bróker feljelentéssel fenyeget ilyenkor hitelrontás miatt.
          Most erre mit mondjak?

Megveszed a fórumot? Mert mostanában egyre többet gondolkodom rajta, hogy el kellene adni. Szerintem sokat sem kérnék érte. Ha valaki félreteszi az erkölcseit (vagy eleve nincs neki), akkor akár pár hónap alatt visszahozná az árát.
          Mondjuk nincs kétségem afelől, hogy ha valaki 100% korrekten akarja továbbvinni, akkor töredék pénzt tud csak kihozni belőle. Bár lehet valakinek az IB linkek tömege még beleférne. Aztán majd monitorozhatja hány száz milliót buktak az általa hozott "ügyfelek".
          Persze a tuti biznisz lefeküdni egy-két brókercégnek, mert akkor aztán komoly hirdetéseket is tolnának. Csak aztán hogy oldod meg, hogy a brókercég minden igényét (számára negatív hozzászólások törlése) is megold és a fórum is normál keretek közt maradjon?

Ami a kérdésed lényegi részét illeti:
          Heti gyakorisággal van "megkeresés" brókercégektől. Némelyik pénzzel próbálja elintézni, némelyik simán megkér (néha van jogos kérés is), van aki jogi lépésekkel fenyegetőzik és persze van az agresszíven fenyegetőző seggfej is, aki még a családtagjaidról is igyekszik mindent kideríteni a nyomásgyakorlás érdekében.

Szerintem jól még soha nem jött ki belőle brókercég. Már persze azt leszámítva, mikor jogos kéréssel fordultak hozzám (de ezek általában olyan dolgok, mint pl. egy jogvédett anyag elérhetőségének törlése...)
          Van aki ideiglenesen nyerőnek érezheti magát, de én úgy gondolom végül mindig helyreállt eddig a rend.

Lehet majd megkérek mindenkit, hogy úgy kezdje a hozzászólásait, hogy "Véleményem szerint..."

A folyamatban lévő ügyeknek meg lesz majd valami megoldása, ami mindenki számára megnyugtató. Már persze azokat leszámítva akiknek vaj van a fülük mögött és próbálják azt elkenni!

Hozzászólás

• harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Lehet majd megkérek mindenkit, hogy úgy kezdje a hozzászólásait, hogy "Véleményem szerint..."
            Ez jogos, a tudásom 98%-a nem saját tapasztalat, fórum stb. Nem akartam határozatlannak tűnni hogy gyakran odateszem a "szerintem","ha jól emlékszem","ha igaz" szavakat, mert egyértelmű ha valamit leírok az nem 100%, hazudhatok, tévedhetek. Utána kell járni ha biztosra megy valaki.
            A hozzászólások ablaka kezdődhet azzal a fix már előre beírt szöveggel hogy "Véleményem szerint", ha pedig valaki tényt akar megosztani azt alá kell támasztani képpel vagy bármi bizonyítékkal hogy ne legyen támadható.

Hozzászólás

• Helló.
              Valaki segítsen legyen szíves megértetni velem hogy mennyit ér 1 pip elmozdulás pl. EUR/USD devizapárral, ha micro lot-os a tétel, a tőkeáttétel 1:50, és a számlán 10 euro van. Mennyit fog érni 1 pip ?

Hozzászólás

• SUPURLA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Helló.
                Valaki segítsen legyen szíves megértetni velem hogy mennyit ér 1 pip elmozdulás pl. EUR/USD devizapárral, ha micro lot-os a tétel, a tőkeáttétel 1:50, és a számlán 10 euro van. Mennyit fog érni 1 pip ?
                Az EUR/USD első tagja (EUR) a bázis deviza, második tagja (USD) a jegyzett deviza. A bázis deviza az alapja a margin igénynek, és a jegyzett devizában képződik a nyereség/veszteség.

Ha az EUR/USD keresztárfolyama 1,0000 lenne, és az EUR emelkedésére számítanál akkor vennél (long). A vétel nem a legjobb kifejezés, hiszen ez egy csere ügylet. USD-t cserélnél EUR-ra, az egyiket felveszed hitelként, másikat berakod betétként.

A microlot 0,01 lot, jellemzően 1000 egység, ha 1 lot 100.000 egység. Tehát 1000 EUR-ra lenne szükséged. Tőkeáttétel nélkül kellene az 1000 EUR, ha üzletet szeretnél kötni. 50-es áttétellel, viszont hajlandó neked a bróker 1000/50=20 EUR letétért is elindítani ezt a tranzakciót. Mivel neked nincs csak 10, így az fedezethiány miatt létre sem fog jönni.

Tegyük fel, mégis sikerült bekötni 1,0000 árfolyamon a 0,01 lotos longot, és felmegy az ár 1,0010-re Ez 10 pip, mivel a pipet a 4. tizedesjegyig számoljuk. Vissza akarod váltani az EUR-t USD-re. Mivel időközben emelkedett a keresztárfolyam, több dollárt fogsz visszakapni, mint a beváltáskor. Beváltáskor ugye 1/1 arányban váltották az 1,0000 árfolyam miatt, de most már többet ér az EUR, így a korábbi 1000$ helyett már 1000*1,0010= 1001$-t kapsz vissza. Ebből következik, hogy 0,01 lot 1 pip elmozdulása 0,1$ nyereséget vagy veszteséget jelent.

Külön felhívnám rá a figyelmedet, hogy maga a tőkeáttétel közvetlenül nem befolyásolja a nyereség-veszteség mértékét! 1 lot, 1 pipes elmozdulása EUR/USD páron 10$ nyereséget vagy veszteséget jelent akkor is, ha tőkeáttétel nélkül, vagy 2000-es tőkeáttétellel nyitják.
                Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Hogy lehet Témát nyitni?

Szerintetek hány BTC/USD árfolyam létezik? Ezen az oldalon a MARKETS link alatt vagy 7 található, nálam a Plus500 on 1, egyik sem egyezik.... Honnan szeheti az árfolyamot a Binaty options? Jogában áll a BRÓKERnak hozzárakni a tizedesekhez a saját belátása szerint, vagy.... hogy neki jó legyen?
                  Picit unatkoztam, és elkezdtem foglalkozni a bitcoinnal. Mivel ajánlották az emlitett nemtommineknevezzem, ahol hétvégén lehet TIPPELGETNI FEL/LE-kel, hát megnéztem 1 DEMON hogy is van ez itt. A szórakozásból FEJMÉREG lett.... el kezdtem elemezni, mert egem nem hagynak nyugodtan az ilyen dolgok. Megnyitottam a DEMO számlám és nagyon meglepő dolgokat állapitottam meg az árak sem passzolnak.. mikor nálam lemegy akkor ők felbökik és ha nyernél akkor az utolsó pillanatban módositják 0,0001 értékkel a saját javukra... a legjobb esetben nincs ármozdulás és visszateszik a tétet, de ha netán többször nyerő vagy, akkor jön a fenti verzió. Szeretném egy Témában ezt képekkel is alátámasztani.

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hogy lehet Témát nyitni?

Honnan szeheti az árfolyamot a Binaty options? Jogában áll a BRÓKERnak hozzárakni a tizedesekhez a saját belátása szerint, vagy.... hogy neki jó legyen?
                    Küldtem egy levelet az ILLETÉKES elvtársnak... majd 24óra mulva válaszol. NagyON kiváncsi vagyok. Mivel a kedves barátom, aki ajánlotta ezt az oldalt.. közben bevallotta, hogy mennyit elvesztett itt élesben, de 1x nyert is sokat... de azt is elvesztette... így most elemzésre kerül az összes vesztes tétje... eltart egy darabig, de kiváncsi vagyok az illetékesek árlistájára.

Hozzászólás

Hogy lehet Témát nyitni?
                      Javasolnám a gyűjtő topik Új téma gombját.
                      Csatolt fájlok
                      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Megint én vagyok
                        Érdekes történet, hogy egyszeriben majdnem.. egyformán rajzolja a kismanó az árszintcsikot mindjárt TOP TRADER lettem, nyertem 2800 dolcsit de azt a 200 vissza refundáltat pedig elvihette volna ...nekemcsalta. Szerinte nem volt semmi mozgás ebben az időszakban 12:11:38 és 12:16:38 között, szerintem volt és NEM is volt jó a tippem, mégsem vette el) .. most ezt reklamálom meg
                        https://imgur.com/a/hlHiy

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Javasolnám a gyűjtő topik Új téma gombját.
                          Köszike
                          Nekem általában a VÁLASZOL gomb van ott, de már megtaláltam, ha kilépek.

kaptál is egy barackot a fejedre

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az EUR/USD első tagja (EUR) a bázis deviza, második tagja (USD) a jegyzett deviza. A bázis deviza az alapja a margin igénynek, és a jegyzett devizában képződik a nyereség/veszteség.

Ha az EUR/USD keresztárfolyama 1,0000 lenne, és az EUR emelkedésére számítanál akkor vennél (long). A vétel nem a legjobb kifejezés, hiszen ez egy csere ügylet. USD-t cserélnél EUR-ra, az egyiket felveszed hitelként, másikat berakod betétként.

A microlot 0,01 lot, jellemzően 1000 egység, ha 1 lot 100.000 egység. Tehát 1000 EUR-ra lenne szükséged. Tőkeáttétel nélkül kellene az 1000 EUR, ha üzletet szeretnél kötni. 50-es áttétellel, viszont hajlandó neked a bróker 1000/50=20 EUR letétért is elindítani ezt a tranzakciót. Mivel neked nincs csak 10, így az fedezethiány miatt létre sem fog jönni.

Tegyük fel, mégis sikerült bekötni 1,0000 árfolyamon a 0,01 lotos longot, és felmegy az ár 1,0010-re Ez 10 pip, mivel a pipet a 4. tizedesjegyig számoljuk. Vissza akarod váltani az EUR-t USD-re. Mivel időközben emelkedett a keresztárfolyam, több dollárt fogsz visszakapni, mint a beváltáskor. Beváltáskor ugye 1/1 arányban váltották az 1,0000 árfolyam miatt, de most már többet ér az EUR, így a korábbi 1000$ helyett már 1000*1,0010= 1001$-t kapsz vissza. Ebből következik, hogy 0,01 lot 1 pip elmozdulása 0,1$ nyereséget vagy veszteséget jelent.

Külön felhívnám rá a figyelmedet, hogy maga a tőkeáttétel közvetlenül nem befolyásolja a nyereség-veszteség mértékét! 1 lot, 1 pipes elmozdulása EUR/USD páron 10$ nyereséget vagy veszteséget jelent akkor is, ha tőkeáttétel nélkül, vagy 2000-es tőkeáttétellel nyitják.

Helló Forex klub.

Elnézést kérek a nehéz felfogásom miatt, ha jól értem ha 20 euro van a számlámon akkor ez esetben 1 pip elmozdulása nyerő trade-ben 0,1 dollárt fog hozni, 10 pip elmozdulása esetén pedig 1 dollárt. Értem ! Ez remek ! Azt is értem már hogy 20 euro kell 1 micro lot-hoz, szóval ahogy duplázódik a számlán a 20 euro, úgy a micro lot-ok, kötés egységek is duplázódnak, és így tovább.

Azt nem értem hogy a tőkeáttétel nagysága miért nem befolyásolja a nyereség és a veszteség mértékét ? Ha 1:50 helyett 1:100 tőkeáttételt használnék, akkor a bróker a 20 euro-t 50 helyett 100-al szorozná fel. Szóval 2000 egység = 2 micro lot. Tudom a tőkém így kétszer akkora mértékben növekedhet vagy csökkenhet.

Hozzászólás

Küldtem egy levelet az ILLETÉKES elvtársnak... majd 24óra mulva válaszol. NagyON kiváncsi vagyok. Mivel a kedves barátom, aki ajánlotta ezt az oldalt.. közben bevallotta, hogy mennyit elvesztett itt élesben, de 1x nyert is sokat... de azt is elvesztette... így most elemzésre kerül az összes vesztes tétje... eltart egy darabig, de kiváncsi vagyok az illetékesek árlistájára.
                              Hát... kéremszépen történnek itt a dógok...
                              megjött a válasz is:
                              They are real time rates we get from Xignite/Morningstar/STI

Regards,

Jerry
                              ... és hol maradt a TOM?

Hozzászólás

• SUPURLA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Helló Forex klub.

Elnézést kérek a nehéz felfogásom miatt, ha jól értem ha 20 euro van a számlámon akkor ez esetben 1 pip elmozdulása nyerő trade-ben 0,1 dollárt fog hozni, 10 pip elmozdulása esetén pedig 1 dollárt. Értem ! Ez remek ! Azt is értem már hogy 20 euro kell 1 micro lot-hoz, szóval ahogy duplázódik a számlán a 20 euro, úgy a micro lot-ok, kötés egységek is duplázódnak, és így tovább.

Azt nem értem hogy a tőkeáttétel nagysága miért nem befolyásolja a nyereség és a veszteség mértékét ? Ha 1:50 helyett 1:100 tőkeáttételt használnék, akkor a bróker a 20 euro-t 50 helyett 100-al szorozná fel. Szóval 2000 egység = 2 micro lot. Tudom a tőkém így kétszer akkora mértékben növekedhet vagy csökkenhet.
                                Nagyon félreérted. A tőkeáttét annyit csinál, hogy tegyük fel 1:50-nél tudsz nyitni 1 micro lot eurót 22$ marginért, miközben 1:100-nál tudsz nyitni már 11$ marginért egy microlotot, de a P/L-ed nem befolyásolja. Persze a nagyobb tőkeáttétel megenged sokszor irreálisan nagy pozit nyitni a számlád méretéhez képest, amivel könnyű magad lenullázni. Az oanda 1:100-a tökéletes minden kezdőnek szerintem.

Hozzászólás

Working...
                                X