Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat!
    Egyébként a Finviz-nél láttam olyat, hogy Performance, amit úgy definiálnak, hogy:
    "% Rate of return for a stock for a given time frame."
    Amíg ezt nem olvastam, egyértelműnek gondoltam, hogy kiválasztott időperióduson bellüli mozgását/teljesítményét mutatja meg, attól függően, hogy emelkedésre, vagy esésre vagyunk kíváncsiak.
    De most, hogy elolvastam a definícióját bezavart a "return" kifejezés. Pontosan akkor mit takar a Preformance ?
    A Preformance értelmezhetetlen, még ha a formance elődjeként tekintünk is rá.
    A Performance-t meg kidobja a transzlét...
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• ..........
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszönöm a válaszokat!
        Egyébként a Finviz-nél láttam olyat, hogy Performance, amit úgy definiálnak, hogy:
        "% Rate of return for a stock for a given time frame."
        Amíg ezt nem olvastam, egyértelműnek gondoltam, hogy kiválasztott időperióduson bellüli mozgását/teljesítményét mutatja meg, attól függően, hogy emelkedésre, vagy esésre vagyunk kíváncsiak.
        De most, hogy elolvastam a definícióját bezavart a "return" kifejezés. Pontosan akkor mit takar a Preformance ?
        Szia!

Ha a return-t nem önmagában, hanem a kifejezésben -"rate of return" értelmezed, akkor mint megtérülési ráta fordítható le. Tehát az érték azt mutatja, amire ténylegesen gondoltál, azaz például a 3 Month Performance azt mutatja meg, hogy az adott termék ára mennyit változott az elmúlt 63 kereskedési nap alatt. (=a képzeletbeli befektetésednek ez volt a megtérülési rátája)

Hozzászólás

• Köszi.
          Akkor valszeg csak bonyolultabban fogalmazták meg...

Hozzászólás

• Van egy érdekes dolog, amit nem nagyon értek, hátha van válasz rá.
            Szoktam rendelni Angliából műszaki cikket ezt-azt. Viszont nem értem, hogy mondjuk 100 font valami, ami legyen az egyszerűség kedvéért 40000 forint. Később lemegy a font ára 350-re, mondom de jó gyorsan felmegyek a webshopba és rendelek, mert olcsóbb, hisz' 100 font akkor = 35000 forint. Erre az fogad, hogy a termék ugyanúgy 40000 -re jön ki, ha az aktuális fontot átváltom forintra. Így mi értelme van egy deviza erősödésének-gyengülésének, ha ezek szerint hozzáigazítják a külföldi pénznemekhez a termék mindenkori árát?? Vagy ez egyedi eset volt?

Bocs, lehet nem fx, tőzsde, de devizával kapcsolatos.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van egy érdekes dolog, amit nem nagyon értek, hátha van válasz rá.
              Szoktam rendelni Angliából műszaki cikket ezt-azt. Viszont nem értem, hogy mondjuk 100 font valami, ami legyen az egyszerűség kedvéért 40000 forint. Később lemegy a font ára 350-re, mondom de jó gyorsan felmegyek a webshopba és rendelek, mert olcsóbb, hisz' 100 font akkor = 35000 forint. Erre az fogad, hogy a termék ugyanúgy 40000 -re jön ki, ha az aktuális fontot átváltom forintra. Így mi értelme van egy deviza erősödésének-gyengülésének, ha ezek szerint hozzáigazítják a külföldi pénznemekhez a termék mindenkori árát?? Vagy ez egyedi eset volt?

Bocs, lehet nem fx, tőzsde, de devizával kapcsolatos.
              Most szivatod a nemzetet??? Előbb nézd meg a napi árfolyamot a bankodnál, utána valtogass + a bankköltségek. ... vagy Pl. itt: http://napiarfolyam.hu/%C3%A1rfolyam/valutavalto/

Hozzászólás

• Volt egy érzésem, hogy nem jön át a kérdés. Tehát akkor jobban kifejtve:

100 font egy áru
                forintban legyen 40000

gyengül a font, vagy erősödik a forint:

lesz 35000 a 100 font(1font lesz 350)

Erre a webshop a terméket felemeli fontban, hogy az ne 35 ezer legyen hanem ugyanúgy 40000-re jöjjön ki...

mit szívatom ezzel a nemzetet?

amúgy meg hol van már a dollár visszaerősödésed?

Hozzászólás

Volt egy érzésem, hogy nem jön át a kérdés. Tehát akkor jobban kifejtve:

100 font egy áru
                  forintban legyen 40000

gyengül a font, vagy erősödik a forint:

lesz 35000 a 100 font(1font lesz 350)

Erre a webshop a terméket felemeli fontban, hogy az ne 35 ezer legyen hanem ugyanúgy 40000-re jöjjön ki...

mit szívatom ezzel a nemzetet?

amúgy meg hol van már a dollár visszaerősödésed?
                  Ezt írtad: Szoktam rendelni Angliából műszaki cikket ezt-azt. Viszont nem értem, hogy mondjuk 100 font valami, ami legyen az egyszerűség kedvéért 40000 forint. Később lemegy a font ára 350-re, mondom de jó gyorsan felmegyek a webshopba és rendelek, mert olcsóbb, hisz' 100 font akkor = 35000 forint.
                  ... szóval a 100 az nem 100-as Pedig ez törvénytelen!!!

Ez szerintem nem az áru árának módosítására utalt, hanem a forintra átszámított árra.
                  Milyen dollár visszaerősödésem? Nem vártam én USD tartós visszaerősödést.

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ezt írtad:..
                    Igen, de utólag helyesbítettem, természetesen nem több az átváltás, hanem megemelik a fontbeli árát...Így értelme nem sok, hogy gyengül..

Amúgy meg ha a nemzetes szövegeddel arra céloztál, hogy külföldről rendelek, igen és?? A nemzettel vagyok, és a nemzetet sajnálom, viszont nekem ezredrangú, hogy az angol kereskedő veri a nyálát a pénzemen, vagy az itthoni rongyráz belőle, de ha féláron megkapom azt, amit idehaza, akkor hülye leszek nem onnan megrendelni. Pláne, hogy sokszor pont olyan dolog kell, ami kelet Európában nem is kapható... Jah megrendelik nekem 200% áron... Amúgy meg a tőzsde pont arra (is) tanít meg, hogy ne legyél hülye, ne hagyd magad átnyomni. Köszönet érte.

Hozzászólás

• Amúgy meg ezt írtad a dollárra:

http://forum.tozsde.hu/86031-post1154.html

Hozzászólás

Amúgy meg ezt írtad a dollárra:

http://forum.tozsde.hu/86031-post1154.html
                        Pár nap meg is vot ... nem vagyok én árfolyamJÓS
                        Az a szép a forexban, hogy mozog

Hozzászólás

• Sziasztok!

Régóta foglalkoztat egy kérdés és tegnap újra rátaláltam erre a fórumra és úgy döntöttem kikérem a ti véleményeteket is.

Jelenleg Magyarországon van-e létjogosultsága "fundingolni" tradert? (Ha volt már hasonló kérdés, akkor elnézést, nem tudtam elolvasni mindent a fórumon, mert elég szerteágazó.)

Én abszolút szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de ész érvekkel akár meggyőzhető. Azért vagyok szkeptikus, mert aki pénzt tud csinálni annak nincs rá szüksége ezért csak olyanok jelentkeznének, akik ki akarják próbálni magukat, vagy azt hiszik magukról, hogy ők tudnának pénzt csinálni mert demo számlájukon is már 2 millió dollár van a kezdő 10.000-ből.

Amennyiben úgy gondolja valaki, hogy van értelme, az ki tudná fejteni, hogy miért gondolja ezt, illetve milyen feltételek teljesülése esetén lehet szüksége egy sikeres tradernek arra, hogy funded legyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!
                          Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

• Szerintem jó dolog. Én is leszek funded idén. Ez a tradernek egy következő szint lehet a pszichóban való fejlődésben, de kihívás is. Ritkán az is szóbakerülhet, hogy tőkeigényes a rendszer.

De ezer oldala van a dolognak. Trader így a saját számlás kereskedésén tudja variálni a kockázatot pl.

Hozzászólás

• gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Jelenleg Magyarországon van-e létjogosultsága "fundingolni" tradert? (Ha volt már hasonló kérdés, akkor elnézést, nem tudtam elolvasni mindent a fórumon, mert elég szerteágazó.)
                              Szia!

Szerintem érdemes lenne pontosítanod a kérdést. "Tradert fundingolni" alatt én azt értem, hogy odaadod valakinek a tőkéd kezelési jogát, és a nyereségen osztoztok. De lehet, hogy te a tükörtradelésre gondolsz? (zulutrader, etoro és társai).

Ha az előbbire azzal több gond is van, óvnálak tőle.

1. Egyrészt a nyereségen osztoztok, a veszteség csak a tiéd. Nem véletlen, hogy a külföldi funded programokban több lépcsős nagyon komoly kiválasztási folyamaton vesznek részt a jelentkezők, mire tőkét kapnak a kezükbe.
                              2. Magyarországon legálisan nem tudok ilyen programról (attól persze még lehet) Ha egyszerűen csak hozzáférést adsz valakinek a számládhoz, hogy azon kereskedjen komoly vita forrása lesz, ha rosszul sülnek el a dolgok. Ráadásul bíróságra sem mehetsz, hisz illegalitásban vagy. Ha cégen keresztül szeretnéd kvázi alkalmazni a funded trader, az meglehetősen sok pénz esetén éri meg.
                              Arra a felvetésedre, hogy csak koklerek jelentkeznének, mondván aki tud kereskedni, annak erre nincs szüksége azt tudom mondani: ez nem feltétlen van így. Nyilván a kockázat nélküli pénzre sok önjelölt is rárepülne, de azt könnyű belátni, hogy egy tehetséges kereskedőnek sem mindegy, hogy 5e vagy 500e dolláros tőkével tradelhet.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia!

Szerintem érdemes lenne pontosítanod a kérdést. "Tradert fundingolni" alatt én azt értem, hogy odaadod valakinek a tőkéd kezelési jogát, és a nyereségen osztoztok. De lehet, hogy te a tükörtradelésre gondolsz? (zulutrader, etoro és társai).

Ha az előbbire azzal több gond is van, óvnálak tőle.

1. Egyrészt a nyereségen osztoztok, a veszteség csak a tiéd. Nem véletlen, hogy a külföldi funded programokban több lépcsős nagyon komoly kiválasztási folyamaton vesznek részt a jelentkezők, mire tőkét kapnak a kezükbe.
                                2. Magyarországon legálisan nem tudok ilyen programról (attól persze még lehet) Ha egyszerűen csak hozzáférést adsz valakinek a számládhoz, hogy azon kereskedjen komoly vita forrása lesz, ha rosszul sülnek el a dolgok. Ráadásul bíróságra sem mehetsz, hisz illegalitásban vagy. Ha cégen keresztül szeretnéd kvázi alkalmazni a funded trader, az meglehetősen sok pénz esetén éri meg.
                                Arra a felvetésedre, hogy csak koklerek jelentkeznének, mondván aki tud kereskedni, annak erre nincs szüksége azt tudom mondani: ez nem feltétlen van így. Nyilván a kockázat nélküli pénzre sok önjelölt is rárepülne, de azt könnyű belátni, hogy egy tehetséges kereskedőnek sem mindegy, hogy 5e vagy 500e dolláros tőkével tradelhet.
                                Szia!

Köszönöm a választ.

Az elsőre gondoltam. Elég óvatos és szkeptikus vagyok hidd el . Egyelőre még nem akarok én senkinek pénzt adni, csak az érdekelt, hogy szerintetek van-e olyan, hogy valakinek működik egy stratégia mégis szüksége lehet rá, hogy valamennyi pénzt "alátegyenek". Saját számlához természetesen nem adnék hozzáférést hiszen ha megszegi a tőzsdei szabályokat, akkor saját nevében tegye.
                                Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Working...
                                X