Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Czesk92 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Svájci brókercéggel valóban kiküszöbölhető az ESMA tőkeáttétel korlátozása? (Tudom Eu-n kívüliek)
    Ha igen, hogy lehetnek ekkora idióták az ESMA döntéshozói? A kereskedők jelentős része biztos áthelyezi a tőkéjét Svájcba.
    Létezik MT4-es svájci brókercég?
    Orosz brókercégekről van vkinek tapasztalata?
    Esetleg Norvégiából ismer vki bármilyen brókercéget?
    Ázsiával mi a helyzet? Kína, Japán, Szingapúr?
    Svájc legyen vagy Oroszország?😀
    Inkább oroszokhoz mennél csak hogy a tőzsdéket elkerüld?

Hozzászólás

• Nyilván inkább Svájcba vinném át a tőkém, de ha nincs más megoldás mindenre nyitott vagyok. Kistőkés profi forex trader vagyok, ha leviszik a tőkeáttételt 1:30-ra végem van.

Hozzászólás

• Svájc egy csomó szabályozást átvett, bár ezt a mostanit nem tudom, át fogja-e. Usa 1:50-re most is jó, de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük? Oroszoknál van egy haverom, neki jó, bár ő tud is oroszul

Tőzsde másra jó mybusiness, CFD-zést hagyd meg nekünk
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük?
          Pepper kivágott még tavaly év vége felé AU-ból, mint EU polgárt, és rá akart erőltetni, hogy nyissak számlát UK-ban... Nem tudom azóta fogadnak e EU-n belüli ügyfeleket. Valamint ha jól tudom náluk nincs negatív elleni védelem se, de nem tudom azóta lehet van.

Hozzászólás

• Etna köszi, ez hasznos infó, akkor Ausztrália minden bizonnyal kilőve, azért még utánanézek. Egyébként ez érthető részükről, ha kicsit belegondolok a helyzetükbe, egy esetleges behajtást egész könnyen meg lehetne úszni. Akkor marad Svájc, remélhetőleg majd UK, ha végre kilépnek az EU-ból, ha minden kötél szakad, akkor Oroszország. Norvégiáról van vkinek infója? David Chateau, haverod melyik orosz cégnél kereskedik?

Hozzászólás

• Én peppert, directfx-et néztem, sőt, mindenképpen meg fogom próbálni Egyiknél van cimbi, hátha tud intézni valamit, ne UK legyen belőle.

Amúgy ha minden kötél szakad, akkor ICE, ez van

Orosz céget holnap megkérdezem, van neki 2 számlája is valami fura cégeknél
              HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Svájc egy csomó szabályozást átvett, bár ezt a mostanit nem tudom, át fogja-e. Usa 1:50-re most is jó, de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük? Oroszoknál van egy haverom, neki jó, bár ő tud is oroszul

Tőzsde másra jó mybusiness, CFD-zést hagyd meg nekünk
                Volt fantázia a CFD-ben de ezt a piacot törölni akarják. Az eddigi 70-80%-os biztonságú brókereket most valóban bűnözőkre fogják cserélni sokan. Pont a kezdők.

Hozzászólás

• Még egy lehetséges megoldás: átkéred magad a professoinal ügyfélkörbe, mivel ha jól értem ez a szabályozás a retail ügyfélkörre vonatkozik. Legalábbis nekem az IG ezt javasolta...

Hozzászólás

• A múlt héten rákérdeztem erre több EU-s brókernél. Sokan azt válaszolták, hogy ugye a számlanyitás során elvégzett MIFID alkalmassági teszt alapján sorolják be az ügyfeleket különböző szintű kockázatúnak. Állítólag a besorolástól függően kaphat 1:100 leveraget is. „Állítólag”.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A múlt héten rákérdeztem erre több EU-s brókernél. Sokan azt válaszolták, hogy ugye a számlanyitás során elvégzett MIFID alkalmassági teszt alapján sorolják be az ügyfeleket különböző szintű kockázatúnak. Állítólag a besorolástól függően kaphat 1:100 leveraget is. „Állítólag”.
                      Tudtommal ezen az ügyfél kérésére lehet változtatni.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A múlt héten rákérdeztem erre több EU-s brókernél. Sokan azt válaszolták, hogy ugye a számlanyitás során elvégzett MIFID alkalmassági teszt alapján sorolják be az ügyfeleket különböző szintű kockázatúnak. Állítólag a besorolástól függően kaphat 1:100 leveraget is. „Állítólag”.
                        Egy osztrák céget vezető ismerősöm szerint, amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik a MIFID teszten, hogy ő pénzügyi szakember, legalább 1-2 éve ilyen területen dolgozik valamilyen cégnél (senki nem fogja megkérdezni melyiknél), más besorolást, és magasabb tőkeáttételt kap(hat).

Hozzászólás

• Én leléptem tavaly peppertől, de ismerősöm letojta a zárási felszólításukat, s áthelyezési javaslatukat UK pepper alá... Megnézettem vele ma a számláját, még aktív, és köthető, bár minimális, pár száz van rajta. Lehet aki régi tag annak meghagyták.

Parancsoljatok, live chat friss, ropogós válasza:

ügyintéző: All EU/EEA region clients are set up under Pepperstone UK, under FCA

https://pepperstone.com/en/company-p...-and-licensing

unfortunately we cannot place EU/EEA clients under ASIC, Pepperstone AU

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egy osztrák céget vezető ismerősöm szerint, amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik a MIFID teszten, hogy ő pénzügyi szakember, legalább 1-2 éve ilyen területen dolgozik valamilyen cégnél (senki nem fogja megkérdezni melyiknél), más besorolást, és magasabb tőkeáttételt kap(hat).
                            Jól tudja az ismerősöd.
                            Bár usa-ban mem ez van, de EU-ban hátha tényleg ez lesz a gyakorlat.

Azért bosszantó hogy a tudatlan, párszáz dolláros, kaszinózós, lúzer tömeg miatt szivatják azokat is akik ezt komolyabb szinten csinálják.

Hozzászólás

• Nekem felajánlották, hogy donate-oljak a rajta maradt pár tíz dollárral egy tetszőleges alapítványt. Mivel 20 AUD-nál kevesebb volt rajta és annyi a hazautalás.. Azért kedvesek nem? Nem az, hogy baszki sok éve ügyfelünk vagy, all-innel próbáld meg felnyomni kapsz egy esélyt és utald haza... hanem donate.. Bár ha belegondolok a Nagy Korallzátony több figyelmet és törődést érdemelne.

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az alkalmassági teszten az éves jövedelem, nettó vagyon likvid tőke stb .mellett kérik a foglalkozást és a munkáltató nevét is.

Azt nem tudom, hogy mennyire térnek el ezek a kérdő ívek brókerenként, s hogy a munkáltató megnevezése MIFID előírás-e vagy csak lehetőség, valamint hogy mennyire ellenőrzik a megadottakat.

P.s.: Ha szakmabeli vagy, kapsz magasabb leveraget, ha nem, akkor nem. Ergo: több pénzt kell letenned, ami a bróker kockázatát csökkenti, ezzel őt védve és nem az ügyfelet. Növelve számodra a brókerkockázatot.

Hozzászólás

Working...
                                X