Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nem meglepo, mivel a neten nem sok infot kapsz ezekrol... amit megtalalsz ott annak 98%-a bullshit. Ugyanigy a hullamteoria mentorokrol is... meg az Elliott Wave International is, aki allitolag a "creme de la creme"...

Asszem adtam neked par konyvet hetekkel ezelott... annyi kell Neked, nm tobb, de azokat reszletesen studirozd at, ertsd meg es keresd a megfelelest a chartokon... ez fog tartani legalabb 1 evet, de ne sajnald az idot ra, egy pillanatban megvilagosodik elotted a lenyeg es onnantol kezdve nincs megallas.

Kétszer át olvastam már mindegyiket de addig fogom amíg meg nem világosodom
    Viszont a harmadik könyvet még nem kaptam meg csak az első kettőt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez nem meglepo, mivel a neten nem sok infot kapsz ezekrol... amit megtalalsz ott annak 98%-a bullshit. Ugyanigy a hullamteoria mentorokrol is... meg az Elliott Wave International is, aki allitolag a "creme de la creme"...

Asszem adtam neked par konyvet hetekkel ezelott... annyi kell Neked, nm tobb, de azokat reszletesen studirozd at, ertsd meg es keresd a megfelelest a chartokon... ez fog tartani legalabb 1 evet, de ne sajnald az idot ra, egy pillanatban megvilagosodik elotted a lenyeg es onnantol kezdve nincs megallas.
      Azok a könyv címek publikusak? Nekem is megadod őket ?

Hozzászólás

• Én megértem smk-t, régebben már volt téma ez a dolog. ha jól emlékszem jól keres, imádja a munkahelyét, mi kell több? Én se adnám fel például, ha nem szeretnék egész nap chartokat bámulni, a jól fizető munkámat. Smk-nak akkor kellene mérlegelnie, ha átlagban ki tudna venni megközelítőleg fizetését-t havi szinten, továbbá ha fizetését-t(csak jelképesen a példa kedvéért) hmad, vagy negyed annyi idő alatt megkeresné forexen, mint a munkahelyén. Időt nyerne, akkor érdemes lenne mérlegelni a váltást, egyébként meg nem. Mondom ha szereti a munkáját, a főnökét, a helyet, akkor nincs értelme leváltani. Bele belenyúlni hetente egyszer meg azért nincs , mert akkor helyette ottmarad túlórába és kb. ugyanazt megkapja... Itt annak kell mérlegelni a "főállású" monitor bámulós létet, akinek van nyerő rendszere, és mondjuk rühelli amit csinál a munkahelyén, vagy a főnökét. És tényleg stabilan plusszos, valamint van némi tőkéje, és félretett pénze ínséges időkre. Esetleg mellék kereseti lehetősége. Vagy bárki olyan, aki töredék idő alatt kiszed forexen annyit, amit 3 műszakba lekuliz. Smk értelmetlen lenne váltana, vígan elvan xk+-ból kockázat mentesen, minek nyomogassa a tőkeáttételes lotos kötéseket? Persze lehet kocatradelni heti egy-kétszer hobbiból, azzal is szépen lehet keresni adott esetbe, meló mellett. Viszont ehhez már kell lennie olyan háttér tudásnak, ami arra enged következtetni, h. főállásban is nyerő lenne, ergo "tudja mitől döglik a légy".

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sokan vannak itt, akik arról szeretnének meggyőződni, és valami kapaszkodót keresni, hogy van piaci előny.

Nekik hiába mutogatjuk a trédeket, számlákat, nem lesz támasz, napnál világosabb, különben mindenki a konkrét trédes topicba írna ötleteket, és kérdezne

De lehet, rosszul látom, majd smk, nlot megmondja, nekik mi lenne elég, hogy több erőfeszítést tegyenek ebbe a szakmába.
          Jól látod, én tényleg itt akadtam el. Rengeteg technikát átnéztem, hogy előnyt találjak, de az összes előnynek tűnő dolog illúziónak bizonyult. Az, hogy mutatsz egy nyerő tradet nem visz közelebb a célhoz, hiszen már láttam ezernyi nyerő tradet (közöttük rengeteg saját éles kötést). Ha mutatsz egy nyerő hónapot, az sem használ, hiszen láttam már ezernyi nyerő hónapokat produkáló stratégiát. Az, ha mutatsz egy évi 10-12% hozammal üzemeltethető előnyt nem fog meghatni, hiszen ezt minimális kockázattal, és nulla munkával is el lehet érni.

Azért hagytam abba, mert azt tapasztaltam, hogy bármennyi munkát is ölök bele ebbe a szakmába, nem jutok közelebb a célhoz, ami az lenne, hogy a jelenlegi munkám+befektetéseim kombinációjánál jobbat találjak.

Bakctest, programozás.
          Azt állítjátok, nincs értelme backtestnek, meg hogy nem lehet/nincs értelme leprogramozni a kereskedést.
          Én nem tudom megmondani a tutit, hiszen nem vagyok guru, sőt használható előnyt sem ismerek, de azokat a stratégiákat, amik pár évvel ezelőttig felmerültek itt a fórumon, biztosan le tudom programozni. Olyanokat leprogramoztam, amikre akkoriban mindenki azt mondta, hogy nem programozhatók, mert szubjektívek, stb. A szubjektivitást bele lehet vinni a programba. Az adaptációt is. A stratégia algoritmizálásának nem az a fő szerepe, hogy a végrehajtással járó munkát megspórolja, hanem, hogy az illúziók keltette zsákutcákat segítsen elkerülni. Segítsen megismerni a stratégia erősségeit, gyengeségeit, hogy megspóroljunk hosszú napokat, hónapokat, mire kiderülne, hogy a vizsgált stratégia valójában nem tartalmaz előnyt. Hogy segítsen megkülönböztetni az előnyt, a múltbeli szerencsesorozattól, az ideiglenes mélypontot a stratégia előnyének elvesztésétől. Ha nincs backteszt, akkor természetesen hosszú múltbéli kereskedési siker is helyettesítheti ezt, de én nem ismerek senkit, akitől MŰKÖDŐKÉPES stratégiát (piaci előnyt) tanulhatnék.

Sikeresség
          Egy éve volt egy kérdőív itt a fórumon arról, hogy ki mennyire sikeres.
          Ki kicsoda a fórumon?
          Akkoriban nem nagyon jelentkeztek olyanok, akik az én megítélésem szerint sikeresnek minősítették magukat.

Én mondjuk sikeres kereskedőnek minősíteném magamat, ha pl a mindenkori kereskedési kockázatnak kitett tőkémnek megfelelő összeget 5-6 éve minden évben ki tudtam volna venni a rendszerből, a kereskedési tőke enyhe növekedése mellett. Legalább 70-80% eséllyel biztosítottnak látnám, hogy ezt a következő pár évben is meg fogom tudni tenni. A kereskedési tőkét szabadon tudnom kell skálázni 5-25 m Ft intervallumban.

Más kulcs kritériumokkal is meg tudnám fogalmazni a sikerességi fogalmamat, de a fenti talán nagyságrendileg megmutatja mire gondolok. A lényeg, a viszonylag sok ciklus óta tartó viszonylag stabil-egyenletes, és viszonylag magas hozam, amivel az ember akár 5M ft kereskedési tőkével, + ugyanekkora megélhetési tartalékkal is ki tud váltani egy viszonylag kellemes, jól fizető, stabil munkahelyet.

Dávid, Equalizer, Shortosgyula, Tback (és a többi fórumozó sikeres kereskedő)!
          Ti sikeresnek valljátok magatokat a fenti sikerességi kritériumok alapján? Ha nem akkor milyen kritériumok alapján valljátok magatokat sikeresnek?

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én megértem smk-t...
            Igen, a számból vetted ki a szót

Hozzászólás

• Én továbbmennék, és sikeresnek azt nevezném, aki már sokszorosát kivette egy adott helyről a betett pénzének. Korábban volt egy poénos megfogalmazás valakitől, hogy addig tuti kifizetnek, amíg a betett tőkéd 100%-át nem kérted még ki..ergo MLM jelleg . Nos, ezért írtam , hogy egy adott helyről kivett sokszoros összeg, ami lehet akár határidős cég, ami állítólag mindig fizet.
              Ez tehát már eleve kizárja az évi 10-20% hozamokat, persze tudom a legjobbak sem csinálnak 30-nál többet , de még véletlenül sem akarok ilyen vitát generálni. Nekem nem sikeres az, aki nem dupláz évente, vagy kisebb tőkét pár havonta. Ha nincs ilyen ember a bolygón, akkor számomra az egyenlő azzal, hogy nincs szó szerint sikeres trader. Persze szép dolog az évi pár tíz %, és megér egy dicséretet, de ez nálam szinte egyenlő a breakevenesek táborával, épp csak nem vesztő szint. (nem millió $ számlákra utalva) Elhiszem, hogy évi 10 milliónál 2 milliós évi hozamot szépen el vehet költeni, de az szvsz ezen a területen nem siker.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Sikeresség
                Egy éve volt egy kérdőív itt a fórumon arról, hogy ki mennyire sikeres.
                Ki kicsoda a fórumon?
                Akkoriban nem nagyon jelentkeztek olyanok, akik az én megítélésem szerint sikeresnek minősítették magukat.

Én mondjuk sikeres kereskedőnek minősíteném magamat, ha pl a mindenkori kereskedési kockázatnak kitett tőkémnek megfelelő összeget 5-6 éve minden évben ki tudtam volna venni a rendszerből, a kereskedési tőke enyhe növekedése mellett. Legalább 70-80% eséllyel biztosítottnak látnám, hogy ezt a következő pár évben is meg fogom tudni tenni. A kereskedési tőkét szabadon tudnom kell skálázni 5-25 m Ft intervallumban.

Más kulcs kritériumokkal is meg tudnám fogalmazni a sikerességi fogalmamat, de a fenti talán nagyságrendileg megmutatja mire gondolok. A lényeg, a viszonylag sok ciklus óta tartó viszonylag stabil-egyenletes, és viszonylag magas hozam, amivel az ember akár 5M ft kereskedési tőkével, + ugyanekkora megélhetési tartalékkal is ki tud váltani egy viszonylag kellemes, jól fizető, stabil munkahelyet.

Dávid, Equalizer, Shortosgyula, Tback (és a többi fórumozó sikeres kereskedő)!
                Ti sikeresnek valljátok magatokat a fenti sikerességi kritériumok alapján? Ha nem akkor milyen kritériumok alapján valljátok magatokat sikeresnek?
                Szia smk,

Összetett dolog ez a sikeresség/sikertelenség történet.
                Hosszasan lehetne róla írni, sokféle megközelítésből.
                Mindegyik gondolatmenet szubjektív lenne, de nyilvánvalóan lennének benne számottevő átfedések, amik a lényeget takarják.

Én most néztem ezt a felmérés dolgot. Nem vagyok benne, de szerintem ez nem is döntő tényező.
                Én csak tradeből élek, több mint 10 éve.
                Hogy ez siker, vagy nem, az megítélés kérdése.
                Amit szeretnék ezzel a tevékenységgel elérni, azt elérem.
                Talán nem is tudok mást, amivel hasonló eredményeket lehetne produkálni, ha az idő, az energia kifejtés és a kockázati összefüggések szemszögéből vizsgálom a dolgokat.

Munkahely témában nem nagyon van véleményem.
                Azt viszont látom hogy sokan ezt amolyan "biztos pontnak" tekintik.
                Ez szerintem komoly csapda, még akkor is, ha a meló az olyan, amire valaki mindig is vágyott, ha a fizetés ezért kiemelkedően magas és ha a főnök (akinek az egzisztenciája épül közben) szerethető ember.
                Azt is észrevettem, hogy sokan akik elkezdik a trade dolgot, olyan céllal teszik ezt, hogy előbb, utóbb ott tudják hagyni a munkahelyüket.
                Szóval azért van ebben is valami....

Én nem nagyon tartom elképzelhetőnek a saját szemszögemből, hogy a trade, az munkahely mellett menjen.
                Lehet hogy eleinte igen, de ha ez hosszú távú lenne, akkor gyanítom hogy a munkahely arra kellene, hogy fedezze a kereskedés, mint hobby tevékenység költségeit.
                Ha valaki képes pénzt csinálni folyamatosan traddel, csak idő kérdése hogy a munkahely egy teherré válik, olyan időrabló tevékenységgé, ami egyszerűen nem kifizetődő, nem éri meg, rossz az R/R-re...egyszóval megválik tőle.

A sikeresség megközelítéseddel nagyjából egyet értek.
                Valóban, éveknek kell eltelnie, hogy mérhető legyen a konzekvens háttere a dolgoknak. (inkább azt mondanám hogy nem is csak időben, hanem a portfólióban megjátszott trade darabszámoknak kell meglenniük, akár adott időszak alatt).

A siker az úgyszintén szubjektív.
                Egy idő után szerintem tradereknek a trade az egy fő, legnagyobb cashflowt eredményező forrás kell hogy legyen.
                Ez nem zárja ki a divezifikációt, akár trade szakmán belül, akár más területein az életnek.
                A kereskedéssel sokkal , de sokkal több pénzt meg kell tudni termelni, mint az átlagemberek számára elérhető hétköznapi pénzszerzési módszerekkel!
                Miért?

Mert a szakmai felkészülés sokkal magasabb szintű, mire az eredmények jönnek.
                Mert a nyereséget kockázat árán szerezzük meg és nem idővel, munkával arányos módon.
                Mert a trade nem a hétköznapi megélhetés miatt csináljuk, hanem vagyonfelhalmozás miatt.
                És még számos tényező, amit a listába be lehetne írni.

Az általad és mások által is írt összegek jók lehetnek "tervezgetés" szinten, de a valóság a legtöbb esetben merőben másként alakul.
                Persze, lehet számolgatni hogy X millió ft, aztán évi 100% nyereség és azt havira lebontva mennyi az annyi.
                Nekem ez nem életszerű.

Először is meg kell csinálnia mindenkinek a saját hitnézete szerinti legjobb rendszert, aminek az elvárt értéke Számára kielégítő.
                (ez megint egy több oldalas téma lehetne, de nem kezdek bele a leírásába most).
                Akkor érkezünk még csak el arra a szintre hogy "minden traden pénzt keresünk".
                Hogy ez most 1,000.- ft, vagy 600.- usd, vagy 100 euró, az lényegtelen.
                A megszerzésnek van egy ára! Ha ezt megfizetni képesek vagyunk érte, akkor megvettük a nyereséget.
                ( a legtöbben sajnos eddig a szintig nem jutnak el).

Utána a folyamat azzal folytatódik, hogy ez az összeg növekszik és növekszik.
                Időnként visszaesik, (amikor túl gyorsan növekedett) de levonjuk a konzekvenciát, visszaveszünk az egó-ból, leszállunk a földre és folytatjuk tovább a business építést.
                Utána ismét növekszik, növekszik és az arányok egyre jobbak lesznek.

E folyamatot nehéz megállítani és nem is szükségszerű.
                Egy bizonyos szint után egyszerűen muszáj jönni az ésszerű diverzifikációnak.
                Egyszerűen a józan ész is azt diktálja hogy kötelező.

Nem folytatnám most tovább, de ebből az elkezdett gondolatmenetből bizonyára érzed hogy a jéghegy csúcsa van kapargatva pl. ilyen fórumokon.
                Ettől sokkal, sokkal többet tud ez az egész trade dolog.

Egyszóval, bármilyen jó is az ember főnöke, bármennyire is szereti valaki a munkahelyét és a szakmáját, előbb, vagy utóbb meg fog válni tőle!
                Nem láttam még olyan, nemzetközi szinten sikeres tradert, aki bejárt volna mellette melózni, akár csak 4 órára is.

Szóval ezt a témát én valahogy így látom.

u.i. amolyan baráti tanács: Ne számoljatok %-ban nyereséget. Nincs értelme, illúzió az egész, szokjatok le róla.
                Számoljatok trader módjára és az közelebb visz a megvalósítható valósághoz.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  , de látod, hányan szólnak hozzá a másik topicban a konkrét kereskedésekhez, ötletekhez. Nyilván nekik meg még az a bullshit.
                  Szerintem ezt rosszul látod. Komoly téteket tennék fel rá, hogy itt a fórumon is vannak tagok, és csak olvasók, akik hozzá tudnának elég komolyan szólni a "másik" témához. Viszont nem egynek közülük van egy olyan megbocsáthatatlan "bűne", hogy daytradelni merészel, tetézve mindössze pár tíz pipes célárakkal, és azt meri hazudni, hogy nyereséges. Legalábbis ez a reakció, ha veszi a fáradtságot és beír. Ép eszű ember nem megy bele ilyen vita cumaniba, hogy kapja a sokoldalas válaszokat és ilyen ****ságra pazarolja az idejét. Viszont arra jó, hogy leszűrje az ember, ki hányadán is áll a témával kapcsolatban.

Hozzászólás

Szerintem ezt rosszul látod. Komoly téteket tennék fel rá, hogy itt a fórumon is vannak tagok, és csak olvasók, akik hozzá tudnának elég komolyan szólni a "másik" témához. Viszont nem egynek közülük van egy olyan megbocsáthatatlan "bűne", hogy daytradelni merészel, tetézve mindössze pár tíz pipes célárakkal, és azt meri hazudni, hogy nyereséges. Legalábbis ez a reakció, ha veszi a fáradtságot és beír. Ép eszű ember nem megy bele ilyen vita cumaniba, hogy kapja a sokoldalas válaszokat és ilyen ****ságra pazarolja az idejét. Viszont arra jó, hogy leszűrje az ember, ki hányadán is áll a témával kapcsolatban.
                    Ki kell tenni azokat a tradeket!
                    Miért, a daytrade az valami tiltott dolog?
                    Ha napon belül zárok az bűn? Ugyan! Korlátozott gondolkodásra vall aki így látja ezt.

Vitázni pedig nincs is miről.
                    Te tudod hogy a Te világodban neked van igazad és más is pont így van vele.
                    Le lehet ezt írni európai módon is, meg Balkánul is... max ennyi a különbség.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ki kell tenni azokat a tradeket!
                      Miért, a daytrade az valami tiltott dolog?
                      Ha napon belül zárok az bűn? Ugyan! Korlátozott gondolkodásra vall aki így látja ezt.

Vitázni pedig nincs is miről.
                      Te tudod hogy a Te világodban neked van igazad és más is pont így van vele.
                      Le lehet ezt írni európai módon is, meg Balkánul is... max ennyi a különbség.
                      Nem tiltott ,csak nehezen emésztik meg sokan, hogy m5-ben 5 pip sl és 20 pip tp az is nyereséget jelent. Bár tény, hogy szeretni kell a "zajt" Sokan pedig a stoploss kereskedés működésképtelenségében hisznek. De ezt tiszteletben kell tartani.
                      Amikor már nem is akarsz vitatkozni, akkor kezdődnek a szép dolgok

Hozzászólás

Nem tiltott ,csak nehezen emésztik meg sokan, hogy m5-ben 5 pip sl és 20 pip tp az is nyereséget jelent. Bár tény, hogy szeretni kell a "zajt" Sokan pedig a stoploss kereskedés működésképtelenségében hisznek. De ezt tiszteletben kell tartani.
                        Amikor már nem is akarsz vitatkozni, akkor kezdődnek a szép dolgok
                        Akik más emberekkel vitatkoznak, pláne olyanokkal akik hasonló dolgot végeznek, hasonló piacon vannak, azoknál eleve bajt érzek.
                        Ha emberi kommunikáció szinten szélsőséges reakciót képesek kiváltani puszta vélemény különbségek, akkor mi van abban az esetben amikor ugyanez az ember a piaccal kerül "vitába"?
                        Amikor valakinek van egy véleménye, elvárása, majd a piac nem azt csinálja, tehát más véleményen van, ráadásul ez a tradernek még a pénzébe is kerül!
                        Milyen reakciót vált ki ebben az esetben az hogy "más véleményen vagyok"?

Gondold el, napi szinten akár többször más véleményed van, mint amerre azt követően megy az árfolyam.
                        Ha minden alkalommal felkapnád a vizet, hogy de miért nincs Nekem igazam, akkor hol tartanánk?

Csodálkozom amikor más nézőpontú emberek véleményén képesek emberek hajba kapni, pedig az ellentétes vélemény még a pénzükbe sem kerül...

Szerintem egy tradernek rendelkeznie kell kellő nyugodtsággal ezeken a területeken (is) mert a vita, a konfliktushelyzet nem megfelelő kezelése nemkívánatos tulajdonság.

Hozzászólás

• https://www.youtube.com/watch?v=u3vVIMHqrlw

Hozzászólás

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ne akarjátok leprogramozni a kereskedést.

Reggel azt írtam az aranyra hogy shortos nap?

Megfordult a piac közben, nem baj megyünk a longra.

Ne akarjátok megspórolni a gép előtt ülést, csak akkor lehet pénzt keresni ha együtt lélegzünk a piaccal.
                            Én ott akadtam le, hogy el tudja nekem magyarázni, hogy mi az a logikus tényszeru magyarázata annak, hogy azt mondják többen, hogy nem lehet leprogramozni egy stratégiát?
                            Valaki irja már lszives le ezt.
                            Mert ha van egy stratégiád, és megvan, hogy x eseménynél ezt csinálom, y eseménynél ezt csinálom z eseménynél ide teszem a SL-t.
                            Olyan stratégiát nem lehet csak leprogramozni véleményem szerint ami tele van intuitiv meg szubjektiv dolgokkal.
                            És a jelen szintemen pedig úgy látom h ilyen stratégiák nem jók. Legalábbis én nehezen tudnák hinni benne.
                            A startégia leprogramozás sztem nagyon hasznos, ahogy előttem is már irták, csomó zsákutáct, tévutat ki lehet igy kerülni. Ha kitalálok vmi stratégiát és tesztelem demo számlán 3 hónapig után jövök rá hogy nem életképes, akkor elment 3 kemény hónapom. Mig le programozom azzal kb 3 nap alatt ki lehet tesztelni egy startit?

Valaki le tudja nekem vezetni miért zsákutca a programozással történő tesztelés?
                            (tick adatokon, jó minőségü adatokkal, stb), mert lehet én értek valamit félre.

Nagyon köszönöm ha vki ezt elmagyarázza nekem.

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én ott akadtam le, hogy el tudja nekem magyarázni, hogy mi az a logikus tényszeru magyarázata annak, hogy azt mondják többen, hogy nem lehet leprogramozni egy stratégiát?
                              Valaki irja már lszives le ezt.
                              Mert ha van egy stratégiád, és megvan, hogy x eseménynél ezt csinálom, y eseménynél ezt csinálom z eseménynél ide teszem a SL-t.
                              Olyan stratégiát nem lehet csak leprogramozni véleményem szerint ami tele van intuitiv meg szubjektiv dolgokkal.
                              És a jelen szintemen pedig úgy látom h ilyen stratégiák nem jók. Legalábbis én nehezen tudnák hinni benne.
                              A startégia leprogramozás sztem nagyon hasznos, ahogy előttem is már irták, csomó zsákutáct, tévutat ki lehet igy kerülni. Ha kitalálok vmi stratégiát és tesztelem demo számlán 3 hónapig után jövök rá hogy nem életképes, akkor elment 3 kemény hónapom. Mig le programozom azzal kb 3 nap alatt ki lehet tesztelni egy startit?

Valaki le tudja nekem vezetni miért zsákutca a programozással történő tesztelés?
                              (tick adatokon, jó minőségü adatokkal, stb), mert lehet én értek valamit félre.

Nagyon köszönöm ha vki ezt elmagyarázza nekem.
                              Jó példa az olaj kitörése: rengetegen shortolják shortolták és buktak vele hatalmasakat. Egy robot is belebukja mindenét. Én kerestem rajta, pedig a short kedvenc mozgásom. Ne akarjatok leprogramozni egy élő organizmust...

Hozzászólás

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Jó példa az olaj kitörése: rengetegen shortolják shortolták és buktak vele hatalmasakat. Egy robot is belebukja mindenét. Én kerestem rajta, pedig a short kedvenc mozgásom. Ne akarjatok leprogramozni egy élő organizmust...
                                gondolom szabályok mentén léptél be és ki. Vagy tévedek.

Ha konkrét szabályod be és kilépésre továbbra sem értem miért ne lehetne leprogramozni.
                                Ha nem volt konkrét szabályod akkor az erősen intuitiv rendszer, ami attól lehet müködik csak nekem furcsa, az én gyomrom az nehezebben eszi meg., még egyszer modnom attól h vmi intuitiv attól még még gondolom müködhet.

Hozzászólás

Working...
                                X