Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Czesk92 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elméletileg feb 5-vel bezárólag tárgyaltak többek között a Forex-et, ill. CFD-t érintő tőkeáttétel változásokról... Én ebben a témában egyáltalán nem találtam fejleményeket. Vki tud vmit?
    Szia!

Február ötödike csak az észrevételek beadásának határideje volt. Gondolom ezek kielemzésével még heteket, hónapokat el fognak molyolni és csak utána jön a végső döntés. De addig még sok tick lepereg a charton...

"The submission period for responses will close at 23.59 Paris time on 5 February."

Forrás: https://www.esma.europa.eu/press-new...protect-retail

Hozzászólás

• https://www.portfolio.hu/befektetes/....5.276165.html

Hozzászólás

• Pillanatnyi helyzetértékelés Birgertől, az FB-n jelent meg. Az eredeti német szöveget nem láttam. Felületes, ez is inkább a marketing része, de gondoltam beteszem. A csatolt képen a személyes „meglátásomat” tettem be. Tipikus momentum trade, illetve az Elliot kedvelőknek 1-es és 2-es hullám. Egyszerű tiszta helyzet.

2018. február 15.
        Egy másfél-két hete nagyot zuhantak a tőzsdén a részvények. Vajon csak egy pár napig tartó jelenségről van szó, vagy folytatódik a piaci esés?
        Igen, végre láthattunk egy óriási piaci zuhanást. 2017-ben – számos okból kifolyólag – nem bíztunk a felfelé ívelő trendben, és folyamatosan hangot adtunk annak a meggyőződésünknek, hogy ez az alacsony volatilitás nem normális, ez egy halott rally, és ha ez egyszer véget ér, az nagyon fájdalmas lesz. A látványos zuhanás végre felélesztette a piacot, visszatért a volatilitás, ami tőzsdei kereskedéshez ugyanolyan elengedhetetlen, mint a vitorlázáshoz a szél: enélkül nincs kereskedés. A nagy kérdés azonban az, hogy ez most csak egy egyszeri, pár napra jelentkező esemény volt, vagy már várható a következő esés.
        Jelen pillanatban a legfontosabb tényező, amire figyelnünk kell, az amerikai kamatlábak. A trendek ezen a területen tiszták. Tegnap láttuk az USA inflációs adatait, amelyek azt mutatják, hogy az Amerikai Egyesült Államokban az infláció emelkedni kezdett. Egyik oldalon növekvő inflációt figyelhetünk meg, másik oldalon pedig növekvő adóssági számokat. Ez azért érdekes, mert az egyre növekvő hitelkérelmek a FED-et arra fogják kényszeríteni – akkor is, ha nem akarja – hogy emelje a kamatlábakat. Ennek fényében 2018-ban növekvő kamatlábakkal számolhatunk, amely természetesen a tőzsdei piacra is fontos kihatással lesz.
        Elképzelhető, hogy a piac „teszteli” az újabb minden idők legmagasabb értékét januárban, de a legvalószínűbb forgatókönyv szerint az S&P 500 Index 2750 körül megáll, és onnan még leesik 24 körüli pontszámra. Úgy vélem, a DAX esés talán már lefutott, de az S&P 500 még eshet lejjebb.
        Jelenleg minden piaci trend lefele mutat: az S&P 500 short, a DAX short, a Bund short, csak az Euro ível felfelé. Mi a felfelé ívelő Euro trenddel, és a lefelé ívelő Bund trenddel kereskedünk, ezt javasoljuk a tőzsdei kereskedés piacán. Mivel óriási kilengéseket láthatunk, nem lehet egységes megállapítást tenni arról, hogy ez vagy az a piac felfelé vagy lefelé ível. Ennek megfelelően nem csupán a trendkövető stratégiákkal dolgozunk, hanem pillanatnyi és egyéb stratégiákat is kell alkalmaznunk, amelyeket tanítunk a tanítványainknak és be is mutatjuk a Live Trading Room-ban. A trend kereskedés működhet egyéb piacokon, de az S&P 500 Index esetében jelenleg nem ajánlom.

Volt valami konkrét kiváltó oka a hirtelen bekövetkező piaci zuhanásnak?

Nem volt szükség semmiféle konkrét kiváltó okra. Legfőbb ideje volt, hogy ez bekövetkezzen, hiszen a számok alapján ez már régóta esedékes volt.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pillanatnyi helyzetértékelés Birgertől, az FB-n jelent meg. Az eredeti német szöveget nem láttam. Felületes, ez is inkább a marketing része, de gondoltam beteszem. A csatolt képen a személyes „meglátásomat” tettem be. Tipikus momentum trade, illetve az Elliot kedvelőknek 1-es és 2-es hullám. Egyszerű tiszta helyzet.

2018. február 15.
          Egy másfél-két hete nagyot zuhantak a tőzsdén a részvények. Vajon csak egy pár napig tartó jelenségről van szó, vagy folytatódik a piaci esés?
          Igen, végre láthattunk egy óriási piaci zuhanást. 2017-ben – számos okból kifolyólag – nem bíztunk a felfelé ívelő trendben, és folyamatosan hangot adtunk annak a meggyőződésünknek, hogy ez az alacsony volatilitás nem normális, ez egy halott rally, és ha ez egyszer véget ér, az nagyon fájdalmas lesz. A látványos zuhanás végre felélesztette a piacot, visszatért a volatilitás, ami tőzsdei kereskedéshez ugyanolyan elengedhetetlen, mint a vitorlázáshoz a szél: enélkül nincs kereskedés. A nagy kérdés azonban az, hogy ez most csak egy egyszeri, pár napra jelentkező esemény volt, vagy már várható a következő esés.
          Jelen pillanatban a legfontosabb tényező, amire figyelnünk kell, az amerikai kamatlábak. A trendek ezen a területen tiszták. Tegnap láttuk az USA inflációs adatait, amelyek azt mutatják, hogy az Amerikai Egyesült Államokban az infláció emelkedni kezdett. Egyik oldalon növekvő inflációt figyelhetünk meg, másik oldalon pedig növekvő adóssági számokat. Ez azért érdekes, mert az egyre növekvő hitelkérelmek a FED-et arra fogják kényszeríteni – akkor is, ha nem akarja – hogy emelje a kamatlábakat. Ennek fényében 2018-ban növekvő kamatlábakkal számolhatunk, amely természetesen a tőzsdei piacra is fontos kihatással lesz.
          Elképzelhető, hogy a piac „teszteli” az újabb minden idők legmagasabb értékét januárban, de a legvalószínűbb forgatókönyv szerint az S&P 500 Index 2750 körül megáll, és onnan még leesik 24 körüli pontszámra. Úgy vélem, a DAX esés talán már lefutott, de az S&P 500 még eshet lejjebb.
          Jelenleg minden piaci trend lefele mutat: az S&P 500 short, a DAX short, a Bund short, csak az Euro ível felfelé. Mi a felfelé ívelő Euro trenddel, és a lefelé ívelő Bund trenddel kereskedünk, ezt javasoljuk a tőzsdei kereskedés piacán. Mivel óriási kilengéseket láthatunk, nem lehet egységes megállapítást tenni arról, hogy ez vagy az a piac felfelé vagy lefelé ível. Ennek megfelelően nem csupán a trendkövető stratégiákkal dolgozunk, hanem pillanatnyi és egyéb stratégiákat is kell alkalmaznunk, amelyeket tanítunk a tanítványainknak és be is mutatjuk a Live Trading Room-ban. A trend kereskedés működhet egyéb piacokon, de az S&P 500 Index esetében jelenleg nem ajánlom.
          Ha közgáz szempontból nézzük, akkor semmi rendkívüli nem történt. Az ugyan figyelemreméltó, hogy a különböző lejáratú kamatok közötti hozam kezd kisimulni az USAban (yield curve). Valamint apránként, de kezdik kiszívni a piacokról a pénzt. EU és Japán továbbra is nyomtatja, ebből is látszik, megint USA diktálja a tempót. Kínaiak meg az olcsó nyersanyagokkal küzdöttek sokáig, de mostanra kiheverték, bár a gazdaságuk átstrukturálása mindenképpen szükségszerű lesz a jövőben. Nameg az elnyomó politika sem maradhat fenn évezredekig ebben a formában, főleg manapság, amikor jön a robotizáció... Na de ez egy másik téma, viszont a dollár gyengülése szintén amcsiknak jó. Korrekció meg néha lehet. Egyébként Jano társunk hibátlanul felvázolta a mostani esést előre. De látható volt a volatilitás nullára csökkenése is, és február másodikán, pénteken hirtelen nagy zuhi volt. A flash crash-ek már ki vannak küszöbölve a rendszerből, 2014 óta van rájuk egy csomó szabály, persze ki tudja... Mindenesetre én hosszútávon nem nagy esést (ES<2000), hanem inkább oldalazást várok, lassú emelkedéssel tán.
          Csatolt fájlok
          HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• https://www.leaprate.com/forex/regul...f-the-country/

Tudom, másfél hetes
            HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/m...zt.658756.html

Hozzászólás

• Én eladtam február másodikán az amcsi részvényeimet, ETF-jeimet. Lehet, prímség volt.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én eladtam február másodikán az amcsi részvényeimet, ETF-jeimet. Lehet, prímség volt.
                  Szerintem meg közel sincs vége az esésnek

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintem meg közel sincs vége az esésnek
                    Nem tudom, kis emelkedésben látok lehetőséget pár hónapos időtávban. Meglátjuk De a pánik még azért messze talán. Ha lesz egyáltalán, és nem pedig oldalazásba csúszunk át szép lassan.

Hozzászólás

• Jön a papírforma?
                      http://www.cmegroup.com/trading/inte...n-to-fomc.html

Hozzászólás

• https://www.leaprate.com/forex/regul...y-options-ban/

Hozzászólás

• mondj egy brókert amelyiknek ezt muszáj lesz elfogadni és nem tud kibújni alóla, és lehet is rá tenni tétet valamelyik tőzsdén.
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• hát remélem megúszható, qvára nincs kedvem annyi pízt feleslegesen kedvenc blókeleimnél parkoltatni.

Ezzel szórakoznak, ahelyett hogy cipruson vernék a nyálukat h a qva sziszek kártalanítson végre

Hozzászólás

• https://coincolors.co/2018/04/08/a-b...gy-uj-terveben

https://www.portfolio.hu/vallalatok/....3.281776.html

Remélem, Orbán longban, Soros pedig shortban gondolkodik továbbra is
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Tessék. Én ezt tudom adni. És még csak tiszteletet sem kérek érte. Short beszálló, kis rizikóval megjátszható. Poziépitésre alkalmas. Sok szerencsét.
                                Csatolt fájlok
                                willow

Hozzászólás

Working...
                                X