Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sziasztok elolvastam az alábbi 2 linket kíváncsi lennék a véleményetekre mert eléggé elkenődtem eddig hittem meg bíztam abba h ez nem egy szél malom harc és h ha kellő időt szánok a tanulásra gyakorlásra akkor hosszú évek után sikeres lesz az ember. De eléggé elbizonytalanodtam. VAN KÖZTÜNK OLYAN EMBER AKI ISMER OLYAT AKI EBBŐL ÉL VAGY LEGALÁBB KERESET KIEGÉSZÍTÉSKÉNT VÉGZI EZT A SZAKMÁT?
    Mert én Péteren kívül nem nagyon hallottam még ilyen emberről ((
    Bár sejtem h ez is egy psziho csapda ami engem 1év után ért el és kellene pár biztató szó h vissza jöjjön a kezdeti lelkesedés hogy ne úgy üljek le olvasni gyakorolni h ez SENKINEKSE sikerül..:S

http://moneywheel.hu/index.php?optio...trade&Itemid=1

http://index.hu/gazdasag/penzbeszel/..._devizapiacon/

Hozzászólás

• Üdv

Kérdésem lenne a képhez (immár átlagárral) , h szerintetek jó helyen van a stoppom? Egy pozival vagyok benne, többet nem tudtam nyitni mert nem voltam gép előtt és nem is nagyon volt lehetőség. A kezdeti S/L 0,8545 volt csak nem jelöltem. Érdemes ilyenkor parabolicot használni kiszállásra, mert Péter javasolta ha ilyen nagy az elmozdulás akkor lehet használni rá, kisebb idősíkon, mondjuk eggyel lejebb H1en?

Click image for larger version

Name:	eurgbp.gif
Views:	1
Size:	54,0 KB
ID:	141827

Hozzászólás

• muzzi03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv

Kérdésem lenne a képhez (immár átlagárral) , h szerintetek jó helyen van a stoppom? Egy pozival vagyok benne, többet nem tudtam nyitni mert nem voltam gép előtt és nem is nagyon volt lehetőség. A kezdeti S/L 0,8545 volt csak nem jelöltem. Érdemes ilyenkor parabolicot használni kiszállásra, mert Péter javasolta ha ilyen nagy az elmozdulás akkor lehet használni rá, kisebb idősíkon, mondjuk eggyel lejebb H1en?

[ATTACH]1118[/ATTACH]
        Nekem is van egy kérdésem, a ráépítéssel kapcsolatban. Ezen a charton 0.8380-nál én nyitottam volna egy újabb pozit. Erről mi a véleményetek? Olyankor az mennyire jó belépési jel?
        Thx!

Hozzászólás

• sakab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok elolvastam az alábbi 2 linket kíváncsi lennék a véleményetekre mert eléggé elkenődtem eddig hittem meg bíztam abba h ez nem egy szél malom harc és h ha kellő időt szánok a tanulásra gyakorlásra akkor hosszú évek után sikeres lesz az ember. De eléggé elbizonytalanodtam. VAN KÖZTÜNK OLYAN EMBER AKI ISMER OLYAT AKI EBBŐL ÉL VAGY LEGALÁBB KERESET KIEGÉSZÍTÉSKÉNT VÉGZI EZT A SZAKMÁT?
          Bár sejtem h ez is egy psziho csapda ami engem 1év után ért el és kellene pár biztató szó h vissza jöjjön a kezdeti lelkesedés hogy ne úgy üljek le olvasni gyakorolni h ez SENKINEKSE sikerül..:S

Szia!
          Egyrészt az általad olvasott oldalak is adnak megoldást arra hogy ebből lehet élni,másrészt biztos lehetsz benne,hogy vannak olyan emberek akik sokkal konkrétabban ebből élnek,mint például az általad említett Péter!

Hozzászólás

Sziasztok elolvastam az alábbi 2 linket kíváncsi lennék a véleményetekre mert eléggé elkenődtem eddig hittem meg bíztam abba h ez nem egy szél malom harc és h ha kellő időt szánok a tanulásra gyakorlásra akkor hosszú évek után sikeres lesz az ember. De eléggé elbizonytalanodtam. VAN KÖZTÜNK OLYAN EMBER AKI ISMER OLYAT AKI EBBŐL ÉL VAGY LEGALÁBB KERESET KIEGÉSZÍTÉSKÉNT VÉGZI EZT A SZAKMÁT?
            Bár szerintem ez nem Forexegyetemes téma és át is kellene tenni máshova de...

13 éve vagyok a piacon és ez az egyik jövedelemforrásom, de nem az egyetlen! Ráadásul a tőzsdén is szerteágazóan több lábat tartok fenn. Néhány ezek közül: alapok papírjait tartom (nem magyar cégek gondozásában, de volt régebben például a Quaestor kezelésében is), középtávú devizapozíciókat veszek fel, és swing spekulációkat folytatok. Mi lenne a kérdés?

A két cikkről az a véleményem, hogy hellyel közzel szerintem lefedi a valóságot. Sajnálom ezt így kimondani, de kár azt kerülgetni, hogy a brókerek nagy része és az oktatók nagy része (ugye érezhető, hogy nem szeretnék mindenkit belezárni ebbe a kalapba) tudja, hogy mindig szükség van a friss vérre a piacon és következésképpen amit lehet meg fog tenni, hogy ez a vérmennyiség mindig meg legyen. Egyébként nem is olyan régen leírtam, hogy én hogyan tudnék egy oktatást elképzelni, bár hozzá kell tennem kibicnek kívülről semmi sem drága. Én nem vagyok a tőzsdeoktatás piacon, sem bróker cégben nem utazom, szóval könnyen ötletelek, hogy szerintem így vagy úgy......

Gondolom ezek rossz hírek, ezért hogy mondjak néhány biztatót is. Ismerek nem is egy sikeres tőzsdést akik között van aki a magyar piacon, de inkább külföldön, ilyen olyan piacokon kereskedik sok éve és sikeresen.Van köztük aki csak indexet köt, van olyan aki részvényt, van aki devizát....stb. Mindenki a saját útját járja, de néhányukkal napi kapcsolatban vagyok. Tehát léteznek ezek a soha nem látott emberek, sőt köztünk járnak. Egyikük sem akarja (legalábbis akiket én ismerek) megváltani a világot, csak tudják, hogy miképpen maradjanak profitban folyamatosan.
            Viszont közöttük senki sincs, aki több millió alatt kereskedne. Ennek nem tudom megítélni, hogy van e köze a sikerességükhöz, vagy nincs. Közvetlenül biztosan nincs, de közvetve elképzelhető. Néhányukkal többször gondolkodtunk már ezen amikor összejöttünk, de a végén abban állapodtunk meg, hogy mivel nem kezdtünk pár százezer forinttal, ezt nem tudhatjuk.

További jó hír, hogy ha létezik a kapitalizmusban olyan terep, ahol viszonylag ismétlem viszonylag egyenlő feltételekkel kell megküzdenie a feleknek (ez feltételezi, hogy az adott egyén tudja milyen szinten áll, és annak megfelelő szinten próbál küzdeni. No itt szoktak a gondok kezdődni!) akkor az a tőzsde.
            Egyébként a gazdaság bármely más területén előbb utóbb igyekszik blokkolni az ember tevékenységét a konkurencia, a piaci behatároltság, szimpla rosszindulat vagy akármi. Megjegyzem szerintem minden leküzdhető, csak úgy kell hozzáállni.

Egyébként az biztos, hogy mindenkinél el kell, hogy jöjjön az az idő, amikor ki kell, hogy derüljön számára, hogy ez nem neki való. Hogy mennyi ez az idő azt én nem tudnám megmondani, de azt nem véletlenül mondják, hogy olyan mint az egyetem. Ha nem is 5 év, de valószínűleg több év. De mondom ezt nehéz megítélni. Egy dolog biztos, ugyanúgy mint az élet minden területén. Olyan szerintem nem létezik, hogy valaki semmiben nem sikeres. valamiben biztosan képes az lenni. Ezt meg kell tudni találni, és ha ez nem a tőzsde akkor tudni kell váltani. Aki nem tud váltani az elveszett ember. Sajnos ez így van. Tehát nem feltétlenül kell ragaszkodni valamihez, ami esetleg nem megy, mert közben az idő halad és lehet, hogy ott egy másik terület amiben sikereket tud felmutatni az ember.

Bocs a monológért, csak szerettem volna ha tisztán látsz, illetve esetleg más is. Javasolom ha van még kérdés, azt ne itt vitassuk meg, hanem valamelyik másik topicban.
            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

nem kell minden szarnak bedőlni, egyáltalán nem kell mások véleményével foglalkozni ha hiszel benne, akkor sikerülni fog.

Hozzászólás

kattints a hozzászólás alatti blogcímre

Hozzászólás

• Úgy alakult, hogy a párom nem tud eljönni a Profit Dayre, így van egy felesleges jegyem.
                  Ha érdekel, írj privit vagy emailt szerdáig.
                  Üdv
                  Pekka

Hozzászólás

• Máté eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem is van egy kérdésem, a ráépítéssel kapcsolatban. Ezen a charton 0.8380-nál én nyitottam volna egy újabb pozit. Erről mi a véleményetek? Olyankor az mennyire jó belépési jel?
                    Thx!
                    Énis ott gondoltam nyitni csak suliban voltam és nem tuttam megnyitni, sztem am ott egyértelműen lehetett nyitni. 2 pozi és már pluszos is lett volna.

Hozzászólás

• Régi régi válasz, köszönet, új pozíció

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Üdv a fórumon! Nem akarom elvenni Pétertől a lehetőséget, hogy reagáljon a pozícióépítéses képeidre ezért én csak erre az egy kijelentésre reagálok!

Elhiszed, hogy ez éppen olyan kizárólagosságot követelő kijelentés mint, hogy csak a TA elemzés vagy csak a fundamentális elemzés? 15 hét után, úgy hogy még csak nullában vagy (ami egyébként nem feltétlenül rossz, mert sokan ilyenkor már vaskos mínuszban vannak) ezt mire alapozod?
                      Olvasgatom itt visszamenőleg a fórumot, és megakadt a szemem ezen a ponton. A megfogalmazással volt gond, és jó helyre is tettek páran ez miatt, Péter és Sidius is.

Úgy kellett volna írnom, hogy a poziépítés a nagy kedvencem.
                      De rengeteg kereskedésem van már mellette ami 1 pozíciós trade.
                      És így is pluszban van az egyenlegem, de az építés egy jó dolog ezt azért még mindíg tartom.

Nem akartam kizárólagos kijelentést tenni. Tudom, hogy millió stratégia van és mind jól működik, ez csak a traderen múlik.

Köszönöm így utólagosan is a segítségeket és a véleményeket. Majd próbálok kicsit aktívabb lenni a fórumon.

A mai kötésem, nem a legjobban indult.

GBP CHF H1 SHORT P1, ellenem indult, így a pozi felét kizártam 4 gyertya után, pici vesztőbe. A másik felének adok még jópár órát a bizonyításra.
                      A kezdeti kockázatom mostmár semmiképpen sem tudja elvinni. Így nem idegeskedek. A mi veszhet legrosszabb esetben is a kezdeti kockázat 60%.
                      Végül is egyetlen egy trade önnmagában semmit sem jelent, mert a kimenetele véletrenszerű (random).

Amit megtanultam az idő során az az, hogy ha rossz visszajelzés érkezik a piactól és nem az óhajtott írányba indul. A reménykedés halvány szikrája sem létezik nálam, és kizárom a pozi felét azonnal.
                      Ha meg nyerőbe vagyok akkor meg reménykedek és pókerozok a nagyobb nyeremény érdekében, visszakockáztatva a nem realizált profitból.

Én ezt a vonalat érzem hozzám legközelebbnek, és ezt fogom tökéletesíteni.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szerintem túl nagy kockázatot vállaltál ezen, még ugy is h felezted, a legutolsó ellenálláshoz huzott stop elég lett volna. H4en meg nem nagyon volt meg a p1 még

Hozzászólás

• k-kris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Olvasgatom itt visszamenőleg a fórumot, és megakadt a szemem ezen a ponton. A megfogalmazással volt gond, és jó helyre is tettek páran ez miatt, Péter és Sidius is.

És így is pluszban van az egyenlegem, de az építés egy jó dolog ezt azért még mindíg tartom.

Nem akartam kizárólagos kijelentést tenni. Tudom, hogy millió stratégia van és mind jól működik, ez csak a traderen múlik.

Köszönöm így utólagosan is a segítségeket és a véleményeket. Majd próbálok kicsit aktívabb lenni a fórumon.

GBP CHF H1 SHORT P1, ellenem indult, így a pozi felét kizártam 4 gyertya után, pici vesztőbe. A másik felének adok még jópár órát a bizonyításra.
                          A kezdeti kockázatom mostmár semmiképpen sem tudja elvinni. Így nem idegeskedek. A mi veszhet legrosszabb esetben is a kezdeti kockázat 60%.
                          Végül is egyetlen egy trade önnmagában semmit sem jelent, mert a kimenetele véletrenszerű (random).

Amit megtanultam az idő során az az, hogy ha rossz visszajelzés érkezik a piactól és nem az óhajtott írányba indul. A reménykedés halvány szikrája sem létezik nálam, és kizárom a pozi felét azonnal.
                          Ha meg nyerőbe vagyok akkor meg reménykedek és pókerozok a nagyobb nyeremény érdekében, visszakockáztatva a nem realizált profitból.

Szia!

csak egy tipp: ma 09:00-kor volt egy hír ami erősen megmozgatta a GBP párokat. Érdemes ezt is figyelni, mert ha jól látom, kb. akkor léptél be, amikor ez a hír egy fals belépőt generált. Én a hírekkel inkább nem "szórakozom", előtte és utána kb. 1 órával elkerülöm az érintett párokat.

Hozzászólás

• k-kris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szia!
                            Megkérdezhetem, hogy mekkora kockázatot vállalsz kezdetben 1traden? Van rá szabályod, hogy ha 4gyertya ellened megy akkor zárod a felét?
                            Amúgy én is kötöttem, de a kezdeti kockázatom ki is vitte.

Visszanéztem én is a régebbi hsz.-eket arról az oldalról ahonnan te idéztél. Ott van egy hsz. Pintér Pétertől, amin nekem is megakadt a szemem:
                            "Véleményem szerint a 30-40%-os "találati aránnyal" kereskedő traderek ebből a rendszerből már képesek igen komoly eredményeket felmutatni.
                            Az egyik tanulónk aki rendkívül gyorsan megértette a rendszer lényegét, 1 év elteltével most 34%-os találati aránnyal kereskedik élő számlán már jónéhány hónapja.
                            Havonta csinál 70-100% hozamot átlagosan. Amennyit éppen a piac ad.
                            Kell ennél több az első évben?"
                            Szép így leírva, h havi 100%, de kiváncsi lennék a tradenkénti kezdeti kockázatára.

Hozzászólás

• Tomesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia!
                              Megkérdezhetem, hogy mekkora kockázatot vállalsz kezdetben 1traden? Van rá szabályod, hogy ha 4gyertya ellened megy akkor zárod a felét?
                              Amúgy én is kötöttem, de a kezdeti kockázatom ki is vitte.

Visszanéztem én is a régebbi hsz.-eket arról az oldalról ahonnan te idéztél. Ott van egy hsz. Pintér Pétertől, amin nekem is megakadt a szemem:
                              "Véleményem szerint a 30-40%-os "találati aránnyal" kereskedő traderek ebből a rendszerből már képesek igen komoly eredményeket felmutatni.
                              Az egyik tanulónk aki rendkívül gyorsan megértette a rendszer lényegét, 1 év elteltével most 34%-os találati aránnyal kereskedik élő számlán már jónéhány hónapja.
                              Havonta csinál 70-100% hozamot átlagosan. Amennyit éppen a piac ad.
                              Kell ennél több az első évben?"
                              Szép így leírva, h havi 100%, de kiváncsi lennék a tradenkénti kezdeti kockázatára.
                              Én általában a számlámhoz képest 1% szoktam kockáztati néha eltér de nem jelentősen. Igen van szabályrendszerem 4 gyertya után zárom a felét, akkor is ha 0 körül topog, ha pluszban van akkor meg 0 ba húzom a stoppot a közelebbit.
                              Az én találati arányom 40-45%, általában, de nem igen foglalkoztat különösebben, szinte lényegtelen számomra.

Hozzászólás

• muzzi03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szerintem túl nagy kockázatot vállaltál ezen, még ugy is h felezted, a legutolsó ellenálláshoz huzott stop elég lett volna. H4en meg nem nagyon volt meg a p1 még
                                Miért gondolod hogy túl nagy kockázatot vállaltam??
                                H1 a belépés, és nem foglalkozok avval hogy hajszálpontos-e a belépő.
                                Minden egyes trade kimenetele véletlenszerű és kiszámíthatatlan, ezért is majdnem mindegy hol lépünk be.
                                Ha jó stopphelyszín van és jó a hozamkockázat, akkor szabad az út.
                                Nekem ez a legfontosabb.
                                A pozíció managment a lényeg, és a kockázatkezelés.

Hozzászólás

Working...
                                X