Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex Klub

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Napi DAX long a magasabb aljból. Cél a megelőző csúcsok szintje. R:R kb 1:3,5, pozícióban töltött idő 69 perc.

Hűha…! Bátor vagy. Ugyan megtette a napi ATR-t, de én a sáv közepén biztosan nem nyitottam volna be longot. Nekem még ott az ATR expanzió is benne volt. Ezek miatt a long nekem túlságosan kockázatos lett volna. Én, ha egyáltalán longoltam volna, akkor csak a jelzett szinttől. Onnan viszont az R/R nem jó.

Gratulálok.

Hozzászólás

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      Kidobtam azokat a "meggyőződéseket" amik korlátozták a gondolkodásom.
      Mérni tudom a trendek erejét, így nem várom folyton a folytatódást. Már hajlandó vagyok hamarabb is elindulni a másik irányba, mint korábban.

• "Azt megnezted kicsit, hogy ha gyertya charton kototted volna vonal chart helyett, akkor is bekototted volna az elso "kitorest", a szopot? "

Ne pocsékold arra az idődet, hogy megpróbálod kitalálni a szabályaimat!
    A kereskedéseim hagyományos eszközökkel (szintek, trendvonalak, stb...) is magyarázhatóak, de nem ezek alapján hozok döntéseket! Nem is M1-en kereskedem, csupán a jobb láthatóság (belépés-kilépés) miatt készülnek ezen az időtávon a képek.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Napi DAX. 2 órra alatt 77 pontos long, R/R kb 2,5R.

Hozzászólás

• "itt mi volt a belépő?"
      Egy korrekciós emelkedést feltételeztem, ahol egy támasz kialakulását véltem felfedezni, ami adott egy alacsony kockázatú indulási lehetőséget.

Hozzászólás

• DAX kitörés trendirányban.

Hozzászólás

• coyote
        coyote kommentje
        Editing a comment
        Hoppá, az a benyitás pont a 9-órási nyitó gyertyában történt. Azért szerintem az bátor lépés volt, de az eredmény is az lett.

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Nálam az összkép emelkedő, nagyobb időtávon is. A 9 órás nyitástól vártam, hogy megadja neki a mai kezdő lökést.

• Kedves Forex Klub,

Gratula, szép kötés. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

1, Téged nem zavar az a dolog, hogy nem létező gyertyákra reagálsz? Nem létező adatokra húzol trendvonalat és sávot. A kérdés azért merült fel bennem, mert tudtommal a DAX zárva van abban az időszakban amire behúztad a mai sávot. És ezt már láttam máskor is nálad. Azok az adatok amik ilyenkor megjelennek egy metás brókernél (miközben DAX zárva), nem tudom mennyire hitelesek...

2, A korábbi kötéseid is szépek voltak, melyeken counter trend törésekre mentél rá az általad vélt trend irányába.
      A kérdésem a csatolt képen lesz. Ott a mai kitörés trend irányban. A mai pont olyan volt amit rendszeresen posztoltál, hogy bekötöd. Ezt viszont nem kötötted be.
      Vélhetően, mert különben feltetted volna gondolom. Ha szép emelkedő trend van, ahogy írod, akkor hogyan lehet hogy ezt kihagytad? Miért?

Természetesen a stratégiád részleteit nem ismerem ezért csak kíváncsi vagyok. A logikai gondolkodásomban ezek ilyen error-ok, és szeretem megérteni a dolgokat.

Köszönöm,

Üdv
      Tulip

Hozzászólás

• Tulip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        tudtommal a DAX zárva van abban az időszakban amire behúztad a mai sávot. És ezt már láttam máskor is nálad. Azok az adatok amik ilyenkor megjelennek egy metás brókernél (miközben DAX zárva), nem tudom mennyire hitelesek...
        Szerintem rosszul tudod! Decembertől kibővítették a kereskedési órákat. Van hivatalos árjegyzés, de a brókerek egy része még mindig GAP-es chartokat mutat, 8-9 órai kezdéssel.
        https://www.eurexchange.com/exchange...Futures-139902
        https://www.eurexchange.com/exchange...80?frag=243686

Tulip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt viszont nem kötötted be.
        Vélhetően, mert különben feltetted volna gondolom. Ha szép emelkedő trend van, ahogy írod, akkor hogyan lehet hogy ezt kihagytad? Miért?
        Nem, mert nem vagyok robot, és nem is vagyok folyamatosan gépnél. Amúgy jó belépési pont volt szerintem, ahogy a 16:00-16:15 között kialakult újabb szint törés is, de utólag már bárki látja ezeket.

Hozzászólás

• independence
          independence kommentje
          Editing a comment
          Mi az, hogy megbízhatóbb a jel?
          Kényelmesen lehet a DAX-ot 8-tól is kereskedni. Sőt, akinek van hozzáférése a 8 előtti indikatív árakhoz, az az alapján is tud kereskedni.

• coyote
          coyote kommentje
          Editing a comment
          Megbízhatóbb jelzések ideje, vagyis olyan időszak amikor nagyobb a forgalom. Kiteljesedik a piaci szereplők megnövekedett részvétele miatt az ármozgás olvasásának és értelmezésének lehetősége. 9 óra előtt meg éjszaka is lehet kereskedni ha olyan a stratégia, ezt trédere válogatja.

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Tradere valogatja, de logikusabb akkor tradelni, amikor van nagyobb volatilitas. Ez a daxon europai nyitvatartas alatt van tobbnyire. Nem tudom, ki hogy van vele, de en mindig a termek legvolatilisebb idejeben probalom az adott instrut tradelni. Viszont ezer modja van mindennek

• Webinárium lesz június 1.-én szombaton, 19:00 órától.
        Megújult a webinárium szerver! Azt teszteljük, utána kötetlen beszélgetés.

Újdonságok
        -Nagyobb tárhely, 2*300GB SAS Raid1
        -HTML5 támogatás. Asztali gépekről és mobil eszközökről (Android6+, iOS12+) is használható, segédprogram telepítése nélkül.
        -Kiváló kép és hang, a WebRTC átvitelnek köszönhetően.
        -Gyors és egyszerűen kezelhető a böngészőből. Google Chrome és Mozilla Firefox támogatás.

Belépés: https://forexklub.hu/eloadas
        Jelszó: 1234

Hozzászólás

• 3. Trader találkozó a Duna-parton.

Az időpont: 2019. június 16. vasárnap, 12:00 órától
          A cím: Két Rombusz Étterem. Budapest, Római Part 45.

Részletes leírás: https://forexklub.hu/blog/item/885-trader-talakozo

A belépés INGYENES! Várunk mindenkit sok szeretettel!

Hozzászólás

Working...
          X