Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mint mondtam, az USA ad a látszatra az oroszok meg nem. Ez mindenre érvényes. Erre is.
    A történet attól még ugyanaz.

Gáz: Tényleg azt gondolod, hogy akkora mennyiségben tudják ezt leszállítani, hogy egész Európát ellássák egyedül, tankerekkel? Lehetetlen. És szándék sincs rá. A barátság és szövetség jelzésére talán küldenek jelképes mennyiséget majd. De nem fognak minket ellátni.

Egyébként is az USA általában úgy gondolkodik, hogy a saját készleteket a földben tartja, amíg lehet és inkább piacról szerzi be, amíg tudja. Aztán majd, ha már olyan áron van, hogy mások belerokkannak, akkor ő majd előveszi és vagy megpörgeti vele a gazdaságát, vagy eladja jó haszonnal. Jól csinálják egyébként!
    Szerintem nézzetek utána jobban!

Hozzászólás

• Melyik részének?

Az, hogy van elég, az tény. Hogy mihez kezdenek majd vele, azt meg majd a jövő dönti el.

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mint mondtam, az USA ad a látszatra az oroszok meg nem.
        Szerintem nézzetek utána jobban!
        Igazad van Kismentor. Az Usákok is csak olyan szinten figyelek a látszatra, ami elegendő arra, hogy a hívők beszopják a "mi vagyunk a jó fiúk", illetve az "arabok mind terroristák", stb szöveget, de aki odafigyel a részletekre, az látja, hogy kilóg a lóláb.
        Bár konkrét információm nincs róla, de úgy gondolom, hogy az Oroszok is legalább ilyen szinten agymossák az érdekszférájukba tartozó csőcseléket.
        Csak nálunk ugye nem az Orosz, hanem az Amcsi-EU agymosást nyomatják, ezért gondolod azt, hogy ez az "egész világsajtó" véleménye. Amit meg sokan mondanak, az ugyebár biztosan igaz...
        Van egy mondás, ami ide pont passzol: "Egyél szart! Százmilliárd légy nem tévedhet"

Hozzászólás

• Amit én mondani akartam,az itt ebben a cikkben sokkal jobban le van írva.
          És hát ezeket azért nem gyenge emberek mondják:

http://kitekinto.hu/europa/2014/03/2.../#.UzHcjIyCvIU

Ideológiai párharcba semmi értelme belemenni szerintem.
          Sok az okos,(velem együtt),és kevés a tudás.

Hozzászólás

• Ideológiai párharcba semmi értelme belemenni szerintem.
            Csak ennek van értelme Ugyanis ez a sztori nagyrészt erről szól. Kisebb részben pedig Ukrajna katonai stratégiai jelentőségéről. Legkevésbé sem az oroszok poszt-imperializmusáról

A helyzet az, hogy abból élünk mi spekulánsok, hogy megpróbálunk olvasni a sorok között. Olyat is meglátni, ami még nincs megírva. Vagy okosnak mondott emberek hamis nyilatkozatai mögött meglátni a valódi érdeket, szándékokat.

A saját vélemény kialakítása nemcsak, hogy nem okoskodás, hanem egyenesen kötelező szerintem. Akinek nincs karakteres véleménye ebben a szakmában bármilyen témában, annak mást kell keresnie.
            De ez is csak egy vélemény...

Hozzászólás

Csak ennek van értelme Ugyanis ez a sztori nagyrészt erről szól. Kisebb részben pedig Ukrajna katonai stratégiai jelentőségéről. Legkevésbé sem az oroszok poszt-imperializmusáról

A helyzet az, hogy abból élünk mi spekulánsok, hogy megpróbálunk olvasni a sorok között. Olyat is meglátni, ami még nincs megírva. Vagy okosnak mondott emberek hamis nyilatkozatai mögött meglátni a valódi érdeket, szándékokat.

A saját vélemény kialakítása nemcsak, hogy nem okoskodás, hanem egyenesen kötelező szerintem. Akinek nincs karakteres véleménye ebben a szakmában bármilyen témában, annak mást kell keresnie.
              De ez is csak egy vélemény...
              De a párharc,és a vélemény két különböző dolog!
              Én linkelek,hivatkozok,bizonyítok,és spekulálok(nék) a rubellel.
              Mindenki más pedig hajtja a magáét,
              no link,no alátámasztás,no spekulálás!

Tehát ennek semmi értelme.Úgysem lehet meggyőzni azt,akit nem lehet,és pénzt sem keresünk vele.Az meg nem itt dől el hogy ki az okosabb,főleg,hogy én nem is akarok főokos lenni.
              De a hírek,linkek mindig érdekesek számomra.

Hozzászólás

• Elolvastam a cikkedet. Ez egy kettős üzenet volt, egyrészt egy fenyegetés Oroszok felé, lefordítva kb azt tatalmazza, "hogy csak féljetek ruszkik, mert mi EUsok tökösek vagyunk, jól kib*szunk veletek, még ha beledöglünk is".
                Kb mint egy szórakozóhelyen kötekedő, provokáló, késelő cigány, akit öltönybe csomagolnak.
                A másik egy rejtett tudatalattira ható ideológiai megalapozó üzenet a hívőknek címezve, hogy "mi EUsok vagyunk a jófiúk, ruszkik meg gonoszak, ezért csöndben el kell viselnetek a megbüntetésükkel járó extra költségeket".
                Ezen kívül hangsúlyosan felépítették a vélemény nyilvánító tag karakterét, aki a "egy magas rangú uniós tisztviselő", hogy a hívőknek ne kelljen kételkedniük.

A fentiekből nem tudok levonni használható következtetést arra vonatkozólag, hogy mennyire súlyos szankciókra lehet számítani, mennyi a blöff része.

A háttérben levő döntéshozók feltételezhető céljainak elemzéséből talán jobban lehet becsülni: egyrészt ugye meg akarják mutatni a ruszkiknak, hogy velünk nem lehet packázni, másrészt a szankciók az EUnak iszonyatosan sokba kerülnek. Ezekből kialakul egy közvélemény által becsült várható szankciókockázat, amit a piac már beárazott, így ezekkel nem érdemes foglalkozni. Csak az olyan információkkal kereshetsz pénzt, amik nem közismertek, vagy esetleg a közismert alapinformációkból olyan következtetéseket vonsz le, amit a többség nem.

A másik oldal, amit talán a többség nem vesz figyelembe, hogy az eddigi tevékenységeik fényében az EU döntéshozók lesz@rják az EU állampolgárok érdekeit, saját fizetésük nem lesz attól kevesebb, ha EU gazdasága megrokkan, mások f@szaval meg ugye könnyű verni a csalánt.
                Ezen kívül ugye nem csak ruszki cégek hanem EUs cégek is sokat veszítenének a szankciókon. Ezeknek a cégeknek vannak tulajdonosaik, akiknek valamilyen szintű befolyásuk az EU döntéshozatalra. Ez utóbbi két tényező részleges ismeretében már lehetne valamerre spekulálni.
                Én nem jártam utána a részleteknek, mert számomra ezekre alapozni spekulációs döntést túl kockázatos. Ha ezen akarsz keresni, akkor áss jópár réteggel mélyebbre annál, mint hogy mit hablatyol az aktuális megmondóember, különben csak szerencsejátszani fogsz. Ehhez az információgyűjtéshez-elemzéshez képest Rubellel kereskedő forex cég felkutatása gyerekjáték, Google a barátod.

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  no link,no alátámasztás,no spekulálás! :
                  Gondolom jópár éve itt volt az instrumentumok között, de eddig észre sem vettem. Mintha most kezdene visszaerősödni a kopejka, de nem ez a lényeg.
                  Nem értem miért nem merik kinyitni az orosz piacot éjszakára. Bár ez csak egy Ironos demo számla, de épp ezért még érthetetlenebb miért paráznak ennyire a holnapi rubeltől.
                  Eme remek jelre reggelente kedvemre gepppelhetek. Persze mekk kellene fejtenem merre.
                  Csatolt fájlok
                  Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Elolvastam a cikkedet. Ez egy kettős üzenet volt, egyrészt egy fenyegetés Oroszok felé, lefordítva kb azt tatalmazza, "hogy csak féljetek ruszkik, mert mi EUsok tökösek vagyunk, jól kib*szunk veletek, még ha beledöglünk is".
                    Kb mint egy szórakozóhelyen kötekedő, provokáló, késelő cigány, akit öltönybe csomagolnak.
                    A másik egy rejtett tudatalattira ható ideológiai megalapozó üzenet a hívőknek címezve, hogy "mi EUsok vagyunk a jófiúk, ruszkik meg gonoszak, ezért csöndben el kell viselnetek a megbüntetésükkel járó extra költségeket".
                    Ezen kívül hangsúlyosan felépítették a vélemény nyilvánító tag karakterét, aki a "egy magas rangú uniós tisztviselő", hogy a hívőknek ne kelljen kételkedniük.

A fentiekből nem tudok levonni használható következtetést arra vonatkozólag, hogy mennyire súlyos szankciókra lehet számítani, mennyi a blöff része.

A háttérben levő döntéshozók feltételezhető céljainak elemzéséből talán jobban lehet becsülni: egyrészt ugye meg akarják mutatni a ruszkiknak, hogy velünk nem lehet packázni, másrészt a szankciók az EUnak iszonyatosan sokba kerülnek. Ezekből kialakul egy közvélemény által becsült várható szankciókockázat, amit a piac már beárazott, így ezekkel nem érdemes foglalkozni. Csak az olyan információkkal kereshetsz pénzt, amik nem közismertek, vagy esetleg a közismert alapinformációkból olyan következtetéseket vonsz le, amit a többség nem.

A másik oldal, amit talán a többség nem vesz figyelembe, hogy az eddigi tevékenységeik fényében az EU döntéshozók lesz@rják az EU állampolgárok érdekeit, saját fizetésük nem lesz attól kevesebb, ha EU gazdasága megrokkan, mások f@szaval meg ugye könnyű verni a csalánt.
                    Ezen kívül ugye nem csak ruszki cégek hanem EUs cégek is sokat veszítenének a szankciókon. Ezeknek a cégeknek vannak tulajdonosaik, akiknek valamilyen szintű befolyásuk az EU döntéshozatalra. Ez utóbbi két tényező részleges ismeretében már lehetne valamerre spekulálni.
                    Én nem jártam utána a részleteknek, mert számomra ezekre alapozni spekulációs döntést túl kockázatos. Ha ezen akarsz keresni, akkor áss jópár réteggel mélyebbre annál, mint hogy mit hablatyol az aktuális megmondóember, különben csak szerencsejátszani fogsz. Ehhez az információgyűjtéshez-elemzéshez képest Rubellel kereskedő forex cég felkutatása gyerekjáték, Google a barátod.
                    Erre most adnék egy respect pontot, de már nem engedi

A szankciókkal senki nem jár jól, csak a nyugati olaj-kartell maffia. Mindenki más xív

Hozzászólás

• Én megtettem helyetted

Ez az amikor valaki úgy olvas cikket, hogy közben átereszti a szürkeállományán is és kialakítja a maga véleményét.

És ezt így kell csinálni minden más piacelemzéssel, cikkel, guruk megmondó nyilatkozataival és persze az itt fórumozók hsz-eivel is.
                      Ez még nem garancia semmire, de így van esély, hogy lát is az ember nem csak néz.
                      (ezt úgy általánosságban mondom, úgyhogy senki ne vegye magára a fórumozók közül!)

Hozzászólás

• Csak, hogy én is alátámasszam linkkel a korábbi mondandómat gázügyben...http://www.portfolio.hu/vallalatok/e...oz.197052.html

A cikkben az orosz függőségnek csak a mérsékléséről van szó. Ez a max, amit ki tudnak hozni a következő években.
                        És arról, hogy Amerika annyi cseppfolyósított földgázt értékesít most, amennyivel el tudná látni Európát, de azt a világpiacon teríti. És szó nincs a teljes Európai ellátásról, csak annak megkönnyítéséről.

Sőt...azt javasolják az amcsik, hogy vegyük elő a saját készleteinket. Ez is mintha összecsengene azzal, amit írtam, hogy szeretnek a saját készleteikkel spórolni és akkor piacra dobni, amikor már mindenkinek kifogyóban van.
                        Addig is úgy csinálnak, mint akik nagyon segíteni akarnak.

Hozzászólás

• Igen, ez logikus lépésnek tűnik, hogy az usákok segítség ígéretével rávegyék a hülye EUt, hogy szívassa meg a ruszkikat, és egyben saját magát. Így két legyet ütnek egy csapásra: rúgnak egy nagyot a ruszkikba, meg majd iszonyat magas áron eladhatják nekünk a földgázukat. Az ostobább EU döntéshozókat meggyőzik a segítség ígéretével, meg a már jól előkészített idológiai maszlaggal, a ravaszabbakat meg simán megvesztegetik.

Hozzászólás

• Röviden@Gp:még jó hogy nem engedi,különben néhány oroszország fan körbe zöldpöttyözné egymást mint a karácsonyfa!

@Smk:köszönöm a jó tanácsokat,de én a saját fejem után megyek,legalábbis addig,míg a számláim teljesítményével meg vagyok elégedve.És azzal nagyon meg vagyok!

@kamionos:én nem emlékszem,de nem is találom sehol,hogy azt mondtam volna,hogy 100%-ban Usa gáz fogja europát ellátni!
                            Erre nincs is szükség,mert az europia felhasználás fele eleve europából származik.Ha az 50% orosz gáznak,olajnak csak ha a felét usa és saját termelésből fedezik,az az orosz export 50%-os esését jelenti.
                            Valaki azt írta,hogy nem fognak szállítani,mert nem adják el,meg nem lehet...
                            A Te linkedben viszont arról van szó,hogy nem hogy nem adják el,hanem annyit adnak el most is,hogy egész europának elég lenne.És europának is fognak eladni.Szóval azért haladsz az ismeretek összegerebjézésével!

@másoknak,akit érdekel:
                            Úgy néz ki,nem csak én morfondirozok a rubel shortolásán!Az anyacégünk is erre készül hosszútávon!(bár valami bonyolult módszerrel,erre most nem térnék ki).
                            Szóval már csak a signálra kell várnom!

Hozzászólás

• Mondjuk inkább, hogy a hírek lassan igazolják az elgondolásomat.

Azt írtam, hogy az amcsik nem fognak ide szállítani, mert máshol nagyobb haszonkulccsal tudják értékesíteni. Továbbra is azt gondolom, hogy a jelképes mennyiség, amit küldeni akarnak, az nem üzleti jellegű, inkább amolyan baráti gesztus. És ez is még csak lehetőség. Obama szavaiból is ezeket lehetett kivenni.

Azt írtad még az elején, hogy miért kellett ilyen megbízhatatlan partnerrel üzletelnie Európának, mint Oroszország. Ebből logikusan következik, hogy a teljes ellátást más forrásból gondoltad. Vagy tévedek? Így került képbe az amcsi gáz. Most kiderült, hogy mégis csak igazunk volt és Európának nincs és nem is lesz még évekig más lehetősége, mint, hogy az oroszoktól gázt vegyen.

El sem hiszem, hogy mibe megyek bele... De nincs mit tenni, ezt már benyaltam.

Hozzászólás

Egyébként is az USA általában úgy gondolkodik, hogy a saját készleteket a földben tartja, amíg lehet és inkább piacról szerzi be, amíg tudja.
                                Hát én ebből arra következtetek,hogy Te úgy gondolod,hogy: Egyébként is az USA általában úgy gondolkodik, hogy a saját készleteket a földben tartja, amíg lehet és inkább piacról szerzi be, amíg tudja.

Látod mibe mentél bele?Jobban emlékszem rá hogy mit irtál,mint Te magad!
                                De hagyjuk,csak viccnek szántam!Nem hiszem hogy érdekel ez itt bárkit is.
                                Én lezártam ezt a témát!

Hozzászólás

Working...
                                X