Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• David Chateau
    válaszolt
    Ez egy történelmi hét számomra!
    Az én tőzsdés pályafutásom alatt még nem láttam olyat, hogy egy héten belül ekkora mozgások (>10%) legyenek. Hétfőn olaj, kedden gáz, szerdán bitcoin, ma meg font. Holnapra mi marad? Soha rosszabb piacot!!!

Szólj hozzá::

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Csak csecsenek ne keressenek. Randizni nem érdemes velük.

• MyBusiness
    válaszolt
    Kiemelten javasolt a kongresszusi választás figyelemmel kísérése orosz siteon!

• kockas
    válaszolt
    én szoktam
    Lehet bevonzottam ide is a GRUpot.
    Akkor most nyomok egy shortot a peresztrojkának

• MyBusiness
    válaszolt
    Nemtom te ki volnál GersonH de orosz oldalról csak nem fog itt senki tájékozódni.
    Bár ez viccnek is furcsa.

• GersonH
    válaszolt
    Az amerikai dollár magasabb volt a nonfarm bérszámfejtésekről szóló jelentés hátsó részén, de az USA-Kína kereskedelmi kapcsolatok körüli zavart okozott, ami a részvények eladását és a devizák átterjedését okozta. A munkaügyi jelentés fő elvihetője, hogy elég jó ahhoz, hogy a Fed decemberben emelje a kamatlábakat. A múlt hónapban 250 000 munkahely jött létre, ami több volt, mint a piaci 200 ezer forintos előrejelzés, de ezt a javulást ellensúlyozta a szeptemberi lefelé irányuló revízió és a bérnövekedés lassulása. A kereskedők csalódottan hallották, hogy Trump elnök elítélése ellenére, Kudlow főképviselője, Xi konstruktív beszélgetése ellenére nem optimista az amerikai és a kínai kapcsolatokról, mert nem volt tömeges mozgás a kereskedelemben, és ami még fontosabb, hogy dolgozzon ki egy kínai ügyletet. Még ennél is zavarosabb, hogy ezek után az észrevételek után Trump elmondta, hogy úgy gondolja, hogy Kínával való kapcsolat történhet. A nap végén, miközben Trump és Xi találkozhattak a G20 találkozón a hónap végén, még nem látszik, hogy valami jelentős lesz-e az ülésből. Amint a készletek újraindultak, a befektetők az amerikai dollár biztonságáért küzdenek, és ha a készletek továbbra is csökkenni fognak, akkor a dollár újra növekszik.

A dollárnak két nagy eseménye van a jövő héten - a félidős választások kedden és a Federal Reserve monetáris politikai bejelentése csütörtökön. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a demokraták átvehetik a Ház uralmát a republikánusokkal, akik többségüket a szenátusban tartják. Azonban a nemzet számos fajtája nagyon közel van, így a Ház mindkét irányban lendülhetett. A félidős választások jellemzően nem gyakorolnak jelentős hatást a piacokra, de az igazgatás ellentmondásos politikái miatt az idei választás rendkívül fontos. Tudjuk, hogy a dollár bikák, mint a republikánus kongresszus, mert támogatja Trump politikáját. Tehát ha egy split kongresszust kapunk, a demokratikusak a ház ellenõrzésével, lehetnek olyan törvényhozási zavarok, amelyek megnehezítik az olyan politikákat, mint például az elnök középosztálybeli adócsökkentése, ami negatív az amerikai dollár számára. Ha a republikánusok megtartják a többséget a kongresszus mindkét házában, az elnök úgy fogja érezni, hogy felajánlotta, hogy folytatja politikáját, és a zöld háttérben látott növekménynek érintetlenül kell maradnia. Pontosabban, ha a demokraták megnyerik a házat, az USD/JPY 112-re csökkenhet, és az EUR/USD 1,15-ra tud szorítani. De ha a republikánusok irányítanak mindkettőt, az USD/JPY 114-re emelkedhet, és az EUR/USD 1,13 alá süllyedhet. Ezt szem előtt tartva, ne várja, hogy a félidős választások hosszú távú hatást gyakoroljanak a zöld háttérre, mivel a befektetők gyorsan áttérhetnek a Fed találkozójára és a monetáris politika kilátásaira
    See more https://alpari.com/en/beginner/artic...orex-strategy/

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    A maci először kukkantson bele a bödönbe.
    Pl egy jó GDP-re három reakció várható: a) hú de ****a, pörög a gazdaság b) hú de szar, jön a kamatemelés c) erre nem lépünk. Persze a reakció is válthat egy villanás alatt de tegyük fel 30pP/4pL elviselhető.
    A macit persze ne agitáljuk.
    (Ménemlehet nálam ide szmájlit tenni, hmm)

• kockas
    kommentálta válaszát
    és kösz Neked is!!
    De Te aki tiltakozik a technikai kereskedés ellen.... az mint technikai elemző??
    Azt hiszem áttérek erre az investingre.

//az MXN GDP-re baromira nem azt csinálta amit kellett volna.... lehet nem kell belesnem mint macinak a mézesbödönbe.

• kockas
    kommentálta válaszát
    kösz !

• MyBusiness
    válaszolt
    kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
    Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
    Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
    Gondoltam nem frissítették.
    Most ránéztem megint.
    Teljesen eltűnt a listából
    Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342
    Hogy ne maradjon olyan "zűrös" a dolog, arra reflektáltam, h van olyan technikai elemző aki hajlandó ránézni a hírekre és h nem is hiábavaló mert még pénzt is lehet keresni vele.
    Amúgy magam főként az investing.com naptárát szoktam nézni, eddig nem volt náluk kaotikus közlés.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Úgy kalkulálj, h 1pont=20USD, 30p/600. Kicsit több a moly szellentésénél.

• kockas
    kommentálta válaszát
    Ha arra akartál célozni, hogy M1en ilyen molyfingnyi hatása van a GDPnek akkor értem.....
    Az én célkeresztemben viszont ez az fxstreet.com van most.
    Egyszerűen hihetetlen hogy egy pirosnak beharangozott valamit halványsárgának sem lehet kijelezni hogy mi lett belőle
    ...... és az is nonszensz hogy 2 féle consensus értéket adnak meg rá azonos időben.

• Vacendak
    válaszolt
    ...Itt sem:

https://www.mql5.com/en/economic-calendar

• Vacendak
    válaszolt
    kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
    Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
    Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
    Gondoltam nem frissítették.
    Most ránéztem megint.
    Teljesen eltűnt a listából
    Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342
    Itt nem változott semmi:

https://www.forexfactory.com/

• MyBusiness
    válaszolt
    Kockás úr,
    Ez egy GDP Click image for larger version

Name:	20181028_002241.jpg
Views:	21
Size:	176,9 KB
ID:	182344