Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Úgy kalkulálj, h 1pont=20USD, 30p/600. Kicsit több a moly szellentésénél.

• kockas
    kommentálta válaszát
    Ha arra akartál célozni, hogy M1en ilyen molyfingnyi hatása van a GDPnek akkor értem.....
    Az én célkeresztemben viszont ez az fxstreet.com van most.
    Egyszerűen hihetetlen hogy egy pirosnak beharangozott valamit halványsárgának sem lehet kijelezni hogy mi lett belőle
    ...... és az is nonszensz hogy 2 féle consensus értéket adnak meg rá azonos időben.

• Vacendak
    válaszolt
    ...Itt sem:

https://www.mql5.com/en/economic-calendar

Szólj hozzá::

• Vacendak
    válaszolt
    kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
    Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
    Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
    Gondoltam nem frissítették.
    Most ránéztem megint.
    Teljesen eltűnt a listából
    Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342
    Itt nem változott semmi:

https://www.forexfactory.com/

• MyBusiness
    válaszolt
    Kockás úr,
    Ez egy GDP Click image for larger version

Name:	20181028_002241.jpg
Views:	0
Size:	176,9 KB
ID:	182344

• kockas
    válaszolt
    Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
    Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
    Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
    Gondoltam nem frissítették.
    Most ránéztem megint.
    Teljesen eltűnt a listából
    Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342

• moneymentor
    kommentálta válaszát
    Offtopic.... Ember, a tőzsdét, de különösen a forexet a gazdaságPOLITIKA kőkeményen befolyásolja. Magyarországon különösképpen.
    De magyarázzam ezt egy sokcsillagos-tőzsdeprofesszornak?

Egyébként próbáltam töröltetni magam. Nem sikerült. Hát maradok és elmondom a véleményem.
    Vagy kemény lett az antré?

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    A tőzsdézésben minek politizálni? Kereskedni kell. Offtopic téma itt, ez nem vita tárgya.

Nem érzelmi ömlengés, egyszerűen megjegyeztem, hogy szerintem jó vétel volt, és egyetértek egy tőlem tökéletesen független döntéssel. Ha te azt hiszed, bármi gyerekes volt ebben, akkor tévedsz. Igen, van indokom, amiért jó vétel volt, de inkább le se írom, mert kötekedőkkel nincs kedvem erről beszélgetni, többet ér az időm. Látszik, hogy te csak kötözködsz velem mindenben. Nem ez inkább a gyerekes? egyszer se volt, hogy egyetértettél velem. Vagy normális diskurzust folytatnánk. De te amúgyse vagy képes innen a fórumról senkivel sem. Persze, jöhetsz az összeesküvés-elméleteiddel, meg itt a fórumon ki kinek a haverja, de sajnos nem vagy ennyire fontos, hogy a paranoiáidnak megfeleljünk

örülök, hogy ismét egy "jót" beszélgettünk Csak azt nem értem, neked miért van ezekre a körökre szükséged? Nem kell válasz, tartsd magadban nyugodtan

Értelmiségi vagy saját elmondásod szerint, akkor a te felelősséged is Cselekedj ennek megfelelően, mert itt a fórumon nem hiszem, lenne mit helyreraknod, ide nem azok járnak, akik szerinted "hülyék" meg "gerinctelenek".

• moneymentor
    kommentálta válaszát
    Többször beleestél már abba a hibába, hogy saját mércéd szerint meg akartad mondani, mi az off, mit szabad, mit nem...

Ha érzelmileg túlfűtve pl. arról ömlengesz, hogy milyen jó, hogy több tonna aranyat "vettünk", az nem csak gyerekes, hanem politika is.
    Raktál mellé traderként egy technikai, vagy fundamentális elemzést?

Szerintem az értelmiségnek mindig van felelőssége a történésekben... Lehet, hogy újjá kéne éleszteni egy korábbi topicomat, hogy tisztuljon a sötétség:
    https://forum.tozsde.hu/forum/k%C3%B...ADgy-szeretlek

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Misi, te általad említett "kisemberek" közül hányan szavaztak a fideszre? Na, akkor szerintem ezt le is zárhatjuk.

Nem szándékozom politizálni. Én trader vagyok, és megjátszok minden adódó lehetőséget a piacon, amit jó trade-nek gondolok. Legyen az Mészáros Lőrinc részvényei, kriptopénzek, és bármi egyéb "kamu" dolog, amit itt már te is lehordtál sokszor. Nem érdekel. És ilyen az arany is. Én csak annyit jegyeztem meg, hogy szerintem Magyarország szempontjából jókor történt a vétel az árfolyamra, és a saját eddigi tapasztalataimra alapozva, ennyi. Nekem tökmindegy, hogy a kieszelője Orbán, Gyurcsány, vagy akárki volt, nem ez számít. Ez a fórum NEM POLITIKAI! Nem is értek hozzá, és ne is offoljunk!

Egyébként én is vettem, és nyilván árfolyamnyereség realizálása érdekében. Lehet, jól sül el, lehet nem. Kockázat természetesen van benne, de attól még lehet véleményem. Kitettem ide a fórumra a kriptós vételem, és a Mészáros Lőrinc részvényes meglátásaimat is, időben, nem utólag. Most így vagyok az arannyal is, én mostanában vettem/veszek még, meglátjuk, mikor szállok ki. Amúgy bizonyos kriptopénzeket is veszek mostanában.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Maffia, állampárt, Erdoğan, Putyin, Türkmenisztán, Rákosi, a választék végtelen.

• Vacendak
    kommentálta válaszát
    Mekkora szerencse, hogy ha más már nem is, Te legalább tisztán látod a helyzetet...

• moneymentor
    kommentálta válaszát
    Te sem a saját aranyadról és a befektetésed okáról írtál..

Miért ne politizáljunk? Minden politika, ami az emberek életét érinti.

Lakástakarék nekem fontos? Nincs most LTP, és nem is forgalmazom (bankban, Takszövben anno igen). De többmillió szerződéssel a kisemberek építettek, vettek, felújítottak belőle… Fellendítette az ingatlanpiacot… És megtakarításnak se volt rossz nekik… De sebaj, a maffia legyalulta a konkurenciát, aztán majd kitalál valami újat magának.
    (Meggyőződésem, hogy kétféle fideszes van: a hülye és a gerinctelen. Az első nem érti, mi történik körülötte, a másikat nem érdekli, mert haszonélvezője. Tényleg kár "politizálni".)

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Én örülök, hogy vettünk közel egymilliárd dolllárért. Mellesleg én is vettemXD

Arany szerintem jó befektetés, főleg most, jókor vették, növeli a bizalmat is az ország iránt (befektetői szemmel, ne politizáljunk!). Tény, hogy több mint fél évszázada nem volt ennyi aranyunk.

Lakástakarék max neked fontos.

• moneymentor
    kommentálta válaszát
    Ühüm.
    (De mi van, ha Bánki Erik újabb beadványára ez is egy nap alatt elveszti közpénz jellegét?)
Working...
X