Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy osztrák céget vezető ismerősöm szerint, amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik a MIFID teszten, hogy ő pénzügyi szakember, legalább 1-2 éve ilyen területen dolgozik valamilyen cégnél (senki nem fogja megkérdezni melyiknél), más besorolást, és magasabb tőkeáttételt kap(hat).
    Ez nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne. Ráadásul hamar hoznának újabb szabályozást, ha észrevennék hogy mindenki hirtelen pénzügyi szakember lett.

Hozzászólás

• Ha valaki ezt csinálja évek óta, miért ne írhatná be magának, hogy professional. Nem kell ehhez munkahely. Azt viszont meg kell nézni, hogy a negative balance protection, vagy az olcsó/ingyenes real time adat stb. például vonatkozik e professzionális kereskedőkre is. A másik pedig az, hogy utána már szerintem nem lehet azzal védekezni, hogy én fogyasztó vagyok és védjen meg a fogyasztóvédelem, amit más topicokban olvastam.
      Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Érdemes lenne végiggondolnunk, mi lenne, ha a trading tevékenységre céget alapítanánk? Ami nekem gondolatébresztőnek eszembe jutott:

Előnyök:
        • Elvben a cég nem retail kategória, így valószínű, hogy az ESMA tőkeáttétel csökkentés nem vonatkozik rá. (feltételezés: ellenőrizendő)
        • KFT alapítás esetén a negatív tőke elleni védelem bróker ígérettől függetlenül automatikussá válik, hisz az alaptőkén felül a céggel szemben egyéb követelés világvége esetén sem érvényesíthető. (ebből a szempontból a BT nem jó, mert ott a beltag korlátlanul felel)
        • A tevékenységhez kötődő költségek elszámolhatók a cégben (munkabér, informatika, telekommunikáció, bankköltség, irodaszer stb-stb.)

Hátrányok:
        • Elképzelhető, hogy a tevékenységet lefedő Teaor 6499 (Egyéb mns pénzügyi tevékenység) felvételéhez szakirányú végzettséget igazolni kell. (feltételezés: ellenőrizendő)
        • Ugyan a társasági adó csak 9%, de ha ki akarjuk venni a nyereséget, akkor az 15% SZJA +14% osztalékadó köteles (igaz: a költségelszámolás miatt az adóalap ad abszurdum akár le is nullázható, illetve átgörgethető a következő évre)
        • A cég megalapítása költségekkel jár: Bt minimum 30e ft, Kft minimum 60e ft, szükséges alaptőke 10e/illetve 3M forint, de ez utóbbi lényegében megfeleltethető a kereskedési tőkének.
        • A cég fenntartása további költségekkel jár: könyvelés, bankszámla, magasabb tőzsdei díjak, jövőben: megszüntetés díja
        • Ellenőrizendő továbbá: az egyes brókerek által külső biztosító szervezet által garantált tőkevédelem hatálya kiterjed-e a cégekre?

Összegzés:

A költségek miatt valószínűleg ez csak egy bizonyos volumen felett reális alternatíva, de akit érint annak érdemes lehet a bróker(ei)nél konkrétan rákérdezni, mi történne, ha az ESMA limit élesedése után céges formában folytatná a kereskedést.

Hozzászólás

• Tudtommal egy cég is eshet retail kategóriába, mivel nem a cégforma/magánszemély számit, hanem, hogy ért-e hozzá, a profiljába tartozik a trading.

A professional kategóriában igazából a betétbiztosítás hiánya a fájó, legalábbis az FSCS alól kiesik, ha jól értem a dolgot.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

[*]KFT alapítás esetén a negatív tőke elleni védelem bróker ígérettől függetlenül automatikussá válik, hisz az alaptőkén felül a céggel szemben egyéb követelés világvége esetén sem érvényesíthető. (ebből a szempontból a BT nem jó, mert ott a beltag korlátlanul felel)
            Ebben nem lennék száz százalékig biztos. Szerintem vagy kiköti a bróker, hogy korlátolt felelősségű céggel nem köt szerződést, vagy kitér a szerződésben arra, hogy amennyiben a cég nem tud fizetni, akkor meg kell jelölni olyan személyt/céget, aki korlátlan felelősséggel bír. Legalábbis tőzsdei kereskedésnél szerintem így van. (Nem próbáltam még, csak a szerződés amit alá kell írni, külön kitér rá, hogy korlátlan a felelősség és nem gondolnám, hogy ilyen egyszerűen hagynák ezt kikerülni. Alapvetően hiába cégként kötsz szerződést a trader személyét meg kell nevezni, aki végre fogja hajtani a kötéseket és ha máshol nem, akkor itt ki lehet kötni, hogy ő korlátlanul felel. Ha Neked más a tapasztalatod, esetleg te így kereskedsz, akkor elhiszem, csak furcsának találnám.)

Mióta 9% a társasági adó én is gondolkoztam már rajta, de akárhogy számolgattam a jelenlegi magánszemélyként történő adózásnál sehogy nem tudtam jobban kihozni. Akkor lehet jó, ha utána a céggel esetleg más tevékenységet is szeretnél végezni, mert ebben az esetben 9%-os adóval került pénz a cégbe, nem 15-tel.
            Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

• Tudom, ez kicsit reklámszagú, de most pl a topstep meg oneup különösen megéri.

Adózásnál lehet KATÁsként csinálni, évi 6 (vagy 12) millióig. Bár tudom, ez itt nem mindenkinek játszik, mert többet keresnek, de a többieknek jó lehet.

KFT-s dolog izgi Bár amikor nekem volt ilyesmi, akkor szinte szóról szóra ugyanazt íratták velem alá, mint magánszemélyként, és ott az ügyvezetőt terhelte a felelősség. Nem tudom, azóta mi változott, vagy hogy ezt lehet jól megcsinálni. Profi trader kategória nem rossz.

Viszont, ha leviszik a tőkeáttételt, akkor sincs minden veszve. Aki jól trédel, de nagy stopokkal pontban, az vagy tőkét emel, vagy leviszi a trédenkénti kockát, skalpolóknak meg eleve jobb a CME vagy ICE, mert transzparensebb. Vagy terméket kell váltani.

De szerintem lesz itt jogi kiskapu, ismerve a magyar leleményességet

Hozzászólás

• Czesk: fxClub, Alpari ru, SimpleFx

Hozzászólás

• Köszönöm David! Utánuk nézek. Én a forexoptimumot találtam, mint orosz cég, sajnos a székhelye aggasztó...

Hozzászólás

• Ezeknél szerintem minden aggasztó

Hozzászólás

• g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A professional kategóriában igazából a betétbiztosítás hiánya a fájó, legalábbis az FSCS alól kiesik, ha jól értem a dolgot.
                      Igen, itt ki is térnek rá.
                      https://www.financemagnates.com/fore...-leverage-cap/

Hozzászólás

• https://www.leaprate.com/forex/regul...-30x-proposal/

Hozzászólás

• Csak magamat tudom ismételni itt is, próbaképpen a regulátorok adják már össze, egy mai átlag fiatal mire felnő, kb. hány milliót bulizik, züllik el? Ami ugye szintén veszteség, mert értelmes dologra is köthetné, vagy a felnőtt élete megalapozására, elindítására, további tanulmányaira.

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csak magamat tudom ismételni itt is, próbaképpen a regulátorok adják már össze, egy mai átlag fiatal mire felnő, kb. hány milliót bulizik, züllik el? Ami ugye szintén veszteség, mert értelmes dologra is köthetné, vagy a felnőtt élete megalapozására, elindítására, további tanulmányaira.
                            Mindig tartod ezt a "filozófiát" de azért a pénz- és tőkepiac mégsem kocsma.
                            A deviza alapú hitelt felvevők mennyit lázadoznak a nyitott pozíciójuk miatt, aláírták de nem tudták mit. Persze ha gyengült volna a frank akkor nem balhéznának😊
                            Az SNB után pedig a negatív egyenleg volt a sirám. Bedőlt az Alpari, bár fél év elteltével fizetett részben a bróker részben az FSCS.
                            Ha brókerek/bukmékerek nem hívtak volna teljesen outsidereket a piacra tömegével, megtévesztve őket más lenne az ábra.
                            Te ismered a kockázatot de a "gyere, megtanítunk trédelni" című szélhámosság működik továbbra is.
                            A kocsmázással járó veszteséget bárki ki tudja kalkulálni, a kannás boros és az ibizai kokainos is😊

Hozzászólás

• Hamarosan megszületnek a döntések. https://www.leaprate.com/forex/regul...ule-proposals/

Hozzászólás

• Elméletileg feb 5-vel bezárólag tárgyaltak többek között a Forex-et, ill. CFD-t érintő tőkeáttétel változásokról... Én ebben a témában egyáltalán nem találtam fejleményeket. Vki tud vmit?

Hozzászólás

Working...
                                X