Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ForexEgyetem

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok.
    Már ismerem az álláspontotokat a képzésekről. Tehát nem erre lennék kíváncsi. Hanem valakire, aki már járt náluk, ismeri az oktatást. Vagy az oktatót, aki már más cégnév alatt is oktatott.
    Néhány éve már foglalkozom a Forexel. És egyet is értek a véleményetekkel. De azért kíváncsi lettem. Kötnek a tanfolyam alatt. És a lezárt trade napló megtekinthető a weboldalukon. 3 nap alatt 65% vagy a másik 288% mellett nem tudok elmenni szó nélkül.
    Persze egyből neki estem a naplóknak. Annyi világos, hogy pozíciót építenek. És stoppal követik.
    És a hozam nagy része az arany kereskedéséből származik. (ami azért nem teljesen forex)
    Voltam egy bemutató előadáson is, de semmi kézzelfogható nem volt, csak tanuló toborzás.

ha jól tudom, Pintér Péter a fő előadó, youtubeon van egykét videója is.
    amúgy meg 65% profit NEM feltétlenül jó\ pl. 1:500-as tőkeáttéttellel? az úgy ló****. 288% 3 nap alatt? mekkora kockázatot vállaltak? maximális lebegő drawdown?
    Elhiszem én a 288%-ot 3 nap alatt, de biztos vagyok benne hogy irreális kockázatot vállaltak, vagy hazudtak. 288%-ot csak 2,5-ös tőkeáttéttel is közel 14 ezer pip. Ilyen rövid idő alatt szerintem ez lehetetlen.

Hozzászólás

Komolyan nem tegnap kezdtem. Tudom, hogy 1:500 – al lehetne egy all int nyomni, de nem erröl van szó. Tradenként 5% a kockázat És nem nyit újjat, ameddig nem húzta a stopot. Egyszerre 2-3 páron nyit. Tehát max -15% lehet a lebegő P/L
      15 és 5 percesen látszik, hogy 1,2,3 – ra nyit. És a youtubeon is ennyi látszik.
      Max drawdown? Hát ha 20 alkalommal nem jön be…
      De nézd meg a naplókat, ha gondolod. http://forexegyetem.hu/tanfolyam.html

Hozzászólás

Megnéztem a naplókat.
        És a grafikonokat is. 5 vagy 15 percesen látszik a belépő. Én nem tudom cáfolni. Bár gyomor kell a sok nem sikerült belépőhöz. És sokat számított az arany emelkedés.
        De itt is az a kérdés, mi van, ha jön egy rossz széria. Viszont le a kalappal, azért mert előre meghirdetett tanfolyami napokon tudnak sikeresen tradelni. Nekem vannak olyan napok, amikor nincs lehetőség. Nem tudnék összecsődíteni egy tanfolyamot, mondván, majd pont akkor megcsinálom a hozamokat.

Hozzászólás

Kereskedési napló

Gyerekek köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmemet erre a naplóra.
          Átnéztem, visszamodelleztem és teljesen működőképes és másolható.

Na végre valaki, aki van olyan "tökös", hogy nemcsak elméletben beszél arról mit kell csinálni, hanem meg is mutatja. Legalábbis erre következtetek ebből.

Élőben látta valaki ezeket a kötéseket?

Hozzászólás

Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ha jól tudom, Pintér Péter a fő előadó, youtubeon van egykét videója is.
            amúgy meg 65% profit NEM feltétlenül jó\ pl. 1:500-as tőkeáttéttellel? az úgy ló****. 288% 3 nap alatt? mekkora kockázatot vállaltak? maximális lebegő drawdown?
            Elhiszem én a 288%-ot 3 nap alatt, de biztos vagyok benne hogy irreális kockázatot vállaltak, vagy hazudtak. 288%-ot csak 2,5-ös tőkeáttéttel is közel 14 ezer pip. Ilyen rövid idő alatt szerintem ez lehetetlen.
            Megpróbálok első kézből válaszolni a felmerült kérdésekre.

+65% nekem elegendő volt. A hallgatók sem voltak elégedetlenek, pláne akik velem együtt tradelték, azoknak ingyen volt a tanfolyam.
            Nem egy ilyen esetről tudok, de biztos csak szerencsénk volt...
            És ez a szerencse hál Istennek minden hézten megismétlődik sokunkkal
            Igaz hogy közben az ember az oktatásra koncentrál és nem tud teljes figyelemmel lenni a tradekre, de azért meg szoktam próbálni a tőlem telhetőt átadni...
            Kockázat: a tőke 5%-a, az első tradben.
            Utána pedig szinte nulla.

MAximális lebegő drow down: ezzel a stratégiával nem igen beszélhetünk ennek a túlzott mértékéről, hiszen további pozíciónyitások csak akkor vannak ha csökken a kezdeti kockázat. Tehát a tőke SOHA sincs indokolatlanul magas kockázatnak kitéve.

Tőkeáttétel: az élő kereskedési számlán, amin évek óta tradelek 1:200.

A stratégia nem veszi figyelembe a tőkeáttételt, tehát ennek a mértéke teljesen lényegtelen az én szempontomból.
            A rendszer lényege a szigorú kockázatkezelés, a trendek követése, és a tradekben megtalálható "üzleti lehetőségek" maximális kihasználása.

Hozam nagysága:
            tegyük fel hogy kiutalok a devizaszámlámra 100.- usd-t.
            tradelek egy hónapig és sikerül megdupláznom az összeget.
            A hónap végét 200.- usd egyenleggel zárom.
            Mennyi pénzt kerestem?
            Ha 100.- usd-vel indítottam, és lett belőle 200.- usd, akkor feltételezem hogy a legtöbb olvasó rávágja hogy 100%. de lehet hogy rosszul számolok, akkor javítsatok ki...
            kinek lenne elég ez?
            Feltételezem hogy mindenki örülne neki!

HA azt mondanám hogy a 100.- usd-vel nyitott számlán 500szoros tőkeáttétel van és ez a számla valójában 50, 000.- usd-s számlát jelent és azon csináltam 100.- usd profitot, akkor felfoghatom úgy is hogy egy igazi lúzer, egy szerencsétlen flótás vagyok, mert csupán 0,2% profitot csináltam egy hónap alatt!
            De hát az kevesebb mint az éves banki kamat!!!
            Felvetődik hát a kérdés?
            Ha valaki havi szinten megduplázza a számlaösszegét, az nem sikeres devizakereskedő???
            Kérném hogy gondoljuk át a válaszokat, és vonjuk le a konklúziót...

Természetesen mindenkinek más a hozam elvárása.
            Javaslom hogy mindenki nézze át a tavalyi év kereskedésének az eredményét, és annak fényében mondjunk ítéletet éves, havi, heti és napi hozamok tekintetében.

Igaz, vagy hazugság?
            erre nem kívánok választ adni, de az a közel 80 fő, aki végignézte, és egyesek akik le is kereskedték a lehetőségeket velem együtt, azokban erre a kérdésre a válasz valószínúnek tartom hogy egyértelmű...
            HA nem igaz amit minden tanfolyamon megcsinálok, akkor az sem igaz hogy működik a stratégia.
            Ha nem működik a stratégia, akkor hogyan tudok ezzel sikeres lenni több mint 4 éve a devizapiacon?
            Ha nem működik, akkor hogyan van az hogy kezdők és haladók egy idő után egyaránt sikeresek ebben?
            Ezek a kérdések gondolom sokakban felvetődnek..

...ja, és lehetetlen NEM létezik, maximum olyan dolgok amiket az ember a pillanatnyi korlátai következtében nem tud elképzelni.

Remélem tudtam választ adni a felmerült kérdésekre.

Üdv: Péter

Hozzászólás

Péter. Had tegyem fel neked sokunk kedvenc kérdését. Ha havonta duplázol, (ami természetesen szép eredmény) akkor azzal 12 hónap alatt 2048-szorosára növeled a számlád. Ami 1 millióval is több mint 2 milliárd egy év alatt. + egy év és torony magasan vezeted az ország leg gazdagabb embere listát, stb. Akkor miért foglalkozol tanítással, miért bajlódsz netes előadásokkal? Miért 80 főnek tartasz egyszerre előadást, ha nem a pénzért teszed?
              Nekem legalábbis kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni. Persze jelentős jövedelem, de eltörpül a havonta duplázás mellett.

Hozzászólás

Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Péter. Had tegyem fel neked sokunk kedvenc kérdését. Ha havonta duplázol, (ami természetesen szép eredmény) akkor azzal 12 hónap alatt 2048-szorosára növeled a számlád. Ami 1 millióval is több mint 2 milliárd egy év alatt. + egy év és torony magasan vezeted az ország leg gazdagabb embere listát, stb. Akkor miért foglalkozol tanítással, miért bajlódsz netes előadásokkal? Miért 80 főnek tartasz egyszerre előadást, ha nem a pénzért teszed?
                Nekem legalábbis kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni. Persze jelentős jövedelem, de eltörpül a havonta duplázás mellett.

Kedves „Mighti”

Mivel ebben az évben te vagy a 100. aki feltette ezt az igen komoly kérdést, így arra gondoltam hogy amellett hogy megpróbálok válaszolni a kérdésedre, kapsz tőlem egy személyes ajándékot.
                Teljesen díjmentes eljöhetsz a forexegyetem 3 napos tanfolyamára! Ezt a lehetőséget 2010-ben bármikor igénybe vehetsz, ha te is jónak látod.
                Teszem ezt azért mert biztos hogy nem ismersz engem személyesen, így természetes hogy ezek a kérdések felvetődnek benned.
                Másrészt teszem ezt azért, hogy így „kockázatmentesen” megismerhesd a devizapiaccal kapcsolatos szemléletemet.
                Nem vicc, ezt teljesen komolyan gondolom.
                Írsz az ügyfélszolgálatunknak egy e-mailt hogy mikor akarsz jönni, és jöhetsz bármikor.

Nos akkor térjünk rá a kérdésedre.

Megpróbálok olyan választ adni, amiből bízom benne hogy némileg belelátsz a gondolkodásmódomba, és az egyéni életemben figyelembevett kockázatkezelésembe.
                Már előre elnézést kérek, ha hosszúra sikeredik, de a kérdésedre 2 mondatban nem tudok érthető magyarázatot adni.

Az általad feltett kérdést először akkor kérdezték tőlem amikor 13 évvel ezelőtt elkezdtem ingatlanberuházásokkal foglalkozni, miközben egy országos franchize hálózatot vezettem, ez egyik leg eredményesebb cégként Magyarországon.
                Miért kezd valaki egy olyan üzletbe, ami évi 25-30%-ot hoz, mint az ingatlan, miközben van egy vállalkozása, ami évi 150-200%-ot termel?
                A kérdés látszólag jogosan merült fel néhány emberben.
                A logikus válasz azonban abban rejlett hogy minden üzletnek van egy felső határa.
                Ez a határ nem feltétlenül abból áll, hogy nem tud többet az adott vállalat, hanem sokszor abból, hogy a tulajdonos, vagy a management egyszerűen nem képes több energiát, nagyobb árukészletet, vagy nagyobb kockázatvállalást beletenni az üzletbe.
                Annak idején még nem volt teljesen világos a számomra, hogy a világon 3 dologból tudsz pénzt keresni:
                -Ingatlan
                -Tőzsde
                -Business

MA már teljesen kristálytiszta, hogy szinte bármivel foglalkozol, ebbe a 3 kategória valamelyikébe tartozol.
                Én annak idején, egészen gyerekkoromtól kezdve, amikor 18 évesen az első vállalkozásomat elindítottam, csak a „businessben „ gondolkodtam.
                Idővel tudatosult bennem hogy az igazi nagy tőkéket azt az ingatlanszektorban érdemes elhelyezni.
                Mondhatnánk erre hogy üzletileg rossz döntés volt, mert a hozamok itt lényegesen alacsonyabbak, mint az én akkori kereskedelmi üzletemben.
                Aztán teltek múltak az évek és az ingatlanszektorban is ugyanolyan sikereket értem el mint azelőtt a kereskedelemben, sőt hosszú ideig mindkét dolgot egyszerre űztem.
                Rájöttem hogy óriási előny rejlik a diverzifikációban és a kockázatok megosztásában. Amíg az egyik cégem napi szinten termelte a nyereségeket, addig az ingatlanberuházásaim hosszabb távon termelték a profitokat, amit sokszor fél év, egy év elteltével lehetett csak kivenni.
                Kb 8 évvel ezelőtt belépett a tőzsde az életembe.
                Mondhatni a véletlennek köszönhetően.

Természetesen akkor is sokakban felvetődött a jogos kérdés, hogy mi a fenét keresek én a tőzsdével megismerkedők között, amikor van egy jól menő cégem, és emellett luxusingatlanok építésével foglalkozom?
                Természetesen a tőzsde mint új dolog rendkívül vonzó volt!
                Az akkoriban elhúzott „mézesmadzag” melyszerint évi több 100%-os hozamokat lehet elérni olyan egyszerűen mint a karikacsapás,…a legtöbb tudatlan hallgatót, velem együtt ámulatba ejtette.
                Természetesen ez csak egy reklám volt, amint az az életben kiderült, és nagyon sok velem együtt tanulni vágyó ember életének tőzsdei pályafutása kisebb vagyonok elvesztésével járt.
                Ám akkoriban jöttem rá arra hogy a tőzsde egy újabb kiváló területe lehet a vagyonom elhelyezésének.
                A diverzifikáció, és a kockázat további megosztása már akkor is tudatosan mozgatta a fantáziámat, ami által igen közeli kapcsolatba kerültem a tőzsdével.
                Talán azon kevesek közé tartoztam, akik az első perctől kezdve biztosan tudták, hogy ezt a szakmát meg kell tanulni!
                Nem volt kérdéses, hogy sikeres leszek, mindössze idő kérdése.
                Ezt annyira biztosan éreztem magamban, hogy nem is volt más alternatíva.
                Alapjában véve nem volt szükségem több bevételre, de annyira érdekelt a dolog, hogy talán emiatt maradtam benne ebben a körben.
                Az első évek nehezen mentek, és mint mindenki más én sem voltam sikeres.
                Az első 3 évben annyit tradeltem, mint más 10-15 év alatt!
                Talán a „szerencse” műve hogy az első kereskedési évben mégis sikerült a másodjára feltöltött számlámat (melynek először feltöltött teljes összegét elvesztettem 3 hónap alatt) kb fél év alatt 5,000.- dollárról felvinnem közel 100,000.- dollárra.
                Talán ez volt az a pont amikor eldöntöttem hogy soha nem fogom abbahagyni ennek a szakmának a megtanulását!
                Utólag belátom, hogy az ilyen nagymértékű kezdeti sikerekben 99%-ban a szerencsés körülmények adták a profitokat, és nem az a vélt szaktudás, amit akkor gondoltam magamról.

És most 2010-et írunk.

A helyzet azóta nem sokat változott.
                Érdekeltségeim vannak az ingatlanszektorban, jó néhány országban, üzleti tevékenységet folytatok különféle területeken, és tőzsdézem a részvény, a deviza, és az opciós piacon.

Vajon miért kellene ezek a területek?
                Miért nem csak azaz foglakozom ami a legjövedelmezőbb?

Miért tartok tőkét olyan területeken amik év 30-30% hozamot hoznak, ahelyett hogy mindent a forexszámlámra tenék, ahol százalékosan a legtöbbet tudom megtermelni?

HA aktívan kereskedsz, és használsz bármilyenféle kockázatkezelést a rendszeredben (és itt nem arra gondolok hogy van egy stop-od, minden tradben) akkor a választ önmagadnak is meg tudod adni.
                Az egyik legfontosabb szempont egy befektető számára a biztonság!
                A biztonságot, amelyet csak szeretnénk elérni maximálsi mértékben, a diverzifikációval tudjuk egyrészről biztosítani.

Hogyan?

Úgy hogy különböző kockázatú, különböző hozamú, különböző időintervallumú elemeket építünk be a vagyonszerzési modellünkbe.
                Minél inkább összetett a rendszered, annál nagyobb a pénzügyi biztonság, amit élvezhetsz.
                Az én példámból is láthatod, hogy érdekelt vagyok olyan üzletekben is amik a tőzsdénél lényegesen kisebb profitokat hoznak éves szinten.
                A vagyonodnak a felosztása ilyen pénztermelő rendszerekbe, azt fogja eredményezni, hogy amikor bejön egy gazdasági válság, vagy bármi hasonló dolog, akkor te azokkal szemben akik csupán egy szektorban érdekeltek, óriási előnyben vagy!
                Gondol bele ha csak ingatlanokkal foglalkoztam volna a válság megjelenésekor.
                Vagy mi lett volna ha minden pénzem „buy and hold” részvényekben tartottam volna a válság kezdetekor?
                Nem hiszem hogy ecsetelnem kellene a részleteket…
                Sajnos ismerek nem egy, igen jómódú embert a közvetlen környezetemben, akik ezeket a szempontokat abszolút nem vették figyelembe, és néhány hónap alatt a milliárdosokból elszegényedett emberek lettek.
                De ez nem csak Magyarországon megfigyelhető jelenség, sajnos…

Előadások, oktatás, stb…

Kb 3 éve kimentem New Yorkba, mert olvastam a neten hogy lesz egy hétvégi rendezvény, ahol Robert Kiyosak, Donald Trump, és Anthony Robbins tart egy-egy órás előadást az általa képviselt üzleti területekről.
                Gondoltam ezek az emberek olyan dolgokkal foglalkoznak ami engem is közelről érint, így hát kimentem a rendezvényre egy hétvégére.

Miről szólt ez a két nap?

Arról hogy vannak a szakmájukban sikeres emberek, akik ösztönösen hajlanak arra hogy másokat is megtanítsanak olyan jó dolgokra amiben ők sikeresek.
                Vajon miért tart a világ egyik leggazdagabb ingatlanmogulja 1-2 órás előadást aminek a belépődíja mindössze 100.- usd?
                Vajon miért beszél az tapasztal befektteő-milliomos Robert Kiyosaki a sikeres befektetői szemléletmódról, hasonló összeg fejében?
                Miért van szükségük erre az „ aprópénzre” amikor ők milliárdosok (dollárban értve) ?

A válaszokat mindenkinek saját magában kell megfogalmaznia.
                Mindenesetre a tények a következőek:
                Donald Trumpnak van egy saját oktatási intézmény: Trump University,
                Robert Kiyosakinak egy világhírű befektetési oktatócége van,
                Anthopny Robbins kifejezetten az oktatásnak szenteli az életének egy nagy részét!
                Vajon miért? Nem tudnak ezek az emberek mással több pénzt keresni?
                DE IGEN!

De ők is, mint minden befektető diverzifikálnak számtalan dologban.

A másik oka annak hogy az ember oktatásra adja a fejét a következő:
                Ha valamit régóta csinálsz, sikeres vagy benne, és nagyon szereted csinálni, akkor arról abszolút nem megterhelő beszélni másoknak!
                Ez olyan mint egy hobby. Azonban van egy igen komoly különbség.
                A hobby-k általában azért vannak hogy az élvezeteket szolgálják, és legtöbb esetben pénzt visznek, és nem hoznak pénzt.
                Az én egyik hobbym az oktatás.
                Azért csinálom , mert szeretem csinálni! Emellett egy olyan hobby, ami nem viszi a pénzt, hanem inkább hozza.
                Diverzifikásiós lehetőséget jelent az éves bevételeim tekintetében, még akkor is ha csak egy nagyon kis hányada annak.
                Sajnálom hogy az jött le neked a tanfolyamaink képei láttán hogy idézlek: „kényszerhelyzet lenne nyugdíjasoknak és 1000Ft-ból gazdagodni vágyó fiataloknak a Metatrader használatát magyarázni.”
                Örömmel tapasztalom hogy ma Magyarországon a lakosság nagy része igen komolyan veszi azt hogy végre szükség van a befektetési kultúra kialakítására és megtanulására!
                Végre emberek százai, ezrei döbbenek rá arra hogy a régi üzleti modellek megdőltek, és hogy a tőzsde az az örök dolog, ami mindig működőképes lesz!
                Ezek nagyszerű dolgok!
                Tanfolyamaink nem nyugdíjasok és pénztelen fiatalok találkozóhelye.
                Természetesen örömmel vesszük a fiatal korosztály jelenlétét, és azokat is akik idős koruk ellenére belekezdenek egy ilyen komoly szakma megismerésbe.
                Igazán le a kalappal mindkét generáció előtt! Abszolút támogatom mindkét csoportot, mert nekik sokkal nehezebb dolguk van mint az átlagos korosztálynak, és mégis belekezdenek.
                El sem tudod hinni hogy milyen érzés olvasni hallgatóin köszönő leveleit, melyben elmondják hogy mennyire hálásak hogy a tőzsde gyökeresen megváltoztatta az életüket, pozitív irányba!
                Nagyszerű dolog látni embereket, amint a gondolatviláguk ráhangolódik egy új szakmára, aminek mestereivé válhatnak idővel.
                Néha az az érzésem hogy már ezek miatt az emberek miatt megéri oktatni…
                A létszám:
                Nem vagyunk az a cég aki 15-20 fős csoportoknak tart „egyéni” oktatást. Ez az ami nekem pl. nem üzlet, de talán másnak még igen… Igen jól látod, nálunk sokan vannak, persze ez nem véletlen.
                Nekem személy szerint van egy óradíjam, aminek az ára nem alacsony.
                HA az én korlátozott életidőmből kell adnom valakinek, azért hogy neki több pénze legyen, az pénzbe kerül, és nem is kevésbe.
                Nekem a saját életidőm a legértékesebb, tehát az fillérekért nem eladó.
                Gondolom ezt te is hasonlóképpen értékeled.
                Éppen ezért a rendezvényeink nem olcsóak, sőt kifejezetten drágák!
                Egy dolog azonban biztos, az pedig az hogy valódi értéket kapsz a pénzedért.
                Meggyőződésem hogy egy felnőtt embert nem lehet megtanítani semmire, csupán segíthetek neki hogy önmaga fedezze fel a dolgokat. Ez az amit az én szemléletem képvisel. Én valójában nem oktatok, hanem elmondom az én módszeremet, ami sikeres és a saját példámon keresztül mondom el hogy mit hogyan érdemes csinálni ebben a szakmában. Mindössze ebben rejlik a dolgok lényege.

De nem szeretném reklámozni magunkat, úgyhogy válaszlevelemet lassan be is fejezem.

Bízom benne, hogy egy töredéket át tudtam adni a gondolatmeneteimből, és nagyon remélem hogy néhány olvasónak a személyes életében is segítenek ezek a gondolatok tisztábban látni a körülöttünk lévő pénzügyi világot, amelyben élnünk kell.
                Mint szoktam mondani a tőzsdei vagy a devizapiaci siker először fejben dől el.
                Ha szereted csinálni, akkor előbb utóbb a siker önkéntelenül is hozzá fog kapcsolódnia a tevékenységedhez.
                HA ez most még nincs meg, akkor pedig az a jó hírem van, hogy ez csak idő kérdése!
                A baj mindig ott kezdődik, amikor valaki idő előtt feladja!
                Ahogy David Lloyd George írta:
                „ a legnagyobb kockázatot az jelenti, amikor valaki egy szakadékot két részletben akar átugorni”.

Még talán néhány szót a DUPLÁZÁSRÓL.
                Ez a teória abból adódik, hogy minden pénzügyi tanfolyamon elmondják, hogy a kamatos kamat elve a világ egyik legnagyszerűbb pénzügyi modellje a meggazdagodásra.
                Ebben egyet értek, azonban azt is megjegyzem hogy ez épp olyan kivitelezhetetlen sokak számára mint az általam oktatott pozícóépítés a devizapiacon…
                Mi a valódi ok?
                Tételezzük fel hogy nyitsz egy számlát 1,000,000.- ft-tal, és devizázol rajta.
                Havi 100%-ot elérni lehetetlen?
                Nem hinném hogy ezen a fórumon bizonygatnom kellene hogy ez sok esetben nem jelent különösebb problémát egy gyakorlott kereskedőnek.
                Tehát ha az általad felvázolt modellt veszem alapul, akkor rövid időn belül nem jelent problémát millárdossá válni, legalábbis forintban.
                Miért csak teória ez????
                Erre a kérdésre a válaszomat csak akkor fogod megérteni, ha már megcsináltad a számlaösszeged megduplázását néhányszor, rövid időn belül.
                Az okot abban kell keresni, hogy az ember a legtöbb esetben képtelen felnőni a számlaösszegével együtt egy magasabb kockázatkezelés szintre.
                Amit néha mondanak, hogy „kockáztasd a tőkéd 2-3%-át és így kereskedj” ez egy megdőlt kockázatkezelési modell.
                Olyan modell, amit el ehet hitetni kezdőkkel, hogy működőképes, de nem lehet elhitetni azokkal akik tényleg a kereskedésből élnek.
                Gondoljuk át hogy mi a kivetülése ennek az 1 millió ft-os számlára.
                A számlaérték 2%-a az mindössze 20,000.- ft.
                Azt gondolom hogy sokunknak nem jelent álmatlan éjszakát, ha úgy fekszünk le hogy tudjuk hogy akár holnap reggelre 20,000.- ft-tal szegényebben ébredhetünk.
                Tegyük fel hogy a számlaösszeged felmegy 6 hónapon belül a kezdeti pénz 20 szorosára, mint nekem kezdő koromban.
                Most már 20 millió van a számládon.
                Ugyanazt próbálod játszani amit eddig, azt amit tanítottak veled hogy majd működőképes lesz.
                Bekockáztatod a számla nem több mint 2%-át.
                Ez azt jelenti hogy úgy mész este az ágyba, hogy másnapra akár 400,000.- ft –tal szegényebben ébredhetsz. (ne feledjük hogy lehet hogy még közben taposod a mókuskereket és havi 150,000.- ft ért jársz dolgozni)!
                És ugyanezt számold ki 100 millióra, és 500 millió ft-ra is.
                Érzed a súlyát a különbségnek?
                NA ez az egyik oka hogy még tapasztalt tarderek sem kezelnek bármenyi pénzt a piacokon.
                Nem a kockázat nagyobb, hanem az érzelmi határérték.
                Én úgy akarok élni, dolgozni, tradelni, hogy a kockázati szintem alacsony, és az én személyiségemhez van szabva.
                Éppen ezért minden hónapban kiveszem a profitokat a devizapiacból is, és keresem a biztonságot, a további diverzifikációs lehetőségeket.
                Hidd el, hogy a kamatos kamatnak az ilyen havi duplázásos végigfuttatása, csak teória, és üres ábrándkép.
                Haladó, több évtizede tradelő hivatásos kereskedők sem csinálják ezt..
                Nem véletlen.
                Amások tény, hogy attól hogy az egyik hónapban csinálsz 100%-os profitot, azzal még nem számolhatsz úgy hogy beszorzod 12-vel, és az az éves hozam.
                Az megint egy újabb pszichocsapda, amivel majd máskor fogok foglalkozni.
                Remélem kimerítettem minden kérdéses témát.
                Sajnálom hogy hosszúra sikeredett, de talán így teljes a válaszom.
                És azért külön elnézést, hogy ezt így mind neked írtam, és rád zúdítottam, de kérlek ne vedd a lelkedre.
                Én nem ismerlek téged, és te nem hiszem hogy ismersz engem.
                A válaszom mindenkinek szól, aki olvassa ezt a fórumot, és az a célja hogy valaha is hivatásosan a tőzsdéből éljen.

Örülök annak hogy vannak ilyen fórum lehetőségek, ahol a tapasztalatok megosztása által hozzásegíthetjük egymást a személyes sikerek elérésében.
                Bízom benne hogy a további értékes hozzászólásoknak is az a céljuk, hogy kialakuljon Magyarországon is egy olyan trader közösség, aki nem abból él hogy munkahelyre jár, hanem abból hogy megtanulja kivenni a világ legnagyobb piacából az a korlátlan mennyiségű pénzt, ami a személyes életcéljainak az eléréshez szüksége.
                Kívánok ebben mindenkinek nagyon sok sikert, és erőt ahhoz hogy végigcsináljátok a néha emberfeletti erőt igénylő dolgokat.

Üdv: Pintér Péter

Hozzászólás

Ez jó volt, tényleg. +1.

Hozzászólás

Kedves Péter
                    Köszönöm válaszod.
                    Egyetértek a havonta duplázás válaszoddal. Mert szerintem is a gyakorlatban ott a nyári uborkaszezon és néha az év eleji „bizonytalankodás” Így a valóságban ez szerintem kb. 100 szoros hozam lehet. Ami továbbra is szép eredmény.
                    A tanfolyam „nyugdíjas és gazdagodni vágyó fiatal” részét kicsit igazságtalanul fogalmaztam meg. Korábban jártam pár tanfolyamon és ott szembesültem ezzel a jelenséggel. Első nap eltelt azzal, hogy többé-kevésbé megérették a hallgatók hogyan lehetséges a short. Második nap Metatrader telepítés. Itt kimerült az éles kötés fogalma is. (vagyis, miután telepítettük, mindenki kipróbálhatta milyen kötni. Láthattuk, ahogyan a portfóliónk értéke változik. Ez le is kötötte aznapra a csapatot. Ami a teljesen kezdőknek érdekes lehet, de én itt készültem idegrohamot kapni.) Még egy nap gyertyák jelentése, gyertya alakzatok. Majd utolsó nap egy mozgó átlagkereszteződéses „stratégia”.
                    Nem gondolom, hogy zseni lennék, de ezt az első demó számlámról és a Kecskeméti könyvből már régen tudtam. Kidobott pénz volt. Itt merült fel bennem, hogy valami haladóbb tanfolyamot kellene nézni.
                    Következő tanfolyam: Jó reklám. sok százalék hozam, stb. Nem lehet csak a haladóra jönni, a kezdővel együtt lehetséges csak. Megint egy csomó pénz. Három nap szenvedés (szoftvertelepítés, megbízás típusok, stb.) Majd 4. nap egy kb. 60% - os stratégia. (ha működik, mert indikátor alapú.)
                    Itt láttam be, ezt a szakmát nem tanfolyamokon tanítják. És TISZTELET A KIVÉTELNEK, de ezek az előadók azért tanítanak, mert nem tudnak tradelni. Következett a lelki gödör. (ekkor nyitottam a gyakorlati tudás megszerzése című topikot)
                    Itt már kb. egy éve napi 10 – 16 órában grafikonokat nézegettem, összefüggéseket kerestem, backtest, stb. És valóban megtaláltam a nekem megfelelő kereskedési stratégiát. De ehhez 2 év információgyűjtés, tanulás, lelki gödör, kilátástalanság, kitartás, hit, stb. kellett. Ezért vagyok szkeptikus azokkal a srácokkal, akik azért kezdenek ebbe, mert szeretnének egy XY kocsit. Jobban jár, ha túlórázik a munkahelyén 2 évig…
                    Az információ éhségem továbbra is megmaradt. Sőt szerintem elengedhetetlen ebben a szakmában.
                    Köszönettel elfogadom a meghívásod. Az első lehetséges alkalommal szívesen megyek. Hiszen a rugalmas munkaidő és hely az egyik legjobb dolog ebben a szakmában. (olvastam a weboldalon: „ az internet szolgáltató miatt korlátozott a létszám” viszek mobil netet így kevesebb gondot okozok.)
                    Üdv: Mighti

Hozzászólás

Kedves Péter!

Bár a válaszod nem nekem szólt, de azért ha megengeded, belekotyognék a témába annál is inkább, mert a gondolkodásmódod meglehetősen közel áll az enyémhez. Először is a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem nagyon dolgoztál alkalmazottként, vagy legalábbis hosszú időt nem. Nos én sem. Munkával töltött életem egyetlen percében sem voltam alkalmazott. Ez miért is fontos? Mert a gondolkodásmódom teljesen más, mint azé az emberé, akinek van egy vagy több főnöke, aki a döntés súlyát részben vagy egészben le fogja venni a válláról. Nyilván ez attól is függ, hogy az alkalmazott egy adott vállalati struktúrában hol helyezkedik el, de akkor is igaz, hogy a végső kockázat a cég tulajdonosáé. Nos én is felépítettem néhány céget, minden reklámozás nélkül kijelenthetem, hogy az egyik építőipari vállalkozás magyar viszonylatban (bár nem követem nyomon a sorsát) ma is benne van az első 10-15-ben, a saját szakterületén, azaz az építőiparban! Sajnos később elveszítettem a részesedésemet a cégben, egy rosszul megválasztott üzlettárs miatt. Pénzügyileg nem jártam rosszul, mert természetesen a távozásom árát kőkeményen megkértem, valamint a cégnek az is komoly pénzébe került, hogy a nevet tovább használhatta, azaz én lemondtam a márkanévről. Tehát nem anyagilag volt problémám, hanem az érzés, hogy elveszítettem azt amit a nulláról felépítettem, és valakié lett, aki nem is volt ott a születésénél, és a legnehezebb korszakainál. Bár nyilván most is komoly nehézségei vannak, hiszen tudjuk, hogy az építőipart lényegében kiherélték. De ez már nem az én problémám.
                      Igyekeztem a dolog pozitív oldalát nézni, mivel akkor már alkalmaztam az általad említett diverzifikációt, és meglehetősen komoly pénzekkel jelen voltam a BÉT-en mint befektető, tehát a dolog pozitívuma, hogy a figyelmemet egy új terület köthette le teljes egészében 1998-tól. Ez pedig, a tőzsde volt. Eljött az idő, hogy ne csak befektetőként legyek jelen, hanem kereskedőként is, vagy nevezzük csúnyán spekulánsnak.
                      A diverzifikáció fennmaradt, hiszen a mai napig vannak befektetéseim a tőzsdéhez kapcsolódóan és azon kívül is. Ezeknek alapvetően nincs köze a spekulációhoz használt tőkémhez, sőt a spekulatív tőkémnek el kell tudnia tartania magát, a befektetett tőkém nélkül is. Hiszen a spekulatív tőkével ellentétben a befektetési tőke nem minden esetben mozgósítható akkor és ott, amikor akarom, vagy csak veszteségekkel. Csak egy példa, (bár nem jellemző, hogy nyilvános fórumokon szívesen megosztanám a befektetéseim célirányát), hogy manapság egy ideje külföldön befektettek lósportba (bár Magyarországon tehetném), ami egészen konkrétan a lovakat és a velük kapcsolatos költségeket, a személyzetet, a megfelelő ingatlanokat, pályák bérlését, nevezési díjak kifizetését…stb. jelenti. Akinek van fogalma erről az tudja mibe kerül, akinek nincs annak meg csak annyit mondok, hogy sokba (még akkor is, ha nem egyedül viselem a költségeket), és kockázatos nem rövid távú befektetés, tehát a pénzt egy ideig benne kell tartani, beletolni, mire az ember elkezd profitot látni belőle. Viszont sok embernek sikerült, és az a vízióm, hogy nekem is fog.

No nem ragozom, ezt az egészet azért írtam le, mert az a véleményem, hogy egy tanfolyamnak az én olvasatomban nem a technikai ismereteket kell közvetítenie, mert az megszerezhető. Amit át kell tudnia adni, az egy gondolkodásmód, aminek az a lényege, hogy minden teljesítmény gátja maga az ember. Tehát az embernek magával kell majd megküzdenie, és ha képes ebből a küzdelemből győztesen kikerülni, akkor a többi akadály leküzdhető. Ha van előttem egy nagy fal, aminek a túloldalára kell jutnom, akkor nem az a kérdés milyen módon tegyem azt meg. Technika kérdése, hogy átmászok, megkerülöm, átfúrok alatta, áttöröm fejjel. A kérdés az, hogy elhiszem e, hogy azon a falon át tudok jutni legyen az bármilyen magas, bármilyen széles, bármilyen vastag, őrizzék bármennyien. Ha ezt átültetjük a tőzsdére elhiszem e, hogy sikeres leszek ezen a területen, és hajlandó vagyok e bármit megtenni amit követel tőlem. Ha megvan a hit, és az elszántság akkor ezen a terülten sikeres lesz az ember. Nos a tanfolyamnak ezt kellene megértetnie az hallgatóival, mert ha ezt nem sikerül megértetni, lehet bármennyire alapos a képzés, és bármilyen jó a bemutatott stratégia, a páciens sikertelenségre van ítélve. Meg kell értenie, hogy ha alkalmazottként dolgozik ott a felelőssége kisebb, nagyobb, de soha nem teljes, és amikor leül a gépe elé felejtse el, hogy „civilben” alkalmazottként dolgozik.. Itt minden az övé a siker és a sikertelenség is. Ha felemelkedik a tőzsdét, az sem érdekli, mint ahogyan az sem, ha eltűnik a süllyesztőben.
                      Ha a ti tanfolyamatok, ezt megérteti a hallgatókkal, a célját már elérte, a többi a bónusz. Ha nem tudja ezt elérni, akkor mindegy mit oktat, a végeredmény ugyanaz lesz. Abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon kevesen lesznek azok, akik ki fognak emelkedni. Ez nem azért van, mert te nem jól tartod meg a tanfolyamot, hanem azért (ha oktatsz, akkor te is tudod), hogy az ember ilyen. Nehéz benne hosszútávra egy bizonyos szemléletmódot elültetni, sőt nem is lehet. Ahogy te is írtad, csak ő tud megváltozni, és talán nem vagyok pesszimista, ha azt állítom, hogy az emberek 95% nem tud.

Megint két példa, hogy mennyire nem értik ezt a gondolkodásmódot az emberek. Van a rokonságomban olyan ember, aki folyamatosan anyagi gondokkal küzd. Bár szidja a rendszert, a politikát, a jó Istent. Bár van igazsága abban, hogy a felsoroltak egy részének van köze ahhoz, hogy hátrányból indul (talán csak az utolsónak nincs), de ahhoz, hogy ott is maradt azt elsősorban magának köszönheti. Számtalanszor adtam neki kisebb nagyobb pénzösszegeket, amíg egyszer meguntam, hogy képtelen a saját lábára állni, és tettem neki egy ajánlatot. Nagyon gáláns ajánlat volt szerintem, és nem sűrűn fordul elő velem, hogy ilyet teszek. Megmondtam, hogy a megélhetésére nem vagyok hajlandó tovább költeni, de hajlandó vagyok neki adni egy bizonyos összeget, és átadni neki valamit, ami több mint készpénz. Elmondom neki, hogyan kell felhasználnia és mire az általam adott összeget, ahhoz, hogy kilendüljön arról a pontról, ahol most van és elinduljon egy másik úton, ami máshová vezet. Tehát egy gondolkodásmódot adok neki, valamint az időmből kap, és nem kérek érte pénzt, sőt én adom hozzá a materiális tőkét, amit később visszakérek, de az már nem fog neki nehézséget okozni. Tudod mit mondott? Hogy ne szórakozzak vele, mert neki a pénz most kell, arra, amire ő akarja, és különben is nehogy már ő változzon meg 45 évesen. Hát erre mondhattam volna, hogy ahogy ránézek az életkörülményeire, talán mégis változtatnia kellene valamin, de amikor kimondta az előzőeket, tudtam, hogy felesleges hergelnem. Csak annyit mondtam, hogy akkor sajnos utoljára tudtam segíteni. Megkapta, amit kért, és soha nem adta vissza a pénzem. Ez volt a bosszú, és ennyivel lettem szegényebb, de egy vélemény megerősítésével gazdagabb. Az emberek nem változtathatók, ha ők nem akarnak változni.

A másik nagyon tanúságos volt számomra. Bár én nem oktatok, mert bár lenne mondanivalóm, de az időm véges. És nagyon drága. Akárcsak a tiéd! Tudjuk miről beszélünk. 
                      Azonban mégis egyszer felkért egy tőzsdei oktató cég, hogy nem lenne e kedvem a tanfolyamukon vendégelőadóként szerepelni. Kaptam több ilyen felkérést már, de általában mindig visszautasítom, mert nincs ingerenciám az oktatáshoz, márpedig ami annyira nem érdekel, ott nem is tudok tökéletest nyújtani. Kell, hogy felébredjen bennem valami.
                      De ez alkalommal az adott cég felkeltette az érdeklődésemet valamiért. Elkértem az oktatási anyagukat, semmi különös főleg technikai kérdésekkel foglalkoztak, szépen szisztematikusan felépítve. Ott is elmondtam, amit itt feljebb leírtam már, azaz, hogy mit hiányolok. Megmondtam, hogy ez az oktatási anyag, ha én hallgató lennék, nem motiválna különösebben. Lehet, hogy ideiglenesen igen, de ahhoz semmiképpen sem elég hosszan, hogy sikeres legyek a tőzsdén. Amiért mégis felkeltették az érdeklődésemet, az nem volt más, mint az, hogy hajlandók voltak megváltoztatni annak érdekében, hogy belevigyük a szemléletmódot, sőt tulajdonképpen az egész oktatást a szemléletmód megváltoztatására építsük fel. Azt mondtam, hogy legyünk szuggesztívek, értessük meg és mutassuk be, hogy miképpen gondolkodjanak a hallgatók. Ilyen technikai kérdések meg, hogy trendek, gyertyák indikátorok stb. legyenek házi feladatok, a feldolgozásukhoz meg nyújtsunk segítséget, mert ezek megtanulhatók, úgy ahogyan az egyetemen is. A sóder ott is könyvből tanulandó, a jó oktató nem azt mondja el, ami a könyvben is megvan. Ő a szemléletet adja át. Ha nem azt, akkor kár oktatnia. Szóval felforgattuk a tőzsdei oktatásukat, ami sajnos néhány kollégának nem nagyon tetszett, de hát engem különösebben ez nem érdekelt, mert nem is rájuk gondoltam, amikor javaslatokat tettem. Aki nem akar változni, azon nem az én dolgom változtatni. Ja még annyi, hogy én igazából nem kértem a magam részére különösebb oktatási anyag összeállítását, mert az én mondanivalóm a fejemben volt, illetve a technikai része meg a saját laptopomon. Már csak egy dolog volt hátra, a tiszteletdíjam kérdése. Mivel én úgy vagyok ezzel, hogy az időm árát én határozom meg, itt is így tettem. Megmondtam, hogy mibe kerülök. Némi megrökönyödést már akkor is okozott a dolog, de az igazi felhördülés gondolom akkor történt meg, amikor kifordultam az ajtón.
                      Mindenesetre, néhány napra rá felhívtak a cégtől, mégpedig azzal, hogy meghányták-vetették a dolgot, és sok, amit kérek. Ugyanis tudom e, hogy mennyibe kerül a tanfolyam és, hogy más oktatók mennyit kapnak? Mondtam, hogy nem tudom, de tulajdonképpen nem is érdekel, mert ezeknek a kidolgozása nem az én dolgom, ha azt akarják, hogy a könyveléssel is én foglalkozzak, az további súlyos pénzekbe kerül. Döbbent csend a telefonban néhány másodpercig, majd, hogy megtörjem a kínos hallgatást, megkérdeztem hajlandók megfizetni az időmet vagy sem? Ha nem, akkor sincs semmi gond, ha meg igen, akkor miért merült fel a dolog? Nos inkább nem voltak hajlandók, ergo nem értettük meg egymást. Így hagytam abba az oktatást, amit el sem kezdtem. Nem értették meg, hogy én ingyen is odaadom az időmet (mint ahogyan itt a fórumon is, vagy privátban is) a magán személynek, ha úgy érzem, hogy érdemes rá, tudok rá időt szánni, és nem üzletről van szó. Azonban az üzletnek ára van, sokszor nem kevés az ára. Én megfizetem, és meg is fizettetem. A legnagyobb tanúság, megint csak a gondolkodásmód! Vajon, hogyan lehet úgy oktatni egy hallgatót, hogyha nem tudom sikerre hangolni, mert magam sem értem a sikert, és azt, hogy az mibe kerül? Sehogy!

Említetted, hogy Magyarországon sokan kezdik megérteni, hogy a pénzügyi kultúra annyira ingatag lábakon áll, hogy ezt talán jobb lenne a nulláról újraépíteni! Kár, hogy az állam a mai napig nem integrálta ezt a területet az oktatás területére, ami van, az magániskolákon van vagy egyének partizánakcióiban. Így is lehet előre haladni, csak sokkal nehezebben.
                      De azért hozzáteszem, hogy nem kell megijedni, mert ez a nálunk fejlettebb államokban sincs másképpen, bármennyire is megpróbálják ezt elhitetni velünk. Aki azért jár külföldre, az tudja, hogy az angolok, a németek, az amerikaiak, ugyanúgy sőt még jobban el vannak adóodva állami szinten, és magánemberként is, mint mi, sőt esetenként még jobban is. Sőt van annyi fórunk, hogy ők ezt szokták meg 40-50 éve, és nehéz a jóról leszokni, pedig muszáj lesz. A nagy különbség annyi, hogy a lakosság számarányhoz viszonyítva több átlagember megérti, hogy a jövőjéről vagy gondoskodik, vagy éhenhal nyugdíjasként, nálunk sajnos sokkal kevesebben. Így pedig a csalódás igen nagy lesz.

Szóval sok mindenben egyet tudok érteni veled, egyet kivéve, de az elég kardinális kérdés.
                      Valóban létezik más kockázatkezelés is mint, hogy 2-3%, de egy kezdő ezt most felejtse el a kis párszáz vagy pár ezres számlájával. Neki egy trade egy adott instrumentumon maximum ennyi kockázat. Miért is? Hogy kitartson a számla! 20 milliós számla? Az egy másik szint, más kockázatkezelés! Majd ha megkereste az első 1 millióját a tőzsdén, és meg is tartotta, akkor felléphet egy másik szintre. Tőlem biztosan nem fog mást hallani amíg, ezt meg nem tette. Mint ahogyan azt sem, hogy a nyereség veszteség aránya ne legalább 2:1 legyen. Pedig gondolom te is tudod, hogy 1:1 is hatalmas nyerőben lehet lenni, csak a találati aránynak kell jónak lenni. De aki most kezd, az nem ott tart, hogy ezt megtegye! Ő ott tart, hogy van egy kis számlája, vagy csak egy demo, és azt kell megőriznie! Nem kell sietni sehova. Rengeteg emberrel kapcsolatban vagyok privátban, aki elkezdett tőzsdézni, és valahol tart, vagy nem tart, stagnál, vagy veszít. Van, akivel napi a kapcsolat, van, akivel hosszabb szünetek is előfordulnak. Sokan eltűnnek a süllyesztőben. Akit érdemesnek tartottam, megmondtam neki, hogy keresse meg a tőzsdén az első pár millióját, és tartsa meg, utána szóljon és megmutatom a következő lépcsőfokot. Az idő nem releváns. Szerinted hányan szóltak eddig? Nagyon kevesen, de gondolom ezt sejted! A legtöbben nem tudnak átlépni a saját árnyékukon!

Bocs, hogy kicsit hosszúra nyúltam (na jó nem is kicsit), csak arra akartam rávilágítani, hogy a gondolkodásunk sok ponton rokon, vagyis inkább a sarkalatos pontokon azonos. Sokat gondolkodtam már azon, hogy miért van az, hogy akik képesek a sikereket elérni, bármiféle úton járnak is, a végén jutnak, még ha nem is fizikálisan. Egyébként, még utószónak a nagy monológhoz még annyit, hogy bármilyen könyvet elolvastam eddig sikeremberektől, legyen az híres spekuláns, sportoló, tudós, vagy színész mind egy irányba mutatott, csak a bejárt út volt más, de az is csak látszólagosan, mert az állomásokat simán egymásra lehetett illeszteni.
                      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

végén jutnak = végén ugyanoda jutnak
                        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kedves Péter
                          Köszönöm válaszod.
                          Egyetértek a havonta duplázás válaszoddal. Mert szerintem is a gyakorlatban ott a nyári uborkaszezon és néha az év eleji „bizonytalankodás” Így a valóságban ez szerintem kb. 100 szoros hozam lehet. Ami továbbra is szép eredmény.
                          A tanfolyam „nyugdíjas és gazdagodni vágyó fiatal” részét kicsit igazságtalanul fogalmaztam meg. Korábban jártam pár tanfolyamon és ott szembesültem ezzel a jelenséggel. Első nap eltelt azzal, hogy többé-kevésbé megérették a hallgatók hogyan lehetséges a short. Második nap Metatrader telepítés. Itt kimerült az éles kötés fogalma is. (vagyis, miután telepítettük, mindenki kipróbálhatta milyen kötni. Láthattuk, ahogyan a portfóliónk értéke változik. Ez le is kötötte aznapra a csapatot. Ami a teljesen kezdőknek érdekes lehet, de én itt készültem idegrohamot kapni.) Még egy nap gyertyák jelentése, gyertya alakzatok. Majd utolsó nap egy mozgó átlagkereszteződéses „stratégia”.
                          Nem gondolom, hogy zseni lennék, de ezt az első demó számlámról és a Kecskeméti könyvből már régen tudtam. Kidobott pénz volt. Itt merült fel bennem, hogy valami haladóbb tanfolyamot kellene nézni.
                          Következő tanfolyam: Jó reklám. sok százalék hozam, stb. Nem lehet csak a haladóra jönni, a kezdővel együtt lehetséges csak. Megint egy csomó pénz. Három nap szenvedés (szoftvertelepítés, megbízás típusok, stb.) Majd 4. nap egy kb. 60% - os stratégia. (ha működik, mert indikátor alapú.)
                          Itt láttam be, ezt a szakmát nem tanfolyamokon tanítják. És TISZTELET A KIVÉTELNEK, de ezek az előadók azért tanítanak, mert nem tudnak tradelni. Következett a lelki gödör. (ekkor nyitottam a gyakorlati tudás megszerzése című topikot)
                          Itt már kb. egy éve napi 10 – 16 órában grafikonokat nézegettem, összefüggéseket kerestem, backtest, stb. És valóban megtaláltam a nekem megfelelő kereskedési stratégiát. De ehhez 2 év információgyűjtés, tanulás, lelki gödör, kilátástalanság, kitartás, hit, stb. kellett. Ezért vagyok szkeptikus azokkal a srácokkal, akik azért kezdenek ebbe, mert szeretnének egy XY kocsit. Jobban jár, ha túlórázik a munkahelyén 2 évig…
                          Az információ éhségem továbbra is megmaradt. Sőt szerintem elengedhetetlen ebben a szakmában.
                          Köszönettel elfogadom a meghívásod. Az első lehetséges alkalommal szívesen megyek. Hiszen a rugalmas munkaidő és hely az egyik legjobb dolog ebben a szakmában. (olvastam a weboldalon: „ az internet szolgáltató miatt korlátozott a létszám” viszek mobil netet így kevesebb gondot okozok.)
                          Üdv: Mighti

Szia,

Ok, jöhetsz bármikor, amikor csak akarsz.
                          A tanfolyamaink tényleg telt házasak, de neked szorítunk egy helyet, ha már így megígértem.
                          Köszi az észrevételeket.
                          AZért remélem nem érzed hogy bármilyen bántó szándék lett volna az írásomban.
                          Sok sikert, és kitartást kívánok a lelki gödrökből való folyamatos kimászáshoz!
                          Ez egy ilyen szakma.

u.i.
                          azért lehet hogy a 3 napos tanfolyam első napján halálra unod magad, de kérlek légy majd megértő, mert itt főként újak vannak, akik azt várják hogy 3 nap alatt tradert faragok belőlük...

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kedves Péter!

Bár a válaszod nem nekem szólt, de azért ha megengeded, belekotyognék a témába annál is inkább, mert a gondolkodásmódod meglehetősen közel áll az enyémhez. Először is a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem nagyon dolgoztál alkalmazottként, vagy legalábbis hosszú időt nem. Nos én sem. Munkával töltött életem egyetlen percében sem voltam alkalmazott. Ez miért is fontos? Mert a gondolkodásmódom teljesen más, mint azé az emberé, akinek van egy vagy több főnöke, aki a döntés súlyát részben vagy egészben le fogja venni a válláról. Nyilván ez attól is függ, hogy az alkalmazott egy adott vállalati struktúrában hol helyezkedik el, de akkor is igaz, hogy a végső kockázat a cég tulajdonosáé. Nos én is felépítettem néhány céget, minden reklámozás nélkül kijelenthetem, hogy az egyik építőipari vállalkozás magyar viszonylatban (bár nem követem nyomon a sorsát) ma is benne van az első 10-15-ben, a saját szakterületén, azaz az építőiparban! Sajnos később elveszítettem a részesedésemet a cégben, egy rosszul megválasztott üzlettárs miatt. Pénzügyileg nem jártam rosszul, mert természetesen a távozásom árát kőkeményen megkértem, valamint a cégnek az is komoly pénzébe került, hogy a nevet tovább használhatta, azaz én lemondtam a márkanévről. Tehát nem anyagilag volt problémám, hanem az érzés, hogy elveszítettem azt amit a nulláról felépítettem, és valakié lett, aki nem is volt ott a születésénél, és a legnehezebb korszakainál. Bár nyilván most is komoly nehézségei vannak, hiszen tudjuk, hogy az építőipart lényegében kiherélték. De ez már nem az én problémám.
                            Igyekeztem a dolog pozitív oldalát nézni, mivel akkor már alkalmaztam az általad említett diverzifikációt, és meglehetősen komoly pénzekkel jelen voltam a BÉT-en mint befektető, tehát a dolog pozitívuma, hogy a figyelmemet egy új terület köthette le teljes egészében 1998-tól. Ez pedig, a tőzsde volt. Eljött az idő, hogy ne csak befektetőként legyek jelen, hanem kereskedőként is, vagy nevezzük csúnyán spekulánsnak.
                            A diverzifikáció fennmaradt, hiszen a mai napig vannak befektetéseim a tőzsdéhez kapcsolódóan és azon kívül is. Ezeknek alapvetően nincs köze a spekulációhoz használt tőkémhez, sőt a spekulatív tőkémnek el kell tudnia tartania magát, a befektetett tőkém nélkül is. Hiszen a spekulatív tőkével ellentétben a befektetési tőke nem minden esetben mozgósítható akkor és ott, amikor akarom, vagy csak veszteségekkel. Csak egy példa, (bár nem jellemző, hogy nyilvános fórumokon szívesen megosztanám a befektetéseim célirányát), hogy manapság egy ideje külföldön befektettek lósportba (bár Magyarországon tehetném), ami egészen konkrétan a lovakat és a velük kapcsolatos költségeket, a személyzetet, a megfelelő ingatlanokat, pályák bérlését, nevezési díjak kifizetését…stb. jelenti. Akinek van fogalma erről az tudja mibe kerül, akinek nincs annak meg csak annyit mondok, hogy sokba (még akkor is, ha nem egyedül viselem a költségeket), és kockázatos nem rövid távú befektetés, tehát a pénzt egy ideig benne kell tartani, beletolni, mire az ember elkezd profitot látni belőle. Viszont sok embernek sikerült, és az a vízióm, hogy nekem is fog.

No nem ragozom, ezt az egészet azért írtam le, mert az a véleményem, hogy egy tanfolyamnak az én olvasatomban nem a technikai ismereteket kell közvetítenie, mert az megszerezhető. Amit át kell tudnia adni, az egy gondolkodásmód, aminek az a lényege, hogy minden teljesítmény gátja maga az ember. Tehát az embernek magával kell majd megküzdenie, és ha képes ebből a küzdelemből győztesen kikerülni, akkor a többi akadály leküzdhető. Ha van előttem egy nagy fal, aminek a túloldalára kell jutnom, akkor nem az a kérdés milyen módon tegyem azt meg. Technika kérdése, hogy átmászok, megkerülöm, átfúrok alatta, áttöröm fejjel. A kérdés az, hogy elhiszem e, hogy azon a falon át tudok jutni legyen az bármilyen magas, bármilyen széles, bármilyen vastag, őrizzék bármennyien. Ha ezt átültetjük a tőzsdére elhiszem e, hogy sikeres leszek ezen a területen, és hajlandó vagyok e bármit megtenni amit követel tőlem. Ha megvan a hit, és az elszántság akkor ezen a terülten sikeres lesz az ember. Nos a tanfolyamnak ezt kellene megértetnie az hallgatóival, mert ha ezt nem sikerül megértetni, lehet bármennyire alapos a képzés, és bármilyen jó a bemutatott stratégia, a páciens sikertelenségre van ítélve. Meg kell értenie, hogy ha alkalmazottként dolgozik ott a felelőssége kisebb, nagyobb, de soha nem teljes, és amikor leül a gépe elé felejtse el, hogy „civilben” alkalmazottként dolgozik.. Itt minden az övé a siker és a sikertelenség is. Ha felemelkedik a tőzsdét, az sem érdekli, mint ahogyan az sem, ha eltűnik a süllyesztőben.
                            Ha a ti tanfolyamatok, ezt megérteti a hallgatókkal, a célját már elérte, a többi a bónusz. Ha nem tudja ezt elérni, akkor mindegy mit oktat, a végeredmény ugyanaz lesz. Abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon kevesen lesznek azok, akik ki fognak emelkedni. Ez nem azért van, mert te nem jól tartod meg a tanfolyamot, hanem azért (ha oktatsz, akkor te is tudod), hogy az ember ilyen. Nehéz benne hosszútávra egy bizonyos szemléletmódot elültetni, sőt nem is lehet. Ahogy te is írtad, csak ő tud megváltozni, és talán nem vagyok pesszimista, ha azt állítom, hogy az emberek 95% nem tud.

Megint két példa, hogy mennyire nem értik ezt a gondolkodásmódot az emberek. Van a rokonságomban olyan ember, aki folyamatosan anyagi gondokkal küzd. Bár szidja a rendszert, a politikát, a jó Istent. Bár van igazsága abban, hogy a felsoroltak egy részének van köze ahhoz, hogy hátrányból indul (talán csak az utolsónak nincs), de ahhoz, hogy ott is maradt azt elsősorban magának köszönheti. Számtalanszor adtam neki kisebb nagyobb pénzösszegeket, amíg egyszer meguntam, hogy képtelen a saját lábára állni, és tettem neki egy ajánlatot. Nagyon gáláns ajánlat volt szerintem, és nem sűrűn fordul elő velem, hogy ilyet teszek. Megmondtam, hogy a megélhetésére nem vagyok hajlandó tovább költeni, de hajlandó vagyok neki adni egy bizonyos összeget, és átadni neki valamit, ami több mint készpénz. Elmondom neki, hogyan kell felhasználnia és mire az általam adott összeget, ahhoz, hogy kilendüljön arról a pontról, ahol most van és elinduljon egy másik úton, ami máshová vezet. Tehát egy gondolkodásmódot adok neki, valamint az időmből kap, és nem kérek érte pénzt, sőt én adom hozzá a materiális tőkét, amit később visszakérek, de az már nem fog neki nehézséget okozni. Tudod mit mondott? Hogy ne szórakozzak vele, mert neki a pénz most kell, arra, amire ő akarja, és különben is nehogy már ő változzon meg 45 évesen. Hát erre mondhattam volna, hogy ahogy ránézek az életkörülményeire, talán mégis változtatnia kellene valamin, de amikor kimondta az előzőeket, tudtam, hogy felesleges hergelnem. Csak annyit mondtam, hogy akkor sajnos utoljára tudtam segíteni. Megkapta, amit kért, és soha nem adta vissza a pénzem. Ez volt a bosszú, és ennyivel lettem szegényebb, de egy vélemény megerősítésével gazdagabb. Az emberek nem változtathatók, ha ők nem akarnak változni.

A másik nagyon tanúságos volt számomra. Bár én nem oktatok, mert bár lenne mondanivalóm, de az időm véges. És nagyon drága. Akárcsak a tiéd! Tudjuk miről beszélünk. 
                            Azonban mégis egyszer felkért egy tőzsdei oktató cég, hogy nem lenne e kedvem a tanfolyamukon vendégelőadóként szerepelni. Kaptam több ilyen felkérést már, de általában mindig visszautasítom, mert nincs ingerenciám az oktatáshoz, márpedig ami annyira nem érdekel, ott nem is tudok tökéletest nyújtani. Kell, hogy felébredjen bennem valami.
                            De ez alkalommal az adott cég felkeltette az érdeklődésemet valamiért. Elkértem az oktatási anyagukat, semmi különös főleg technikai kérdésekkel foglalkoztak, szépen szisztematikusan felépítve. Ott is elmondtam, amit itt feljebb leírtam már, azaz, hogy mit hiányolok. Megmondtam, hogy ez az oktatási anyag, ha én hallgató lennék, nem motiválna különösebben. Lehet, hogy ideiglenesen igen, de ahhoz semmiképpen sem elég hosszan, hogy sikeres legyek a tőzsdén. Amiért mégis felkeltették az érdeklődésemet, az nem volt más, mint az, hogy hajlandók voltak megváltoztatni annak érdekében, hogy belevigyük a szemléletmódot, sőt tulajdonképpen az egész oktatást a szemléletmód megváltoztatására építsük fel. Azt mondtam, hogy legyünk szuggesztívek, értessük meg és mutassuk be, hogy miképpen gondolkodjanak a hallgatók. Ilyen technikai kérdések meg, hogy trendek, gyertyák indikátorok stb. legyenek házi feladatok, a feldolgozásukhoz meg nyújtsunk segítséget, mert ezek megtanulhatók, úgy ahogyan az egyetemen is. A sóder ott is könyvből tanulandó, a jó oktató nem azt mondja el, ami a könyvben is megvan. Ő a szemléletet adja át. Ha nem azt, akkor kár oktatnia. Szóval felforgattuk a tőzsdei oktatásukat, ami sajnos néhány kollégának nem nagyon tetszett, de hát engem különösebben ez nem érdekelt, mert nem is rájuk gondoltam, amikor javaslatokat tettem. Aki nem akar változni, azon nem az én dolgom változtatni. Ja még annyi, hogy én igazából nem kértem a magam részére különösebb oktatási anyag összeállítását, mert az én mondanivalóm a fejemben volt, illetve a technikai része meg a saját laptopomon. Már csak egy dolog volt hátra, a tiszteletdíjam kérdése. Mivel én úgy vagyok ezzel, hogy az időm árát én határozom meg, itt is így tettem. Megmondtam, hogy mibe kerülök. Némi megrökönyödést már akkor is okozott a dolog, de az igazi felhördülés gondolom akkor történt meg, amikor kifordultam az ajtón.
                            Mindenesetre, néhány napra rá felhívtak a cégtől, mégpedig azzal, hogy meghányták-vetették a dolgot, és sok, amit kérek. Ugyanis tudom e, hogy mennyibe kerül a tanfolyam és, hogy más oktatók mennyit kapnak? Mondtam, hogy nem tudom, de tulajdonképpen nem is érdekel, mert ezeknek a kidolgozása nem az én dolgom, ha azt akarják, hogy a könyveléssel is én foglalkozzak, az további súlyos pénzekbe kerül. Döbbent csend a telefonban néhány másodpercig, majd, hogy megtörjem a kínos hallgatást, megkérdeztem hajlandók megfizetni az időmet vagy sem? Ha nem, akkor sincs semmi gond, ha meg igen, akkor miért merült fel a dolog? Nos inkább nem voltak hajlandók, ergo nem értettük meg egymást. Így hagytam abba az oktatást, amit el sem kezdtem. Nem értették meg, hogy én ingyen is odaadom az időmet (mint ahogyan itt a fórumon is, vagy privátban is) a magán személynek, ha úgy érzem, hogy érdemes rá, tudok rá időt szánni, és nem üzletről van szó. Azonban az üzletnek ára van, sokszor nem kevés az ára. Én megfizetem, és meg is fizettetem. A legnagyobb tanúság, megint csak a gondolkodásmód! Vajon, hogyan lehet úgy oktatni egy hallgatót, hogyha nem tudom sikerre hangolni, mert magam sem értem a sikert, és azt, hogy az mibe kerül? Sehogy!

Említetted, hogy Magyarországon sokan kezdik megérteni, hogy a pénzügyi kultúra annyira ingatag lábakon áll, hogy ezt talán jobb lenne a nulláról újraépíteni! Kár, hogy az állam a mai napig nem integrálta ezt a területet az oktatás területére, ami van, az magániskolákon van vagy egyének partizánakcióiban. Így is lehet előre haladni, csak sokkal nehezebben.
                            De azért hozzáteszem, hogy nem kell megijedni, mert ez a nálunk fejlettebb államokban sincs másképpen, bármennyire is megpróbálják ezt elhitetni velünk. Aki azért jár külföldre, az tudja, hogy az angolok, a németek, az amerikaiak, ugyanúgy sőt még jobban el vannak adóodva állami szinten, és magánemberként is, mint mi, sőt esetenként még jobban is. Sőt van annyi fórunk, hogy ők ezt szokták meg 40-50 éve, és nehéz a jóról leszokni, pedig muszáj lesz. A nagy különbség annyi, hogy a lakosság számarányhoz viszonyítva több átlagember megérti, hogy a jövőjéről vagy gondoskodik, vagy éhenhal nyugdíjasként, nálunk sajnos sokkal kevesebben. Így pedig a csalódás igen nagy lesz.

Szóval sok mindenben egyet tudok érteni veled, egyet,vagy talán kettőt kivéve, de ezek elég kardinális kérdések.
                            Valóban létezik más kockázatkezelés is mint, hogy 2-3%, de egy kezdő ezt most felejtse el a kis párszáz vagy pár ezres számlájával. Neki egy trade egy adott instrumentumon maximum ennyi kockázat. Miért is?
                            Hogy kitartson a számla! 20 milliós számla? Az egy másik szint, más kockázatkezelés! Majd ha megkereste az első 1 millióját a tőzsdén, és meg is tartotta, akkor felléphet egy másik szintre. Tőlem biztosan nem fog mást hallani amíg, ezt meg nem tette. Mint ahogyan azt sem, hogy a nyereség veszteség aránya ne legalább 2:1 legyen. Pedig gondolom te is tudod, hogy 1:1 is hatalmas nyerőben lehet lenni, csak a találati aránynak kell jónak lenni. De aki most kezd, az nem ott tart, hogy ezt megtegye! Ő ott tart, hogy van egy kis számlája, vagy csak egy demo, és azt kell megőriznie! Nem kell sietni sehova. Rengeteg emberrel kapcsolatban vagyok privátban, aki elkezdett tőzsdézni, és valahol tart, vagy nem tart, stagnál, vagy veszít. Van, akivel napi a kapcsolat, van, akivel hosszabb szünetek is előfordulnak. Sokan eltűnnek a süllyesztőben. Akit érdemesnek tartottam, megmondtam neki, hogy keresse meg a tőzsdén az első pár millióját, és tartsa meg, utána szóljon és megmutatom a következő lépcsőfokot. Az idő nem releváns. Szerinted hányan szóltak eddig? Nagyon kevesen, de gondolom ezt sejted! A legtöbben nem tudnak átlépni a saját árnyékukon!

Bocs, hogy kicsit hosszúra nyúltam (na jó nem is kicsit), csak arra akartam rávilágítani, hogy a gondolkodásunk sok ponton rokon, vagyis inkább a sarkalatos pontokon azonos. Sokat gondolkodtam már azon, hogy miért van az, hogy akik képesek a sikereket elérni, bármiféle úton járnak is, a végén jutnak, még ha nem is fizikálisan. Egyébként, még utószónak a nagy monológhoz még annyit, hogy bármilyen könyvet elolvastam eddig sikeremberektől, legyen az híres spekuláns, sportoló, tudós, vagy színész mind egy irányba mutatott, csak a bejárt út volt más, de az is csak látszólagosan, mert az állomásokat simán egymásra lehetett illeszteni.

Kedves Szidiusz,

Ez egy igén értékes írás!
                            Bárcsak mindenki elolvasná, akit a pénz valamilyen szinten érint, vagy érdekel...

HA lenne időm, szívesen mondanék véleményt minden bekezdésedre, de a legtöbbel 99%-ban egyetértek, annélkül is hogy ezt leírnám.
                            Jól gondolod, és sem voltam soha sem munkavállaló.
                            Hál istennek.
                            Az élet a legjobb iskola arra hogy az ember megtanulja hogy mivel, mit lehet elérni.

Hát igen, legszívesebben tudod mit tanítanék?
                            -kockázatkezelkést, sikeres gondolkodásmódot, és azt hogy hogyan küzdje le az átlagember a "szegénység identitást" ami a legtöbb esetben ez első számú gátja a személyes sikereknek, meg persze azt hogy hogyan szűrd ki azokat a tőzsdeoktatókat, akik belőled élnek, és semmi másból

BÍzom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.
                            Mint mondtam az én tanfolyamom nem olcsó, sőt, a leginkább azt szeretném ha az én tanfolyamom lenne a legdrágább, hiszen nem átlagos dolgokról beszélek az embereknek.
                            Gondolom te is hasonlókat éreztél amikor felkértek előadást tartani.
                            HA valakiket az ember arra oktat hogy hogyan kell kivenni a pénzt a világ legnagyobb "széfjéből" annak nyilván hogy ára van
                            Ezt be kell látnia mindenkinek.

Egy dologban azonban azt hiszem hogy tényleg nem teljesen értünk egyet...
                            Ez pedig a 2-3%-os dolog. De ez végül is nem probléma, inkább nézőpont kérdése.

A véleményem az, hogy a legtöbb forextrader egy óriási nagy tévhitben van amikor nekilát a devizakereskedésnek.

Gondoljuk át, hogy bárhol ahol besélnek a forexről, az előadás első felében 99%-ban biztos hogy elhangzik hogy a forex a világ legnagyobb játszótere!
                            Erre mit csinál az átlagember?
                            Azértt jön ide kereskedni, mert itt már 100.- usd-vel is tud számlát nyitni!
                            ...gratulálok...
                            Szerintem itt van már ez elején az esélye is elvágva a siker bármféle lehetőségének.
                            Aztán jön a tőkeáttétel, stb, és jönnek a lenullázott számlák.
                            Igen, az tény hogy itt az emberek 90%-a ez első 3 hónapban lenullázza a számláját.
                            A brókerek persze jól érzik magukat ilyen környezetben...
                            Aztán mi következik ezután?
                            A delikvens újratölti a számláját, és kezdődik az egész előről.

Ilyenkor Albert Einstein szavai jutnak az eszembe:

"...Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra és várni, hogy az eredmény más legyen..."

Tehát visszatérve a primitív money management szábályokra, ait a legtöbb helyen hallasz, a véleményem a következő.
                            Vegyük alapul a 100.- usd vel érkező kezdő, de éles számlán játszó kereskedőt. Mondván hogy "először kicsivel kezdjük "
                            Azt mondod neki hogy ne kockáztasson többet mint a tőkéjének a 2%-a , ami rendjén is van a közismert statisztikai adatok alapján kiszámolt sorozatos vesztők arányából kiindulva.
                            Ha ezt játsza az ember, akkor gyakorlatilag nincs esélye arra hogy lenullázza a számláját.
                            De a gond nem itt kezdődik, sőt ilyenkor még nem is látszik.
                            A lelkes kezdő tarder keresi a 1:2 hozamú tradek lehetőségét.
                            Gondosan kiszámolja hogyha nem jön össze a trade akkor veszíteni fog max: 2.- usd-t, ha pedig nyer, akkor keresni fog 4.- usd-t, tradenként! Hurrá!
                            Ez jó kis elmélet.
                            Aztán játszik 100 kereskedést.
                            MAjd megnézi hogy a számláján kb: 200 usd van a tredek után.
                            HA valaki vakon, chart nélkül csinálja, akkor biztos hogy ez az eredmény.
                            (sokszor ha grafikont is néz mellé, akkor ettől rosszabb)
                            Persze ebből lejön még a brókerköltség, ami gyanítom hogy nem lesz kevés, mert a szerencsétlen M5-ös grafikonokon fog tradelni, már ha egyáltalán van olyan kis kötésmennyiség a brókernél ahol játszik.
                            Aztán ilyenkor jön a nagy kérdés!
                            ÉRDEMES ENNYI PÉNZÉRT, ENNYI IDŐT DOLGOZNI, ÉS KOCKÁZTATNI?
                            SZóval én amikor kockázati szintet határoztatok meg a hallgatóimmal, akkor soha nem a %-os szintből indulok kI!

Téves megközelítés lenne, mert nem tudom hogy az egyént mi az a pénzmennyiség aminek a megkeresése motíválja, és mi a pénzmennyiség aminek az elvesztése viszont túlzott mértékben flusztrálja?

Azt gondolom hogy a kockázatkezelést, a veszteségszinteket, és azt a pénzt amiért valaki dolgozik itt a forexen, azt nagyon, nagyon pontosan egyénre kell szabni!!!
                            HA ez nincs meg akkor jönnek az ismert dolgok, a lelki válságok, az érzelmi kitörések, depresszió, sőt néha ettől drasztikusabb dolgok is.
                            Sajnos ez a mélyen meghúzódó oka annak hogy a legtöbb ember itt egyáltalán nem sikeres.
                            A legtöbb embernek erről halvány fogalma sincs, igy nem is csoda hogy nem is tudja hogy hol keresse a problémára a megoldást, mert a problémája sem világos, csak az hogy fogy a pénz a számlájáról.
                            Ez pedig már annak a következménye hogy alapvetően maga a kis kereskedési rendszere amit felkállított, vagy rosszabb esetben felállítattak vele..."tőzsdeoktatók" teljes mértékben MŰKÖDÉSKÉPTELEN!
                            Ilynekor jönnek aztán a túlzott kockázatvállalások, kapzsiság/félelem 22-es csapdája, és a többi, és a többi...

A másik dolog a találati aránnyal kapcsolatos amit írtál.

Én magam SOHA nem megyek bele 1:1-es tradekbe!
                            Régebben belementem, amikor még azt hittem hogy "jó" a találati arányom.
                            Játszottam kezdő koroban olyan stratégiákat ahol 80% körüli volt ez ez "arány".
                            Ma már ennek a javítására nem hogy nem törekszem, de abszolut figyelembe sem veszem az alábbi tények miatt:
                            MI AZ HOGY TALÁLATI ARÁNY?
                            Véleményem szerint az egy olyan rossz dolog, egy olyan "traderálom" aminek az eléréseére törekszenek kezdő traderek, és ami számtalan pszichocsapdába kergeti bele a kereskedőket.

Gondoljuk át a hagyományos értelemben vett "találati arányt".
                            Talán úgy definiálhatnánk magunknak hogy nyerő trade az amin pénzt kerestem (ez legtöbb esetben a célárnál történő pénzkivételt jelenti) és vesztő trade az ami kistoppolt a pozícióból.
                            Ezt azért így fogalmaznám meg, mert többszáz eddigi hallgatóm aki már korábban kereskedett, így adta vissza ennek a megfoghatatlan "aránynak" a definícióját.
                            Ez a dolog azonban alapjaiban véve hibás megközelítés, már megint.
                            Sajnos a találati arány javítására tett minden erőfeszítés egy szélmalomharc! HArc a lehetetlen ellen, és önmagábanb értelmetlen tevékenység!
                            Miért?
                            Azért mert a piac minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
                            (Erre előbb utóbb rájön az ember, csupán évek kérdése)
                            Senki nem tudja a következő gyertya színét, teljesen mindegy hogy milyen idősíkról beszélünk is. (Éppen ezért én személyesen soha nem is törekszem kiszámítani a piacot)
                            A kezdők abban hisznek hogy minnél jobban beleássák magukat a technikai elemzésbe, annál inkább javulni fog a a"találati rányuk".
                            Ez szintén egy tőzsdei pszichocsapda!
                            A találati arány értékét borzasztó egyszerűen meg lehet növelni, mindössze a célárakat kell közelebbre húzni, és távolabb tenni a stop-okat.
                            Ennyi az egész!
                            Ebben nem kell hinni, sőt ehhez nem is kell tudás, csak mechanikusan végre kell hajtani ezt a dolgot.
                            Persze ezzel még egy büdös vasat sem lehet keresni!
                            Sőt ez az egyenes út az elszegényedés felé...

Én 8 éve tradelek.
                            A találati arányom több ezer tredet összesítve 50%-os.
                            HA kevesebb tradet nézek, vagy pl a márciusi hónapomat, akkor az értékeim 40/60 ill. 60/40 között mozognak.
                            Meggyőződéásem hogy 5,000 darab feletti trade után már nincsennek csodák.
                            pár év múlva ha előérem a 20,000db-os trade számot, az 50-50%-os találati arányom biztosan ne fog változni!
                            Erre már most mérget vehetek!
                            Miért van ez?
                            Azért mert a piac amint már írtam, minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
                            Én tudom hogy ezt nehéz elhinni, és nagyon nehéz vele azonosulni, mert a találati arány értékének növelése a trader EGO-ját építi, ez pedig nem.
                            Ez mindössze a csupasz valóság.
                            Az a jó dolog hogy ezzel az adattal hibátlanul lehet nagyon, nagyon sok pénzt keresni!!!

Egy dolgot senki, hangsúlyzom SENKI nem tanít a tőzsdei vagy a MAgyar devizatanfolyamokon!
                            Ezt azért mondom és vállalom mindenféle következményét, mert minden oktató anyagát ismerem aki ezen a piacon dolgozik, és a legtöbb tanfolyamot valamilyen formában már volt szerencsém meghallgatni.
                            Ahogy te is írtad mindenhol sima techniaki elemzés van, indikátorok, alakzatok és sok egyéb baromság ami arra jó hogy az emberek fejét teletömjék látszólagos tudással, és valamiért fizessenek.
                            Épp elég dolgom van nekem azzal amíg ezeket a fejelket kitisztítom, hogy tudjanak tradelni és pénzet keresni.
                            Ez a tudás ami a múlt technikáin alapszik, kb 20,000.- ft-ot, agy még annyit sem ér.
                            Ennyi az ára 2 db Kecskeméti féle könyvnek, amit ha az ember megvesz és elolvassa, akkor pont megvan ez a fölösleges információ otthon a könyvespolcon.
                            A trade nem erről szó...

Tehát amiről senki sem beszél (legalábbis eddig...) az a PAYOFF RATIO, amit közel 3 éve próbálok a hallgatóim felébe verni, hogy ennélkül nincs siker.
                            Természetesen minden találati arányhoz tartozik egy PayOff ratio.
                            E számadat nélkül még azt sem lehet megmondani hogy ha valakinek a találati arány 70% nyerő és 30% bukó, akkor tud -e pénzt keresni, vagy sem?!
                            Szóval ez Magyarország.
                            A kevésbé fontos dolgokról mindenki beszél, de a mi a lényeg arról sokszor nem is tudunk..
                            Na ezen akarok én tűzzel vassal, minden eszközzel változtatni!
                            Ez az egyik oka annak hogy oktatok.
                            Néhány éve az egyik barátom azt kérdezte tőlem , hogy van e itt olyan tanfolyam ahova én szívesen elmennék, mert úgy oktatják a tőzsdét ahogy én megszeretném tanulni. Oda szívesen elmenne ő is, mert érdekli a dolg.
                            Azt mondtam a barátomnak hogy : NINCS!

Meggyőződésem hogy a devizatrade egy rendkívül egyszerű dolog!
                            NEM kell hozzás emmi más, mint józan paraszti ész, és legfőképpen tiszta, "előképzetlen" fej.

Visszatérve a találati arányhoz:
                            Hova soroljuk azt a tredet, amiben a megnyitáskor volt 100.- usd kockázat, de tarde közben a stop kedvező irányú mozgatásával csakmondjuk 30.- usd lett a végén a veszteség?
                            A válasz erre egyértelmű szokott lenni: EZ EGY VESZTES TRADE, és megy a statisztikába a vesztesek közé.
                            Majd év végén meg "találati arányt számolgatunk..."
                            Na erre mondom én hogy zsákutca...
                            Ugyanez a nyertes tradekre is...

Ha lesz időm, majd még folytatom az eszmefzuttatást, márha érdekel valakit is ez a téma.

Bocs a véleményemért, de én magabiztos vagyok bizonyos dolgokban, mert alá tudom támasztani minden egyes mondatomat tényekkel.
                            Azért öröm volt olvasni a hozzászólásodat, és mégegyszer köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Majd folytatjuk...

Hozzászólás

P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kedves Szidiusz,

Ez egy igén értékes írás!
                              Bárcsak mindenki elolvasná, akit a pénz valamilyen szinten érint, vagy érdekel...

HA lenne időm, szívesen mondanék véleményt minden bekezdésedre, de a legtöbbel 99%-ban egyetértek, annélkül is hogy ezt leírnám.
                              Jól gondolod, és sem voltam soha sem munkavállaló.
                              Hál istennek.
                              Az élet a legjobb iskola arra hogy az ember megtanulja hogy mivel, mit lehet elérni.

Hát igen, legszívesebben tudod mit tanítanék?
                              -kockázatkezelkést, sikeres gondolkodásmódot, és azt hogy hogyan küzdje le az átlagember a "szegénység identitást" ami a legtöbb esetben ez első számú gátja a személyes sikereknek, meg persze azt hogy hogyan szűrd ki azokat a tőzsdeoktatókat, akik belőled élnek, és semmi másból

BÍzom benne hogy a többiek nem tartanak nagyképűnek az írásod miatt, ami az "időd eladást" illeti, de ebben is egyetértünk.
                              Mint mondtam az én tanfolyamom nem olcsó, sőt, a leginkább azt szeretném ha az én tanfolyamom lenne a legdrágább, hiszen nem átlagos dolgokról beszélek az embereknek.
                              Gondolom te is hasonlókat éreztél amikor felkértek előadást tartani.
                              HA valakiket az ember arra oktat hogy hogyan kell kivenni a pénzt a világ legnagyobb "széfjéből" annak nyilván hogy ára van
                              Ezt be kell látnia mindenkinek.

Egy dologban azonban azt hiszem hogy tényleg nem teljesen értünk egyet...
                              Ez pedig a 2-3%-os dolog. De ez végül is nem probléma, inkább nézőpont kérdése.

A véleményem az, hogy a legtöbb forextrader egy óriási nagy tévhitben van amikor nekilát a devizakereskedésnek.

Gondoljuk át, hogy bárhol ahol besélnek a forexről, az előadás első felében 99%-ban biztos hogy elhangzik hogy a forex a világ legnagyobb játszótere!
                              Erre mit csinál az átlagember?
                              Azértt jön ide kereskedni, mert itt már 100.- usd-vel is tud számlát nyitni!
                              ...gratulálok...
                              Szerintem itt van már ez elején az esélye is elvágva a siker bármféle lehetőségének.
                              Aztán jön a tőkeáttétel, stb, és jönnek a lenullázott számlák.
                              Igen, az tény hogy itt az emberek 90%-a ez első 3 hónapban lenullázza a számláját.
                              A brókerek persze jól érzik magukat ilyen környezetben...
                              Aztán mi következik ezután?
                              A delikvens újratölti a számláját, és kezdődik az egész előről.

Ilyenkor Albert Einstein szavai jutnak az eszembe:

"...Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra és várni, hogy az eredmény más legyen..."

Tehát visszatérve a primitív money management szábályokra, ait a legtöbb helyen hallasz, a véleményem a következő.
                              Vegyük alapul a 100.- usd vel érkező kezdő, de éles számlán játszó kereskedőt. Mondván hogy "először kicsivel kezdjük "
                              Azt mondod neki hogy ne kockáztasson többet mint a tőkéjének a 2%-a , ami rendjén is van a közismert statisztikai adatok alapján kiszámolt sorozatos vesztők arányából kiindulva.
                              Ha ezt játsza az ember, akkor gyakorlatilag nincs esélye arra hogy lenullázza a számláját.
                              De a gond nem itt kezdődik, sőt ilyenkor még nem is látszik.
                              A lelkes kezdő tarder keresi a 1:2 hozamú tradek lehetőségét.
                              Gondosan kiszámolja hogyha nem jön össze a trade akkor veszíteni fog max: 2.- usd-t, ha pedig nyer, akkor keresni fog 4.- usd-t, tradenként! Hurrá!
                              Ez jó kis elmélet.
                              Aztán játszik 100 kereskedést.
                              MAjd megnézi hogy a számláján kb: 200 usd van a tredek után.
                              HA valaki vakon, chart nélkül csinálja, akkor biztos hogy ez az eredmény.
                              (sokszor ha grafikont is néz mellé, akkor ettől rosszabb)
                              Persze ebből lejön még a brókerköltség, ami gyanítom hogy nem lesz kevés, mert a szerencsétlen M5-ös grafikonokon fog tradelni, már ha egyáltalán van olyan kis kötésmennyiség a brókernél ahol játszik.
                              Aztán ilyenkor jön a nagy kérdés!
                              ÉRDEMES ENNYI PÉNZÉRT, ENNYI IDŐT DOLGOZNI, ÉS KOCKÁZTATNI?
                              SZóval én amikor kockázati szintet határoztatok meg a hallgatóimmal, akkor soha nem a %-os szintből indulok kI!

Téves megközelítés lenne, mert nem tudom hogy az egyént mi az a pénzmennyiség aminek a megkeresése motíválja, és mi a pénzmennyiség aminek az elvesztése viszont túlzott mértékben flusztrálja?

Azt gondolom hogy a kockázatkezelést, a veszteségszinteket, és azt a pénzt amiért valaki dolgozik itt a forexen, azt nagyon, nagyon pontosan egyénre kell szabni!!!
                              HA ez nincs meg akkor jönnek az ismert dolgok, a lelki válságok, az érzelmi kitörések, depresszió, sőt néha ettől drasztikusabb dolgok is.
                              Sajnos ez a mélyen meghúzódó oka annak hogy a legtöbb ember itt egyáltalán nem sikeres.
                              A legtöbb embernek erről halvány fogalma sincs, igy nem is csoda hogy nem is tudja hogy hol keresse a problémára a megoldást, mert a problémája sem világos, csak az hogy fogy a pénz a számlájáról.
                              Ez pedig már annak a következménye hogy alapvetően maga a kis kereskedési rendszere amit felkállított, vagy rosszabb esetben felállítattak vele..."tőzsdeoktatók" teljes mértékben MŰKÖDÉSKÉPTELEN!
                              Ilynekor jönnek aztán a túlzott kockázatvállalások, kapzsiság/félelem 22-es csapdája, és a többi, és a többi...

A másik dolog a találati aránnyal kapcsolatos amit írtál.

Én magam SOHA nem megyek bele 1:1-es tradekbe!
                              Régebben belementem, amikor még azt hittem hogy "jó" a találati arányom.
                              Játszottam kezdő koroban olyan stratégiákat ahol 80% körüli volt ez ez "arány".
                              Ma már ennek a javítására nem hogy nem törekszem, de abszolut figyelembe sem veszem az alábbi tények miatt:
                              MI AZ HOGY TALÁLATI ARÁNY?
                              Véleményem szerint az egy olyan rossz dolog, egy olyan "traderálom" aminek az eléréseére törekszenek kezdő traderek, és ami számtalan pszichocsapdába kergeti bele a kereskedőket.

Gondoljuk át a hagyományos értelemben vett "találati arányt".
                              Talán úgy definiálhatnánk magunknak hogy nyerő trade az amin pénzt kerestem (ez legtöbb esetben a célárnál történő pénzkivételt jelenti) és vesztő trade az ami kistoppolt a pozícióból.
                              Ezt azért így fogalmaznám meg, mert többszáz eddigi hallgatóm aki már korábban kereskedett, így adta vissza ennek a megfoghatatlan "aránynak" a definícióját.
                              Ez a dolog azonban alapjaiban véve hibás megközelítés, már megint.
                              Sajnos a találati arány javítására tett minden erőfeszítés egy szélmalomharc! HArc a lehetetlen ellen, és önmagábanb értelmetlen tevékenység!
                              Miért?
                              Azért mert a piac minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
                              (Erre előbb utóbb rájön az ember, csupán évek kérdése)
                              Senki nem tudja a következő gyertya színét, teljesen mindegy hogy milyen idősíkról beszélünk is. (Éppen ezért én személyesen soha nem is törekszem kiszámítani a piacot)
                              A kezdők abban hisznek hogy minnél jobban beleássák magukat a technikai elemzésbe, annál inkább javulni fog a a"találati rányuk".
                              Ez szintén egy tőzsdei pszichocsapda!
                              A találati arány értékét borzasztó egyszerűen meg lehet növelni, mindössze a célárakat kell közelebbre húzni, és távolabb tenni a stop-okat.
                              Ennyi az egész!
                              Ebben nem kell hinni, sőt ehhez nem is kell tudás, csak mechanikusan végre kell hajtani ezt a dolgot.
                              Persze ezzel még egy büdös vasat sem lehet keresni!
                              Sőt ez az egyenes út az elszegényedés felé...

Én 8 éve tradelek.
                              A találati arányom több ezer tredet összesítve 50%-os.
                              HA kevesebb tradet nézek, vagy pl a márciusi hónapomat, akkor az értékeim 40/60 ill. 60/40 között mozognak.
                              Meggyőződéásem hogy 5,000 darab feletti trade után már nincsennek csodák.
                              pár év múlva ha előérem a 20,000db-os trade számot, az 50-50%-os találati arányom biztosan ne fog változni!
                              Erre már most mérget vehetek!
                              Miért van ez?
                              Azért mert a piac amint már írtam, minden időpillanatban kiszámíthatatlan.
                              Én tudom hogy ezt nehéz elhinni, és nagyon nehéz vele azonosulni, mert a találati arány értékének növelése a trader EGO-ját építi, ez pedig nem.
                              Ez mindössze a csupasz valóság.
                              Az a jó dolog hogy ezzel az adattal hibátlanul lehet nagyon, nagyon sok pénzt keresni!!!

Egy dolgot senki, hangsúlyzom SENKI nem tanít a tőzsdei vagy a MAgyar devizatanfolyamokon!
                              Ezt azért mondom és vállalom mindenféle következményét, mert minden oktató anyagát ismerem aki ezen a piacon dolgozik, és a legtöbb tanfolyamot valamilyen formában már volt szerencsém meghallgatni.
                              Ahogy te is írtad mindenhol sima techniaki elemzés van, indikátorok, alakzatok és sok egyéb baromság ami arra jó hogy az emberek fejét teletömjék látszólagos tudással, és valamiért fizessenek.
                              Épp elég dolgom van nekem azzal amíg ezeket a fejelket kitisztítom, hogy tudjanak tradelni és pénzet keresni.
                              Ez a tudás ami a múlt technikáin alapszik, kb 20,000.- ft-ot, agy még annyit sem ér.
                              Ennyi az ára 2 db Kecskeméti féle könyvnek, amit ha az ember megvesz és elolvassa, akkor pont megvan ez a fölösleges információ otthon a könyvespolcon.
                              A trade nem erről szó...

Tehát amiről senki sem beszél (legalábbis eddig...) az a PAYOFF RATIO, amit közel 3 éve próbálok a hallgatóim felébe verni, hogy ennélkül nincs siker.
                              Természetesen minden találati arányhoz tartozik egy PayOff ratio.
                              E számadat nélkül még azt sem lehet megmondani hogy ha valakinek a találati arány 70% nyerő és 30% bukó, akkor tud -e pénzt keresni, vagy sem?!
                              Szóval ez Magyarország.
                              A kevésbé fontos dolgokról mindenki beszél, de a mi a lényeg arról sokszor nem is tudunk..
                              Na ezen akarok én tűzzel vassal, minden eszközzel változtatni!
                              Ez az egyik oka annak hogy oktatok.
                              Néhány éve az egyik barátom azt kérdezte tőlem , hogy van e itt olyan tanfolyam ahova én szívesen elmennék, mert úgy oktatják a tőzsdét ahogy én megszeretném tanulni. Oda szívesen elmenne ő is, mert érdekli a dolg.
                              Azt mondtam a barátomnak hogy : NINCS!

Meggyőződésem hogy a devizatrade egy rendkívül egyszerű dolog!
                              NEM kell hozzás emmi más, mint józan paraszti ész, és legfőképpen tiszta, "előképzetlen" fej.

Visszatérve a találati arányhoz:
                              Hova soroljuk azt a tredet, amiben a megnyitáskor volt 100.- usd kockázat, de tarde közben a stop kedvező irányú mozgatásával csakmondjuk 30.- usd lett a végén a veszteség?
                              A válasz erre egyértelmű szokott lenni: EZ EGY VESZTES TRADE, és megy a statisztikába a vesztesek közé.
                              Majd év végén meg "találati arányt számolgatunk..."
                              Na erre mondom én hogy zsákutca...
                              Ugyanez a nyertes tradekre is...

Ha lesz időm, majd még folytatom az eszmefzuttatást, márha érdekel valakit is ez a téma.

Bocs a véleményemért, de én magabiztos vagyok bizonyos dolgokban, mert alá tudom támasztani minden egyes mondatomat tényekkel.
                              Azért öröm volt olvasni a hozzászólásodat, és mégegyszer köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Majd folytatjuk...
                              Üdv!

Kedves mindenki,igazából nagyon érdekes dolgokat írt le sídíus ,és Péter,bizony egyet tudok érteni sok gondolattal,már ha ez érdekel valakit..

Én is 1989 óta vagyok részese az üzleti világnak,19évesen kezdtem valutaváltó "pályafutásomat",de nem is ez a lényeg!

Én momdjuk úgy negatív előjellel akartam írni minden tanfolyamról,így a Forexegyetemről is,mivel a véleményem a magyarországi oktatásokról már korábban megismerhető volt itt is.
                              De ez a negatív kritika nem fog most megszületni,mondjuk úgy,semleges előjelű!Miért is?

Kezdjük az elején-véleményem szerint ma magyarországon ténylegesen professZionális kereskedő nagyon kevés van.Sikeres,jövedelmet szerző van sok,akár vagyonokat szerző is,de világviszonylatban kiemelkedőnek mondható maximum 5-7 fő,nem több!(de lehet hogy sokat mondtam)

Az én olvasatomban pldul egy egyetem ,az nem egy érettségi szinvonal,hanem a harward!
                              Ma magyarországon ha van valakinek véletlenül,vagy akár sok sok munkával megtalált nyereséges stratégiája a forexen,akkor már egyből iskolát nyit,és képzéseket tart.Egyetlen egy statégia kérem szépen az semmi!Bármikor összeborulhat,mint a kártyavár!Nem mind,de 100 -ból 90 igen!
                              Én nem ismerem egy iskola ,-vagy tanfolyam- anyagát sem részletesen ,éppen elég amit megtudhattam róluk különböző forrásokból,néhány előadó mondandóját meghalgattam ismerősök kérése,majd az elején angolosan távoztam.Mind selejt!
                              Szóval nagyon röviden ennyi a véleményem,és ezért akartam az "egyetem "miatt is negatív kritikát írni,természetesen csak az elnevezésről,nem a tanított módszerekről,azokat nem ismerem.

UGYANAKKOR!:

Péterrel egyet kell értenem,a lényeg a profit faktor!Semmi más!-de ezt eddig magamon kívül senkitől sem hallottam magyarországon,-persze külföldön igen.

Bizony a találati arány viszonya is pontosan az,amit Péter leírt!50-50 %.és az is marad végtelenített idősíkon!
                              Ezt egyes fórumokon meg sem érdemes említenem magyarországon,mert a nagyon "hozzáértők"kinevetnek,holott azt sem tudják miről beszélek!

Ez magyarország!

Egyszóval!
                              A tanított stratégiát nem ismerem,arról véleményt nem tudok mondani,de örommel tölt el az,hogy végre hallottam valakitől azokat a kulcsszavakat,amiket én mondjuk egy profi traderklub tagfelvételi tesztjeibe betennék!A gondolatokkal is egyet tudok érteni!

Kedves Péter, Te (Ön ) a barátom vagy!Sok sikert!

ALTERMAN
                              Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Working...
                              X