Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedés hírekkel

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kereskedés hírekkel

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Itt két témát vetnék fel az egyik, ami ismertebb, hogy mennyire érdemes a hírek alapján kereskedni. Erre az én személyes válaszom, hogy nem.

A másik talán még izgalmasabb, hogy megjelentek az új tőzsde formációk, ahol adott hírrel lehet kereskedni például ki lesz amerika elnöke vagy ki nyeri a vb-t (www.hirbroker.hu). Ezek is egyre nagyobb és érdekesebb tőzsdék.
    Hírbróker, ahol a hírekkel kereskedsz

Richter kotvenyek kibocsatasa

Sziasztok,
    Tud nekem valaki segiteni, hogy egy esetleges ujabb Richter kotvenykibocsatas, esetleg az athitalo hitel a kotvenyek visszavasarlasara milyen hatassal lehet a reszveny-arfolyamra? Van egy par Richter reszvenyem is es ezert szeretnek tisztaban lenni az arfolyam varhato valtozasaival:

Ezt a hirt olvastam:
    Richter kötvények. Az átváltható Richter kötvények szeptemberi lejárata előtt szeretne új értékpapírokat kibocsátani a vagyonkezelő. A tranzakció nagysága mintegy 800 millió euró. Ha szeptember vége előtt lezárul a kibocsátás, akkor nem szükséges áthidaló hitelt felvenni a kötvények visszavásárlására.

Elore is koszonom a valaszt es bocsanat, hogy ekezetek nelkul irok, de most csak ilyen gephez jutottam. Kicsit vicces is...

Tovabbi szep napot mindenkinek!
    Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

Hírbróker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Itt két témát vetnék fel az egyik, ami ismertebb, hogy mennyire érdemes a hírek alapján kereskedni. Erre az én személyes válaszom, hogy nem.

A másik talán még izgalmasabb, hogy megjelentek az új tőzsde formációk, ahol adott hírrel lehet kereskedni például ki lesz amerika elnöke vagy ki nyeri a vb-t (www.hirbroker.hu). Ezek is egyre nagyobb és érdekesebb tőzsdék.
      Valóban nem érdemes! Vagy mégis? Rengetegszer látható például, hogy egy adott cég részvénye a hír kijövetelekor éppen ellentétes irányú mozgást végzett, de például lehet, hogy a hírnek megfelelő irányba megy. Pár évvel ezelőtt vizsgálgattunk néhány magyar részvényt és érdekes dolgokat láttunk. A teljesség igénye nélkül például amikor az Egis igen jó eredményt jelentett, a hivatalos bejelentés után egy darabig emelkedett a papír ára az adott napon nyitástól mondjuk fél óráig, majd szépen beadták a papírt és napi alján zárt. Viszont az előtte lévő napokban szép csendesen, feltűnés nélkül emelkedett. Csendesen, de igen komoly %-at. Ugyebár tudjuk, hogy a bennfentes kereskedés tiltott gyümölcs, de azért persze, hogy jelen van a tőzsdei berkekben. Akik tudták, hogy mit fog jelenteni, a cég, már napokkal előtte vették szépen a papírt. Megtörtént a hír, a kisbüfik ráugrottak, megpörgött még egy kicsit, és a bennfentesek szépen rátáraztak a piacra. Na kis járt jól?
      Hát bizony az aki már tudta amit kell, és természetesen azért a technika is viszonylag időben jelzett. De aki a hírekre ugrott, az vagy beugrott nap elején (megjegyzem, hogy egy komoly daytrader az első fél-egy órában semmit sem csinál, csak várakozik, hogy lássa a frontvonalakat) és gyorsan kaszált majd távozott, vagy bukott a egy kövéret.
      De, hogy egy másik példát is mondjak ami azért egész jól működött, a MOL esete, az OMV-vel. Amikor az OMV jelezte, hogy majd lehet, hogy vételi ajánlatot tesz 32000 körül, mindjárt az egekbe szökött az ár. Ott is lehetett kaszálni, csak nem egyszerűen!
      Mindenesetre vagy bennfentesnek kell elnni vagy nagyon jónak!
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Egyébként szerintem sokszor az a baj, hogy félreértik -főleg kezdők- hogy mit jelent hírrel kereskedni. A lényege szerintem az, hogy egyrészt ez a tech elemzéssel együtt tud nagyon hatékonyan menni. Másik fontos dolog, hogy a hírek nem arra valók, hogy megtudd belőlük, mi lesz. Azok azért vannak, hogy ki tudd következtetni, hogy a nagykutyáknak miért jó, ha te azt hiszed, hogy az lesz, amit a hír sugall, aztán úgy kell cselekedni ahogy szerinted ők teszik ezután. Ennyi szerintem.
        Jegesmaci www.arutozsde.blogspot.com

Hozzászólás

Sziasztok!

Hol lehet aktuális híreket találni a neten forexre?

Köszönöm

Hozzászólás

Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

Köszönöm
            http://www.forexfactory.com/calendar.php?

Hozzászólás

Köszönöm StLui!

Hozzászólás

Sziasztok!

Köszönöm
                A blogunkra is naponta felkerülnek az általunk fontosnak ítélt hírek.

GG
                devizablog.hu
                GG - Expert, indikátor vagy script programozás http://devizablog.hu

Hozzászólás

GG_FOREX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

GG
                  devizablog.hu
                  köszönöm

Hozzászólás

GG
                    devizablog.hu
                    Ha megnyitom az oldalatokat, lefagy a netem.
                    Ez csak nálam gond?

Hozzászólás

Ha megnyitom az oldalatokat, lefagy a netem.
                      Ez csak nálam gond?
                      Lefagy a neted?

Akkor mi valamit nagyon tudunk

Bocs.

Nem értem, hogy mi lehet a gond.

GG
                      GG - Expert, indikátor vagy script programozás http://devizablog.hu

Hozzászólás

Lefagy a neted?

Akkor mi valamit nagyon tudunk

Bocs.

Nem értem, hogy mi lehet a gond.

GG
                        Na most már jó.
                        Csak beszélni kellett róla

Hozzászólás

Goodbye Bank of America?

Julian Assange, a Wikileaks alapítója hamarosan nyilvánosságra hozna információkat, amelyek egy nagy amerikai bankot igen csak terhelne. Azt nem árulja el, hogy melyik bankról van szó, de már keringenek a találgatások. A tőzsde hevesen reagál.
                          Januárban tízezer dokumentumot szeretne néhány nagy bankról a Wikileads-en nyilvánosságra hozni.2009-ben Assange egy interjún az alította, hogy számos információval rendelkezik a Bank of America-ról.
                          www.tozsdevilag.com

Hozzászólás

Sziasztok!

Találtam egy hírjelzőt, MT4-hez, akinek kell itt találja:
                            Plot News indicator (version 3.1)
                            http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=250544

Hozzászólás

Itt egy másik, ez a ForexFactory-ról szedi a híreket:
                              http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=19293
                              Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Working...
                              X