Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor meg mit kapirgálsz ide kiscsibe???
    Osztod itt az észt esztelenül, aztán meg másra akarod hárítani a kérdés megválaszolását
    Én meg rajtad röhögök te nagyon ostoba. Menj át a plus500 topikba és ott okoskodj. Az a te szinted.

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Teged kerdeztelek, latod pont ilyen beszologatasok meg kommentek huz el innen mindenki. Mit googlizzak?
      Belinkeltel egy cikket azr mondtad ebben van az info...nem volt benne emlitve hogy fx 30 x tokeattet lesz.
      Erre jossz kioktato szoveggel, hogy 8 eves stb. Aahoz nem tudom hany eves kepessegek kellenek hogy azt a cikket linkeld be amire hivatkozol. Tenyleg nem sok ertelme van ennek a furomnak igy...
      Es bocs hogy kerdezgetni merek barmit is...en vagyok a bunko...
      Olvasni tudni kell. Ebben nem tudok segíteni.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyelőre MiFid2 lesz januártól, Esma meg még maga sem tudja, mit patkánykodjon. Variálni fogják úgyis. egyelőre toljuk a trédet 1:100-zal, vagy 1:888-cal, ahogy a csövön kifér
        Most még érdemes kihasználni az alacsony margin igény adta előnyöket.
        1:100-at szerintem meghagyhatnák.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Olvasni tudni kell. Ebben nem tudok segíteni.
          pff no komment.

Te kész vagy...linkeld már be a cikkben mi mondja ezt hogy ezt 30x lesz az áttét?

Hozzászólás

A Forex és cfd kereskedés nem lesz már sokáig elérhető a kisbefektetőknek, akiknek csak pár ezer dolláros tőkéje van. Kivéve, ha csak 0.01-es poziméretekkel akarsz kereskedni, de annak sok értelme nincs. Ha meg nagy tőkéd van(min. 50-100 ezer usd) akkor inkább menj rendes tőzsdére. Ha nincs megfelelő tőkéd, akkor nem fogsz tudni kereskedni és keresned kell más pénzkereseti lehetőséget. Nagyon ne éld bele magad.
            Ez tőzsdefórum de itt senki sem tőzsdézik. Persze ha tőzsdéznél tudnád, hogy az 50-100e USD minimumként(!) mekkora baromság, aki ilyen szöveget nyom az az fx-brókerek malmára hajtja a vizet. Tudatosan vagy tudatlanságból.
            Ez tipikus szöveg itt a bukmékerek világában. A tőzsde túl egyszerű és nem lehet oldalakat írni olyan marhaságokról mint MM meg ECN, de a legszebb és viszi a prímet a " likviditásmedence", ennél gyönyörűbb aligha van.
            Szar, hogy a tőzsdén adni/venni kell, szó szerint.
            Azért BUÉK!!

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Hozzászólás

Én meg rajtad röhögök te nagyon ostoba. Menj át a plus500 topikba és ott okoskodj. Az a te szinted.
              Parancsolgass a macskáidnak
              Olvasni pedig nem pletykarovatot kell, majd ha érvénybe lépnek ezek az ''ajánlások'', azt a tudtodra adja minden bróker.
              addig olvasgasd a hivatalos közleményeket
              https://www.mnb.hu/felugyelet/szabal...mifir#mifid_II

Hozzászólás

• Sziasztok,

Munkahelyen nap közben sokszor van üres járat, és ilyenkor szívesen tanulnék/olvasnék tőzsdei infókat.
                De még mindig nem találtam olyan magyar nyelvű honlapokat, blogokat amik tényleg segítenek a tanulásban.
                tudtok ebben segíteni? köszönöm!

Hozzászólás

• Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  De még mindig nem találtam olyan magyar nyelvű honlapokat, blogokat amik tényleg segítenek a tanulásban.
                  Azért nem találtál, mert nincsenek komolyan vehető honlapok,blogok.

Hozzászólás

Sziasztok,

Munkahelyen nap közben sokszor van üres járat, és ilyenkor szívesen tanulnék/olvasnék tőzsdei infókat.
                    Szia!

Sajnos nehéz vitába szállni Megalith megállapításával, de Forex témakörben szerintem az alábbi oldal megér egy rápillantást:

https://www.elemzeskozpont.hu/kategoriak/forex-daytrade

Érdemes elölről kezdeni a több mint 200 poszt olvasását, mert számos téma egymásra épül. A szerző Balogh László oktató és főállású trader.

Hozzászólás

Sziasztok,

Valamikor még évekkel ezelőtt a BET tartott ingyenes „tanfolyamokat” a tőzsde iránt érdeklődőknek. Nézd meg a honlapjukon, lehet, hogy még van ilyen.
                      Vagy a portfólio.hu is tart rendszeresen ingyenes „képzéseket”. Nézz meg egy pár ilyet és el tudod dönteni, hogy egyáltalán érdekel-e, és hogy merre indulj el!

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia!

Sajnos nehéz vitába szállni Megalith megállapításával, de Forex témakörben szerintem az alábbi oldal megér egy rápillantást:

https://www.elemzeskozpont.hu/kategoriak/forex-daytrade

Érdemes elölről kezdeni a több mint 200 poszt olvasását, mert számos téma egymásra épül. A szerző Balogh László oktató és főállású trader.
                        Ő a legjobb. Én is gondolkodtam rajt, hogy elindítok egy sorozatot, de szinte mindent leírt és így felesleges. Vagy ott van Birger könyve és még pár alapmű, amiben szintén le vannak írva a legfontosabb dolgok. Az elméletet mindenki megtudja tanulni ingyen. Csak hát az elméleti tudás édes kevés a sikerhez.

Hozzászólás

• Bocsánat, hogy beleszólok, és inkább figyelmeztető lesz a beírásom, de jobb, ha ilyet is olvasunk: szóval Balogh László nem hiteles szerintem. Nem tudom, mi történt vele az elmúlt pár évben, de amit itt a fórumon is művelt (full kockázatkezeletlen számlát dobott a nagyérdemű elé...) az minden, csak nem jó traderre vall. Emberileg sem győzött meg a blogja sem (nagyfokú érzelmi kicsapongások). De ez az én véleményem.

Persze bárki, bármikor változhat, nem vitás, legyen így! De ő már akkor is oktatott, és sikeres tradernek állította be magát. Bár az alapokat biztosan jól elmondja, ha az általam elismert fórumtagok ajánlják Itt a fórumon is több nicknév mögött óriási tapasztalatok húzódnak meg.

Legjobb, ha olvasol, nézel sok videót, előbb-utóbb összeáll a képlet, ha meg nem, akkor sajna nem neked való a szakma, ide pár "túlélési skill" kell. Abszolút magadnak kell kikaparni a gesztenyét a lomb alól. Nincs egzaktság.

Hozzászólás

Bocsánat, hogy beleszólok, és inkább figyelmeztető lesz a beírásom, de jobb, ha ilyet is olvasunk: szóval Balogh László nem hiteles szerintem. Nem tudom, mi történt vele az elmúlt pár évben, de amit itt a fórumon is művelt (full kockázatkezeletlen számlát dobott a nagyérdemű elé...) az minden, csak nem jó traderre vall. Emberileg sem győzött meg a blogja sem (nagyfokú érzelmi kicsapongások). De ez az én véleményem.
                            "nagyfokú érzelmi kicsapongások"

Talán túl naiv volt, amikor azt hitte, hogy egy nem helyesen kezelt fórumon folyhat érdemi kommunikáció
                            és ennek felismerése okozott nála kiábrándultságot és az ezzel járó érzelmi kitöréseket.
                            Amúgy a traders nightra évek alatt meghívott előadok közül van legalább egy hiteles? Túllépve a hiteles,nem hiteles kérdéskörön letett
                            valamit az asztalra és ez a kereskedők 95%-ról nem mondható el.

Hozzászólás

"nagyfokú érzelmi kicsapongások"

Talán túl naiv volt, amikor azt hitte, hogy egy nem helyesen kezelt fórumon folyhat érdemi kommunikáció
                              és ennek felismerése okozott nála kiábrándultságot és az ezzel járó érzelmi kitöréseket.
                              Amúgy a traders nightra évek alatt meghívott előadok közül van legalább egy hiteles? Túllépve a hiteles,nem hiteles kérdéskörön letett
                              valamit az asztalra és ez a kereskedők 95%-ról nem mondható el.
                              Én most nem fikáztam Balogh Lacit, csak elmondtam az észrevételeimet. A TN-ot most ide keverni hülyeség. Most Laciról van szó. Ő szerintem nem hiteles, és itt a fórumon többen is teljesen normálisan beszélgettek vele, semmi extrát nem kérve, ő volt flegma! Fórumról is le lehet lépni méltóképpen.
                              Szóval szerintem a trader leginkább attitűd, mint számla Tökmindegy, mennyi pénze van. Bár lehet, itthon még tényleg ő a legjobb

És van hiteles, nem is egy De persze nem a többség, én ezt sosem állítottam.

Még egyszer kihangsúlyozom, nem a fikázás volt a célom, az nem motivál, csak picit a 'dicsőítést' éreztem soknak.

Hozzászólás

Én most nem fikáztam Balogh Lacit, csak elmondtam az észrevételeimet. A TN-ot most ide keverni hülyeség. Most Laciról van szó. Ő szerintem nem hiteles, és itt a fórumon többen is teljesen normálisan beszélgettek vele, semmi extrát nem kérve, ő volt flegma! Fórumról is le lehet lépni méltóképpen.
                                Szóval szerintem a trader leginkább attitűd, mint számla Tökmindegy, mennyi pénze van. Bár lehet, itthon még tényleg ő a legjobb

És van hiteles, nem is egy De persze nem a többség, én ezt sosem állítottam.

Még egyszer kihangsúlyozom, nem a fikázás volt a célom, az nem motivál, csak picit a 'dicsőítést' éreztem soknak.

Nem emlékeztem hogy ki volt ez a komoly trader csávó, de rákerestem youtubon a hangjára.
                                Bár ne tettem volna.

Ott hagytam abba a videó nézést, amikor 11:15 nél a gbp/jpy chartra, ami adathiányosan volt betöltve (okt 7 és jan 26 között), azt mondta az ember hogy:
                                "Mi van itt? áááá GAP van!"

Hány ezer pontos is????

Szerinted ő napi szinten képben van a piacról? Napi szinten tradel és ebből él?
                                Mert szerintem nem.
                                Egy trader meg álmából felkeltve is le tudja rajzolni a majoroket akár egy papírra is, csukott szemmel...de legalábbis az adathiányt biztosan észre veszi első blikkre...
                                Na de nem is akarom bántani, csak kicsit fura a figura nekem.

Az a baj az ilyen oldalakkal, mint a fent említett is, hogy olyan mértékű lexikális infó van kitéve rá A-tól Z-ig, hogy képtelenség kihámozni belőle egy kezdőnek hogy mi érték, és mi nem. Olyan mint egy zsibvásár, minden eladó, mindent megvehetsz amiben éppen hinni akarsz.
                                De mint általános infók persze hasznosak lehetnek.

https://www.youtube.com/watch?v=LE7F5As3gUg

Click image for larger version

Name:	gap.jpg
Views:	1
Size:	198,4 KB
ID:	159269

Hozzászólás

Working...
                                X