Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex Klub

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Max Trading System élő kereskedési napjának felvétele.

Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Itt a vége, fuss el véle...

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez a baj a fórumokkal. Itt az érzelmek irányitanak. Vagy elfogadjuk, vagy nem. De ez sosem fog megváltozni. Ez olyan, mint faluhelyen a disznóölés. Egyszer a disznó van felül, egyszer a böllér. És, hogy alapesetben éppen ki-melyik szerepében tetszeleg, azt éppen a diszes nézőközönség dönti el.
        Teljesen igazad van. 3-4 hónap gondtalan és boldog lét után ismét visszaestem.

Ezúton kérek elnézést az érintettektől az ámokfutásomért!

Beleuntam, hogy arctalan, névtelen, kamu nicknevekkel társalogjak!

Megcsináltam a számadást, amit már évekkel ezelőtt meg kellett volna. Az eredmény egyértelmű!
        Ez a fórum már csak a reklámcélú bejegyzések közlésére lenne alkalmas. Néha majd postolok ide ezt-azt. Kérdésekre továbbiakban levélben, privát üzenetben, vagy a Facebookon keresztül válaszolok.
        Legyetek jók, és vigyázzatok a pénzetekre!

(a beígért cikket a (szo)posignal minden érintett szereplőjével kapcsolatban még megírom. Így is túl hosszú, lehet picit még csúszni fog a megjelenés)
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A kölcsönös párbeszéd reményében újranyittattam a topikot. Kértem rá moderátor jogot is.

Fő téma, napon belüli kereskedés a DAX indexen és a fő devizapárokon, pozíció építéssel vagy anélkül.
          A lezárt kötéseimből fogok válogatni, és azokat magyarázatokkal, rajzokkal feltenni, hátha segít valakinek.

Hozzászólás

• Forex Klub
            Forex Klub kommentje
            Editing a comment
            "Miért van ez a dax mánia? Miért jobb a dax pl. a gbp/jpy-nél?" Már írtam.
            1, ATR/Spread arány: DAX=200-230, GBP/JPY=50-60 A spread értékéhez képest a DAX sokkal többet megy, így könnyebb a költséget megtermelni.
            2, Költség: DAX=0,8-1 pont, GBP/JPY=2,6-3,1 pip. DAX olcsóbb.
            3, Mekkora hullámokat megy M5 idősíkon. Nagyjából hasonlónak tűnik a méretük, de én a GBP/JPY-t kevésbé figyelem, pont a magasabb költsége miatt.

• Megalith
            Megalith kommentje
            Editing a comment
            "GBP/JPY=50-60" Ez hogy jött ki?

• Forex Klub
            Forex Klub kommentje
            Editing a comment
            "Engem az erdekelne Zoli, hogy jellemzoen hany ora tajban van pozinyitasod? Illetve, ha ez muvelheto munka mellett, szeeintem sokakat erdekelne"
            8 óra előtt nem nyitok semmit. 8-9 között már előfordul nyitás, bízva abban, hogy 9 óráig talán kockázatmentesíteni tudok. Aztán 9 órakor megindul a jelentősebb forgalom. Ilyenkor előfordulhatnak nagyobb kilengések, iránykeresés, amit érdemes kivárni, és figyelemmel kísérni. Ezután beállhat egy stabilabb délelőtti mozgás, ami délig, egyig is eltarthat.
            Az USA nyitás átrendezi az erőviszonyokat. Őszintén szólva én sokkal jobban szeretem a délelőtti időszakot. Számomra jobban értelmezhetőek azok a hullámok, az a mozgás. Az amerikaiak mintha teljesen máshogy kereskednének. Sokszor olyan érzésem van, hogy ők egyszerűen csak megerőszakolják a piacot.

Ha átlagemberekről beszélünk, akkor ők jellemzően alkalmazotti lét mellett keresik a plusz jövedelemszerzési lehetőséget. Ritka szerintem az a munkáltató, aki elnézné, hogy a dolgozója ne a munkáját végezze a fizetéséért cserébe. Persze akadhatnak kivételek, és szerencsés munkakörök, ahol van erre lehetőség. A napon belüli kereskedést egy teljes figyelmet igénylő tevékenységnek tartom, ami mellett nem nagyon lehet mást csinálni. Gyorsan változhat a piac, amire gyorsan reagálni kell. Elég lehet 10-20 perc kihagyás, és oda a korábbi lebegő profit, ha nem avatkoztál be.
            https://www.facebook.com/forexklub.h...&theater&ifg=1

Másik lehetőség a magasabb időtávokon történő kereskedés. H1-H4, amire elég lehet naponta 2-3 alkalommal ránézni. Ez viszont személyiségfüggő. Aki impulzív, gyorsan visszaigazolást váró egyéniség, az nem fogja jól érezni magát egy ilyen stílusban.

• A mitől jó egy tréder témához: kapcsolódóan:
          Számomra nem ott kezdődik a jó trader, hogy már képes határidős piacon 1 lottal kötni. Sok kereskedő van ott úgy, hogy valójában még semmi keresnivalója nem lenne ott!
          Megvan ugyan rá a tőkéje, hajlandó is 1-2 lotos kötéseket elindítani, de.... az egyéni kockázati szintje valójában még nincs meg ahhoz a piachoz.
          Halálra stresszelik magukat kereskedés közben. Látszik a kötéseiken, hogy mennyire félnek a veszteségektől. Már az 1-2 lot -10 pipes mozgását sem képesek higgadtan kezelni, egy kötésen belül sem, nem hogy több vesztőn keresztül egymás után. Senkit nem akarok megbántani! De szerintem hülyeség kínlódni egy olyan környezetben, ami még nem az illetőnek való, csak ezért hogy elmondhassa "Én már a határidős piacon kereskedem." Igen, de hogy?!

Ezzel szemben sok olyan embert tartok már most jó kereskedőnek, akik CFD környezetben is nagyon szép dolgokat tudnak csinálni. Itt van például a Robi barátom képe. Gyönyörű építkezés, első ránézésre is 10R pluszt zárt kevesebb mint 3 órán belül. Erre azt mondom, hogy csinálja utána, aki tudja!

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Nekem ebben a gyonyoru epitkezesben az elso dolog ami feltunik (hiszen a szepseget en mindig tehnikai alapon hatarozom meg) az, hogy nincs egy kezzelfoghato szabalyrendszer a pozicionyitasokra... az 1, 2 es 3-as poziciok benyitasa meroen eltero helyzetekben tortentek, mondhatni erzelmi alapon... a trade what you see elmelet itt komoly szerephez jutott... De meg ez sem szamit, ha a srac megismetelheto modon tudja hozni ezt a teljesitmenyt, akkor csakis gratulalni lehet neki. Egy trade alapjan pedig kovetkezteteseket levonni nem lehet, foleg, hogy magyarazat nem tarsul a belepesek es kilepesek racioja moge.

• ANONYMOUSFX
            ANONYMOUSFX kommentje
            Editing a comment
            Bollinger szalagból való kitörések a belépők, ha jól látom, erős trend esetén a szalagon kívülre kerülhet az árfolyam, ha jól emlékszem, illetve megvárta az első hullámot és a második hullámnál lépett akcióba. hát, hát, amíg egy meredekebb trendvonalat nem tör addig jó lehet. Szerintem jobban működne egy mozgóátlag beállítva neki csatorna értékeket
            Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2019-03-15, 20:09.

• Forex Klub
            Forex Klub kommentje
            Editing a comment
            Szerintem meg kár találgatni! Lehet hogy csak a jobb láthatóság miatt készült M1-es charton a kép.

• "GBP/JPY=50-60" Ez hogy jött ki?

Az elmúlt 100 nap átlagos mozgása osztva a kereskedés költségével. Ez épp az a határ, amit én még elfogadatónak tartok daytradere. Viszont az átlag 2,5-3 pip spread több mint a fő párokon megszokott 0,8-1,6, ezért a GBP/JPY nekem nem a kedvencem, hiába mozog többet.

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Ez így van, ahogy AlpinForex írja Egyetértek. Én, amikor forex cfd-re úgy gondoltam, kitalálok egy rendszert, elsődleges szempont volt a költségek minimalizálása. MT4-es brókereknél jellemzően két fő költség van az egyebek mellett. Ez a spread és a swap. Napon belüli mozgásoknál előbb, míg swingek esetén utóbbi dominál. Valójában ezért mentem h1-h4 időtávokra. A spread már elenyészőbb, a swap pedig még nem sok relatíve (a swap jellemzően csak a nyerő pozijaimat kínozza, a vesztők általában napon belül kistopolódnak). Így ezt az egészet összevéve kb 10-15% a brókerdíjam a nyereséghez képest. Az az igazság, ennél olcsóbban talán forex cfd-n ki se lehet hozni a trédelést, vagyis én még ilyen rendszert nem láttam, de biztosan van rá példa. Szóval igen, van jelentősége mindennek. Zolit pl nem zavarja, hogy ő nagyságrendekkel többet fizet a brókernek, és ha őt ez nem zavarja, akkor így van rendben

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Nekem amikor a rendszeremet epitettem az elsodleges szempont az volt, hogy pozitiv elvarasu legyen, az en esetemben az egyetlen dolog ami szamitott az a {delta(W/L) x delta (Re/Ri)} ne legyen egyseg alatti... mert csakis ez garantalja a nyeresegesseget... en nem kotnek bele Forex Klub -ba , a statisztikai W/L x R/R tenyezojebe, hiszen matematikailag egy pozitiv elvarasu rendszerrol beszel... viszont minel jobban tendal a szorzotenyezo az egyseg fele fentrol, annal nagyobb poziciomeretre es/vagy kotesi frekvenciara van szukseg, hogy egyaltalan megerje a kereskedest uzni (es akkor nem beszelunk itt a pszihologiai tenyezorol... hogy mennyire frusztralo lehet az amikor 10-et elore lepsz es 9-et hatra... ez pozitiv elvaras, de pszihologiat nem kicsit erolteto)... es annal nagyobb hanyadost foglalnak el a jarulekos koltsegek is az egeszben... ennyi az egesz matematika... Valoszinuleg ezert a daytrade valasztasa is, hiszen az mindenkepp nagyobb frekneciat jelent mint a swing... es ezert is probalja a koltsegeket minimalizalni. Ez jozan eszre mutat semmint amatorizmusra.

Az en esetemben ez a szorzotenyezo es a relativ nagy(obb) toke kombinacioja eleg magas ahhoz, hogy megengedjem magamnak, hogy swing tradeljek es mi tobb meg arra is eleg, hogy megengedjem magamnak olykor, hogy 1/6 W/L aranyt is kihozzak azert, hogy elkapjak egy 1:50 R/R trade-et (GBPCAD esete)... nembeszelve arrol, hogy egy ilyen GBPCAD eseteben azok a vesztok inkabb BE kozeliek semmint egy egesz R-t vesztok... es ezert is nem erdekel az, hogy 0.5 vagy 8 pip a spread-em, hiszen csak egyszer fizetem ki egy 500-1000 pipes mozgasban... ami a spread-nel fontosabb szamomra az a befektetett toke biztonsaga, hiszen icski-bicski brokereknel nem jo tartani a zseeee-t...

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Hasonlóképpen gondolkodom, de nekem az átlagnyerőim csak 2-3R körül vannak (amibe néha beesik 10-15R-es tréd is, de ez ritka nyilván, és ugyanígy ritka a -1R-es tréd is. ezért vagyok magasabb időtávokon, mert ahogy equalizer irja, 'megengedhetjük magunknak'. Azért az 50r-es tréd ritka, nekem eddig 1 volt ilyen nagyságrendű, de persze lehet bármikor még egy
            Viszont amikor építettem a rendszert, én nem a pozitív elvárás elsődlegességére alapoztam, pont azért, mert kellő statisztikai előnyre akarok szert tenni, amivel nem kell izgulnom azt illetően, hogy mi van, ha beesik egy nagyobb DD-időszak. Sokkal fontosabb volt a brókerfüggetlenség->költségek minimalizálása, ezért nem vagyok annyira brókerfüggő->pl. egy ESMA-szigorítás nem tesz be jelentősen. Fontosabb volt a viszonylagos termékfüggetlenség is, bár ez azért már nem ennyire egzakt, van némi eltérés a termékekben->ne függjek egy termékcsoporttól, ha az hónapokon át alulteljesít volatilitásban (pl DAX 2017 ősze). Nem akartam egész nap gép előtt ülni, és nem akartam sok trédet->pszichológiailag jobban tudom menedzselni a kevesebb trédet, és nem visel meg egy nagyobb vesztő széria sem, mert időben viszonylag elnyúlt, van időm kiheverni. Továbbá fontos volt az is, hogy a rendszerem minél kevesebb optimalizálást tartalmazzon, tehát az előnyöm időben tartós legyen, vagy legyen időm rugalmasnak lenni a változó piachoz. De természetesen kinek mi, ezek az én alapelveim voltak, amikor elkezdtem a rendszeremet összerakni. Egyébként innen a fórumról szedtem össze azokat a dolgokat, problémákat, amiket én NEM akartam a kereskedéseim során. Először azt hittem, ilyet brutál nehéz lesz összerakni, de innen a fórumról sikerült, ha nem is teljes egészében, mert 5 embertől kaptam sokat igazából.

• Ezt az egy kepes dolgot en sem ertem, ha annyi jo kereskedo lenne ahány szep kepet latni lehet ...

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Ez igaz, de kezdokent ugyse tudja az ember eldonteni, ki a jo, mikre erdemes figyelni. Ezen mindig meglepodok amugy, mert 18 evesen meg beszoptam a sok ****sagot, amit kamuoktatoktol hallottam, na de a 40-50-60-as korosztalyt is ilyen konnyu atbaszni ezek szerint. Szoval a kor semmit se szamit. Szeeintem az esz dont itt is mindent el, nem a korulmenyek. Akinek van esze, es elszantsaga, annak a rossz korulmeny se tud vegtelensegig akadaly lenni, aki meg alkalmatlan ra, annak a legidealisabb korulmenyek se elegek, hogy ebbol megeljen. Tehat a kezdoknek eloszor is meg kell tanulni szurni az infokbol. Mint minden mas szakteruleten is, amikor abszolut laikusok vagyunk meg hozza.

• rpr
            rpr kommentje
            Editing a comment
            Jah az szerintem is mindegy. Eletkor, diploma stb ebben nem jatszik.
            En csak abban bizok hogy a megfeleloen elvegzett iszonyat mennyisegu munka ami mas szakmakban is a sikert hozza, az itt is elobb utobb, tobbe kevesbe sikeresse tudja tenni az embert.

Mondjuk egyik szokvanyos szakmaban sincs ennyi kuruzslo mint itt az biztos A legnagyobb zavar itt a 'szakertoseg' bizonyithatosagaban van.
            Ha eredmenyekrol van szo akkor sertodottseg, titkolozodas garantalt

Abban is egyetertek - ezt talan te is mondtad mar - hogy szuz aggyal ( meg nem volt munkahely)elonyben lehet az ember. Nem tartom magam tul idosnek bar ez relativ, de ram is rakodott mar sok sz.r az evdk alatt.

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            rpr nyilvan itt a legtobb kuruzslo, bar van meg par hasonlo szakterulet megaldva kammerekkel. Es az is nyilvanvalo, hogy sertodottseg, titkolozas is lesz miindig, mert ahhoz jol is kell tradelniXD
            Nem eleg a kitarto munka sajnos. A szakmak kozott van egy hierarchia szerintem, hogy mennyire nehezen elsajatithatoak, azaz a bonyolultsagi skalan hol helyezkednek el. Szerintem ezt kb az mutatja, hogy hany sikeres ember talalhato az adott szakmaban. Itt is keves, tehat a bonyolultsagi skalan elegge elol van. Ennek fo oka a kreativitas hianya, illetve a fokozott onismeret szuksegessege.

• USDJPY giga short?? Vélemények?
          https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Egyelore nalam kivaras, de longra all az indexek nagy longja miatt, en ezt a videoban is megemlitettem nem az en stílem atombiztos dolgokat allitani

• Nagyobb elmozdulásra számítok.
          https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
            ANONYMOUSFX kommentje
            Editing a comment
            Az irány kérdőjel??!! De én arra hajlok, hogy short lesz. Piac dönt!!!!!!!

• Talán mégis segít valakinek.

Hozzászólás

• A kereskedésben sokminden összefügg sokmindennel. Ezért nem lehet csak 1 paraméter alapján megérteni mások gondolkodását, vagy véleményt mondani mások módszereiről.
            Nekem csak általánosan fontos az ATR/Spread arány, hogy megfelelően mozgékony legyen a termék a költségeihez képest. Volt viszont egy másik mondat is, ami ettől sokkal fontosabb.
            Mekkora méretű hullámokkal mozog a termék?

A GBP/JPY-el kapcsolatban készítettem egy képet a tegnapi ronda, oldalzó piacról. Belejöltem rajta azokat a pontokat, ahol az én szabályaim szerint egyáltlán lehetett volna esélyem pénzt találni benne. M5-ös charton nekem összesen csak 4db ilyen szituáció alakult ki EGÉSZ NAP! Ezeken a pontokon teljesülnek az én "elvárásaim" a piaccal szemben, de most nem sorolom fel őket.
            Talán sokaknak meglepő lehet, hogy miért nem az aljától a tetejéig téglalapoztam be a lehetőségeket. Hiszen múltbéli charton már a hülye is látja, hogy honnan hová ment. Nos, én nem tudom előre megmondani, hogy valami hol fog megfordulni. Azt viszont elég jól ki lehet találni, hogy valami hol fog folytatódni.

Ezek azok a hullámok, amikből ki kell tudnom gazdálkodni a költséget, és még profitnak is maradnia kell. Szerintem könnyen belátható, ha ezeknek a szakaszoknak a hossza, a különböző instrumentumokon nagyjából hasonló méretű, de az egyik háromszoros költséggel köthető, akkor melyiket éri meg jobban választani. Nem az ATR/spread arány miatt, hanem a termék átlagos hullámméretei miatt.

Hozzászólás

• Játékból feltettem egy kérdést a facebookon. Felteszem itt is:

Fogalmazd meg lehetőleg 1 mondatban, hogy szerinted mi egy kereskedő feladata!

A legjobb válaszok felkerülnek majd a weboldalra.

Hozzászólás

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                "Megtalálni és üzemeltetni egy olyan életvitelt, amelyben jól érzi magát, és amivel eléri céljait időben és pénzben."

• moneymentor
                moneymentor kommentje
                Editing a comment
                Elemezni, hipotézist alkotni, elfogadható kockázatnál lehetőleg nagyobb nyereséggel lekereskedni, majd fejlődni addig, amíg optimális pénz, idő és energia befektetésével elért rendszeres profit elegendő a megélhetéshez, sőt az álmok megvalósításához.
                (Kevesen jutnak el idáig, de egyébként nincs értelme csak tradinggel foglalkozni.)

• AlpinForex
                AlpinForex kommentje
                Editing a comment
                Make money doing what you love. (Pénzt csinálni, kedvtelésből)

• ForexKlub:

"Megkérdezhetem, hogy átlagosan hány pipes nyereségeket érsz el a GBP/JPY-en?"

Kb. 30%-al többet, mint amennyit az eur/usd-n.

"M5-ös charton nekem összesen csak 4db ilyen szituáció alakult ki EGÉSZ NAP!"

Ezzel semmi gond. Nálad 4, másnál több.

"Szerintem könnyen belátható, ha ezeknek a szakaszoknak a hossza, a különböző instrumentumokon nagyjából hasonló méretű, de az egyik háromszoros költséggel köthető, akkor melyiket éri meg jobban választani."

"szakaszoknak a hossza, a különböző instrumentumokon nagyjából hasonló méretű"

Ezt illetően kétségeim vannak.

AlpinForex:

"Az egyik tábor a meggyőződését valószínűleg arra alapozza, hogy a drágább termékkel több kockázatot kell felvállalni ugyan azért a pénzért."

Lehet, hogy erre alapozza. De ez nem minden termékre igaz meggyőződés.

"Ha adott pip távolságra elhelyezkedő célárakban gondolkodunk..."

De van aki így gondolkodik a különböző volatilitású termékek esetén? Mert szerintem ez egy elég logikátlan gondolkodás. A célárakat általában valamilyen szinthez,indikátor jelzéshez igazítjuk. És a volatilisebb terméken a szint messzebb van(pipben), mint egy alacsonyabb volatilitású terméken.

"Te nyilván erre azt mondod, hogy ez nettó hülyeség, hisz egységnyi idő alatt a GJ dupla annyi utat tesz meg, és jobb 20 pip nyereségből kifizetni kettőt, mint 10-ből felet. És ez valóban így is van."

Így van. Hiszen több +R-t lehet elérni. Nagyobb a profitpotenciál. Nem tudom, hogy David hogyan számol. Kíváncsi lennék rá. Azért írtam, hogy lehet hogy én számolok rosszul(aminek kicsi az esélye, de ki tudja) ezért vártam tegnap, hogy írjon nekem választ David, de még nem írt. Gondolom azért van ez, mert nem nézik a profitpotenciált és mert páran az ATR/Spread arányt nézik csak a termék kiválasztásánál és az ATR-t nem. Mindkettőt érdemes nézni. Az ATR/Spread arányt és az ATR-t is. Az eur/usd atr-je alacsony viszont az atr/spread értéke magas. A gbp/jpy atr-je magas viszont az atr/spread értéke alacsony. A kettőt együtt vizsgálom. Nem csak az egyiket vagy másikat. Most megnéztem a divatos daxot és azt kell mondjam elég jó értékeket mutat. Kicsit félek tőle. Azt nem tudom, hogy miért. Magas atr-hez magas atr/spread párosul. Gondolkodok, hogy a 2 kedvencem közé(gbp/usd,gbp/jpy) odateszem harmadiknak.

"De vajon ténylegesen képesek vagyunk kétszer akkora utat megtenni a pozícióban ülve a gyakorlatban is? Egyáltalán: a nagyobb költségek és volatilitás miatt felvállalni kényszerült relatíve hosszabb kockázati idő pszihésen komfortos mindenkinek?"

Személyiségfüggő. A magasabb kockázati idő(max. az a pár perc eltérés a nagyobb spread miatt) nekem nem szempont. Nem vagyok agresszív BE fan.

"Vajon a nagyobb volatilitás miatt nem szükséges nagyobb stopokkal dolgozni, ami adott találati arány mellett kiegyenlíti a nagyobb elmozdulási potenciál nyújtotta előnyöket?"

Ez a legkomolyabb érv lehet(ne) a gbp/jpy ellen. A másik érv ellene az a devizakockázat. Japánban nagyobb eséllyel lehet egy földrengés, ami nem biztos hogy jót tenne. GBP-nél gyakran vannak 10:30 kor hírek(+brexit..stb). Ha jön egy szép szignál pl. 10:25-kor, akkor "nem köthetem be"..stb. A nagyobb volatilitás sokszor nagyobb gyertyákkal jár és így a nagyobb stoptávolság miatt a gbp/jpy profitpotenciálja csökken az eur/usd-hez képest, de nem annyira, hogy megérje kínlódni az eur/usd-vel. Ha félretesszük ezt a szempontot, akkor is szerintem az eur/usd grafikonja csúnyább és nehezebben kereskedhető. Persze közel sem olyan nehéz, mint az nzd,cad,chf,aud párok.

Hozzászólás

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                No, akkor válaszolok. Szóval Megalith, nálam az a kézenfekvő szabály, hogy csak olyan termékeket kereskedem, ahol nem megy 20% fölé az összesített brókerdíj a nyereségemből, illetve ahol a hozam/kockázat arányt a költségekkel számolva is kielégítőnek ítélem. Ez nagyon egyedi, de ökölszabály az olyan 2,5-szeres nálam. Ehhez kellenek statisztikák is természetesen, de azt gondolom, ilyet legtöbbünk végez. Ez az én rendszeremben számít. Tehát lehet nézni napi ATR-eket, érdemes is talán (nálam határidőn szempont is az éjjeli nagyobb marginok miatt), de alapvetően az RR számít nálam az első feltételes célárig. Ha addig kijön brókerdíjakkal a két és félszeres, én benyitom bármelyik termékben a trédet, és nem érdekel pusztán a spread/atr-arány, hiszen nekem majdnem mindegy, mikor éri el a célárat. Nyilván jobb előbb, mert ugye swap is van! Tehát, csak 'majdnem' mindegy, de ehhez másik statisztika kell, ami azt mutatja meg, kb hány nap alatt érjük el a célárzónát jellemzően, és ahhoz mérten a swap, stb...

• Forex Klub
                Forex Klub kommentje
                Editing a comment
                Számolgattam. Nekem az jött ki, hogy a jelenlegi USD/JPY keresztárfolyam mellett (111), kb 24 pip mozgás felett a GBP/JPY pozíciód már többet termel, mint az EUR/USD. 24 pip felett a magasabb pontérték ledolgozza a magasabb spread költséget. Az biztos, hogy a GBP/JPY többet mozog.
            Working...
            X