Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

német tervek a cfd korlátozására

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• német tervek a cfd korlátozására

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    http://www.financemagnates.com/forex...n-cfd-trading/

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Csak itt ne legyen

Hozzászólás

Belgium, Franciao., már eldőlt a betiltás. Sztem ha a briteknél marad az OK, csak nem fogják blokkolni nálunk az olalakat.
      Tőke szabad áramlása/EU? Orbán leszarja az ilyesmit.

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tőke szabad áramlása/EU? Orbán leszarja az ilyesmit.
        Ez hogy jön ide?

Egyébként tökmindegy, hol, mit tiltanak be, mindig vannak kiskapuk, hogy továbbra is nyomjuk a tradát

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez hogy jön ide?

Egyébként tökmindegy, hol, mit tiltanak be, mindig vannak kiskapuk, hogy továbbra is nyomjuk a tradát
          Vannak csak milyenek?
          Arra gondoltam, hogy ha blokkolnának nálunk londoni brókereket a neten azzal a tőke szabad áramlását akadályoznák és GBR egyelőre EU.

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Vannak csak milyenek?
            Arra gondoltam, hogy ha blokkolnának nálunk londoni brókereket a neten azzal a tőke szabad áramlását akadályoznák és GBR egyelőre EU.
            Tőke szabad áramlása nem létezik ma sem sajnos.

Ha blokkolják, ahogy ma például a pókeres oldalakat, akkor arra is van kiskapu. Nem is kényelmetlen Csak érteni kell kicsit az infóhoz

Bár maga a tény ettől még szomorú persze.

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tőke szabad áramlása nem létezik ma sem sajnos.

Ha blokkolják, ahogy ma például a pókeres oldalakat, akkor arra is van kiskapu. Nem is kényelmetlen Csak érteni kell kicsit az infóhoz

Bár maga a tény ettől még szomorú persze.
              OK. Kössz
              Az volna a legjobb ha a börzén adnának nagyobb tőkeáttételt.
              Persze ez csak óhaj

Hozzászólás

Készül a MIFID 2 is. Ha jól emlékszem, 2018-ban tervezik bevezetni. Kiemelten fog foglalkozni az online tradinggel.

Valahol ésszerű, ha korlátozzák, hogy a felkészületlen ügyfelek elbukhassák a pénzüket.
                http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Valahol ésszerű, ha korlátozzák, hogy a felkészületlen ügyfelek elbukhassák a pénzüket.
                  Ekkora butaságot sem mostanában írtál. Ki kéri rá a "felkészületlen ügyfelet", hogy elbukja a pénzét? 20%-ot veszít és kiszáll, de nem száll ki, hanem ledarálja a teljes tőkét? KI a hibás akkor? A felkészült ügyfél elbukhatja évek óta? Miért épp most lett ez ekkora szenzáció? Sok IT-s okos ember inkább ebből élne, és nincs elég okos infos szolga a cégeknél?

A felkészületlen ügyfél azért lép a parkettre, hogy mástól elnyerje a pénzét, azt kisemmizze! Nagyon sajnálom őket. Majd akik az idei olimpián nem nyertek aranyat, petíciót nyújtanak be, hogy szüntessék meg, tiltsák be az olimpiát, mert csak néhány ember nyerhetett aranyat... ?

Ha felkészületlen ügyfél nem bukhatja el, mit fog nyerni a felkészült réteg? Eddig azt hittem, hogy a forex igazságos , mert mindenki annyit nyer, amennyi munkát beleöl... Úgy látszik, ez nem így van. Ha leviszik a tőkeáttételt 1:50-re, abban mi az igazságos? Hogy a kispénzű kereskedőnek ne érje meg csinálni? Lehet sokkal jobb trader, mint a 100 millával bohóckodó, de neki el lehet buknia a 100 milláját? Hol érdekel itt bárkit is , hogy ki mennyit bukik ezen? Én még nem jöttem rá, miért tervezik ezt, és miért most, bár vannak konteóim.

Hozzászólás

Úgyse fogják szerintem betiltani.

Vagy megnehezítik, de kiskapu mindig lesz, mint ahogy most is van mindenhez.

Másrészt valahol Etnának igaza van. Én is anno buktam sokat a tanfolyamokon, mert átverés volt az egész. Ez van sajnos. Ezen nekem is túl kellett tennem magam, és az elvesztegetett két éven, ez utóbbi volt csak drága igazán.

Mivel az emberiség összértelemben gyarló, és "kisköcsög", ezért maradjon minden így inkább

Ha nem ilyen világban élnénk, én elfogadnám, hogy vigyázzunk egymásra. De ahhoz több ész kellene...

Bár, ha tisztességes, és értelmes világ lenne, még más munkába is elmennék dolgozni

Amúgy komolyra fordítva a szót: aligha hiszem, hogy komolyan korlátoznák. Hatalmas biznisz ez az online tőzsdézés, komoly érdekeket sértene. Másrészt meg amíg van kapitalizmus, tőzsde mindig lesz. Forexnek lehet, leáldozik kissé, de jön felfele a bináris opciózás. Mindig lesz új termék, amit kitalálnak, és a bróker nyerészkedhet kedvére.

Bár a Forexnek nem hiszem, leáldozna. Esetleg tőkeáttétet leviszik, de ennyi.

Egyébként ez a poszt nagyonis helytálló: http://forum.tozsde.hu/brokercegek/1...html#post60864

Hozzászólás

Dávid, most nagyon jókat írsz, majd adok egy zöldet, ha lesz rá időm.

Nézzük:

Bináris opció: évek óta a volumene meredeken emelkedik, a svájci eset óta sok fx kereskedő átállt binárisra(nem kezdők).

HA, tehát ha valóban a kereskedők érdekeit védenék, és óvnák az értelmetlen veszteségektől(ez is milyen megfogalmazás már, mivel bukásból lehet csak tanulni...), akkor ezt az irányvonalat fejlesztenék tovább. Mégpedig azért, mert itt hiába van hattyú, csak annyit buksz, amennyit belefektettél.. Még a kifizetést kellene kicsit feljebb tornászni, bár nekem az már most jó 90%, sőt, inkább a szabályozást, a kifizetést, a platform biztonságos működését.. Ezeket kellene fejleszteni, és akkor tényleg ki lehetne jelenteni, hogy védni akarják az ügyfeleket. Ennek ellenére ennek akarnak keresztbe tenni, az fx gagyi vonalát(korlátlanul buksz, tőkeáttét lecsökkentés, hogy még több zsetont küldj ki...) erőltetik. Csak nekem nem tűnik ez túl meggyőző védelemnek?

A másik amit írtál, az is betalált. Én 5 éve kezdtem a fx-et, elég magányos 5 év volt. Volt időm magamba szállni, de ami a legduvább, 5 év alatt kiismertem az embereket. Kb. mindenki a pénzedre hajt, el akar lehetetleníteni stb. Most tök komolyan: aki forexezni kezd, mégis mire gondol? Honnan fogja a pénzt kapni? Mástól nyeri el könyörgöm.. Tiszta ovi, ha nyer akkor mosolyog más megnyomorodásán, de ha bukik, megy panaszkodni, hogy ez nem fair..

Ez a legjobb:

"Ha nem ilyen világban élnénk, én elfogadnám, hogy vigyázzunk egymásra. De ahhoz több ész kellene...

Bár, ha tisztességes, és értelmes világ lenne, még más munkába is elmennék dolgozni Ha nem ilyen világban élnénk, én elfogadnám, hogy vigyázzunk egymásra. De ahhoz több ész kellene...

Bár, ha tisztességes, és értelmes világ lenne, még más munkába is elmennék dolgozni"

Én is mindig ezt mondom. Vígan elmegyek kapálni, akár napszámért is, amennyiben a kis sznob elitnek a kölyke is beáll mellém, és nem rajtam röhögnek a kávézó teraszán ülve.. De amíg mindenki lesz.rja a másikat, sőt azon van, hogy kellene a többi emberből rabszolgát, inast, kiszolgáló-személyzetet csinálni, addig ez nem fog változni.

2 mini vállakozásom van, mind a kettőben folyamatosan át akarnak verni, el akarnak lehetetleníteni, vagy éppen ingyen munkára fogni.

Hozzászólás

A tehetség elment forexezni, valahogy szerezzük vissza a tehetséget..

Hozzászólás

Köszi Etna, bár sajnos itt a fórumon azoknak van sok hírnévpontjuk, akik szerintem nem szolgáltak rá kellőképpen, lehet, le is szedetem a sajátjaimat, nehogy közéjük tartozzak... (tisztelet a kivételeknek persze)

A világ ilyen, amiket írtál, azokat én is megtapasztaltam vállalkozóként. Nincs bajom a munkával, sőt, de amíg ilyen a világ, egyértelmű, hogy marad a trada

Egyébként meg a másik is tökre igaz, tőzsdézésbe beletenni energiát alig akar valaki, mindenki várja a csodát. Aztán, amikor lehetne lehetőség az oktatóknak is virítani valamit, hirtelen, hopp, kuss Jobb a biztos tanfolyampénzből, meg mentorálásból, jutalékokból pénzhez jutni, mégiscsak kézzelfoghatóbb, értem én

Pedig szerintem egy műtétnél is elvárható, hogy diplomás, és tapasztalt orvos végezze rajtunk, akkor itt, a tőzsdeoktatásnál miért nem lehet referenciát mutatni? Én értem, hogy miért

De ez a legjobb mondat, amit valaha olvastam: "És a kérdés csak az hogy ki, meddig bírja idegileg, meg pénzzel, mielőtt beépül a mély (marhára szubjektív) meggyőződésébe, hogy ember nincs a földön aki ebből pénzt csinál.
                          Utána jön a szemét bróker, a stopvadászat, a slippage, a rohadt piac, átverős mentor, meg az összes többi baromság, ami az "oka" volt annak hogy valaki rommá bukta magát.
                          "

Ja, igen, hát a tőzsdézés is munkával jár, és némi kreativitással. A bukás okát ELŐSZÖR mindig magunkban keressük, ez az, amit lespórolnak sokan.

Hozzászólás

Ezt már megválaszolták itt páran. Valahogy így hangzott: "Attól, mert valaki nem jó bokszoló, vagy már nem bokszol, még lehet jó boksz edző."

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ekkora butaságot sem mostanában írtál.
                              Biztos így igaz, és megint én tanultam rossz tankönyvből.

A MIFID 1-t is évekig készítették elő, épp azért, hogy lehetőleg minden ügyfél tudásának, tapasztalatának, céljainak, kockázatvállaló képességének megfelelő szolgáltatást kapjon. (Ez még akkor is igaz, ha sokaknak azóta sincs fogalma arról, mi a MIFID)

Közben változott a piac. Gátlástalanul nyomják az online trading reklámokat, sok szolgáltató jár el tisztességtelenül, még több ügyfél kockáztat ész nélkül. Ha nem ez lenne a helyzet, nem kellene szabályozni.
                              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Working...
                              X