Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Camaro, hallod, elsírom magam a sok baromságtól mostmár, hogy vagy képes folyamatosan, lassan 3 hete önteni magaból ezt a sok eszetlen hülyeséget? Plusz500, binary options, mi a következö bakker, csinálsz valami expertet és azzal tolod? Napi 50.000eur is jön majd, azt majd mutogathatod. Hallod, teleszemeteled a fórumot, s minden hozzászólásoddal csak a világtalanságod bizonyítod. Nem akartam szólni, mert eddig leszartam, de immár szúrja a szemem ez az egész! Ha valóban ennyire ostoba, buta, képzetlen ember vagy és tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor szállj magadba és kezdj el tanulni. Ha meg az egész három hetes fosfolyó csak azért jön belöled, mert nincs jobb dolgod, mint itt trollkodni, akkor inkább csináld azt, hogy nyitsz magadnak egy topikot, Camarro az fx troll névvel, aztán ott kiélheted magad.

Hozzászólás

• SUPURLA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Helló Forex klub.

Elnézést kérek a nehéz felfogásom miatt, ha jól értem ha 20 euro van a számlámon akkor ez esetben 1 pip elmozdulása nyerő trade-ben 0,1 dollárt fog hozni, 10 pip elmozdulása esetén pedig 1 dollárt. Értem ! Ez remek ! Azt is értem már hogy 20 euro kell 1 micro lot-hoz, szóval ahogy duplázódik a számlán a 20 euro, úgy a micro lot-ok, kötés egységek is duplázódnak, és így tovább.

Azt nem értem hogy a tőkeáttétel nagysága miért nem befolyásolja a nyereség és a veszteség mértékét ? Ha 1:50 helyett 1:100 tőkeáttételt használnék, akkor a bróker a 20 euro-t 50 helyett 100-al szorozná fel. Szóval 2000 egység = 2 micro lot. Tudom a tőkém így kétszer akkora mértékben növekedhet vagy csökkenhet.
      Érthetően és egyszerűen: a nyereség/veszteség mértékét - a szóban forgó paraméterek közül- csak a lotméret befolyásolja! Ha az ár 10 pipet mozdul, nem mindegy, hogy 1 lottal nyitottad, vagy 10-el. Hiszen mint írták, 0,01 lottal 1 pip elmozdulás EU-n 0,1$ lenne (tökmindegy, mennyi pénzed van és mekkora tőkeáttéted), tehát pl. 10 lottal ugyanez az 1 pip elmozdulás már 100 $ -t jelentene.
      Csak kérdés, hogy meg tudsz-e nyitni 10 lotot!
      Azt, hogy mekkora lottal tudsz nyitni, azt befolyásolja a saját pénzed, amit megtold a tőkeáttétel (kvázi kaptál "pénzt" a brókertől)!
      Ez utóbbi olyan, mintha elmennél vásárolni a boltba, és van nálad 1000 pénz. A 2000-es árut nem tudod megvenni (nem tudsz ekkora lottal nyitni), de a tőkeáttétel ehhez hozzájön, és akkor már lehet, hogy meg tudod venni azt a 2000-es árut, holott neked csak fele annyi pénzed van, mint kellene.

Hozzászólás

• supurla, még egyszerűbben, nagyon egyszerűen:

Látod a lotválasztót...Mibél nagyobb lotot nyitsz meg, annál többet kaszálsz vagy buksz egy elmozduláson.

Pl.: 1 lotot nyitsz, keresel 1 pipen EURUSD-n 10 dollárt.
        10 lotot nyit, keresel 1 pipen EURUSD-n 100 dollárt
        2 lotot nyitsz, keresel 1 pipen EURUSD-n 20 dollárt.

Ha engedi megnyitni, akkor elég a margin, elég a számla hozzá. Ha nem akkor nem. Ha 1:400 áttételt állítasz be, egy 100 dollár számlán, akkor nyithatsz majdnem 400*100=40000 dolláros pozit, vagyis kb. 0.4 lotot, de ennél kevesebbet, mert lejön a letét összege.

És ezt se felejtsük el megemlíteni:

Példa: nyitsz 1000 dolláros számlával, 400-as áttétellel 3 lotot, beállítasz számlastopnak EURUSD-n 30 pipet. Jön egy gyengébb fekete hattyú, és sajnos a 30 pipből mínusz 300 pip lesz. "Kérem fáradjon a pénztárhoz, és fizessen ki még kb. 8000 dollárt. Köszönjük." Ezt jó tudni.

Hozzászólás

• Köszönöm a válaszokat, a lot és a tőkeáttétel rész tisztázódott bennem, köszönöm szépen.

Lenne még pár kérdésem, az egyik az hogy milyen bankszámlátok van átutaláshoz ? Devizaszámla, vagy 1 sima bankszámlával is lehet ? Én csak EUR/USD devizapárral szeretnék kereskedni, amikor megnyitottam az MX-nél az éles számlát azt választottam hogy euro-ban legyen a számlán a pénz. A számlanyitás még nem fejeződött be, mert kell 1 bankszámla kivonat de nem tudom hogy devizaszámlát nyissak, vagy 1 sima bankszámlát forintban. Fontos lenne a minél alacsonyabb kezelési költség és az átutalásért is természetesen minél kevesebbet szeretnék fizetni.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Camaro, hallod, elsírom magam a sok baromságtól mostmár, hogy vagy képes folyamatosan, lassan 3 hete önteni magaból ezt a sok eszetlen hülyeséget? Plusz500, binary options, mi a következö bakker, csinálsz valami expertet és azzal tolod? Napi 50.000eur is jön majd, azt majd mutogathatod. Hallod, teleszemeteled a fórumot, s minden hozzászólásoddal csak a világtalanságod bizonyítod. Nem akartam szólni, mert eddig leszartam, de immár szúrja a szemem ez az egész! Ha valóban ennyire ostoba, buta, képzetlen ember vagy és tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor szállj magadba és kezdj el tanulni. Ha meg az egész három hetes fosfolyó csak azért jön belöled, mert nincs jobb dolgod, mint itt trollkodni, akkor inkább csináld azt, hogy nyitsz magadnak egy topikot, Camarro az fx troll névvel, aztán ott kiélheted magad.
            Örülök, hogy mások is beszólnak az ilyen birkácskáknak. Bár sztem nem tiszta tudatú.

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát... kéremszépen történnek itt a dógok...
              Camaro, nem értem, ha ennyire binárisozni akarsz, akkor miért nem keresel valami minőségibb céget, nem ilyen gagyi vonalgrafikonos cégeket. Körülbelül a napi időjós grafikonokkal vannak egy szinten, de szerintem még az is übereli.. Minimum legyen már egy gyertya chart, amiről azért visszanézheted a kötést másnál is. És lehet nem épp a bitcoinnal kellene gyakorolni, szerintem eurusd-n jobb a mozgás, ott ha azt teszik amit tapasztalsz azt egyből látod. Amúgy meg ha az ártól 10 pipre vagy záráskor, azt mivel magyarázza meg, ha kiüt? Mellesleg szépen csurog napi 40K neked, de összességében pluszba vagy mondjuk 2 évre visszamenőleg? (Függetlenül attól, hogy demo vagy éles.)

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Camaro, hallod, elsírom magam a sok baromságtól mostmár, hogy vagy képes folyamatosan, lassan 3 hete önteni magaból ezt a sok eszetlen hülyeséget? Plusz500, binary options, mi a következö bakker, csinálsz valami expertet és azzal tolod? Napi 50.000eur is jön majd, azt majd mutogathatod. Hallod, teleszemeteled a fórumot, s minden hozzászólásoddal csak a világtalanságod bizonyítod. Nem akartam szólni, mert eddig leszartam, de immár szúrja a szemem ez az egész! Ha valóban ennyire ostoba, buta, képzetlen ember vagy és tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor szállj magadba és kezdj el tanulni. Ha meg az egész három hetes fosfolyó csak azért jön belöled, mert nincs jobb dolgod, mint itt trollkodni, akkor inkább csináld azt, hogy nyitsz magadnak egy topikot, Camarro az fx troll névvel, aztán ott kiélheted magad.
                Nem volt szándékomban a kedves tanitónénit megrikatni. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, válaszolni valaki fosfolyójához, akkor tessék kikerülni. Köszönöm szépen az értékelő, hisztériás előadásodat! – a 60 évem alatt nem volt senki ennyire kedves és őszinte hozzám, még a takaritőnőm sem. Lehet, hogy értelmetlenül és hibásan irok magyarul (pedig nem Googe forditó van a fejemben), viszont az megérdemelne egy visszakérdezést ... és képzeld irtam expertet is és tolom is vele. Az a Camarro az fx troll nem is olyan rossz ötlet, eredetileg is témát szerettem volna nyitni... de már meggondoltam, tapasztalja meg mindenki a saját bőrén, abból tanul a legtöbbet az ember. Nem fogom beirásokkal teleszemetelni a lapokat, nagyon jól néz az ki üresen is, attúúú TUTI nem folyik ki a szemeden az agyvized, de náha porszivózd le azért, ha unatkozol, te hisztériás LIBA...

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Camaro, nem értem, ha ennyire binárisozni akarsz, akkor miért nem keresel valami minőségibb céget, nem ilyen gagyi vonalgrafikonos cégeket. Körülbelül a napi időjós grafikonokkal vannak egy szinten, de szerintem még az is übereli.. Minimum legyen már egy gyertya chart, amiről azért visszanézheted a kötést másnál is. És lehet nem épp a bitcoinnal kellene gyakorolni, szerintem eurusd-n jobb a mozgás, ott ha azt teszik amit tapasztalsz azt egyből látod. Amúgy meg ha az ártól 10 pipre vagy záráskor, azt mivel magyarázza meg, ha kiüt? Mellesleg szépen csurog napi 40K neked, de összességében pluszba vagy mondjuk 2 évre visszamenőleg? (Függetlenül attól, hogy demo vagy éles.)
                  Nem tudom, honnan szeded azt, hogy ezzel akarok foglalkozni? Szerinted lehet gyertya charton 1-2 pipes elmozdulást figyelni? Bitcoin- szombaton és vasárnap csak ez van nyitva... igaz nem irtam oda, hogy vasárnap van (2016-05-08, 10:11), bocsánat, a dátum pedig csendben van. Én kérdéseket tettem fel. Az 1.-re Forex Klub volt szives válaszolni. Ezel bináris sz...rsággal pedig a kisebbik fiam barátja által találkoztam, ... hogy küldet nekem is meghivót egy ingyenes magyarországi Binaryhapccccccipciós előadásra, ahol MILLIOMOS előadók megtanitanak FEL-LE gombokat nyomkodni... sőt havi 15 rongyért még napi tippeket is adnak pontos időre és volt szives kölcsönözni a demóját, hogy próbáljam csak ki... hát kipróbáltam és levolnat a következtetést, mert én nem hiszem el bemondásra hogy fekete, amig nem láttam. ...szerintem ez az egész nem más, mint átverés, kimeritve a bűncselekmény fogalmát... hát ettől szerettem volna megóvni az esetleg ezzel foglalkozniakarókat, nem beszélve arról, hogy még azon az oldalon is átvernek, mert nem ugy megy a chartjuk, mint máshol (az ár az lényegtelen, de a mozgás az nem!!!). – pontosan ezért néztem meg másnál is a chartot, értékre és grafikonra is (persze, nem egyezett) és tudtára adtam a CÉGNEK egy levélben, hogy be fogom őket perelni csalásárt, mellékelve jó pár képet (érdekes módon mindjárt pontos lett a charjuk, ami szerintük addig is a reáális időmozgást közvetitette ... többit hagyom, mert megint jön az SzörnyErla a 01ével ( a 10 éves unokám szerint: a Cyberbanya) és elcsúszik a fosfolyómon, vagy a szemébe folyik az agyvize. ... utkérdésr: igen a válasz. Szép napot.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Örülök, hogy mások is beszólnak az ilyen birkácskáknak. Bár sztem nem tiszta tudatú.
                    Te pedig nézz a tükörbe

Hozzászólás

• Szia C@maro!

SzörnyERLA01, woow, erre nem is gondoltam, de kiváló ötlet, ezentúl ez lesz a fellépőnevem a cirkuszban. Köszönöm az unokádnak, hogy ezt a tippet adta, tetszik.
                      Az erla01 mögött egy ffi gépelget, akinek nem a helyesírásoddal, vagy esetleg azzal van baja, ahogy, amilyen nyelvhelyességgel osztod meg a gondolataidat és a veled kapcsolatos történéseket, hanem teljesen mással. A tartalommal, mely méltatlan egy 60 éves, magát gyártulajdonos üzletembernek állító emberhez. Egyszerűen a stílusod és a gondolataid nem azt tükrözik, hogy ezt éled és nem pedig álmodod.
                      Tudod, mifelénk ez a korosztály -amibe magad is helyezted- sőt, már a jóval ifjabbak is inkább csendesen él, s azt az elvet vallja, hogy a pénz a csendet szereti, így nem pakolgatja fel a napi 30.000EUR-os /demó/nyereségét, mert nem ettől lesz nagyobb tréder, ember, férfi hanem attól, hogy csak csendben mosolyog s ha tud segít, pld. abban, hogy elmondja a véleményét bizonyos dolgokról és ha kell elkergeti az álmokat, s szertefoszlatja a rózsaszín ködöt, melyben önmagát egy tréderpalánta milliárdosként látja a plus500-as platformjával.
                      Amit te csinálsz az a szemembe nem más, mint bohóckodás, mihaszna időpocséklás, mivel a plus500 és a hasonló "A++" kategóriás kebab árusok alkalmatlanok arra is, hogy rendes árat adjanak, nemhogy arra, hogy náluk 30.000+EUR-t tartson egy épelméjű kereskedő. Ha valóban érdekel a kereskedés világa, akkor kezdj el tanulni, olvasni, nyiss egy demószámlát korrekt cégnél, rendes platformmal, normális kockázatvállalás mellett kezdj kereskedni s fejleszteni a tudásod, tapasztald meg, hogy milyen egy japán földrengésre ébredni, milyen ha hullik a spx, mint a kő, milyen egy kp-i banki intervenció stb. Ha kell segítek, keress meg privátban nyugodtan.

Hozzászólás

• Sziasztok! Lassan megnyitom első éles számlám, nem reklámozom hol. A lényeg, hogy érdekeseket olvasok az utóbbi napokban itt, ami a brókerek hozzáállását illeti. Ezért úgy döntöttem, hogy minden kereskedésemet rögzíteni fogom. Ajánljatok már légyszi valami jó kis video rögzítő programot, ami egy i3 laptopon szépen elfut, nem daráltatja be rögzítés közben a vinyót, és szép minőségben rögzíti a dolgokat. Ki mit használ erre a célra? Köszi

Hozzászólás

• Én ezt nem értem elértem már több mint 100 pip-et és még mindig csak 0,01 euró a profit. Akkor 1 micro lottal 10 pip nem 1 dollár ?

Hozzászólás

• SUPURLA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én ezt nem értem elértem már több mint 100 pip-et és még mindig csak 0,01 euró a profit. Akkor 1 micro lottal 10 pip nem 1 dollár ?
                            Csak 10 pipet ment.
                            Instrumentum: eurusdmicro
                            Ez centszámla!
                            Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Nyitási ár : 1.14015
                              Jelenlegi ár : 1.13907
                              Különbség : 108
                              Profit euroban : 0.01

Hozzászólás

• Az a 108 pont, az 10 pip ?

Hozzászólás

Working...
                                X