Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.
    Tényleg nem akarok vészmadárkodni.

Forex Gump tesztjében 96 trade után lett 6R hozam. 10R DD esetén vége a számlának...

Csináltam excelben egy monte carlo szimulációt 50%-os valószínűséget feltételezve, 1000 db tréddel, de sajnos nem tudtam ide feltölteni. Ennek a módszernek 0 az elvárt értéke, ezért hosszú távon nem lehet vele keresni.

Láthatod a képen, hogy 50 trade után volt 15R-ben is az egyenleg, aztán -50R DD. Ez persze lehetett volna fordítva is.
    Ne a dollárt nézzétek, hanem a kockázatott egységet (R).
    Nem vitatkozni szeretnék, csak segíteni.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jól van srácok, de most komolyan. Valaki mondja meg, hogy miért nem működik ez a dolog? Túl szép, hogy igaz legyen, továbbá ha ez így működne, akkor mindenki ezt használná... Tényleg kíváncsi vagyok, és a hétvégén nem azt fogom keresni, mekkora a nyereség, hanem hogy hol lehet belebukni. Mert ez a legfontosabb kérdés.
      8-9 egymás utáni vesztő nullázza a számlát. Ez még bele is lehet építve, de akkor mekkora elérhető eredménypotenciálért cserébe? Ha jön egy nyertes széria, alig hoz valamit a vesztőhöz képest. Szerintem valahol errefelé kell keresni a buktatót.
      http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Néhány észrevétel.

Először is, Forex Gump tesztjében a a trédenkénti kockázat 10%, ami iszonyat sok. Ha veszteséges sorozattal indítasz, ami azért elképzelhető, a 7. bukó tréd után már elfogyott a számla, csak a 9%-a marad meg.
        Kisebb kockázattal pedig értelemszerűen kisebb a nyereség is.

Másodszor a 100 pipes verzió csak "nagy" számlával működik. Kinek mi a nagy ugye, de nekem a $10 000 az már nagy. $1000-os számlán pedig egyszerűen nem tudsz 10%-ot csökkenteni/növelni a kockázaton, ha 100 pip a cél. 0.01-el kötve $10 a kockázat, de egy bukó után ha növelni akarod, akkor azt csak 0.02-re tudod, ami a duplája, ez meg nem jól néz ki, így állna a számla, ha egy folyamatos veszteség-sorozat jönne:

1 990
        2 970
        3 940
        4 900
        5 850
        6 790
        7 720
        8 640
        9 520
        10 420
        11 310
        12 190
        13 60

Azaz a 9. bukónál a számla már felezve, a 13. után pedig elfogyott.

10 pip-et kellene használni, de az nagyon kevésnek tűnik, főleg úgy, ha még szeretném a spread-et is kidolgozni, tehát TP 12, SL 10. Így már nem lesz meg az 50%-os találati valószínűség.
        Ha nem cél a spread ledolgozása, akkor megvan az 50%-os találat, de mindig kevesebbet nyerünk, mint amennyit vesztünk a spread miatt.

Tehát most agyalás lesz, hogyan lehetne ezt a matek alapú elgondolást felhasználni $1000-os számlánál
        Ha nem fogadnám el az 50%-os találati valószínűséget, és hinnék abban, hogy valamilyen módon növelni tudok az esélyeken 1:1RR esetén, akkor könnyű helyzetben lennék: egyszerűen keresnék egy jónak tűnő (skalpoló?) stratégiát, amelyik (a tesztek szerint) legalább 55% eséllyel találja el az irányt 10pipes TP/SL esetén, és ezt a MM-t használnám hozzá. Tuti recept a sikerre, nem? Hiszen sokan mondják, hogy a legfontosabb a jó MM

edit: látom, mire ezt beírtam, már megelőztek jó sokan. Akkor is bent hagyom

Hozzászólás

Szeki, Lucem Ferre, Orkati természetesen mindegyőtöknek igaza van R/R téren elég meredek az elképzelés. DE! Az alap kiindulást kell vizsgálni ami feltételezi az 50% körüli találati arányt hosszú távon. Valóban irdatlan nagy a trédenkénti 10% kockázat. Egy esetleges vesztő széria esetén nem eltántorodni kell a dologtól hanem tölteni a számlához. Bízol ugyanis az elméletben, hogy tartasz az 50%-hoz. Ne értsetek félre, nem akarok bizonygatni semmit. Egyszerűen csak kíváncsivá tesz minden olyan elképzelés amire napjában csak 1-2 alkalommal kell rápillantani

Hozzászólás

Türelmetlenség, ezért nem működik. Hiába zavarsz le egy tesztet a teljes 2013-as évben m5-ben pár nap alatt, ami profitál, egyrészt annyira megterhelő, hogy kiégsz mint állat, zombi, másrészt ha utána visszaváltasz éles m5-öt figyelni, olyan érzésed lesz, mintha egy állóképet figyelnél(még m5-ben is!!!)
            A hátam szétment, elég lesz kimasszíroztatni, és nem tudom mit szívnak a srácok akik ezt m5-ben kenik napi 10-12 órát, de a szemed tuti leragad, ha nem nyomsz be 2-3 kávét... Ezt kompenzálandó elkezdtem állva tradelni, és edzeni, +alkotni(tetkó sablonok), mert az egész napos ülést nem nekem találták ki. Tervezem, hogy vásárolok egy zongorát, dobot, vagy csellót a gép mellé, így hasznosan töltöm el az időt, és nem unatkozom, fejlődöm.
            Végülis ez a nagy grálja az fx-nek, a türelem, amit egy baromi felpörgött világban próbálsz meg kivitelezni..

Hozzászólás

Most látom, hogy ez újfennt random trade lenne..bocs.. de azért a lényeg kivehető abból amit írtam a kép lemaradt : teszter, m5, pörgetve...mielőtt valaki ír privátot, taníthatatlan(én lennék a legboldogabb, ha valaki megdobna érte pár 8 jeggyel..), nem robotizálható(fele intuicio, adott piaci körülményre nyitva, és kb. 4-5 stratégia keverése folyamatosan, félig megérzésre..) mégis miért ér egy kalap sz.rt? feljebb írtam: teszter egy dolog, kiülni meg egy másik....
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

A kezdeti elképzelésem szerint nem 10 % a kezdő kockázat, hanem jóval kisebb, nem is számítottam számladuplázásra, csak "biztos" pozitív eredményre.

De továbbmegyek: mi van, ha minden kötéssel egyidejűen, ugyanazon a páron bekötjük az ellenkezőjét is, majd mindkét szálon külön-külön alkalmazzuk a MM-et? Az egyik nyer, a másik veszít, számottevő DD nem alakul ki, és ha beáll az 50 % találati arány, pénzt keresünk!

Hozzászólás

woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A kezdeti elképzelésem szerint nem 10 % a kezdő kockázat, hanem jóval kisebb, nem is számítottam számladuplázásra, csak "biztos" pozitív eredményre.

De továbbmegyek: mi van, ha minden kötéssel egyidejűen, ugyanazon a páron bekötjük az ellenkezőjét is, majd mindkét szálon külön-külön alkalmazzuk a MM-et? Az egyik nyer, a másik veszít, számottevő DD nem alakul ki, és ha beáll az 50 % találati arány, pénzt keresünk!
                  ...és ha ugyanezt egyszerre több páron is alkalmazzuk, és bár külön kezelünk mindentn és irányonként is külön, de ha úgy adódik, közös profitban zárunk mindent?

Hozzászólás

Ezt még meg kell emésztenem, de előre szólok, hogy nincs $20.000-om, hogy két irányba köthessek! $40.000 pláne nincs két párt hedgelni, sőt, még vacak $10.000-om sincs! Szóval valami magyar valósághoz közelebb álló tőkére kellene méretezni a dolgot

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezt még meg kell emésztenem, de előre szólok, hogy nincs $20.000-om, hogy két irányba köthessek! $40.000 pláne nincs két párt hedgelni, sőt, még vacak $10.000-om sincs! Szóval valami magyar valósághoz közelebb álló tőkére kellene méretezni a dolgot
                      Nem értem, miért kell ekkora összegekben gondolkodni..
                      Niylván, sokat keresni csak így lehet, de azért kísérletnek sokkal kisebb számla is elég.
                      Pl. próbálj centes számlákat.

Hozzászólás

• Nem szeretném elvenni senki kedvét, de akárhogy tesztelem, nem sikerül előnyt kovácsolnom ebből az MM-ből... :-/

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem értem, miért kell ekkora összegekben gondolkodni..
                          Niylván, sokat keresni csak így lehet, de azért kísérletnek sokkal kisebb számla is elég.
                          Pl. próbálj centes számlákat.
                          Kísérletezni akár a demó vagy a forex teszter is jó. A $10.000 arra kellene az eddigi beszélgetések szerint, hogy tudj 0.1-ből levenni, ha nyerésben vagy. (Mondjuk nem tudom, ekkora tőkére lehet-e 0.01-el kötni, általában nem engedik.)
                          Centes számlán nem nagyon lehet pénzt keresni, csak gyakorolni lehet jó.

Hozzászólás

• Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem szeretném elvenni senki kedvét, de akárhogy tesztelem, nem sikerül előnyt kovácsolnom ebből az MM-ből... :-/
                            Nem véletlen, ert nincs benne előny.

Pénzt keresni csak kiszállási stratégiával és MM-el együttesen lehet.
                            Miért vállalnátok magas kockázatot alacsony hozamért
                            Ebben a formában ez így szerencsejáték.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Centes számlán nem nagyon lehet pénzt keresni, csak gyakorolni lehet jó.
                              Te írtad, hogy a "kicsi számla" vagy pénz, az relatív fogalom. Így is van...
                              Az is, hogy kinek mit jelent a "pénzt keresni".
                              De ha van egy 10.000 $-os centes számlád, azon jóval nagyobb eséllyel tudsz pénzt keresni ezzel a módszerrel, mintha ugyanezt az összeget normál számlára teszed.
                              És ugyanígy ha csak 2000$-ot szánsz rá, akkor is.
                              Tehát ha ott tartunk, hogy a centes számla csak gyakorlásra jó, azon pénzt keresni nem lehet, meg hallottam brókertől is olyat, hogy "jah, az az, amin 1-2 dollárt játszanak?", akkor hagjyuk, nincs energiám magyarázni.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Te írtad, hogy a "kicsi számla" vagy pénz, az relatív fogalom. Így is van...
                                Az is, hogy kinek mit jelent a "pénzt keresni".
                                De ha van egy 10.000 $-os centes számlád, azon jóval nagyobb eséllyel tudsz pénzt keresni ezzel a módszerrel, mintha ugyanezt az összeget normál számlára teszed.
                                És ugyanígy ha csak 2000$-ot szánsz rá, akkor is.
                                Tehát ha ott tartunk, hogy a centes számla csak gyakorlásra jó, azon pénzt keresni nem lehet, meg hallottam brókertől is olyat, hogy "jah, az az, amin 1-2 dollárt játszanak?", akkor hagjyuk, nincs energiám magyarázni.
                                Ne is erőltesd, csak lefáradnál hétvégére, azt meg nem akarjuk, ugye?
                                A centes számlák világába nem mélyedtem bele, fogalmam sincs, mit jelent egy $10 000-os centes számla valójában.
                                Azt viszont tudom, hogy a brokik nem szeretik, ha $10 000-os számlán 0.01-el kötnek az ügyfelek, általában 0.1 a minimum. Biztos nem véletlen, a múltkor már valaki (Kamionos?) írt pár gondolatot egy módszerről, oda is nagy tőke és mikrolot kellett volna, de nem találtunk ilyen lehetőséget.

Mindegy is, koncentráljunk a lényegre, ami a pénzcsinálás! Legyen az kicsi vagy nagy pénz

Hozzászólás

Working...
                                X