Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex Klub

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Napi DAX long a magasabb aljból. Cél a megelőző csúcsok szintje. R:R kb 1:3,5, pozícióban töltött idő 69 perc.

Hűha…! Bátor vagy. Ugyan megtette a napi ATR-t, de én a sáv közepén biztosan nem nyitottam volna be longot. Nekem még ott az ATR expanzió is benne volt. Ezek miatt a long nekem túlságosan kockázatos lett volna. Én, ha egyáltalán longoltam volna, akkor csak a jelzett szinttől. Onnan viszont az R/R nem jó.

Gratulálok.

Hozzászólás

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      Kidobtam azokat a "meggyőződéseket" amik korlátozták a gondolkodásom.
      Mérni tudom a trendek erejét, így nem várom folyton a folytatódást. Már hajlandó vagyok hamarabb is elindulni a másik irányba, mint korábban.

• "Azt megnezted kicsit, hogy ha gyertya charton kototted volna vonal chart helyett, akkor is bekototted volna az elso "kitorest", a szopot? "

Ne pocsékold arra az idődet, hogy megpróbálod kitalálni a szabályaimat!
    A kereskedéseim hagyományos eszközökkel (szintek, trendvonalak, stb...) is magyarázhatóak, de nem ezek alapján hozok döntéseket! Nem is M1-en kereskedem, csupán a jobb láthatóság (belépés-kilépés) miatt készülnek ezen az időtávon a képek.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Napi DAX. 2 órra alatt 77 pontos long, R/R kb 2,5R.

Hozzászólás

• "itt mi volt a belépő?"
      Egy korrekciós emelkedést feltételeztem, ahol egy támasz kialakulását véltem felfedezni, ami adott egy alacsony kockázatú indulási lehetőséget.

Hozzászólás

• DAX kitörés trendirányban.

Hozzászólás

• coyote
        coyote kommentje
        Editing a comment
        Hoppá, az a benyitás pont a 9-órási nyitó gyertyában történt. Azért szerintem az bátor lépés volt, de az eredmény is az lett.

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Nálam az összkép emelkedő, nagyobb időtávon is. A 9 órás nyitástól vártam, hogy megadja neki a mai kezdő lökést.

• Kedves Forex Klub,

Gratula, szép kötés. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

1, Téged nem zavar az a dolog, hogy nem létező gyertyákra reagálsz? Nem létező adatokra húzol trendvonalat és sávot. A kérdés azért merült fel bennem, mert tudtommal a DAX zárva van abban az időszakban amire behúztad a mai sávot. És ezt már láttam máskor is nálad. Azok az adatok amik ilyenkor megjelennek egy metás brókernél (miközben DAX zárva), nem tudom mennyire hitelesek...

2, A korábbi kötéseid is szépek voltak, melyeken counter trend törésekre mentél rá az általad vélt trend irányába.
      A kérdésem a csatolt képen lesz. Ott a mai kitörés trend irányban. A mai pont olyan volt amit rendszeresen posztoltál, hogy bekötöd. Ezt viszont nem kötötted be.
      Vélhetően, mert különben feltetted volna gondolom. Ha szép emelkedő trend van, ahogy írod, akkor hogyan lehet hogy ezt kihagytad? Miért?

Természetesen a stratégiád részleteit nem ismerem ezért csak kíváncsi vagyok. A logikai gondolkodásomban ezek ilyen error-ok, és szeretem megérteni a dolgokat.

Köszönöm,

Üdv
      Tulip

Hozzászólás

• Tulip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        tudtommal a DAX zárva van abban az időszakban amire behúztad a mai sávot. És ezt már láttam máskor is nálad. Azok az adatok amik ilyenkor megjelennek egy metás brókernél (miközben DAX zárva), nem tudom mennyire hitelesek...
        Szerintem rosszul tudod! Decembertől kibővítették a kereskedési órákat. Van hivatalos árjegyzés, de a brókerek egy része még mindig GAP-es chartokat mutat, 8-9 órai kezdéssel.
        https://www.eurexchange.com/exchange...Futures-139902
        https://www.eurexchange.com/exchange...80?frag=243686

Tulip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt viszont nem kötötted be.
        Vélhetően, mert különben feltetted volna gondolom. Ha szép emelkedő trend van, ahogy írod, akkor hogyan lehet hogy ezt kihagytad? Miért?
        Nem, mert nem vagyok robot, és nem is vagyok folyamatosan gépnél. Amúgy jó belépési pont volt szerintem, ahogy a 16:00-16:15 között kialakult újabb szint törés is, de utólag már bárki látja ezeket.

Hozzászólás

• independence
          independence kommentje
          Editing a comment
          Mi az, hogy megbízhatóbb a jel?
          Kényelmesen lehet a DAX-ot 8-tól is kereskedni. Sőt, akinek van hozzáférése a 8 előtti indikatív árakhoz, az az alapján is tud kereskedni.

• coyote
          coyote kommentje
          Editing a comment
          Megbízhatóbb jelzések ideje, vagyis olyan időszak amikor nagyobb a forgalom. Kiteljesedik a piaci szereplők megnövekedett részvétele miatt az ármozgás olvasásának és értelmezésének lehetősége. 9 óra előtt meg éjszaka is lehet kereskedni ha olyan a stratégia, ezt trédere válogatja.

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Tradere valogatja, de logikusabb akkor tradelni, amikor van nagyobb volatilitas. Ez a daxon europai nyitvatartas alatt van tobbnyire. Nem tudom, ki hogy van vele, de en mindig a termek legvolatilisebb idejeben probalom az adott instrut tradelni. Viszont ezer modja van mindennek

• Webinárium lesz június 1.-én szombaton, 19:00 órától.
        Megújult a webinárium szerver! Azt teszteljük, utána kötetlen beszélgetés.

Újdonságok
        -Nagyobb tárhely, 2*300GB SAS Raid1
        -HTML5 támogatás. Asztali gépekről és mobil eszközökről (Android6+, iOS12+) is használható, segédprogram telepítése nélkül.
        -Kiváló kép és hang, a WebRTC átvitelnek köszönhetően.
        -Gyors és egyszerűen kezelhető a böngészőből. Google Chrome és Mozilla Firefox támogatás.

Belépés: https://forexklub.hu/eloadas
        Jelszó: 1234

Hozzászólás

• 3. Trader találkozó a Duna-parton.

Az időpont: 2019. június 16. vasárnap, 12:00 órától
          A cím: Két Rombusz Étterem. Budapest, Római Part 45.

Részletes leírás: https://forexklub.hu/blog/item/885-trader-talakozo

A belépés INGYENES! Várunk mindenkit sok szeretettel!

Hozzászólás

• Trader Találkozó Budapesen

Helyszín: Fröccsterasz-Télikert, Budapest 1051 Erzsébet tér 11-13
            Időpont: 2019. 06. 29. (szombat), 17:00 órától 20:00 óráig
            A rendezvény INGYENES, de regisztrációhoz kötött!

https://forexklub.hu/blog/item/887-t...froccsteraszon

Hozzászólás

• Ötlet és stratégialopások nagy tanulságai - INGYENES webinárium
              Egy szókimondó előadás, ahol lerántjuk a leplet Cimballi sávos RSI módszeréről, és annak másolóiról! Az elmúlt 2,5 év sztorija időrendben, tanukkal és bizonyítékokkal!

Időpont: 2019. nov. 29. (péntek) 18:00 óra

Belépés: https://forexklub.hu/eloadas
              Terem: Forex Klub
              Jelszó: 1234

Várunk mindenkit sok szeretettel!

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                David Chateau David, a valosag megintcsak ellentmond neked... a magyar valosag... hiszen pont azokrol nem hallani/tudni majdnem semmit a magyar "szakmaban" akik megfelelnek a leirasodnak... addig amig "0.01 lot visszanezet" Danko Zoli azt kepzeli magarol, jogosan amugy, hogy azert hivjak meg eloadni, hogy a szemelyevel probaljak meg emelni a Klub szinvonalat addig milyen nagyagyukrol, sok penzrol, megfelelo rendszerrol vagy meg jobb, abszolut jellemzo karakterrol beszelsz? mondtam, $$$-t kell csinalni a piacon, nem a retard filozofiakbol fogsz megelni...

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                A világ legjobbjait ismerjük név szerint is. Persze pár millió dollár még nem sok pénz ahhoz, hogy a világ felkapja rá a fejét. Abból van rengeteg trader. Semmiféle ellentmondás nincs, max a hülyeségeidbenXD
                Ismerek amúgy nagyon jó magyar tradereket, valszeg csak te nem

• Forex Klub
                Forex Klub kommentje
                Editing a comment
                Ezt pont a legjobb embernek írtad!
                Szerinted a Dávidot akkor miért hívták meg?! Neki is követőkre volt talán szüksége? Raduék tettek szívességet neki, vagy Dávid tett szívességet Raduéknak?!

• "Mert 0.01-es kötéseknél a trader sokkal jobban betudja tartani a szabályrendszerét, mint pl. 1,3,5 lotos kereskedésnél. Nincs akkora lelki teher. Óriási a különbség teljesítményben, hogy a trader normális lotokkal köt vagy csak micro lotokkal. "

Nem feltétlen.
              Lehet tanulni a 0.01 lotos kötésekből is, sőt még azokból is amik nem sikerültek.
              A teljesítményem pl simán lehetne akár jobb is 1-3-5 lotokkal mert nem kötnék annyit egészen biztosan mint most,
              hanem csak a tutibbakra tennék tétet.

Tanulságnak itt van pl a mellékelt:
              ennek behúzok egy strigulát. Megerősítésnek tökéletes a majdani 1 lotosokhoz.

Csatolt fájlok
              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• coyote
                coyote kommentje
                Editing a comment
                Ha , ha-ha , ha-ha-ha ! Úgy látom a "koczka" el van vetve. Bocsesz, inkább elgurult !

• rpr
                rpr kommentje
                Editing a comment
                nah ha tenyleg eloben is kereskedik es mutat koteslistat akkor ez vmi..es bemondja ha megnyit egy pozit nem csak utolag...akkor mar csak annyi a kerdes miert takargatja a kotesmeretet?

• Megalith
                Megalith kommentje
                Editing a comment
                Forex Klub továbbra is várom a válaszokat.

• Meghívó elküldve.

Hozzászólás

• kockas
                kockas kommentje
                Editing a comment
                Chucky, Chucky ...... bírsz ám Te is hülyeségeket mondani
                " és mondjuk 1500-an ugyanazon az árszinten lépünk be 1 lottal, az nekem nem lenne jó szerinted?"

Szerintem nem.
                Ha csak szignált osztasz meg (és be is lépsz a megosztás előtt) akkor jó Neked.
                Ha a stratégiád alapján megmozdul 1500 LOT az nem jó Neked.
                Gondolom beleszámoltad a nemzeti bankok árfolyamvédő robotlothegyeit is amit folyamatosan tologatnak az ár alatt/felett .... nos azok javarészt nem teljesülnek.
                Ha azokat lehámozod a DOMról, akkor sok piacnál nem olyan vastag az a likviditás hogy jusson mindig Neked is banán,
                de az sem kóser amikor megcsúszol ezért héján

• Chucky
                Chucky kommentje
                Editing a comment
                kockas hmm 1500 lotot szinte bármelyik CME piac bevesz, de nem is a nagyságrend volt a példa lényege. Nyilván lehet, hogy pont ellenkezőleg sül el, de minden szituáció más. Nem gondolnám, hogy főleg a FED lenne ott a DOM-ban, inkább a citadel és a többi HFT nagyágyú. JP, Deutsche, Barclays, BoA, Goldman, Citi, UBS. Még egy vékonyabb piacon is látsz 1500 lotokat átmenni marketen, az egy dolog, hogy mit látsz a könyvben, de megy a folyamatos reload, pulling a HFT-k által, tehát lehet, hogy egy kezdetben 300 lottal rendelkező BID bevesz 5000 lotot is és SEMMIT nem mozdul az ár.

• kockas
                kockas kommentje
                Editing a comment
                ami ma 1500 és rá vannak cuppanva az 1 hónap múlva 3000....soroljam?

• Kereskedtek is, vagy csak a kommentháborút olvassátok?

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                A trade szep(nek tunik)! Impulzus utan az elso korrekciobol valo kitoresben beallni mindig jo otlet, minimum meg egy impulzusnyira. Ket dolog van ami szerintem negativum ebben a kotesben: az egyik a felezes, ez tudjuk, hogy hosszutavon nem vezet johoz... a masik az, hogy meg a felezessel is (vagyis meg azt a 0.01 lotnyit is megfelezni...), mindket zarasod korrekcioban, es mi tobb, annak a vegen, tortent... pont amikor, ha mar 0.01 lottal nyomod, ra kellene epiteni a trade-re, hogy esetleg szedj ossze a vegen legalabb 0.05 lotnyi pozit (hogy erdemes legyen a kereskedes, habar ezt sosem tudjuk meg, visszanezetbol rakott kereskedeseidbol, hogy mennyire megy neked, hanyszor szopod be mielott nyersz egyet amit aztan posztolhatsz)... vagyis olyan helyzetben ahol nagyon nagy a valoszinuseg, hogy tovabb menjen felfele az arfolyam, amit meg is tett. Nelkuled...

• Annyira nevetségesek ezek a találgatások, amikkel folyton előállsz! Napi 40 kötés, amiből tudok végül 1-et mutatni?!
              Napi átlagban mindössze 2-3 kötésem van. Csak mások bosszantása végett teszem be ide őket, hogy lássam hogyan kapálóznak, és próbálnak valahogy belekötni valami mondvacsinált indokkal.
              A felezés elméletedet még nem sikerült bizonyítanod! Ahogy szerintem az Újfalusi Zsolt is jót mosolyogna, aki töredék R-ekkel gyárt mostanában profitgörbét.
              Utólag persze már látszik, hogy itt-ott milyen korrekció volt, de dönteni az adott gyertyában kell, nem utólag. Remélem már benyílt az USD/CAD kereskedéseden a 3. pozíció, ha már ilyen szépen leírtad, hogyan kellene szerinted.

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                Pont azt mondtam, hogy SZEP TRADE volt! vagyis $$$-t hozott... vagyis inkabb .$$-t... de pozitiv, ez a lenyeg. A tobbi pedig a pozimenedzsmentrol szolt... leri rola, hogy murok volt a vegbelaban... de meg ez sem baj, ha konszisztens modon tudod hozni ezt a teljesitmenyt.

Ujfalusi Zsoltot nem tudom ki az, de ha toredek R/R-ekkel hoz ki profitot hosszutavon, akkor egy varazslo kell legyen a csavo...

A korrekcioban az a szep, hogy nem csak utolag latszik... USDCAD-en pedig fut EGY pozim... en nem felezek es ra sem epitek ugyanazon a TF-en belul. a felezes a "murok a vegbelben", a poziepites a "pici lottal nagy almokat kergetni" filozofiak jelkepe, altalaban... tisztelet a kivetelnek, mert vannak azert... egy kollega a GU-n szepen felepitkezett egyszer, real-time-ban, 250 lotonkent osszesen 1500 lotig. Na az volt a kivetel.
            Working...
            X