Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hírek, elemzések, linkek

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
    Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
    Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
    Gondoltam nem frissítették.
    Most ránéztem megint.
    Teljesen eltűnt a listából
    Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342
    Itt nem változott semmi:

https://www.forexfactory.com/

Hozzászólás

• ...Itt sem:

https://www.mql5.com/en/economic-calendar

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        kösz !

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha máskor nem is, de NFP napon szerintem kötelező ránézni a hírekre.
      Ránéztem délelőtt. NFP mellett volt egy piros CAD hír, ahogy általában szokott.
      Már eleve furcsa volt, hogy rákattintva 25K-t jeleztek előre, de a listában csak 10K volt.
      Gondoltam nem frissítették.
      Most ránéztem megint.
      Teljesen eltűnt a listából
      Én megértem hogy menet közben változhat valaminek a súlyozása, de hogy ennyire.....

Click image for larger version Name:	 Views:	1 Size:	481,4 KB ID:	182342
      Hogy ne maradjon olyan "zűrös" a dolog, arra reflektáltam, h van olyan technikai elemző aki hajlandó ránézni a hírekre és h nem is hiábavaló mert még pénzt is lehet keresni vele.
      Amúgy magam főként az investing.com naptárát szoktam nézni, eddig nem volt náluk kaotikus közlés.

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        és kösz Neked is!!
        De Te aki tiltakozik a technikai kereskedés ellen.... az mint technikai elemző??
        Azt hiszem áttérek erre az investingre.

//az MXN GDP-re baromira nem azt csinálta amit kellett volna.... lehet nem kell belesnem mint macinak a mézesbödönbe.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        A maci először kukkantson bele a bödönbe.
        Pl egy jó GDP-re három reakció várható: a) hú de ****a, pörög a gazdaság b) hú de szar, jön a kamatemelés c) erre nem lépünk. Persze a reakció is válthat egy villanás alatt de tegyük fel 30pP/4pL elviselhető.
        A macit persze ne agitáljuk.
        (Ménemlehet nálam ide szmájlit tenni, hmm)

• Az amerikai dollár magasabb volt a nonfarm bérszámfejtésekről szóló jelentés hátsó részén, de az USA-Kína kereskedelmi kapcsolatok körüli zavart okozott, ami a részvények eladását és a devizák átterjedését okozta. A munkaügyi jelentés fő elvihetője, hogy elég jó ahhoz, hogy a Fed decemberben emelje a kamatlábakat. A múlt hónapban 250 000 munkahely jött létre, ami több volt, mint a piaci 200 ezer forintos előrejelzés, de ezt a javulást ellensúlyozta a szeptemberi lefelé irányuló revízió és a bérnövekedés lassulása. A kereskedők csalódottan hallották, hogy Trump elnök elítélése ellenére, Kudlow főképviselője, Xi konstruktív beszélgetése ellenére nem optimista az amerikai és a kínai kapcsolatokról, mert nem volt tömeges mozgás a kereskedelemben, és ami még fontosabb, hogy dolgozzon ki egy kínai ügyletet. Még ennél is zavarosabb, hogy ezek után az észrevételek után Trump elmondta, hogy úgy gondolja, hogy Kínával való kapcsolat történhet. A nap végén, miközben Trump és Xi találkozhattak a G20 találkozón a hónap végén, még nem látszik, hogy valami jelentős lesz-e az ülésből. Amint a készletek újraindultak, a befektetők az amerikai dollár biztonságáért küzdenek, és ha a készletek továbbra is csökkenni fognak, akkor a dollár újra növekszik.

A dollárnak két nagy eseménye van a jövő héten - a félidős választások kedden és a Federal Reserve monetáris politikai bejelentése csütörtökön. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a demokraták átvehetik a Ház uralmát a republikánusokkal, akik többségüket a szenátusban tartják. Azonban a nemzet számos fajtája nagyon közel van, így a Ház mindkét irányban lendülhetett. A félidős választások jellemzően nem gyakorolnak jelentős hatást a piacokra, de az igazgatás ellentmondásos politikái miatt az idei választás rendkívül fontos. Tudjuk, hogy a dollár bikák, mint a republikánus kongresszus, mert támogatja Trump politikáját. Tehát ha egy split kongresszust kapunk, a demokratikusak a ház ellenõrzésével, lehetnek olyan törvényhozási zavarok, amelyek megnehezítik az olyan politikákat, mint például az elnök középosztálybeli adócsökkentése, ami negatív az amerikai dollár számára. Ha a republikánusok megtartják a többséget a kongresszus mindkét házában, az elnök úgy fogja érezni, hogy felajánlotta, hogy folytatja politikáját, és a zöld háttérben látott növekménynek érintetlenül kell maradnia. Pontosabban, ha a demokraták megnyerik a házat, az USD/JPY 112-re csökkenhet, és az EUR/USD 1,15-ra tud szorítani. De ha a republikánusok irányítanak mindkettőt, az USD/JPY 114-re emelkedhet, és az EUR/USD 1,13 alá süllyedhet. Ezt szem előtt tartva, ne várja, hogy a félidős választások hosszú távú hatást gyakoroljanak a zöld háttérre, mivel a befektetők gyorsan áttérhetnek a Fed találkozójára és a monetáris politika kilátásaira
      See more https://alpari.com/en/beginner/artic...orex-strategy/

Hozzászólás

• Nemtom te ki volnál GersonH de orosz oldalról csak nem fog itt senki tájékozódni.
        Bár ez viccnek is furcsa.

Hozzászólás

• én szoktam
          Lehet bevonzottam ide is a GRUpot.
          Akkor most nyomok egy shortot a peresztrojkának
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Csak csecsenek ne keressenek. Randizni nem érdemes velük.

• Kiemelten javasolt a kongresszusi választás figyelemmel kísérése orosz siteon!

Hozzászólás

• Ez egy történelmi hét számomra!
            Az én tőzsdés pályafutásom alatt még nem láttam olyat, hogy egy héten belül ekkora mozgások (>10%) legyenek. Hétfőn olaj, kedden gáz, szerdán bitcoin, ma meg font. Holnapra mi marad? Soha rosszabb piacot!!!

Hozzászólás

• shortosgyula
              shortosgyula kommentje
              Editing a comment
              Sato, fontnál nem történt semi rendkívüli, milyen 10%? esetleg összeadva minden mikromozgást Hatin miért nem trédeltél a héten?

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Jaja, font nem ment 10%-ot, ez igy van, nem jol fogalmaztam, de a tobbi igen.
              De azert a font se semmi, nekem legalabbis, nem mindennap lesz 350 pipes lebegobol 750 pipes trade nalam egy csapasra kb. Megbecsulom.
              Ugyanigy a tobbi nagy mozgast is.
              Azon a szamlan ritkan van trade, 7-et tradelek a figyelt (most epp) 45-bol.

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez egy történelmi hét számomra!
            Az én tőzsdés pályafutásom alatt még nem láttam olyat, hogy egy héten belül ekkora mozgások (>10%) legyenek. Hétfőn olaj, kedden gáz, szerdán bitcoin, ma meg font. Holnapra mi marad? Soha rosszabb piacot!!!
            Talán egy válasz a privibe.
            willow

Hozzászólás

Working...
            X