Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ok, de mi van akkor ha nem áll vissza? Ezt akarom kivédeni valahogyan. Tudom usa, de akkor is. És nincs kinn forint számlanyitási lehetőség sok brókernél. Tegyük fel van egy devizába pénzem, ami 300-ról 5 éve alatt 110-re esik. Ezt akarom valahogyan kivédeni, még ha kicsi is rá az esély.
    Szia!

Jó helyen jársz, a devizapiac egyik fő funkciója a devizakockázat csökkentése. :-)

Ha mondjuk van 10K dollárod, és be akarod biztosítani, hogy december 31-én az ugyan annyit érjen forintban, mint most, akkor két lehetőséged van a fedezésre. A rossz hír az, hogy egyik sem lesz ingyen és az is előfordulhat, hogy a jelenlegi amcsi brókerednél nincsenek meg hozzá a szükséges termékek.

1, kötsz 0,1 lot USDHUF forward ügyletet dec 31-i lejáratra. Ennek swap költsége 32,4e forint az én brókeremnél (mivel a forint kamata magasabb, mint a dolláré: tőkére vetítve 1,2%), tehát a jelenlegi 287,9-es spot árfolyam helyett 284,6-on nyílik meg a short ügylet. Ha év végén, ez alatt lesz az ár az lebegő pénzügyi nyereségként, ha felette az veszteségként jelentkezik. A forint össz egyenérték (a költséget leszámítva) nyilván egyik esetben sem változik, hisz az árfolyam csökkenésekor a mögöttes dollár tőke le, ellenkező esetben felértékelődik.

2, long put opciót vásárolsz az USDHUF-ra. Ennek költsége a jelenlegi induló árfolyamnál 157,4e forint (5,4%). Ez akkor éri meg neked, ha az árfolyam lejáratkor 273,5 alatt vagy 302,4 felett van. Ha az árfolyam csökken, értékkel jár le az opciód és jogodban áll 287,9-en eladni USDHUF-ot, így hedge szituáció jön létre. Ha az árfolyam lejáratra emelkedik, az opció értéktelenül jár le, a premium elveszik, tehát az esetleges 302,4 feletti aktuális árfolyamrészt a tőke forintosításával realizálható profitként megnyer(het)ed.

Hozzászólás

• 3. Forintban tartod a pénzed. Nincs költség, nincs árfolyamkockázat (Forinthoz képest).
      Ha kiveszed bankból, és elásod a kertben, akkor bankcsőd kockázat sincs. Persze ha közben USD nem 110re esik 5 év alatt, hanem felmegy mondjuk 800ra, akkor lemaradtál a profitról.

Ha értelmes választ akarsz a kérdésedre, akkor pontosíts! Pl tudnunk kellene, hogy hogyan akarod felhasználni azt a pénzt. Holnap autót akarsz venni belőle? 5 év múlva lakást akarsz venni belőle? 20 év múlva passzív jövedelemforrásként akarod használni? Folyamatosan likviditási tartaléknak használod valami spekulációs stratégiához? Úszkálni akarsz benne, mint a Dagobert bácsi?

Hozzászólás

• Köszi. Ez elég bonyolult,. Nincs valami jó és egyszerű megoldásod arra, hogy otthon tartsam három-négyféle devizában az össz tőkét, és minimálisra csökkentsem így a veszteséget?

Hozzászólás

Köszi. Ez elég bonyolult,. Nincs valami jó és egyszerű megoldásod arra, hogy otthon tartsam három-négyféle devizában az össz tőkét, és minimálisra csökkentsem így a veszteséget?
          Szia! Én csak ezeket ismerem. Szép napot.

Hozzászólás

Köszi. Ez elég bonyolult,. Nincs valami jó és egyszerű megoldásod arra, hogy otthon tartsam három-négyféle devizában az össz tőkét, és minimálisra csökkentsem így a veszteséget?
            Te azt szeretnéd, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon. Nem akarsz veszteni egyik devizán sem, de attól tartasz, hogy a forint drasztikusan csökken valamelyik devizához képest. Hát igy nagyon nehéz. De, van megoldás. 5 részre osztod a pénzed. Jen, dollár, euró, arany, és forint. Az, hogy mindenen veszitesz nem valószinű, mint ahogy az sem, hogy mindenen nyersz. Kipróbálod. Ha bejön gratulálsz magadnak. Ha veszitesz, akkor meg nyugodtan szidjál engem.
            willow

Hozzászólás

• Nem nyerni akarok. Felőlem bukhatok 2-n, ha a másik 2 közel annyit hoz. A lényeg, hogy ne boruljon el valamerre mínuszba. Ezért érdekelt volna, hogy milyen devizákat lehetne összerakni. Pldául arra gondolok, hogy usd és cad lehet nem jó ötlet, mert egymás szomszédai. Sose látni a jövőt előre. Viszont usd meg aud már másabb.

Hozzászólás

Nem nyerni akarok. Felőlem bukhatok 2-n, ha a másik 2 közel annyit hoz. A lényeg, hogy ne boruljon el valamerre mínuszba. Ezért érdekelt volna, hogy milyen devizákat lehetne összerakni. Pldául arra gondolok, hogy usd és cad lehet nem jó ötlet, mert egymás szomszédai. Sose látni a jövőt előre. Viszont usd meg aud már másabb.
                Hát az euró elég bizonytalan. Helyette lehetne az nzd.
                willow

Hozzászólás

• A fonton is gondolkodom. Bár eléggé megosztottak az emberek

Hozzászólás

Nem nyerni akarok. Felőlem bukhatok 2-n, ha a másik 2 közel annyit hoz. A lényeg, hogy ne boruljon el valamerre mínuszba. Ezért érdekelt volna, hogy milyen devizákat lehetne összerakni. Pldául arra gondolok, hogy usd és cad lehet nem jó ötlet, mert egymás szomszédai. Sose látni a jövőt előre. Viszont usd meg aud már másabb.
                    Látod, nekem most az a gondom USDCAD-al, zárni vagy hagyni?
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Passz. Az erő jelen lesz valamerre 21-kor

Hozzászólás

Passz. Az erő jelen lesz valamerre 21-kor
                        Itt is megjött az ERŐ!
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok!
                          Van olyan Stock Screener ami nem csak a Volume nagysága szerint, hanem az alakulása szerint is szűr? Pl. Volume Up 5% vagy valami ilyesmi...

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!
                            Van olyan Stock Screener ami nem csak a Volume nagysága szerint, hanem az alakulása szerint is szűr? Pl. Volume Up 5% vagy valami ilyesmi...
                            Talán a freestockcharts.com szűrésében a Volume Net Change?
                            Csatolt fájlok
                            Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!
                              Szia!

Szerintem a Finviz keresője megoldást nyújt a problémádra:

http://finviz.com/screener.ashx

Itt a "relativ Volume"-t válaszd, mely segítségével a keresést kategorizálhatod a szerint, hogy az aznapi forgalom az elmúlt 3 hónap forgalmához miként viszonyul.

Hozzászólás

• Köszönöm a válaszokat!
                                Egyébként a Finviz-nél láttam olyat, hogy Performance, amit úgy definiálnak, hogy:
                                "% Rate of return for a stock for a given time frame."
                                Amíg ezt nem olvastam, egyértelműnek gondoltam, hogy kiválasztott időperióduson bellüli mozgását/teljesítményét mutatja meg, attól függően, hogy emelkedésre, vagy esésre vagyunk kíváncsiak.
                                De most, hogy elolvastam a definícióját bezavart a "return" kifejezés. Pontosan akkor mit takar a Preformance ?

Hozzászólás

Working...
                                X