Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hello Kockas...! Ezt üzeni a Várkuti úr , idézek a leveléből : Szeretnék elnézést kérni azoktól, akik a webináriumon nem tudtak részt venni! Az előadás - a technikai problémák miatt - kivételesen a holnapi naptól egy hétig elérhető lesz a YouTube csatornámon! Ezen kívül a honlapomon korlátozott ideig szintén elérhető lesz az előadáson bemutatott diasor és a stratégiához nélkülözhetetlen indikátor.
    Úgyhogy nem marad le Senki sem a nagy lehetőségről , még én sem .
    Üdv.: coyote

Hozzászólás

• Keresek egy olyan indikátort, amellyel egy chart-on tudom megjeleníteni más instrumentumok görbéjét. Olyanra gondolok, mint az OverLayChart nevű indikátor, de ez használhatatlan, mert repaint-es.
      Szóval tudna valaki segíteni ebben? Fontos, hogy ne újrarajzolós legyen!

Hozzászólás

• Indikátor ''imádóknak'' ajánlom: http://www.best-metatrader-indicator...ading-systems/

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Keresek egy olyan indikátort, amellyel egy chart-on tudom megjeleníteni más instrumentumok görbéjét. Olyanra gondolok, mint az OverLayChart nevű indikátor, de ez használhatatlan, mert repaint-es.
          Szia!

Ugyan nem indikátor, de ha eseti elemzéshez kell talán ezek valamelyike is megoldja a problémádat:

1. Online chartrajzolók közül azonnal kipróbálható:

stooq.com (max 9 termék egy charton)
          http://www.fxstreet.hu/charts/forex-charts/ (compare funkcióval)

2. Saxotrader demo

Profi felület, számtalan grafikon típus (gyertyától, vonalon át a haikein Ashi-ig a többtermékes összehasonlításnál is) + százalékos változás megjelenítés közös kiinduló időpontból, "valós" (MM) piaci árak több évre visszamenőleg M1-től a hónaposig. A letölthető, telepíthető verziót ajánlom, a többtermékes funkciót az online változatban nem próbáltam, még az is lehet hogy ott nincs. Hátrány: a demo csak 20 napig él, utána új regisztráció kell.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia!

Ugyan nem indikátor, de ha eseti elemzéshez kell talán ezek valamelyike is megoldja a problémádat:

1. Online chartrajzolók közül azonnal kipróbálható:

stooq.com (max 9 termék egy charton)
            http://www.fxstreet.hu/charts/forex-charts/ (compare funkcióval)

2. Saxotrader demo

Profi felület, számtalan grafikon típus (gyertyától, vonalon át a haikein Ashi-ig a többtermékes összehasonlításnál is) + százalékos változás megjelenítés közös kiinduló időpontból, "valós" (MM) piaci árak több évre visszamenőleg M1-től a hónaposig. A letölthető, telepíthető verziót ajánlom, a többtermékes funkciót az online változatban nem próbáltam, még az is lehet hogy ott nincs. Hátrány: a demo csak 20 napig él, utána új regisztráció kell.
            Köszönöm szépen!
            Megnézem ezeket, remélem, nem újrarajzolóssal találom szemben magam!

Hozzászólás

Keresek egy olyan indikátort, amellyel egy chart-on tudom megjeleníteni más instrumentumok görbéjét. Olyanra gondolok, mint az OverLayChart nevű indikátor, de ez használhatatlan, mert repaint-es.
              A Dukascopy Jforex felületén is meg lehet jeleníteni egy charton több instrumentumot. A demó - ha jól rémlik - 30 napig érvényes, de hosszabbítható.

Hozzászólás

• kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A Dukascopy Jforex felületén is meg lehet jeleníteni egy charton több instrumentumot. A demó - ha jól rémlik - 30 napig érvényes, de hosszabbítható.
                Köszönöm az infót neked is!
                Közben megnéztem minden lehetőséget, kivéve a tiéd még, és a Saxo demo.
                De van dailycharts, bloomberg, stb.
                Sajnos, érdekes módon, mindegyiknél azt veszem észre, hogy az összehasonlítani kívánt második vagy sokadik instrumentum "indikátora", árfolyamgörbéje ugyanúgy változik a chart tekergetésével, mint az OverLayChart indikátor esetén...
                Nem tudom, mi az oka...

Hozzászólás

Köszönöm az infót neked is!
                  Közben megnéztem minden lehetőséget, kivéve a tiéd még, és a Saxo demo.
                  De van dailycharts, bloomberg, stb.
                  Sajnos, érdekes módon, mindegyiknél azt veszem észre, hogy az összehasonlítani kívánt második vagy sokadik instrumentum "indikátora", árfolyamgörbéje ugyanúgy változik a chart tekergetésével, mint az OverLayChart indikátor esetén...
                  Nem tudom, mi az oka...
                  Valószínűleg azért, mert minél távolabbra tekersz el, az eltérés annál nagyobb lesz. Ha nem változtatnák meg a "kezdő állapotát", akkor gyakorlatilag kisimulna a monitorodon, vagy nem férne bele, illetve kell neki egy origó pont ahonnan kezdi az összehasonlítást. Azt nyilvánvalóan mindig arréb mozdítják az elejére ahol éppen tartasz a charton, vagykitudja..?
                  Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani (egyáltalán lehet-e?), hogy a mai nyitást követően - egész pontosan az 52. másodpercben - mennyi volt a spread az Ironnál EUR/GBP-nél?

Előre is köszönöm a segítséget.

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani (egyáltalán lehet-e?), hogy a mai nyitást követően - egész pontosan az 52. másodpercben - mennyi volt a spread az Ironnál EUR/GBP-nél?

Előre is köszönöm a segítséget.
                      Volt egy 40 pipes tágulás.
                      Csatolt fájlok
                      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Köszönöm megtisztelő válaszod.
                        (Engem pont elkaszált...)

Szép napot kívánok!

Hozzászólás

• A napokban szembesültem azzal, hogy az usd gyengülése miatt forinthoz képest, a kinti számlámon lévő usd-ben tartott összeg erodálódott kicsit. Mit lehet tenni, hogy kivédjem az ilyen veszteségeket? Ha szétosztom 4 felé, és usd, eur, huf, meg mondjuk jpy-ben tartom akkor elkerülhető az ilyen veszteség? Előfordulhat olyan eset, hogy mind a négy deviza gyengül egyszerre, vagy a 4-ből 3?

Hozzászólás

• Hosszú távon jellemzően mindegyik gyengül, mert infláció szokott lenni. Rövid távon egymáshoz képest erre arra ingadoznak. Nem zárhatod ki ezt a kockázatot ,
                            de valamelyest csökkentheted az általad írt módszerrel. De az sem egyértelmű, hogy egyáltalán veszteséged volt. Nézőpont kérdése az egész, minden relatív. Ha mindig azt nézed, hogy forintban mennyit ér a pénzed, akkor tartsd forintban, és nem kockáztatsz. Ha a dollárt nézed, akkor pl nem is volt veszteséged, mert tök mindegy, mennyi Ftot ér a pénzed, ugyanannyi dollárod maradt.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A napokban szembesültem azzal, hogy az usd gyengülése miatt forinthoz képest, a kinti számlámon lévő usd-ben tartott összeg erodálódott kicsit. Mit lehet tenni, hogy kivédjem az ilyen veszteségeket? Ha szétosztom 4 felé, és usd, eur, huf, meg mondjuk jpy-ben tartom akkor elkerülhető az ilyen veszteség? Előfordulhat olyan eset, hogy mind a négy deviza gyengül egyszerre, vagy a 4-ből 3?
                              Megvárod, míg visszaerősödik. Tegnap általános USD gyengülés volt /hál Istennek/ és GBP rősödés. Pár nap és vissza áll.

Hozzászólás

• ok, de mi van akkor ha nem áll vissza? Ezt akarom kivédeni valahogyan. Tudom usa, de akkor is. És nincs kinn forint számlanyitási lehetőség sok brókernél. Tegyük fel van egy devizába pénzem, ami 300-ról 5 éve alatt 110-re esik. Ezt akarom valahogyan kivédeni, még ha kicsi is rá az esély.

Hozzászólás

Working...
                                X