Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex Klub

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Állíts már magadon valamit fater ! Click image for larger version

Name:	equalizer.png
Views:	564
Size:	261,2 KB
ID:	187384

Hozzászólás

• Megalith "Forex Klub továbbra is várom a válaszokat."
      A válaszom minden mutasslototkülönbenamúgysemhiszekelsemmit fórumozónak:

Senki nem tudja megtanítani neked, hogy TE hogyan köss egyre nagyobb és nagyobb méretekkel!
      A kezdők azt hiszik, hogy majd idővel lesz egy olyan biztos módszerük, amivel lineárisan, vagy akár exponenciálisan fogják majd tudni emelni a kötésméretüket. Ahogy gyűlik majd a nyereség, abból egyre többet és többet kockáztatnak majd vissza folyton emelve a kötésméretet. Csakhogy mindenkinél vagy egy korlát. Mindenkinél! Az összeg viszont nagyban függ a vagyoni helyzetedtől, kockázatvállalási hajlandóságodtól, stb...

Ezen semmi szégyellnivaló nincs, sokan elmondták már, hogy mennyit bírnak kockáztatni 1-1 kötésen. Viszont a te kötésméretedet sehogy nem fogja befolyásolni az, hogy más mennyivel köt!

A te kockázati szinted is annyi amennyi, és az enyém is annyi, amennyi. A kereskedések kivitelezésének a szempontjából tökmindegy. Ha neked mentális problémát jelent a nagyobb méretek managelése, annak a megoldását hiába is várod mástól. Ezt neked magadnak kell fejben összerakni (esetleg segítséggel), mert senki nem fogja folyamatosan fogni a kezed.

Előhúztál egy 3 évvel ezelőtti képet, amin lehet hogy csak valamilyen teszt kötés volt, és most HAZUDSZ itt mindenféle hülyeséget! Jelenleg sokkal nagyobb méretekkel kötök, de ez nem tartozik senkire!

Aki elérte a saját korlátját, az megoldásokat is ki tudott már találni a problémára. 1 számlát köt, és számlamásolóval dolgozik további saját számlákra. Csak a kötött számla egyenlege van a szeme előtt. A több százezer eurós számlakezelést egy 10.000 EUR-ós számlával manageli, és a többi pénzre arányosan allokálják át a kötéseit, amit már nem lát.
      Sok sikert a saját lotméret emelésekhez!
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        Forex Klub szoval ti mar csak profikat oktatok. mindjart Csinalok egy oldalt felrakok par nyerot bukokat kihagyom remelem elhiszed nekem h en vok a csaszar.
        ennek semmi ertelme. partalan vita. Tovabbra is ugy akartok oktatni, hogy nem mutattok semmit es aki ker vmi bizonyitekot azt konkretan lehulyezitek. ) bocs de ez szanalom.
        rpr kiszalt...

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Mekkora egy logikai szakadas ez a forexklub fele magyarazkodas... a "megfelelo szinten" levo ember esze megall ilyenkor... en siman megertettem, eddig is, hogy kik azok a "megfelelo szinten" levo emberek akiket kerestek... akiket meg meg tud egy par paraszt vakitani azzal a kiszurt, visszanezetbol posztolt "kotesek mogotti tudasszinttel" , meg a bazi R/R teljesitmenyekkel... szepen felepiteni 5-6 pozibol, 0.01 lottal, egy szep sorozatot csakis ido kerdese, meg olcsoba is kerul kis TF-en, kis mozgasokban... par dollar buko amig megvan az a 60 centes nyeresegsorozat amit posztolni lehet majd, kitakarva a relevans reszeket...

A logikai fraktura pedig ott van, hogy ilyen 10 feletti R/R aranyu teljesitmeny, konszisztensen hozva, egy minimalis 10k tokevel is, mar reg oda propulszalt volna titeket, hogy ne kelljen gumipapucsban egy rozsdas konder mogul keresgeljetek a "megfelelo szinten" levo balekokat azert a par szaz ezer Ft-jaert csereben... minimum. Mert nem vagytok ti azok a Terez anya tipusok, akik emberszeretetbol cselekednetek valami jot, hasznosat ember es tredertarsaitokert, onzetlenul...

Nekem nem kell koteslista, vagy mas visszanezetbol feltett bizonyitek ahhoz, hogy lassam mit is tudsz. Egyetlen dolog szukseges ide: valos idoben egy-ket elemzes, hogy lassam az alternativ gondolkodasmodot, megtervezve a belepot es a kilepot, valamint ezen pozik valos ideju menedzsmentje... ennyi elmond(ana) mindent amire szukseg van, melldongetes es nagy szavak nelkul... es aki Elliottot nyom, annak a tervezes nem kellene egy problema legyen... de meg annak sem aki kitoresekre eskuszik, ha felez, ha nem...

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        a 4 termék közül ( Knights of Malta, Bridge, Triangle, Rock) melyik a Yota.ex4 vagy a YotaTv.Live ?

// a vezérigazgatót jól kitüskézték az LMAX-on: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...03&oe=5E40AEE2

• Megalith! Hazudsz, vagy hazudsz?
      Képes leszel valaha is beismerni, hogy hazudsz a kötésméreteimet illetően, vagy fogadjuk el, hogy te ilyen kis hazudós alak vagy?!
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        "Eloszor is a FABAR egy kibaszott offshore ceg, egy offshore cimre bejelentve par magyar ForexKlubos "szaki" altal, 2019-ben..."

Akkor nézzük a tényeket!!! A Fabart még 2017-ben jegyezte be az MNB, mint piaci szereplőt!
        Egy máltai számlakezelő brókercég alapításának az időtartama több mint 2 ÉV! Nem is beszélve arról, hogy milyen skillekkel kell rendelkezni hozzá, és mekkora tőke is kell mögé, de biztos nem pár 1000 euró.
        Szóval legalább 2015-től készülünk erre a hatalmas gurításra, hogy egy eldugott fórumon csináljuk meg az évtized lehúzását! Paranoia a köbön!

Ezzel szemben csupán annyi történt, hogy tavaly egy zártkörű bróker rendezvényen találkoztam először a B-G Péterrel, és utána meghívtam egy kávéra. Elég annyit tudni róla, hogy egy több diplomás úriember, aki már 20 éve van a a tőzsde bizniszben. Ennek ellenére nem derogált neki, hogy elmenjen tanulni a Tamáshoz. Bőven rendelkezett azzal a tudásszinttel, hogy meglássa a kötések mögött lévő értéket. Nem kért tőle számlatörténetet sem! Rendszeresen rak fel képeket a csoportba.
        Majd kialakult köztük egy üzleti kapcsolat, ami a legális számlakezelésről szól. Ennyi!

Lehet fantáziálni, vagy rólam hazudozni, engem annyira nem zavar, de leginkább az aljas hazudozókat és rágalmazókat kellene legelőször eltakarítani innen, hogy egyáltalán esély legyen bármilyen értelmes párbeszéd kialakulására.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Vagyis akkor a sztori nem 100, hanem csak 92%-ban van ugy ahogy irtam... de nem az a gond, hogy ilyen konstrukciot raktatok ossze, ismetlem. Ez meg nagggyon jo is lehet.

A gond ott van, hogy ugy reklamozod itt Yotat, ugy probalsz hitelesseget lehelni bele, hogy aszondod, hogy nagy penzeket kezel ennek az offshore vagyonkezelo alapnak... ez lehet igaz is, de inkabb nem. Tudod miert inkabb nem? A gumipapucs miatt legfokepp...

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        rpr Igen! Cimballinál van lehetőség olyan csomagra, ahol az alapképzés elvégzése után, mikor már érted mit is kellene látnod a charton, mutat élő kereskedést, de NEM AZ ELSŐ ÓRÁN!
        Tamás is simán megcsinálja, ha akarja! Mindkettőt meg lehet kérdezni, nem tőlem kell ezek az infókat várni, ha annyira kíváncsi vagy rá!

• Szervusztok!

Ez a fórum olyan jó hely lehetne értelmes gondolatok cseréjére. A technikai háttér megvan.
      Megint az ember a gyengébb láncszem. Sajnos a hozzászólások sacc 80%-a a másik sározásából áll.

Az oktatást végzők számára van egy javaslatom, amivel egykettőre demonstrálhatnák a tudásukat:
      Rendszeresen élő trading room-okat kell tartani. Éles számlával, meggyőző kötésmérettel.
      Na ("h" nélkül...), ez persze kicsit kockázatosabb, mint offline rajziskolát tartani.
      De ha ott villant az illető, természetesen a bukó trade-eket is felvállalva,
      az esetleg elkövetett hibákat szépítés nélkül kielemezve, azzal már presztizst teremthet magának.

Bár fehér holló, de létezik ilyen is. Mészáros Zoltánnak hívják.
      '18 októberétől átlag heti három kétórás trading room-ot és egy coaching-ot tart.
      Kifejezetten olcsónak nem mondanám, de nála legalább lehet tanulni.
      Élőben elmondja hogy az adott pillanatban hogy látja a piacot,
      milyen mozgást vár, mik a kételyei, miért lép be, miért nem.
      Ha valamit elszúr, minden szépítés nélkül bevallja hogy most hülyeséget csinált ezért meg ezért.
      Mert a hibákból is lehet tanulni. És a látható szakmai tudása mellett ettől hiteles.

Köszönöm, ha elolvastátok!

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        hát nézd:
        ha valaki alá kerül egy profi marketing (még ha gagyi is)
        https://www.maganpenzugyiakademia.hu...demo-felvetel/

és megvan a befizető birkákból rá a fedezet hogy 1-2 lottal nyomogasson élőben kockázatmentesen,
        akkor bárkiből lehet előadót csinálni.

én spec egyetlen kötésére emlékszem, ami természetesen nem mérvadó:
        egyből ellene ment szép rendesen, aztán kijött a végére nagy nehezen mikroplusszra.
        A mentális stopja nem ugrik be hol lehetett amikor már feszengett miatta
        Reméljük van itt olyan aki már többet látott és jobb emlékei vannak.

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Ha élőben tradel, és realtime mutatja a fizetősöknek az eredményeit teljesen transzparensen, akkor rendben van, de valaki szóljon már neki, hogy itt irtó gagyi a reklámja ezen a magánpénzügyis oldalon

• Megalith
        Megalith kommentje
        Editing a comment
        "twg: Az oktatást végzők számára van egy javaslatom, amivel egykettőre demonstrálhatnák a tudásukat:
        Rendszeresen élő trading room-okat kell tartani. Éles számlával, meggyőző kötésmérettel."

Így van. Helyette sumákolás van. Azt látod, hogy kitakart vagy mikro lotos képeket tesznek fel. És ha normálisan megkérdezed, hogy miért van ez, akkor megsértődnek. Ahelyett hogy csak válaszolnának. Nem kértem Dankó úrtól számlatörténetet. Csupán a price action fb csoportba betett képekkel
        kapcsolatban voltak kérdéseim. Amire sosem fog válasz jönni. Az általa képben feltett számlatörténet részletekbe meg nem azért kötök bele,
        mert unatkozom. Hanem, mert komolytalanok. Én örülök, ha Dankó úr 10 kontraktussal köti a dax határidőt éles számlán. Sok sikert kívánok neki.
        De az általa eddig mutatok képek,magyarázatok alapján fenntartom vele szemben a kétségeimet. Azt gondolom jogosan. Remélem ezt minden fórumozó
        megérti és megbocsát nekem emiatt.

• kockas:

1. A megtalált oldal már avult. Ez nem Zoltáné, hanem a "Magánpénzügyi akadémiás" Orsié, csak eredetileg ő kérte fel Zoltánt hogy tartson előadásokat.
      Ezért kerültek fel a videók erre az oldalra. Pár hónapja a https://www.aurum-trading.com/ oldalon találhatók az új anyagok, de zömmel csak előfizetőknek.
      Egyik oldalt sem minősíteném, szerintem nem ez a döntő. Zoltán nem web programozó, csak az Egyesült Államokban regisztrált és ott kereskedő bróker.
      (Ezt hány magyar oktató mondhatja el magáról?) Nem oktatásból él, hanem a saját számláján, és megbízók számláin kereskedik.

2. Két hónapban én is voltam előfizető birka, határozottan pozitív az összbenyomásom.
      Januárban 6000 dolláros "oktató" éles számlával indított, pont azért, hogy olyan pozícióból kezdjen, mint egy mezei kis próbálkozó.
      E-mini S&P 500 alaptermékből alaptőke 3000 dolláronként javasol 1 kontraktot, kezdetben ennek megfelelően kereskedett.
      Később hogy jobban kihasználja az időt, áttért az egyik saját számláján való kereskedésre, ott 15-18 kontrakt is gyakran volt.
      A kereskedése végig transzparens volt, a számla állást rendszeresen megmutatta. Amikor augusztusban bukó szériája volt, akkor is.
      A képernyőjét folyamatosan láttuk, aki akarta, másolhatta a kereskedését.

3. Nincs mentális stopja. Mindig bracket ordereket küld be, fix 12 tick-es stoppal. Ritkán nyúlt bele.
      Természetesen amikor nagyobb számlákkal dolgozik, akkor nagyobb célárat és nagyobb stoppot használ.
      Csak miattunk, tanulók miatt ragaszkodott a dolgát egyébként jelentősen nehezítő kis célárhoz és stophoz.

Megalith: Egyetértünk.

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        Köszi, végre használható infók!!
        A nem oktatásból él azért maradjon idézőjelben:
        havi csak 20db birka mennyire is jön ki? Abból is bőven lehet free lunch lotokat puffogtatni.

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Na, ennek örülök Gratula neki, ha így van ahogy írtad

• Rajzolós feladat kezdőknek, és profiknak!
      Ki hogy managelte volna a saját szabályai szerint az alábbi indulást? Nincs rossz válasz, csak próbálj meg valami értelmeset írni!
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Chucky nincs olyan matematikai szamitas ahol a felezes hosszutavon megerne... tiszta logika es ep elme is eleg, nem kell statisztika sem ide, ahogy mondod.

Forex Klub ...az en rendszeremben biztos, hogy nem jo... mas rendszerben pedig 99%, hogy megnyirbalod az eselyeidet... de ezt honnan is tudd te, aki nem csinalt ra statisztikat...

Egyreszt a statisztikat nem feltetlenul real-time kereskedesekbol rakod ossze... hiszen azoknal nem csak az adott tesztelni kivant helyzet all veled ellentetben, hanem ki kellene szurd a tovabbi menedzsment, psziho stb hibakat is az egyenletbol... vagyis az adott helyzetre ferde kepet kapnal, mert nem vetted figyelembe a tobbi valtozot... a statisztikat visszanezetbol csinalod, TF-ekre lebontva, egy adott helyzetre.... Ez adja a legkorrektebb kepet kizarolag a helyzetre vonatkozoan... de, meg egyszer, nem csoda, hogy ezzel nem vagy tisztaban...

En ezzel a pozicioval semmit nem kezdenek, mert egyszeruen nem lennek a trade-ben... mert ahol te shortot nyitottal, ott en longot neztem volna a letores pillanatatol kezdodoen... de ha odatennel, hogy a te benyitott short pozidat menedzseljem, zarnam a trade-et minel hamarabb, ha lehet meg amig pozitivban van... mert C hullamban nyitottad letores utan, vagyis barmikor megfordulhat felfele, meg akkor is ha meg sokat mehet lefele... es a sorsot nem kisertjuk, a statisztikaval szembe pedig nem megyunk...

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Ebben a szituban jobb eredményt ért volna el @ForexKlub, ez igaz, de akkor mi lesz a nagy (>10R) nyerőkkel, amik ritkán de beesnek. De van egy komolyabb logikai kérdésem, oké, felezel, akkor viszont, ha van statisztikád, tutira van olyan TP, ahol ha a teljeset zárod le jellemzően, jobban járnál. Ez viszont 1000% Tehát emiatt a felezés semmiképp se éri meg. Remélem, érthető, amit írok. Akár a Coyote példájánál maradhatunk, ott is ez van példaként. Csak azért írom, mert daytrade-ben mindig van TP-m, és pontosan tudom, hogy akárhol feleznék, nem érné meg, az RR-em amúgy majdnem 1 körül van. Itt a képeteket, ha a stopot legfentebb raknád, akkor lenne a TP 1,7R körül. Ha az RR még nagyobb is, akkor meg pláne rosszul jössz ki matekkal a felezéssel.
        A felezés csakis akkor éri meg, ha nincs 50%-nál nagyobb előnyöd arra, hogy 1R pluszba elmegy a tréded. ez viszont színtiszta matek. Magyarul ez egy nagyon gyenge setupra vall. Ekkor viszont a bukó szériák iszonyat pszichoterhet raknak rád, ami miatt ésszerű, hogy ezt nagy játékkal senki se játssza meg. Zoli, a kérdésem az, hogy egy trédre vetítve mennyi R a hozamod? Ebben semmi indiszkrét nincs, és simán tudsz rá válaszolni. Fejtegessük egy kicsit a matekot

Kissé revidiálnám az álláspontom: meg lehet mindent játszani, mindenkinek más az ésszerű, de a matekkal meg lehet könnyíteni, és nehezíteni a sorsunkat. így persze nyitott vagyok olyan esetekre, amikor mégis megéri a felezés, csak támasszuk alá, az szakmai kérdés, maradjunk ennél. Alázattal tekintek az új dolgokra, tehát megértő vagyok, s nem elutasító. Továbbra is érdekel, a pszichológiai megfontolásokon túl, miért felez bárki is? Ugyanis egy esetet felvázoltam, mikor éri meg felezni. Ha ez van a háttérben, és az ember pszichóból pró, akkor oké. Igaz, az is elképzelhető, hogy iszonyat magas a találati arány. Számomra jelenleg elképzelhetetlenül, és akkor is megérheti a felezés persze.
        Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2019-11-29, 11:28.

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        nem tudom hogy történhetett, hajnal fele már biztos máshol láttam a színes csíkokat benézve a pohár aljára
        de most végre felébredtem.
        Kitisztult fejjel annyit látok, hogy a lila csíkok környékén longolni szoktam ezért biztos nem magageltem volna sehova.
        Gondolom ez még rosszabb válasz, de szerencsére nem foglalkozom sem xanaxxal sem daxxal.

• Rajzolós feladat. Click image for larger version

Name:	[DAX30]M5.png
Views:	310
Size:	32,0 KB
ID:	187533

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        ha egyszer majd megérted a statisztika erejét, akkor komolynak fogod érezni a választ amit a komolytalan képedre kaptál.
        Már ne haragudj, de a képeden azt látom, hogy tőzsdenyitás előtt 1-2 perccel beszálltál 1-2 pip stoppal, ami természetesen ki lett verve.
        Mégis mit vártál?
        (oké nincs rajta a lezáró nyilacska, de inkább néz ki egy remegős hajszálpipes kivert trédnek mint bármi másnak. A gyertyán áthúzódó kis piros vonalból és az ár/stop/idő értékekből tényleg erre következtetek.)

Igen, statisztikailag semmi nem támasztja alá az ilyen felezős bohóckodást, sőt...

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Úúúúúú @kockás!
        Látod erről beszélek folyamatosan! Ezt most te is csúnyán benézted! Pedig több év MT4 használat, programozói és kereskedői ismeret van a hátad mögött.

Az MT4 alapvető működését sem ismered?
        1, Melyik stop helyét mutatja a vonalka? A nyitáskori értéket, vagy a pozíció zárásakori értéket?
        2, Miért nem színes a számlatörténet ablakban az SL mögött a háttér, ha azt a pozíciót szerinted kiverték?

Még az "elismert" tagok is állandóan belefutnak itt abba a hibába, hogy találgatásokon, feltételezéseken, ne adj isten kitalációkon alapuló állításaikat meggyőződéses tényként próbálják meg előadni az olvasóközönségnek. Amikről aztán kiderül, hogy orbitális marhaságok, de nem baj, majd leírja máskor, máshol ugyanazt, hátha úgy rögzül.

Egyébként a kérdés csak annyi volt, hogy TE hogy követted volna a pozíciót a belépés után.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        En ebben a rajzban csak annyit nem ertek, hogy mire is huztad azt a FIB-et? A 0 pontot latom, de a 100-ast mire huztad, mert a kezdoponthoz viszonyitva egyik relevans gyertya veget sem mutatja... a FIB-nek CSAKIS AKKOR VAN ERTELME, ha impulzusokra huzzak, KOMPLETT impulzusokra es nem egy impulzus reszeire... maskepp a FIB szintek nem relevansak. Innen pedig a kovetkezo kerdes az, hogy akkor hogyan is jonnek ki neked a target szintjeid?

Es harag nelkul, nem szemelyeskedes cellal: ha te igy huzol egy FIB-et, az tokeletesen bemutatja nekem, szavak nelkul, hogy meg naggggyon hosszu ut van elotted a sikeresseg fele... a tanacsom ezert az, hogy vedd az alapokat es eloszor azokat tanuld vegig, gyakorold be. Mert a piacon a konszisztencia a lenyeg... az, hogy egy eszkoz hasonlo korulmenyek kozott mindig ugyanugy legyen hasznalva... maskepp meg statisztikat sem tudsz soha kesziteni egy mindig valtozo korulmenyre... es a FIB huzas egy fix tudomany, nem pedig egy valtozo dolog.

Egy harmadik dolog pedig, hogy ha te elso, felezos targetnek egy impulzus 161.8%-at veszed es a vegcelod a 261.8%, akkor neked a statisztikad *****ra rossz lesz, mert ezek a FIB szintek sokkal ritkabban erodnek el (a 216.8-rol nem is beszelve) mint nem... erre is van tokeletes statisztikam, ezert hasznalok 127% celarat es nem ennel nagyobbat, vagy kisebbet... mert ez az optimalis... de oda eloszor helyesen kell tudni FIB-et huzni...

PS: ezt a kepet amit tettel, a fennebbi par eszrevetelem alapjan, a junk visszanezetbol okoskodas kategoriaba helyeznem... mert ha ezt te igy le tudod nyeresegesen menedzselni real-time-ban, megemelem a kalapom... de tudom, hogy a statisztika ellentmond neked ilyen helyzetekben. Ugyhogy nincs az az isten, hogy neked ez a megrajzolt szcenario legyen a rendszered, a strategiad... mert akkor a szamladat mar parszor elfustolted. Vagyis vissznezet-lovag vagy te is, minden pofazasod ellenere...
        Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-11-29, 07:32.

• "Mehetne a szemét, és maradhatna az értelmes tartalom"

Szemét, ami nem a kedvedre való?

Ahogy látom, eltűnt egy pár hsz-em is innen, amit veled folytattam. Miért töröltétek őket?
      Egyébként a te bejegyzéseid biztosan nem tartoznak az idézett kategóriába?

Hozzászólás

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Sosem az értelmes kritikával szokott baj lenni!
        Hanem a hangnemmel! Meg a feltételezéseken alapuló ostoba találgatásokkal. Amik nélkülöznek minden valóságalapot! A rosszindulatú beszólogatásokkal, amiket bátran meg mernek tenni egyesek, a névtelen nickjeik mögül. A hazugsásokkal, amikkel ha szembesítik az illetőt, mintha mi se történt volna, folytatja máshol, mással. Van itt szemét bőven, nem csak a tartalomban....

Mostanában semmilyen törléshez nem volt közöm, kérdezd az admint!

• independence
        independence kommentje
        Editing a comment
        Pontosan tudod, miről beszélek, hisz a másik topikban most töröltétek a neked kellemetlen bejegyzést, mielőtt reagálhattam volna rá. Egyébként minden adatot te adtál meg azokban a hsz-ekben, amit innen is töröltél. Hát az biztos, hogy neked a havi 20R csak álom marad. Nem gondoltam volna, de valóban piti és kicsinyes vagy.
        A válaszom a törölt bejegyzésemben feltett kérdésedre:
        1. Ahogyan írtam is, az átlagos vesztőt feltételeztem. Legalább 1R-nek kellene lennie az átl. vesztőnek, ahhoz, hogy a másfeles pay of ratioval elérd az 1,5-es átl. profitot, így 50 trade val kijönne a 20R. De neked nem 1R az átl. vesztőd. 0,8-es átl. vesztővel vagy alacsonyabbal és 50 tradeval nem jön ki a 20R.
        2. 50% körüli találat, 1,5 pay of ratio. Ezt te adtad meg egy topikban, ahol gratuláltak neked, majd én is reagáltam rá. Ezután átvitted a témát a Forex Klub topikodba, ahol erről beszéltünk. Ezek a hsz-ek valamikor eltűntek onnan, ezért is kérdeztem rá a topikodban, hogy miért is töröltétek őket. Ezeket az adatokat te adtad meg, csak töröltétek. De hát ezt te pontosan tudod.
        .3. Napi 2-3 trade. Az elmúlt napokban te írtad eq-nek egy hsz-edben. De ezt is írtam, és ezt is tudod.
        Összegezve:
        1. Olvasd már el figyelmesen, amit írok, így elkerülhetőek a felesleges kérdéseid.
        2. Nincs értelme semmilyen beszélgetésnek, ha megadsz adatokat, kiderül, hogy az alapján nem jön ki a beharangozott teljesítményed, majd törlöd az érintett hsz-eket, és megkérdezed, hogy honnan veszem az adatokat.
        3. A kérdésre még mindig nem válaszoltál.
        4. Eddig azt hittem valamit elnéztem vagy elszámoltam, nem feltételeztem, hogy szándékosan torzítasz, de most már legalább tudom.
        5. A fentiek tükrében és a többiekkel folytatott beszélgetéseid tartalmatlanságából és mellébeszéléseidből az is világossá vált, hogy a havi 20R konzisztens kivétele egyenlőre csak álom a számodra.

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Kedved Admin!

Kérlek, hogy erősítsd már meg azt a tényt, hogy SEMMILYEN PLUSZ JOGOM NINCS még a saját topikomban sem! Annyi jogom van csak, mint bármelyik más tagnak! Ebből kifolyólag miért kell már megint vádaskodni olyasmivel, amit el sem tudok követni?! HAZUGSÁG! Újra és újra és újra!
        Nem tudok törölni! Nem tudok áthelyezni!

https://forum.tozsde.hu/forum/fórum-...555#post187555

Fantáziálgatsz! Kitalálsz egy átlag vesztőt, aminek köze sincs a valósághoz! Kitalálsz valótlan számokat amiket állítólag én adtam meg, de már nincsenek meg! Nézesd meg magad!

• na. végre valami "értelmes" feladat amin érdemes elgondolkodni. so lemme share my thougths.. hadd probáljam átélni egy ilyen pozició életét saját kis mikroszférámban mintha az enyém lenne:

tehát a kiinduló állapot, hogy belecsöppenünk egy ilyen szituba.. valami korábbi meglátás alapján... lehet h a magenta supportzonára játszottunk, lehet hogy hírre, lehet hogy volt 1-2 ilyen olyan vonal esetleg puskáztunk a domból, magasabb Tf-ről, akármi. de a lényeg hogy hopp. ott egy short (hát piros.. nem ismerem az MT4-et, de gondolom short) egy bar 5 perc. reggel van, frissen üdén fullos psziché, nem melóhelyen sutyiba, hanem nyugodt körülmények között reggeli a pociba, kávé félig elfogyasztva, messenger nem csipog, asszony, gyerek, kutya macska épp elfoglalt, stratégiai játékok épp nem kérnek enni és nem vagyok épp indulófélben.

van egy shortom.. egy pozim ami akármekkora.. lehet akármi, lehet első, lehet sokadik.... nem tudjuk így azt sem h initial stop van-e (nemtom Mt4-nél az a piros pöcök az stop?). tfh nincs. tfh nincs semmi csak nesze itt egy ilyen pozi oszt csinálj vele vmit. első 5 perc után letöri a zónát és alatta zár. kúl.
      Click image for larger version

Name:	2019-11-29 09 36 07.png
Views:	266
Size:	2,9 KB
ID:	187577

aztán jön a következő bar: ami az elején a pozim felé (fölé) néz.. de szerencsére gyorsan lefordul... . tény hogy még ha pillanatokig is de a pozi már volt minuszba biztosan (MT4 megint nem ismerem szóval lehetett spread is passz).. azaz óvatosan innentől minden kijelentéssel, mert ez nem olyasmi amiből tanulni érdemes. az én meglátásom szerint pozit nem szabad egyetlen pillanatra sem magára hagyni, sem minuszba. de sajna én is csinálok ilyet. éppen ezért nem is vagyok hiteles. de kommunikálni mindig is azt fogom, hogy stop nélkül, akár csak egy pillanatra is minuszba hagyni a pozit is a no go.

na de nézzük tovább hiszen minden királyul alakul: megaerős bear-bar amitől megjön az önbizalom.. lehet h most fogtam meg a nagy nyerőt, lehet h elszalad még délnek .. az agy szépen felállítja a hipotéziseket akár kérem akár nem.
      viszont egy ilyen után a stopot már oda kell tenni, no mercy minimum breakevenbe. a fentiekben leírtak alapján annyi minden lehetett false concept hogy ilyenkor már oda kell egy breakevent tenni. , ha a pozi osztható akkor én tutira osztanám: breakeven + valamit levenni az asztalról... elvégre nem egy poziból akarunk meggazdagodni. ezt mondja a racionális én... a másik agyfélteke meg persze.. na és mi van akkor ha hatalmaz zuhi jön de még előtte flnéz, kiüt... hát ezek a gondolatok a nagy ellenség

Name:	2019-11-29 09 36 28.png
Views:	217
Size:	3,2 KB
ID:	187578

és akkor a következő: látszólag lespikolt.. ha lenne valami használható tool ( mondjuk egy vella, ami már mutatná egyébként h mi van) akkor itt mindenképpen kellene valamit csinálni.. breakeven, pozi osztás, stopmozgatás. ... netalántán ráadás.. de DOM nincs igy nem tudod mi történik a piacon csak a végét látod. hirszolgáltatód nincs valszeg releváns korreláló piacokat sem néz az egyszeri tréder, se tape, se profile, se semmi csak ez a naked chart így marad a bar pattern esetleg a bar mozgásának dinamizmusa.. amit a kép nem ad vissza sehogy. pluszba ülünk az idő repül, a kávé kifogyott, a tea kihülőben, a kroászont már kivakartam a fogaim közül, már nyitogatom a többi chartot (vagy épp nézegetem a többi monitoron h mi van).. szóval mit is csinálok.. ha épp nem csinálok semmit? mert ha trédelek akkor csinálok valamit.

Name:	2019-11-29 09 36 44.png
Size:	3,6 KB
ID:	187579

és elérkeztünk ide:
      itt vége a játéknak. volt olyan pillanat amikor a szép nagy profit elapadt. de visszafordult. volt lehetőség a fegyelem maximális beimplementálására, de nem tettük. hagytuk hogy idáig jusson a dolog. persze szerencse velünk volt mert ujra délnek fordult.. de itt már tudjuk, hogy ehh beza ma sem lettem az ami évek óta szerettem volna. lehet h bezuhan és akkor kirakhatom a postra... de nem tettem meg amit meg kellett volna tennem és az már elment. az uj helyzethez kell alkalmazkodnom és az pillanatnyilag jó.. és akár még jobb is lehet... az agy megbocsát. mindig megbocsát.

Name:	2019-11-29 09 37 01.png
Size:	3,6 KB
ID:	187580

és végül itt van a piac ami felépíti bennem azt ami vagyok: ad még egy iszonyat nagy esélyt. hogy végre, végül nagy tréder lehessek. 10 perc elszáll mint egy pillanat. bármit tehetek ami jó: breakeven, partial, ráépítés.. bármit. és persze azt is megtehetem hogy ülök és várok... ki tudja lehet hogy napokra terveztem a trédet, vagy hetekre.. ezek csak gyertyák, barok, hullámok, trédek amiből semmit nem látok csak egy fekete csíkot a monitoron. fél óra eltelt. lassan rámjön az outputhatnék... már mocorgok... lehet ma ez még akár 300 pont is lefele... mint ahogy az elmult 10 évben.. őő.. hányszor is.. nem tudom de volt és most is lehet h az lesz... az agy csak ontja magából a megbocsátható elnézéseket, hogy ne csináljak semmit. és hagyom ezt is elmenni.

Name:	2019-11-29 09 27 01.png
Views:	218
Size:	10,7 KB
ID:	187581

nyilván mindenki másként éli meg ugyhogy fogadjátok ezt ugy mint egy egyedi véleményt. bárminemű egybeesés a valósággal nem abból származik, hogy mindannyian emberek vagyunk hanem pusztán a véletlen műve...

még annyi hogy rengeteg ilyen elemzést néztem már főleg morge/shane tolmácsolásában itt is meg kell említenem hogy még ilyen esetben is érdemes a pro-kat végighallgatni mert én is meg talán nagyon sokan rajtam kívül sosem fogunk tudni olyan ismereteket felhalmozni mint akik mondjuk a pitben vagy vérre menő accountokon, risk managerrel a nyakában, két elemzővel az oldalán, napi riportozással a floor manager felé szerezte össze a tudását.

üdv,
      Jano

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Nekem tetszik ez a levezetes... latszik, hogy megvan a tapasztalatod a kereskedes velejeben es a psziho buktatokban. ...kulon like jar azert, amiert ezt step by step, real-time-ot lekepezve mutattad be... hisz minden bar egy kulon heaven/hell erzes amikor daytredelsz...

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Ment a LIKE! Élvezet volt olvasni!

• Rajzolós feladat. Kiegészítés a " hogyan menedzselted volna le" megértéséhez. Ami Nálam M1-es idősíkot is figyelembe véve kell , hogy történjen. A fibo-eszköz egy másik fajtájával és 5 db sárga pöttyel kiegészítve. Click image for larger version

Name:	[DAX30]M1.png
Views:	275
Size:	39,6 KB
ID:	187587

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        De gondolom azert posztoltad a chartodat, hogy ne kelljen talalgatni... vagyis magyarazat hianyaban csakis arra hagyatkozhat az ember, ami altalaban a normalitast kepviseli... egyszeru a megoldas: mire huztad a FIB-eket? Milyen statisztikai pontossaga van 161 es 261 FIB-eknek a te rendszeredben?

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        coyote szerintem ne magyarázz túl sokat EQ-nak! Aki érti, így is érti.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        FK, megint megszolalt a pitianerseg beloled, mi? ...ne nekem magyarazzatok, en mar az elso kepnel levontam a kovetkezteteseket... hanem ha mar megosztotok egy chartot, minimum egy kis szoveget tegyetek mar oda, hogy legyen ertelme az egesznek.

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Köszi! Ez is tök értelmes meglátás! Még a végén kiderül, hogy azok tudnak kereskedni, akik a többség szerint nem!

• Be lehet vinni pár övön aluli ütést, de rajtam h.....e védő van, nem fáj! és próbálom értékelni a mondat többi részét. Így kezdőknek egy kis útmutató.

14 rsi használata. AUDUSD t vettem elmúlt pár napot, nehogy azt gondolja valaki, hogy féléve gyűjtöm a bemutató képeket :-) RSI 60 és 40 szint igazán hasznos szintek, érdemes jelölni. Csökkenő trend esetén 60 egy jó ellenállási szint, emelkedés esetén 40 adhat támaszt.

Megerősítés lehet trendvonalak és fontos árszintek esetén.
      Csatolt fájlok
      Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2019-11-29, 18:14.
      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• A tegnapi "Ötlet és stratégialopások" webináriumon jelen volt Nagyferenczi László (Cimballi) is, aki saját szavaival kommentálta a sávos RSI-vel kapcsolatos ügyet. A történet bőven túlmutat egy szimpla indikátor használatán! Valójában arról szól, hogy egyesek minden bizonnyal illegálisan jutottak olyan védett tudáshoz (know how), amit jogtalanul használtak fel egy komplett kereskedési rendszerben és expertben, amit most ők árulnak. Várjuk a folytatást...
        A felvétel rögzített verziója itt érhető el: https://tinyurl.com/qn5qkku

Hozzászólás

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          A know-how hasonlóan működik, mintha bejegyeznél egy szabadalmat. ennek természetesen van egy elévülési ideje. Nem gondolnám, hogy egy indikátorral kapcsolatban lehetne ilyenről beszélni, mivel ez egyszerűen értelmezhetetlen. Ez olyan, mintha a villáról nem beszélhetnék csak Roger Babson, Alan Andrews, Timothy Morge vagy a többiek hozzájárulásával. Cimballi valóban diplomatikus, és biztos vagyok benne, hogy sok időt rakott bele, de ettől függetlenül egy másik ember nem tudná alkalmazni az ő alapelveit, mivel ő nem rakta bele a sok ezer órát. A kereskedés NEM csak a chartról szól és erről órákat lehetne beszélni.

• MyBusiness
          MyBusiness kommentje
          Editing a comment
          Meghallgatva mindezt jó megerősítés. Aki kereskedik a tőzsdén miért oktat, ad elő, publikál, szervez, izzad bele, piaci kofa módon viselkedik stb. Miért??
          Mert nem tőzsdei/fx kereskedésből csinál pénzt. Ez eddig is nyilvánvaló volt.
          Minden magyarázkodás hiábavaló.

Esetleg 50 év tőzsde után mesél egy keveset mint Kostolany. De olyan szinten. És nem 100 dollár motiválja és nem lókupec
          soha.

Goebbels az nem tartozik ide csak azért mert hallott róla vki két mondatot. Bocs.
          Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2019-11-30, 10:40.

• ANONYMOUSFX
          ANONYMOUSFX kommentje
          Editing a comment
          Nem értek egyet veled MyBusiness. Úgy látom külföldön is rengeteg cég foglalkozik oktatással, mint kiegészítő tevékenységgel. Egyszerűen mert jó pénz és illeszthető a tevékenységi körbe, hiszen ezzel foglalkozik. Magyarok érzelmi alapon ítélnek meg mindent én úgy látom és a negatív üzenetek gyorsabban értő fülekre találnak :-) .
          Minden és mindenki velejéig rossz és gonosz így marad a csúcsszuper mondat "Találd meg az utadat, saját stratégiád". Ne használd az autót, hanem fejlessz magadnak egyet és azzal menny a közértbe. A cél lehet, hogy nincs is olyan messze, ha beszálnáll a mások kínálta autóba, de nem!! fejlessz magadnak egyet. Elon Musk-nak sikerült és még hány embernek?? Nem sokkal jobb az átlag itt a kereskedő tanoncok között sem. Úgyhogy aki kereskedő akar lenni és nem 3-5 év múlva akar eljutni a szomszéd közértbe az vegyen magának egy tesla autót :-)

• Érdekes. Probléma ott van, hogy a programozó leprogramoz valamit megbízásra és azt a saját szellemi termékének gondolja. Lehet, hogy sok esetben azt gondolja ezt már ezerszer leprogramozta ő is és az interneten is több helyen elérhető, tehát ebbe ő ad bele tudást hisz leprogramozza még egyszer vagy/és kicsit átalakítja vagy lehet, hogy csak letölti mert ő tudja honnan kell :-) Megjegyzem én fizettem érte!!!! Elfogadom egy programozótól, hogy gyakran egy ctrl + c és ctrl+ v ért is fizessek mert nem ezt a mozdulatot fizetem meg neki, hanem azt a sok évet akár, amíg megtanulta mit, hova, hogyan kell csinálnia.
        Indikátor, robot nehezen védhető, marad a használt, illetve használatának a tudása mint védhető szellemi termék.
        https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• A probléma belülről fakad. lehet oktatni, lehet bármi mást is csinálni traderkedés mellett, talán ez is az egyik célja legtöbbünknél, hogy több időnk álljon rendelkezésünkre. Oktatással nincs baj, DE! Mindig érdemes megvizsgálni, miért oktat valaki tőzsdézést? Ugyanis a kudarcráta nagyon magas. Sokkal magasabb, mint amikor matekot, vagy bármi egzaktabb dolgot tanít az ember. Tehát a tanoncok által elérhető közös sikerélményre alapozni kudarc! Ezt hamar megtapasztalja minden tőzsdeoktató, a legnagyobb jószándék ellenére. Ezek után, mivel a kudarcélmények az oktatónak se kedveznek, nincs más, mint hogy vagy automatizálni a tananyagokat (experteket eladni, szignált adni pl), vagy csak a pénzért csinálni, és leszarni mindent és mindenkit, vagy felhagy az egésszel. Ha ebből a szentháromságból indulunk ki, akkor ránézve egy oktatóra, hamar kiderül, mi van a háttérben. Ebbe Cimballi is beletartozik.

Hozzászólás

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Nem vok technikai elemző de ismétlődés a tudás anyja ('ismétlés').
            Minden spekuláns ismétlődésekre alapoz, aki 10 évre tervez és aki 10 sec-ra az is.
            Csak nem mindegy,
            a) a szituáció gyakorisága
            b) a lehetséges P/L

Ahogy írtál erről az így túl általánosra sikeredett (sztem).
            Az valóban jó lehet ha vki trendben és anélkül is bír eszközökkel.
            Gondolom sokan hálát rebegnének ha pl trendeket jó eredménnyel hasznosíthatnának.

• coyote
            coyote kommentje
            Editing a comment
            Unatkozom és csak úgy eszembe jutott egy dal ami a fórum hangulatának és történéseinek nagy részét alkotja.

P. Box --- Soha nem elég

Ostoba szavakkal támad
            a hazug, ha otthagyod.
            A buta az túl okos lesz
            ha nem vagy ott.
            Az irigy semmit nem alszik
            éjszakákon át.
            A hiúnak orráig ér
            a nagy világ.
            Nézz körül és válassz!
            Tudnod kell a választ!
            Nézz körül és válassz!
            Tudnod kell, ki vagy...!
            Rájössz, hogy magadból bármennyit adsz
            és akárhogy szétszakadsz...
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem hagyom abba,
            csak újra kezdem el.
            Újult erővel tép
            a szenvedély.
            Kérdezni akkor is fontos,
            ha senki nem felel.
            Mindegy, hogy milyen az út,
            ha menni kell.
            Nézz körül és válassz!
            Tudnod kell a választ!
            Nézz körül és válassz!
            Tudnod kell, ki vagy...!
            És akárhogy szétszakadsz...
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Nézz körül és válassz!
            Tudnod kell a választ!
            Nézz körül, és válassz!
            Tudnod kell ki vagy...!
            És akárhogy szétszakadsz...
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!
            Soha nem elég!

Forrás: Musixmatch https://www.youtube.com/watch?v=ZcJTerSUayA

• Forex Klub
            Forex Klub kommentje
            Editing a comment
            @ANONYMOUSFX
            "Nemtudok mit kezdeni olyan emberekkel akik felraknak 20 képet amin sikert érnek el és folyamatosan kb. két szituáció ismétlődik a képeken. Szűk tudás amire utal,"

A piac mindenkinek egyformán mozog! Akik árfolyam elmozdulásra spekuálnak azonos idősíkon, azok ugyanott kapnak jó kereskedési lehetőségeket.
            Azokat a szakaszokat érdemes kötni, ahol az ár rövid idő alatt, jelentősebb távolságokat tud megtenni, ebbe pedig a lehető legjobb időzítéssel, a legkisebb kockázattal tudnak belépni. Akik ezt már megértették, azok nagyon hasonló kereskedéseket produkálnak. Képesek a látszólag rendezetlen mozgásból kiválogatni azokat a lehetőségeket, ahol ismétlődések tudnak megvalósulni. A profizmus pont abban áll, hogy nem lőnek összevissza mindenre! Nem 100 különböző módszerük van, csak egy pár, amik a legjobb ereményeket hozzák, a jól mozgó piacon. Én rendszeresen látom, hogy egymástól független emberek, hasonló kereskedéseket bemutató képeket töltenek fel a Face csoportba.
            "Nem attól az embertől félek, aki 10.000-féle rúgást gyakorolt egyszer, hanem attól, aki egy rúgást gyakorolt 10.000-szer." - Bruce Lee
        Working...
        X