Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• prepszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Péter!

Egy dolgot nem igazán értek. Mégpedig azt, hogy miért adjuk össze két(vagy több), egymástol független trade kockázatát?

Na de mivel ez a két asztal és a játék teljesen függetlenek egymástol simán megtehetem hogy egyszerre nyitok meg 2 asztalt vagy akár még 4 et is, nem fogok ugy számolni hogy a tökém 12% át kockáztatom mert nem egy
    "lapra" tettem fel azt a pénzt hanem 6 különállo, egymástol független eseményre "fogadtam". Elvileg ha a számitogép meg a figyelmem kapacitása engedné akár 50 asztalon is játszhatnék egyszerre, kockáztatva a teljes bankrollomat,
    mégsem aggodnék hogy egyszerre elveszitem az összeset mert hiszek a nagy számok törvényében. Annak az esélye hogy 50 asztalon
    egyszerre bukom el az összes buy in emet pont ugyan annyi mint hogy külön külön egymás után zsinorba nullázom le magam.
    Remélem érthető hogy mi a problémám mert én tényleg nem értem hogy miért ne nyithatnék egy uj trade et más instrumentumban, és miért kell összeadni a kockázatot.
    Akkor miért félünk jobban a 2. variácoitol?
    És én itt tényleg nem kötöszködni akarok elhiszem hogy ugy van ahogy mondod csak kivéncsi lennék ennek a hátterére és hogy nekem hol van a hiba a gondolatmenetemben.
    üdv:Prepszent
    Nézd meg azért jobban a devizapárokat, aranyat, olajat, indexeket: pl a pár hete lezajlott bazi nagy leszúrást indexekben, igencsak megvan a nyoma sok devizában is. Szóval egy csomó pár együtt mozog, az pedig akkor pont olyan lesz mintha mégis csak egy asztalra tennél fel sokkal nagyobb tétet mint kellene, a figyelemről amit Te is említettél nem is beszélve.

Hozzászólás

• prepszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Péter!

Egy dolgot nem igazán értek. Mégpedig azt, hogy miért adjuk össze két(vagy több), egymástol független trade kockázatát?
      Lehet hogy az a baj hogy itt is még mindig pokeres ésszel gondolkodok és alapbol hülyeség az ott megszokottakat
      átültetni a forexre, de szerintem(legalábbis eddig azt hittem) hogy a bankroll(vagy money) management re
      vonatkozo szabályok hasonloak. Tehát pokeres példával élve: ha van 5000 dollárom és 2% os a kockázat, akkor
      az azt jelenti, hogy 100 dolcsival fogok leülni
      az asztalhoz játszani. tegyük föl hogy elbukom az egészet és leülök egy másik aztalhoz ugyanannyi pénzel ismét 2% ot kockáztatva.
      Na de mivel ez a két asztal és a játék teljesen függetlenek egymástol simán megtehetem hogy egyszerre nyitok meg 2 asztalt vagy akár még 4 et is, nem fogok ugy számolni hogy a tökém 12% át kockáztatom mert nem egy
      "lapra" tettem fel azt a pénzt hanem 6 különállo, egymástol független eseményre "fogadtam". Elvileg ha a számitogép meg a figyelmem kapacitása engedné akár 50 asztalon is játszhatnék egyszerre, kockáztatva a teljes bankrollomat,
      mégsem aggodnék hogy egyszerre elveszitem az összeset mert hiszek a nagy számok törvényében. Annak az esélye hogy 50 asztalon
      egyszerre bukom el az összes buy in emet pont ugyan annyi mint hogy külön külön egymás után zsinorba nullázom le magam.
      Remélem érthető hogy mi a problémám mert én tényleg nem értem hogy miért ne nyithatnék egy uj trade et más instrumentumban, és miért kell összeadni a kockázatot.
      Miért jobb az ha megvárom amig lezárodik az elözö és a csak akkor nyitom az ujat? Elvileg itt is ugyanakkora az esélye annak, hogy egymás után 50 minuszos tradem lesz, mint annak, hogy egyszerre zárul le minusszal, egyidöben inditott, 50 különbözö devizapárban(már ha lenne ennyi) lévö trade. Akkor miért félünk jobban a 2. variácoitol?
      És én itt tényleg nem kötöszködni akarok elhiszem hogy ugy van ahogy mondod csak kivéncsi lennék ennek a hátterére és hogy nekem hol van a hiba a gondolatmenetemben.
      üdv:Prepszent
      Ha már mindenki válaszol Péter helyett.
      Egyetértek az elöltem szólókkal. És a saját 432-es hozzászólásom utolsó négy sorával. De annyit még hozzátennénk, itt nincs olyan lehetőség, mint az asztaloknál. Ott, ha van egy magas fullod, bevállalja az all-int akinek kisebb van. Vagy ha magasabb a sorod, akkor is tudhatod, max. feleztek. Itt, viszont ha elbuksz 20%-ot, akkor 40-et kell keresned, hogy nullában legyél. Ami önmagában is egy "szép havi profit" de akkor még nem kerestél semmit. Itt sokkal korlátozottabbak a lehetőségek. Egy egységre vetítve. Bár van egy évben 1-2 extrém mozgás. Nem úgy, mint az asztaloknál, ahol valaki "TILT -en van és máris nálad a pénze. Én is azt vallom, hogy sok a hasonlóság a Pókerrel, de ez pont egy jelentős különbség. Mintha beton játékosokkal játszanál egy több éven át tartó cashgamet, ahol NINCS Rebuy.
      És igen, itt tényleg gyakran egyszerre mozog MINDEN!.

Hozzászólás

• Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha már mindenki válaszol Péter helyett.
        Egyetértek az elöltem szólókkal. És a saját 432-es hozzászólásom utolsó négy sorával. De annyit még hozzátennénk, itt nincs olyan lehetőség, mint az asztaloknál. Ott, ha van egy magas fullod, bevállalja az all-int akinek kisebb van. Vagy ha magasabb a sorod, akkor is tudhatod, max. feleztek. Itt, viszont ha elbuksz 20%-ot, akkor 40-et kell keresned, hogy nullában legyél. Ami önmagában is egy "szép havi profit" de akkor még nem kerestél semmit. Itt sokkal korlátozottabbak a lehetőségek. Egy egységre vetítve. Bár van egy évben 1-2 extrém mozgás. Nem úgy, mint az asztaloknál, ahol valaki "TILT -en van és máris nálad a pénze. Én is azt vallom, hogy sok a hasonlóság a Pókerrel, de ez pont egy jelentős különbség. Mintha beton játékosokkal játszanál egy több éven át tartó cashgamet, ahol NINCS Rebuy.
        És igen, itt tényleg gyakran egyszerre mozog MINDEN!.

Úgy látom, itt a többség pókerezik. Én is ezt teszem nem túl rég óta (1/2 éve).
        A póker ilyen szempontból tökéletes, hogy az események (leosztások) függetlenek.
        Van egy honlap -sajnos már nem emlékszem a címére- ahol a pénzügyi instrumentumok korrelációja megtekinthető. Napon belül frissül.

Amiért "tollat ragadtam" az a REBUY.
        Vitatkoznék azzal, hogy a tőzsdén nincs, ugyanis ha így van, azaz KOCKÁZATI TŐKÉD=ÖSSZES PÉNZED és nincs egyéb bevételed amiből rebuy-olhatsz, akkor ez túlzott kockázatvállalás ami kihat a kereskedési pszichológiára. Olyan ez, mint a póker money management: az asztalválasztás legyen olyan, hogy rebuy-olhass, azaz a tőkédhez képest csak jelentéktelen kockázatot vállalsz egy leosztásban még akkor is, ha all-int mondasz.
        Úgy tudom, Péter is azt vallja, hogy több lábon kell állni: Tőzsde, Business (vállalkozás, munkaviszony,.....), Ingatlan. Maximálisan egyetértek, habár nincsenek ingatlan befektetéseim, de a tőkém jelentős része EGYÉB befektetésekben van, amelynek kockázata rendkívül alacsony.

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Úgy látom, itt a többség pókerezik. Én is ezt teszem nem túl rég óta (1/2 éve).
          A póker ilyen szempontból tökéletes, hogy az események (leosztások) függetlenek.
          Van egy honlap -sajnos már nem emlékszem a címére- ahol a pénzügyi instrumentumok korrelációja megtekinthető. Napon belül frissül.

Amiért "tollat ragadtam" az a REBUY.
          Vitatkoznék azzal, hogy a tőzsdén nincs, ugyanis ha így van, azaz KOCKÁZATI TŐKÉD=ÖSSZES PÉNZED és nincs egyéb bevételed amiből rebuy-olhatsz, akkor ez túlzott kockázatvállalás ami kihat a kereskedési pszichológiára. Olyan ez, mint a póker money management: az asztalválasztás legyen olyan, hogy rebuy-olhass, azaz a tőkédhez képest csak jelentéktelen kockázatot vállalsz egy leosztásban még akkor is, ha all-int mondasz.
          Úgy tudom, Péter is azt vallja, hogy több lábon kell állni: Tőzsde, Business (vállalkozás, munkaviszony,.....), Ingatlan. Maximálisan egyetértek, habár nincsenek ingatlan befektetéseim, de a tőkém jelentős része EGYÉB befektetésekben van, amelynek kockázata rendkívül alacsony.

Elolvastam újra amit írtál és nem biztos, hogy úgy gondoltad, ahogy értettem, de meghagyom a hozzászólást, mert szerintem lényeges a hasonlóság, hátha valaki hasznát veszi.

Hozzászólás

Elolvastam újra amit írtál és nem biztos, hogy úgy gondoltad, ahogy értettem, de meghagyom a hozzászólást, mert szerintem lényeges a hasonlóság, hátha valaki hasznát veszi.
            A póker stratégiák nagy része tartalmaz Rebuyt.(Különösen a cash game) De a tőzsdén nem úgy játszunk, hogy 3 szor lenullázzuk, majd újra töltjük a számlánkat, remélve, hogy a negyedik alkalommal az egész Forexet zsebre tesszük.
            Még a pókerben gyakran előfordul az ALL-IN, a trader szakmában egy számlafelezés is necces. Függetlenül attól, hány lábon is állsz. (Persze Martingale módszer és egyéb extrém stratégiák kivételek és nem is a példaképeim használják ezeket.)
            " Itt sokkal korlátozottabbak a lehetőségek. Egy egységre vetítve." Vagyis a pókerben 1 egységből csinálhatsz 1000 is egy verseny során, (ezért 10 szer is újra tölthetsz, ha engedik) addig a Tradingben egy sikeres kereskedő max duplázik egy hónapban. Vagyis egy egységből csinál két egységet.

Hozzászólás

• fxtrader55: Ha valamit nem fektetsz be, akkor az kb olyan, mintha egy külföldi forintot vásárolna.

Hozzászólás

• TheElf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                fxtrader55: Ha valamit nem fektetsz be, akkor az kb olyan, mintha egy külföldi forintot vásárolna.
                Ezt fejtsd ki légyszíves, mert nem értem, annak ellenére, hogy bankos vagyok

Hozzászólás

Például itt is van egy korrelációs táblázat.
                  http://www.mataf.net/en/tools/01-01-correlation
                  De mire megyünk vele, ha Trichet, Bernanke, vagy egy görög Molotov koktél közbeszól? Abban a néhány órában beállhat az egyidejű változás, ami kistoppol minden párosban. Fel kell készülni minden esetre. Ez is kockázat kezelés. És ennek fényében tök mindegy, hogy valami 20 vagy 80 százalékban korrelál. Igazándiból a hajunkra kenhetjük ezeket a százalékokat. Maximum a kereskedésre szánt devizapárok összeválogatásában segíthet egy ilyen táblázat.

Hozzászólás

• Mighti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A póker stratégiák nagy része tartalmaz Rebuyt.(Különösen a cash game) De a tőzsdén nem úgy játszunk, hogy 3 szor lenullázzuk, majd újra töltjük a számlánkat, remélve, hogy a negyedik alkalommal az egész Forexet zsebre tesszük.
                    Még a pókerben gyakran előfordul az ALL-IN, a trader szakmában egy számlafelezés is necces. Függetlenül attól, hány lábon is állsz. (Persze Martingale módszer és egyéb extrém stratégiák kivételek és nem is a példaképeim használják ezeket.)
                    " Itt sokkal korlátozottabbak a lehetőségek. Egy egységre vetítve." Vagyis a pókerben 1 egységből csinálhatsz 1000 is egy verseny során, (ezért 10 szer is újra tölthetsz, ha engedik) addig a Tradingben egy sikeres kereskedő max duplázik egy hónapban. Vagyis egy egységből csinál két egységet.

Egyetértek, egy profi tradernél nem megengedhető a számlafelezés sem. De úgy gondolom, hogy amikor valaki ebbe belefog, simán elbukhatja az első számláját, még ha úgy gondolja, hogy ez vele másképp lesz, akkor is.
                    Birgernek is sikerült az elején többször nullázni. Aztán az ember megtanulja, hogy mit hogyan csináljon és onnantól más a helyzet. De mi van akkor, ha valaki az elején mindenét elbukja és nem tud játékban maradni? Én erre gondoltam.
                    Mekkora legyen az első számla?
                    Oandánál működik a 100 euró is, a többieknél egyetértek Péterrel, hogy 1000 USD alatt nem célszerű, de legyen inkább 5000. Mindez úgy gondolom, hogy a kezdő trader az első számlájára ne tegyen többet, mint a megtakarításának 5-10%-a. Ekkor nincs para, végig lehet csinálni a trading-tervet, mert a pszichológiai nyomás nem akadályoz.
                    Ebbe szerintem 1-2 rebuy belefér.

Én pl. nagyon kevés pénzt tartok a brókernél, mert
                    - nem fizet kamatot
                    - nem akarom viselni a csődkockázatot
                    Ha kell, gondolkodás nélkül rebuy-olok, hiszen a kockázati tőkém (is) jórészt itthon van.

Még egy gondolat: a kereskedési tőkét célszerű úgy növelni, ha a trading eredmények visszaigazolnak. Akkor is több lépcsőben.
                    Pl. a kezdeti kockázat alacsonyabb, mint a tervezett és 100 trade után a tradenkénti kezdeti kockázatot is és a tőkét is lépcsőzetesen lehet emelni, amikor már a statisztika visszaigazol. Én a mai napig a lépcsőzetes emelést alkalmazom és ha a veszteségeim nőnek, a kezdeti kockázatot visszacsökkentem.

Hozzászólás

• A pókerben az all-in csupán egy buy-in, vagyis a bankroll 1/50-ed része. Ez pedig nem más, mint az a bizonyos 2%. Tehát mi a forexen folyamatosan all-ineket tolunk, mivel csak a 99+, AJ+, KQ lapokat lépjük meg (és menekülünk sor- és flösveszélynél ).

Hozzászólás

• Egyetlen példa, magyar vonatkozású: A zsebedben lévő forintok értékét is befolysolja sok gazdasági folyamat. Akár az értékük jelentős részét is elbukhatod, a pengő esetében volt rá példa.

Nem szeretnénk sem hiperinflációt...

Lehet, hogy a külföldi azt veszi észre, sokkal kevesebb dollárt kap a megvett foritnjáért, te pedig azt veszed észre a forintod vásárlóereje lett sokkal kevesebb - ezért buktad el az értékének a legjavát. Pedig a saját elgondolásaid szerint nem fektetted be.

A vagyonodat nem a forintjaid száma, hanem a forintjaid vásárolóereje jelenti.

Hozzászólás

• TheElf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyetlen példa, magyar vonatkozású: A zsebedben lévő forintok értékét is befolysolja sok gazdasági folyamat. Akár az értékük jelentős részét is elbukhatod, a pengő esetében volt rá példa.

Nem szeretnénk sem hiperinflációt...

Lehet, hogy a külföldi azt veszi észre, sokkal kevesebb dollárt kap a megvett foritnjáért, te pedig azt veszed észre a forintod vásárlóereje lett sokkal kevesebb - ezért buktad el az értékének a legjavát. Pedig a saját elgondolásaid szerint nem fektetted be.

A vagyonodat nem a forintjaid száma, hanem a forintjaid vásárolóereje jelenti.

Egyetértek.
                          Éppen ezért ha minden pénzünk egyféle - pl. magyar államkötvényben van, akkor túl nagy a kitettség forintban. Mindegy, hogy itthon van a pénz vagy külföldön (legfeljebb adózási okokban lehet különbség) a lényeg, hogy a hosszútávú megtakarításoknál mérsékeljük ezt a fajta kockázatot. Ugyanez igaz a pénzintézeti kockázatra (csődveszély).

Hozzászólás

• Anno egy nem befektetés, tőzsdei témájú fórumon felvetődött egy régi történet. Tudom, hogy felesleges egy elsősorban fantasyval foglakozó fórumon folyó beszélgetést reklámozni, de felmerült egy érdekes kérdés: ki gondolja úgy, hogy vett volna tulipánhagymát? A válaszok nem annyira érdekesek, hiszen kitalált történetek szereplőire van kivetítve a kérdés, de furcsa az összhang: Sokan gondolják úgy, hogy ők aztán nem.

Ők okosak, kerülik a kockázatos befektetést, se részvény, se forex, semmi. De vajon ki járt jól anno? Az összeomló gazdaság azt is súlytotta aki nem vett tulipánhagymát, aki viszont ésszel vásárolt és adott el, az akár jól is járhatott, ha a hasznon egy részét nem újabb tulipánhagymákba fektette.

A döntő tanulság: A túlzott kockázatkerülés nem védett meg senkit, hiszen illúzióra épült.

Hozzászólás

• Vitatkoznék.

Szerintem semmi probléma a "párszázas" ajánlatokkal.

A gond csak annál a brókercégnél van, ahol a kis tőkéhez nem nyújtanak 0,1..0,01 LOT kötési lehetőséget, ráadásul egy EUR/USD párra 3 pipes költséget tesznek...

Ezeket figyelembe véve ugyanazt lehet alkalmazni 500$-ra, mint 50.000$-ra.
                              Nem?

Nem nagy kunszt 500$-ból 1000$-t csinálni egy hónap alatt (sokat kell kötni és skalpolgatni), inkább az önfegyelem megtartása, hogy ne szálljon el és ne kössön a kétszeres tőkére tízszeres mennyiséget.

Onnan közelíteném meg ismét ezt a problémát hogy hogyan tud elfogyni egy számláról a pénz?
                              Mert valójában ez a tünet, ami a kérdéssel kapcsolatos és amit kezelni kell.

A számlákról mindössze egyetlen egy módon fogy el a pénz, mindig és minden esetben amióta forex létezik.
                              Ez pedig nem más, mint a túl nagy pozícóméret, vagy a túlzottan alulméretezett számlaegyenleg.
                              A Forex egyáltalán NEM a tőkeáttétel miatt veszélyes, henem sokkal inkább emiatt a dolog miatt.

Én nem győzöm hangsúlyozni a 3 oktatási nap alatt hogy NE próbáljatok meg párszáz dolláros számlákkal tradelni, mert az összes ilyen halálra van ítélve!
                              (aki vitába akar ezzel szállni annak javaslom hogy először nyisson egy ilyet, kereskedjen vele, és beszélgessünk pár hónap múlva )

NE ÁMÍTSÁTOK MAGATOKAT AZZAL HOGY A VILÁG LEGNAGYOBB PIACÁN, A VILÁG LEGKISEBB SZÁMLAÖSSZEGEIVEL CSODÁKAT FOGTOK MŰVELNI!!!

(ez is csak egy reklámfogás, egy mentális csapda, amit a brókercégek bevetnek, hogy "nála már 100.- usd-vel is nyithatsz számlát! MInek??? )

ÜDv: Péter[/QUOTE]
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• bocs egy kicsit összecsúszott az idézet:-)

példa egy 1000€-s számlára lassan egy év alatt...

(fokozatos mennyiségnövelés, megcélzott napi pip nyereséggel)

http://der-forex-millionaer.de/

Hozzászólás

Working...
                                X