Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• safe
    válaszolt
    Szintén 1 évre, de nagyon jó:
    http://www.forex-central.net/economi...rical-data.php

De nekem kb 10 éves adathalmaz kellene. :-)

Szólj hozzá::

• safe
    válaszolt
    Tudnátok abban segíteni, hogy gazdasági adatokat (GDP, CPI) hogy lehet megszerezni, letölteni? Előre is köszönöm a segítségetek.
    Én a fxstreet-et találtam, de ott csak 1 évre visszamenőleg lehet letölteni.

• Etna
    válaszolt
    Ma Olasz Bankszünnap van Szeplőtelen Fogantatás ünnepe alkalmából.

• Etna
    válaszolt
    Vagy van a Nyerszeffix

• Etna
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze. Ezentul meg pontosabban kiszamolhatom mennyi volt a minusz amivel átslippeageoztak.

Tudsz olyan brokert ahol ezeknel lehet tredelni megfizetheto szamlamerettel?
    Paradise Of The Banana and Thong Islands FX coLTD. All Rights Reserved.
    "Best execution 2018"
    "Best leverage up to 1:infinity"
    "Best tits of private helpdesk"

Kell több?

• kockas
    válaszolt
    Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze. Ezentul meg pontosabban kiszamolhatom mennyi volt a minusz amivel átslippeageoztak.

Tudsz olyan brokert ahol ezeknel lehet tredelni megfizetheto szamlamerettel?

• Etna
    válaszolt
    Vajon ad valami pluszt?

https://www.leaprate.com/forex/insti...eneral-public/

• Etna
    válaszolt
    Mától Cad-on is NFP? Érdekes. Nem árt figyelni.

https://www.forexfactory.com/#detail=89046

• kockas
    válaszolt
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mintha csak tegnap lett volna olyan tisztán emlékszek. Én sokakkal együtt 2300 környékén szálltam be a buliba. Mindenki tisztában volt vele, hogy a könyv szerinti értéke akkortájt 4200-as árfolyamot indokolt volna, csak kicsit túltolták a pesszimizmust.
    Aztán egyik reggel hallgatom a rádióban az egyik brókert, hogy jönnek csőstül az emberek. Azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák a tőzsdét, de életében először OTP-t akar venni, akárhogy is kell azt csinálni
    Ezen a ponton már szálltam is ki a részvényekből.
    Na ezek az első tőzsdések tartogatták a részvényeiket, amíg csak idegileg bírták. Később ezek adták el 1500 alatt, amikor már közel a fele pénz elúszott. Lélektani határ.
    Én újra beszálltam 1500-on és végül 3000-en adtam el a felét, a másik felét a tervezett 4200-on. De sokaknak nincs ilyen kellemes emléke a sztoriról.

Még egy érdekesség, ha már OTP, hogy ismerek olyat, aki 100 milláért vett 10000-es OTP-t anno. Kitartotta mostanáig! No comment...Mindig eszembe jut, ha ránézek az OTP árfolyamra.

Emlékszem az 1250-re. Tisztán ott van a szemem előtt.
    Láttam a jelet, csak értelmezni nem tudtam.
    A Petivel még csak pár hónapos barátságban voltam.
    Ha még egyszer odáig süllyedünk, pontosan fogom tudni ha visszafordítják az mikor lesz. Felőlem jöhet újra a pillanat, (mondjuk sok ember rosszul járna addig...) de várni felesleges.

• Kamionos
    válaszolt
    Felmerülhet a kérdés, ki volt az a bolond, aki 1250-en eladott? Mondjuk az, aki előző nap 1500-on vásárolt, majd másnap azt látta, hogy a tőke 15 százaléka már elégett és az ár tovább esik mint a kő...
    Mintha csak tegnap lett volna olyan tisztán emlékszek. Én sokakkal együtt 2300 környékén szálltam be a buliba. Mindenki tisztában volt vele, hogy a könyv szerinti értéke akkortájt 4200-as árfolyamot indokolt volna, csak kicsit túltolták a pesszimizmust.
    Aztán egyik reggel hallgatom a rádióban az egyik brókert, hogy jönnek csőstül az emberek. Azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák a tőzsdét, de életében először OTP-t akar venni, akárhogy is kell azt csinálni
    Ezen a ponton már szálltam is ki a részvényekből.
    Na ezek az első tőzsdések tartogatták a részvényeiket, amíg csak idegileg bírták. Később ezek adták el 1500 alatt, amikor már közel a fele pénz elúszott. Lélektani határ.
    Én újra beszálltam 1500-on és végül 3000-en adtam el a felét, a másik felét a tervezett 4200-on. De sokaknak nincs ilyen kellemes emléke a sztoriról.

Még egy érdekesség, ha már OTP, hogy ismerek olyat, aki 100 milláért vett 10000-es OTP-t anno. Kitartotta mostanáig! No comment...Mindig eszembe jut, ha ránézek az OTP árfolyamra.

• Etna
    válaszolt
    HA valakinek nincs jobb terve estére:

https://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=713007

• David Chateau
    válaszolt
    Azért nagy cégek részvényeit ritkán szeletelik, általában akkor már nagy zűr van. De ebben erősítsetek meg. Penny stockoknál persze mindennapos.

Ekkora lebegő mínuszt szerintem még Warren Buffett sem engedne meg magának, amiket itt írtatok. Teljesen életszerű, hogy zártatok, hígításnál még az életkedv is elmegy. Naponta lehet ilyen sztorikat olvasni amcsi oldalakon, brutális.

Szerintem a hipergazdagok se úgy lettek hipergazdagok, hogy ráhígítottak, és bejött, esetleg nagyritkán, bár mondom, nem tudom, de pl Kostolany is csak kivételesen csinált ilyet.

Az ilyen évtizedekre befektetek dolognak meg szerintem nem sok értelme van, azon túl, hogy max a gyerekeink élvezhetik. Az összes ilyen részvénybefektető guru (egy-két kivétel akad, de jellemzően) öreg már. Most nem azt mondom, hogy hülyeség öreg korra milliárdosnak lenni, de jobb fiatalonXD

Akikről olvastam eddig, azok mind úgy lettek gazdagok, hogy volt legalább egy frankó ötletük, ami(ke)t megjátszottak. És utána persze lehet a portfóliót bővíteni évtizedekig tartott dolgokkal. Bár elég sokminden történt eddig is a történelemben száz év alatt, de ötven alatt is.

• Forex Klub
    válaszolt
    Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Zoli azt tudnod kell, hogy splittelésnél semmi nem változik. Amennyivel kevesebb az értéke a részvénynek annyival lesz több a darabszámod.
    Igen, pontosan tudom, de ha csak a darabszámot nézi az illető, de az árral már nem foglalkozik......

• Forex Gump
    válaszolt
    Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én zöldfülűként 1400-on dobtam az 1950-es átlagárú pakkot. Babics Egon megmondta, hogy 900 a célár, meg államcsőd.

A minap hallgattam egy neves és elismert hazai pénzügyi tanácsadót (kiszamolo.hu) részvényekről beszélni. Szerinte ha vett 1000db részvényt, de annak időközben lefeleződött az ára, attól ő nem lett szegényebb, mert továbbra is 1000 db részvénye van. Nem is tudom mennyire örülhet akkor egy splittelésnek.
    Zoli azt tudnod kell, hogy splittelésnél semmi nem változik. Amennyivel kevesebb az értéke a részvénynek annyival lesz több a darabszámod.
    Egyébként én is végigültem és higítottam akkor az OTP-t 8000-től. Mikor 1600 volt és az átlagáram 4000 körül akkor elég rosszul éreztem magam. Ugyanezek a hírek, államcsőd, stb. Végül jól jöttem ki belőle, csak idő kérdése volt. 7000 körül szálltam ki és áttettem az egész pakkot Quaestor kötvénybe...

• independence
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

@Independence: egyetértek veled, a happy end csak visszanézetből egyértelmű, menet közben hatalmas lelkierő kellett minden vásárlási döntéshez, főképp, hogy addigra már majdnem mindenki nagyon csúnyán megégette magát.

[ATTACH]11165[/ATTACH]

[ATTACH]11166[/ATTACH]

Ha csak egy pozival, stoppal bukik az ember, az ok. Ezt a belépéskor elfogadta. A hígítás okozta többszörös lebegő veszteség tudata növeli meg rendkívül a mentális terhet. Nekem nem menne.

Komoly kis beszámolót raktál össze.

Working...
X