Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi! ez gyors válasz volt, ennél csak az eurcad pozim zárodása lett gyorsabb

Yen-nek örülök, jó a visszaigazolás, akármi is lesz velük. H4-en figyeltem H1-en nyitottam.

A többi meg tanúlságos, meg is néztem a parabolic-ot, nem lett volna rossz ott kiszálni majd a következőnél

Köszi !!

még annyit, hogy iszonyat idegörlő, hat pozit megnyitottam a tanultak alapján tegnap óta, nem nyitottam meg a GBPCHF shortot, Arany longot, és már Olaj longnak is futni kéne H1-en, mindháromnál ott a trendvonal amit figyeltem és láttam, hogy átviszi, na a 6nyitott sehol nincs ez a 3 meg megy mint a rakéta

Ne aggódj, tradalem én helyetted az aranyat is meg a többit is...
    Mondtam a tanfolyamon hogy MINDENT meg kell nyitni ami a rendszeredben nyitási szignál, mert sohasem tudod hogy melyikből lesz "aranybánya" !

http://kepfeltoltes.hu/view/100625/1...toltes.hu_.gif

üdv: Péter

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ne aggódj, tradalem én helyetted az aranyat is meg a többit is...
      ez igazán rendes tőled, akkor majd megbeszéljük privátba hova utalj, ha helyettem tradeled

látjátok milyen jó ez a tanfolyam, itt még hónapokkal utáni is figyel az oktató és ha valamit kifelejtesz, helyetted letrédeli és utalja a pénzt

Hozzászólás

ez igazán rendes tőled, akkor majd megbeszéljük privátba hova utalj, ha helyettem tradeled

látjátok milyen jó ez a tanfolyam, itt még hónapokkal utáni is figyel az oktató és ha valamit kifelejtesz, helyetted letrédeli és utalja a pénzt

Lehet róla szó...

De ahhoz annyira azért szükségem volna hogy adj egy creditkártya számot, hogy minden egyes trade megnyitásakor a kezdeti kockázatom felét levegyem tőled.
        Aztán ha hozam van, majd azt is elosztjuk valamilyen mértékben.
        Persze én dolgozom a kereskedéssel, én rakom ki rá a tőkét, én adom a szaktudást mellé...szóval elgondolkodtató.
        Ugyanezeket a kérdéseket szoktam feltenni magamnak amikor felmerül a kezelt számla kérdés.
        Valójában miért is kellene nekem egy "passzív társ" a kereskedésben?
        Van számlám, van pénzem, van szaktudásom, nekem kell beletenni az időmet, én hozom a döntéseket....egyszóval nem reális a végén az osztozkodás.

Mondjuk ez még mindig humánusabb kérés a részedről mint az egyik felvetés ami nemrég érkezett hozzánk, hogy nyissunk már valakinek számlát a mi pénzünkön, aztán eljönne tanfolyamra és ott kereskedjek az ő számláján, és a 3 nap alatt az általam megtermelt pénzből utólag befizetné a tanfolyam díját! aranyos....és nem is ő volt az egyetlen...
        ...mondjuk így elsőre azt érzem hogy a kockázatkezelés ennél az embernél valamilyen szinten rendben van...

Hozzászólás

• Üdv Péter,
          A Forexegyetemes hallgatókra is igaz az a bizonyos 80/20%-os arány?
          Vagy jobb a helyzet?Habár ha valaki nem fektet bele kellő tanulást,mindegy milyen tanfolyamot végez el,sikertelen lesz,szerintem.

Hozzászólás

Lehetett volna zárni a zöld meredek trendvonalnál, de akkor lehetett volna már előbb is ezen az alapon a lilánál, hát ezért vagyok tanácstalan.
            (ja arról most ne beszéljünk, hogy a nagy völgyet miért ültem ki , azt hogy mire is kezdtem ezzel a párral foglalkozni leírtam már itt egy másik topicba)
            Longoltad az EURCAD-ot? Csak mert nekem naposon ez erősen eső trendben van, de még 4H-n is!
            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Longoltad az EURCAD-ot? Csak mert nekem naposon ez erősen eső trendben van, de még 4H-n is!
              Én meg azt hittem csak nem akarsz szóba állni velem, mert minden kérdésre válaszoltál abba a topicba, csak az enyémre nem, pedig ha jól tudom a Te egyik kedvelt jeledre nyitogattam, de ezek szerint csak nem vetted észre a kérdést

H4-en már látok két magasabb aljat és két magasabb csúcsot is, igaz nem túl erőteljesek

65-ös beírástól

Hozzászólás

Én meg azt hittem csak nem akarsz szóba állni velem, mert minden kérdésre válaszoltál abba a topicba, csak az enyémre nem, pedig ha jól tudom a Te egyik kedvelt jeledre nyitogattam, de ezek szerint csak nem vetted észre a kérdést

H4-en már látok két magasabb aljat és két magasabb csúcsot is, igaz nem túl erőteljesek

65-ös beírástól
                Tényleg nem vettem észre! Sokszor az van, hogy nem látok friss írásokat az "új hozzászólásoknál" !

Most elolvastam persze! Azért nem árt, ha a teknőc trendirányba van. Pont ezen a páron nyitottam 4H-n egy teknőc shortot múlt pénteken, bár nem volt túl szerencsés hétvégére nyitni, de hát ott volt egy trendirányú teknőc+elnyelőgyertya+stohastic divergencia triász, hát mondom ezt csak benyitom. Végül elég jó lett a végkifejlet mert 70 pip kockázatra lett lett 148 pip nyerő most keddre!
                Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2010-06-25, 20:33. Oka: hibajavítás

Hozzászólás

Tényleg nem vettem észre! Sokszor az van, hogy nem látok friss írásokat az "új hozzászólásoknál" !

Most elolvastam persze! Azért nem árt, ha a teknőc trendirányba van. Pont ezen a páron nyitottam 4H-n egy teknőc shortot múlt pénteken, bár nem volt túl szerencsés hétvégére nyitni, de hát ott volt egy trendirányú teknőc+elnyelőgyertya+stohastic divergencia triász, hát mondom ezt csak benyitom. Végül elég jó lett a végkifejlet mert 70 pip kockázatra lett lett 148 pip nyerő most keddre!
                  Ja és bocs, hogy nem válaszoltam. Ilyenkor nyugodtan írj rám egy privátot, hogy vegyem már észre magam!

Hozzászólás

Ja és bocs, hogy nem válaszoltam. Ilyenkor nyugodtan írj rám egy privátot, hogy vegyem már észre magam!
                    Nem vagyok egy zaklatós tipus, de akkor legközelebb így teszek

Viszont meglepett, hogy még ez a technika is trendirányba inkább, nem is gondoltam volna ilyen helyzetre, meg is néztem.
                    Köszi!

Ez a hét volt az első mínuszos hetem elsejétől, de ezen a héten tanultam a legtöbbet.
                    pl tegnap kattant be hogy mégis jó a tradenapló, eddig úgy voltam vele, hogy írogatom-írogatom elseje óta, de nem értettem mire fogom használni, hiszen látom a fejlődésem irányát a számlaegyenlegemen. Erre tegnap valamiért vissznéztem az egyik devizapárra köttött ehavi jópár kötésem. Hát mit ne mondjak, igencsak tanulságos volt:
                    egy vicc az egész amit műveltem vele (persze egy csomó csak szinte érzésre kötés volt)
                    trend elleni mind bukó
                    trendirányú fele mázli mert roszkor kötöttem, másik fele jó, és ott úgy is emlékszem, hogy strat szerint kötöttem
                    így kihoztam egy egységre vetítve 204 pip plusszt és szét rágtam a körmöm
                    strat alapján, könnyű utólag is megnézni kamu beképzelgés nélkül, 3-400pip lett volna, könnyedén
                    ha most nincs naplóm nem nézem meg és vagdalkozom továbbra is.

Erre végre beállítottam az összes chartot úgy ahogy kell. Nagyon jól is indult, de ma még kellett pár dolgot tanulnom:
                    1. nyissak meg minden jelet, mert tuti a jót hagyom ki
                    2. Nagy, nekem kedvező kiugrásnál, M15-ön védjem a profitot, sok száz pipet nulláztam ki így a héten!

mentális naplót még nem vezetek, nem is éreztem még úgy hogy valami lelki ok miatt gondjaim lettek volna a tradeléssel, de a trdenaplónak most örülök, pedig azt is meggyőződés nélkül kezdtem írni, tollal füzetbe, nem értem a "Profit"-os táblázatot (úgy emlékszem, vagy csak nem tetszett? annyit megnéztem, de volt olyan ami túl bonyolult volt....stb)

Hozzászólás

de ma még kellett pár dolgot tanulnom:
                      1. nyissak meg minden jelet, mert tuti a jót hagyom ki

StLui és Péter
                      Ha egy időben több jel is van. Vagy később, de a kockázatod még megvan az előző nyitáson, akkor nem tudsz nyitni a következő lehetőségre.(kockázat kezelés) Erre mi lehet a jó megoldás?

Hozzászólás

• Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        StLui és Péter
                        Ha egy időben több jel is van. Vagy később, de a kockázatod még megvan az előző nyitáson, akkor nem tudsz nyitni a következő lehetőségre.(kockázat kezelés) Erre mi lehet a jó megoldás?

Az erre a kérdésre keresendő válasz a tananyagom 136-138-as diáiban találod meg. (ami Neked és Stluinak is megvan)

Onnan közelíteném meg ismét ezt a problémát hogy hogyan tud elfogyni egy számláról a pénz?
                        Mert valójában ez a tünet, ami a kérdéssel kapcsolatos és amit kezelni kell.

A számlákról mindössze egyetlen egy módon fogy el a pénz, mindig és minden esetben amióta forex létezik.
                        Ez pedig nem más, mint a túl nagy pozícóméret, vagy a túlzottan alulméretezett számlaegyenleg.
                        A Forex egyáltalán NEM a tőkeáttétel miatt veszélyes, henem sokkal inkább emiatt a dolog miatt.

Én nem győzöm hangsúlyozni a 3 oktatási nap alatt hogy NE próbáljatok meg párszáz dolláros számlákkal tradelni, mert az összes ilyen halálra van ítélve!
                        (aki vitába akar ezzel szállni annak javaslom hogy először nyisson egy ilyet, kereskedjen vele, és beszélgessünk pár hónap múlva )

Tehát a tünet már megvan, most már csak az okát kell megkeresnünk ennek, valamint a megoldást.

OK:

A legelső ok, hogy túl sok devizapárt néz a legtöbb kezdő.
                        Ennek az a pszichológiai oka, hogy nem akar kimaradni semmiből, és úgy érzi hogy a brókernél minnél több devizapárt talál, annál nagyobb esélye lesz a nyerésre.
                        Ez sajnos pont fordítva igaz!
                        Ez a viselkedésforma azért is TÉNY, mert a brókerek nagytöbbsége úgy hirdeti magát hogy nála x 100 devizapár található!
                        Tehát ha a marketing erre van kihegyezve, akkor ez biztos hogy egy pszichocsapda amibe a legtöbb kezdő beleesik.
                        És ha már úgyis ott vannak a devizapárok, akkor miért is ne nézzünk sokat egyszerre, sok monitoron...
                        Ha már nézzük őket, akkor pedig miért ne kereskedjünk velük?
                        Kb így gondolkodik az ember az első 1-2 évben.
                        Aztán emellé jönnek még az idősíkokkal történő "felszorzások" és onnantól kezdve tutti bukó az egész rendszer.

Namármost minnél több devizapárban lát az ember (vagy beleképzel) kereskedési lehetőségeket, annál inkább megy el abba az irányba hogy a kapzsiság fod dominálni a tradek közben, és nem a kockázatkezelés.
                        A legtöbb esetben ez addig szokott fajulni amíg kontrollálatlanul sok és átláthatatlanul nagy mennyiségű poizíció van megnyitva, a megengedhető kockázati szinten is túl.
                        Értelem szerűen amikkor pedig kiütődnek a stoppok, akkor jön a keserű leves.
                        (persze erre már hallottam olyan ellenérvet hoyg egyszerre úgysem ütődik ki minden... naja, ezt gondolja az aki még nem kereskedett eleget..)
                        MAjd másnap a panaszkodás hogy szar a devizapiac, mert " akkorát buktam"...
                        Itt mindenki akkorát bukik, amilyet megérdemel!
                        Hál istennek itt azonnal van büntetés, és nem lehet elsunnyogni a dolgokat.
                        Ez a "fair játék".
                        Hajszál pontosan akkor a pofont kapsz, mint amire befizettél!

Az én javaslatom a következő a fenti problémára:

Olyan számlát nyiss amin a többszöröse pénzmennyiség van kitéve, annak amire bármikor is szükséged lehet a kockázati szinted meghatározásánál.

Mondok egy rossz példát, meg mondok egy jót is.
                        A legtöbb helyen azt hallod hogy tegyél ki a számládra x összegű tőkét, és kereskedj.
                        Ne kockáztass többet mint a tőkéd 1-2 %-a.

Persze ez nagyjából megállja a helyét, de sajnos nem működik, mégpedig az alábbiak miatt nem:
                        A legtöbbtrader megszokja hogy az adott tőkéhez képest mindig hasonló méretű pozíciókkal tradel. (önmagában már ez is igen komoly hiba, de lehet ellene védekezni).
                        Ennélfogva ha 2 devizában van mondjuk egyszerre jelzés akkor benyit kettőt, és mondjuk ezzel kimeríti a 2%-os saját szabályát.
                        A gond az hogy mindig lesz olyan szituáció, amikor kimerült a kockázattaható keret, de te mégis benyitsz egy harmadik, neaggyisten negyedik pozíciót.
                        HA hiszed, ha nem , de biztos vagyok benne hogy lesz ilyen.
                        HA máskor nem akkor amikor előtte sikeres traded volt.
                        Az ilyen alkalmak adják a legjobb lehetőséget arra hogy drasztikus mértékben tudd leamortizálni a számládat.

Én a következőt javaslom minden hallgatómnak.

1, lépés.
                        Meg kell állapítani ez egyéni kockázati szintedet.
                        Ez nem egy százalékos, megfoghatatlan, másoknál bevált érték.
                        Nem, a te kockázati szintedet senki sem tudja, még te sem az első időben.
                        Hónapok, néha évek kellene ahhoz mire kialakul hogy mennyi az az összegszerű tét aminek az elvesztése nem okoz lelki traumát, anyagi összeomlást, feszült közérzetet, stb...

2, lépés.
                        Ha megvan ez az összeg, utána jöhet a számlaméretezés.
                        HA úgy gondolod hogy mondjuk neked egy időben 200.- usd-nél nem lehet nagyobb az össz pozícióidban jelenlévő kockázatod, akkor a következőt teheted.
                        Pl. alkalmazod a 2%-os szabályt és azt mondod hogy a 200.- usd lehet az a maximálisan elfogadható érték, ami nem több mint a számlaösszeged 2%-a.
                        Értelem szerűen akkor neked egy 10,000.- usd-s számlára van szükéged.
                        Ez azt jelenti hogy a 200.- usd-n belül kell diverzifikálnod, akár több pozícióban is.

Én azonban azt javaslom hogy ha ez a helyzet nálad, akkor legalább 15,000.- usd-vel nyiss számlát!
                        Mondom ezt azért, hogy megóvjam a tőkédet, mert ennek a játéknak ez a lényege.
                        Ha növeled a számlaösszegedet, és marad a 200.- usd, akkor értelem szerűen csökken a kockázati szint.
                        Tehát ha adott pillanatban mégis olyan a piac hogy több pozit kell nyitnod az átlagosnál, akkor még a 300.- usd egyidejű kockázattal sem léped át a 2%-os rendszert.
                        És hidd el hogy lesz ilyen amikor "annyira biztosnak érzed a piacot ".
                        De akkor is lesz egy "védőhálód", ami természeténél fogva védi a számládat.

A másik dolog pont az egységnyi kötésmennyiségekkel kapcsolatos.
                        Sajnos a metatrdaer úgy van megcsinálva hogy mindig az előző kötés mennyisége jön be az order panelen.
                        Ezt az ember a nagy kényelmében a legtöbbször nem változtatja.
                        Tudom magamról hogy néha megszokásból mindig 1 LOT-okat kötök.
                        (és ugye értjük hogy mekkora különbség van egy eur, vagy egy arany kötésénél ha 1 lottal kötsz...)

Hogyan lehet ez ellen a csapda ellen védekezni?

Egyik módja hogy íratsz egy scriptte, amely minden kötés előtt beíratja veled a kikalkulált pozíciónagyságot és addig nem enged tradelni!
                        Persze ezt nem foogod megcsinálni...

Akkor a másik megoldás hogy NAGYOBB méretű számlával kereskedsz!
                        Tehát megint ugyanoda lukadunk ki, hogy a nagyobb számlán kisebb a kockázat, ha pl egy megszokott mérettel kereskedsz.
                        Legyen annyi pénz a számládon hogyha a szokásos 1lot-ot amit egyébként benyitsz egy eur/usd-re H1-en és esetleg ugyanazt a szignált meglátod gbp/jpy-in is, csak mondjuk 3 x akkora stopptávolsággal amire persze nem fogsz figyelni, meg számolgatni, mert lusta vagy, és ösztönösen azt is benyitod, akkor sem kerül a számlád nagyobb veszélybe mint max 2%.

Szóval ez amolyen egyszerű de "bolondbiztos" módszer arra hogy ne tudd magad kellemetlen helyzetekbe sorolni.

Minden ilyen probléma kapcsán azt érdemes vizsgálni hogy milyen mentálsi folyamat vezet el az eredménytelességig, és hogy mik azok a közbenső lépések ami ellen lehet valamilyen módon védekezni.

Az én tapasztalatom azt muttaja hogy ez a megoldás elég sok embernek segített áthidalni ezt a problémát.

tehát még egyszer:

NE ÁMÍTSÁTOK MAGATOKAT AZZAL HOGY A VILÁG LEGNAGYOBB PIACÁN, A VILÁG LEGKISEBB SZÁMLAÖSSZEGEIVEL CSODÁKAT FOGTOK MŰVELNI!!!

(ez is csak egy reklámfogás, egy mentális csapda, amit a brókercégek bevetnek, hogy "nála már 100.- usd-vel is nyithatsz számlát! MInek??? )

ÜDv: Péter

Hozzászólás

• A deviza párok mennyiségével valóban bajban vagyok. Már írtam valahol, hogy a korábbi stratégiám 16 párosból állt. Viszont mióta „felcsaptam pozíció építőnek” Sikerült 5 – re redukálnom. Csak néhány eseménytelenebb nap után hozzájött még néhány. Jelenleg 12 És igen, valóban zavar, ha pl.: itt látom, hogy x/y-t nem néztem, pedig jó lett volna. Persze nem USD/SEK vagy EUR/HUF szerepel a listámon. De ha csak a főbb devizákat párosítjuk, akkor is gyorsan túllépjük a 10 párost.
                          Viszont ez bármekkora számlának is a 10 százalékát jelenthetné. Na jó, nem. Mert nem lenne mindenhol belépő. De 6% -ot sem kockáztatnék. Szóval ez nálam nem a számla méreten múlik. (a tanultak alapján „értelmes méretű” a számlám) Hanem azon, hogy szemellenzősen érzem magam, ha 3 napig nincs jel az általam figyelt párosokon és közben hallom valahonnan, hogy valahol meg volt.
                          Teljesen igazad van abban, hogy „hülyeség az úgysem stoppolódik ki mind egyszerre” elv. Bár ezt nem is tőlem hallhattad, mert én még 2008-ban megtanultam ki az a Jean-Claude Trichet. Bár csak 1-2 pozit csukott ki, de megnéztem a többi 14 párost is. És bizony tud minden egyszerre szakadni.(pár hete is láthattunk hasonlót) De ezt tényleg nem kellene, senkinek a saját bőrén kipróbálna.
                          Én úgy látom, hogy számla mérettől függetlenül is nem érdemes sok párost nézni. Csak az 5 „igazi” kiválasztásával vagyok bajban. Mert a fent említett okok miatt mindig felduzzad.

Hozzászólás

• 50-100 pip alatt ritka az induló kockázat H1-en, ez alá ugye azt beszáltük nem kéne menni max manadgelni a megnyitott pozit. Minilotról beszélve mint legkisebb egység cirka 50-100 usd az induló kockázat, ez egy 15000-es számlán max 3-4 pozi megnyitását teszi lehetővé egyszerre indítva, akkor most már nem értem, hogy kéne megoldani, hogy "minden jelet be kell kötni"
                            Mert ha erre az a válasz, hogy eleinte csak kevés párral kell foglalkozni, akkor szerintem értelmetlen a "minden jelet be kell kötni" szabály, mert simán korlátozzuk azzal hogy akkor csak kevesebb párt figyelünk

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ennélfogva ha 2 devizában van mondjuk egyszerre jelzés akkor benyit kettőt, és mondjuk ezzel kimeríti a 2%-os saját szabályát.
                              A gond az hogy mindig lesz olyan szituáció, amikor kimerült a kockázattaható keret, de te mégis benyitsz egy harmadik, neaggyisten negyedik pozíciót.
                              Péter!

Egy dolgot nem igazán értek. Mégpedig azt, hogy miért adjuk össze két(vagy több), egymástol független trade kockázatát?
                              Lehet hogy az a baj hogy itt is még mindig pokeres ésszel gondolkodok és alapbol hülyeség az ott megszokottakat
                              átültetni a forexre, de szerintem(legalábbis eddig azt hittem) hogy a bankroll(vagy money) management re
                              vonatkozo szabályok hasonloak. Tehát pokeres példával élve: ha van 5000 dollárom és 2% os a kockázat, akkor
                              az azt jelenti, hogy 100 dolcsival fogok leülni
                              az asztalhoz játszani. tegyük föl hogy elbukom az egészet és leülök egy másik aztalhoz ugyanannyi pénzel ismét 2% ot kockáztatva.
                              Na de mivel ez a két asztal és a játék teljesen függetlenek egymástol simán megtehetem hogy egyszerre nyitok meg 2 asztalt vagy akár még 4 et is, nem fogok ugy számolni hogy a tökém 12% át kockáztatom mert nem egy
                              "lapra" tettem fel azt a pénzt hanem 6 különállo, egymástol független eseményre "fogadtam". Elvileg ha a számitogép meg a figyelmem kapacitása engedné akár 50 asztalon is játszhatnék egyszerre, kockáztatva a teljes bankrollomat,
                              mégsem aggodnék hogy egyszerre elveszitem az összeset mert hiszek a nagy számok törvényében. Annak az esélye hogy 50 asztalon
                              egyszerre bukom el az összes buy in emet pont ugyan annyi mint hogy külön külön egymás után zsinorba nullázom le magam.
                              Remélem érthető hogy mi a problémám mert én tényleg nem értem hogy miért ne nyithatnék egy uj trade et más instrumentumban, és miért kell összeadni a kockázatot.
                              Miért jobb az ha megvárom amig lezárodik az elözö és a csak akkor nyitom az ujat? Elvileg itt is ugyanakkora az esélye annak, hogy egymás után 50 minuszos tradem lesz, mint annak, hogy egyszerre zárul le minusszal, egyidöben inditott, 50 különbözö devizapárban(már ha lenne ennyi) lévö trade. Akkor miért félünk jobban a 2. variácoitol?
                              És én itt tényleg nem kötöszködni akarok elhiszem hogy ugy van ahogy mondod csak kivéncsi lennék ennek a hátterére és hogy nekem hol van a hiba a gondolatmenetemben.
                              üdv:Prepszent

Hozzászólás

• Prepszi: A pókerben az egyes asztalok eseményeit tekintheted nagyobbrészben függetlennek egymástól - leszámítva azt, hogy a játékosokkal kapcsolatban megszerzett tudás (mennyire ismered ki az ellenfeleket) némi befolyást jelent. A lapok egymástól függetlenek. Egy ász előkerülése turn-on, egy all in, stb nem hat a másik asztalra...

Ezzel szemben a gazdaságban nem tudod az egyes folyamatokat egymástól függetleníteni. Mi nem érezne megy egy meglepő amerikai makrogazdasági adatot aminek megjelenésére a piac nem számított (és te sem)?

Persze a gazdasági hírek, a mögöttük lévő események, folyamatok (szemben az pókerasztálnál az ász megjelenésével) akár a zsebedben lévő forintok értékére is hatnak, nem csak arra az összegre amit kockáztatni szeretnél.

Hozzászólás

Working...
                                X