Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "100.- usd-vel is nyithatsz számlát! MInek??? "

Erre írtam.

Ott a becsatolt egyenleg görbém, többet mond minden szónál:-)

Szeretném megismételni!!!:-) az volt az első forex számlám, élt 2 hónapot.

Most szigorúan demózom és remélem július 7. után megvilágosodott elmével, számtalan új lehetőséggel ajándékoz meg a piac.

Annak idején én is azt hittem hogy 300.- usd- számlával elkezdem, hogy azért mégis csak élőben csináljam a dolgot...de nekem is elfogyott róla a pénz, kb 1 hónap alatt.
    Ez van. szerintem ezt elsőre mindenki így csinálja.
    Aki nem, arra már érdemes odafigyelni, mint pl. az a bizonyos Krisztián nevű srác, akivel most belekezdtem egy kisérleti dologba.

A számlaegyenlegek egyébként egy idő után úgy tapasztalom hogy elkezdenek emelkedő pályára állni, de szinte mindenkié hasonló módon végzi, vagyis hogy egyszer csak beszakad a görbe, és szinte az össze pénz elmegy.
    Ez hát megint egy tünet, aminek a kezelését nem biztos hogy értjük.

E mögött a folyamat mögött 2 fontos dolog áll, ami ellen igebnis hogy lehet megfelelőképpen védekezni, csak sajnos a velünk születet és mélyen rögzült tudatalatti reakcióink ezt igen nehezen teszik lehetővé.

Vegyük csak azta példát amit Mighti-tól hallottam (nem először) valamikor enek a fórumnak az elején, amikor egyáltalán beregisztráltam ide.
    Mighti akkor még azt ecsetelte hogyha olyan sikeres kereskedő vagyok, akkor minek oktatok, és hogy a számladuplázások eredménye rövid időn belül lehetővé tenné mérhetetlen nagy pénzek megszerzését.
    Kb. ez volt az akkori mondanivalója.
    Ez teljesen őszintén és szerintem jószándékból kérdezte.
    Aminek nagyon örülök hogy pár hónap elteltével erre a kérdésre már önmaga is képes megadni a helyes választ.

A dolog lényege a "pénzkezelésben" rejlik, ami messze nem azonos a kockázatkezeléssel.
    Én tartósan eredményes számlanövekedéshez az alábbiakat szoktam javasolni:

Az első lépés hogy bármekkora számlával is kereskedjen az ember, olyan platformot és olyan instrumentumokat szabad használnia amivel annak a lehetősége hogy a tőkéjének elveszítse a max. 30%-át, az egyszerűen fizikai képtelenség legyen!
    A legtöbben természetesen ennél a lépésnél vérzenek el, úgyhogy nem is tudunk tovább lépni a problémakör megoldásában.
    Pedig ehhez nem kell sok minden, mindössze elfogadni azt hogy a piacon véletlenszerű, előre nem látható mozgásokat akarunk lekereskedni és felismerni azt hogy ezt túlélni, kizárólak egyfajta leegyszerűsített kockázatkezeléssel lehet.
    Erre pedig a technikák szerintem mindenki számára ismertek elvben, de élő pénzen a gyakorlatban rendíkvül kevesen tudják üzemeltetni ezeket a rendszereket.
    Ahogy már 1.- dollárról is kell döntsést hozni, azonnal bejátszik az érzelmi faktor, meg a reménykedés, és borulnak a rendszer egyes elemei, vagy akár az összes.
    Sajnos ez van.
    Ezen javítani kizárólag tudatosan lehet, és időt kell hagyni magunknak a változáshoz.

Sajnos ebben a fázisban még csak azokról a pszichocsapdákról beszélhetünk amik a kezdő fázisban előjönnek.
    Ezek a nagy poziméret, a türelmetlenség, a rossz idősík, a nem kellő nagyságú számla, az érzelmi hatások, a veszteség elkerülés, a nyereséghez való viszony, meg a többi rengeteg gond ami az elején jön.
    Ugye itt vérzik el a legtöbb kezdő...sajnos...

Ezért vélem úgy hogy az oktatónak rendkívül nagy felelőssége van, amikor bármilyen információt megoszt a hallgatókkal!
    Nem győzöm hangsúlyozni hogy milyen komoly érzelmi hatást tud kiváltani az ha egy "öreg tőzsdés" mond véleményt valamiről.
    NAgyon, de nagyon óvatosan kell nekem is és másoknak is fogalmazniuk, azoknak akiknek adnak a szavára, mert minden egyes kimondott szó, oktatási tananyag, szubjektív vélemény tömegek pénzügyi döntésére van hatással!
    Az elmúlt napokban is sajnos meg kellett tapasztalnom hogy néhányan mennyire figyelmen kívül hagyják ezt a súlyos felelősségüket...

Tehát úgy vélem hogy a pszichocsapdákat a fentiek figyelembe vételével 2 kategóriába oszthatjuk.
    Az első kategória tehát megvan, amik akkor keletkeznek amikor még stabilan vesztő helyzetben van az ember, de már élő számlán kereskedik.
    Ezekből az emberekből van a legtöbb, értelem szerűen az ő problémakörükkel kell a legtöbbet foglalkoznunk.
    Az ilyen építő jellegű beszélgetések egyébként rendkívül sokat segítenek ebben, amik ezen a fórumon is elhangzanak a részetekről!

A későbbi problémakör az a "sikeresen tredelők pszichocsapdái" kategóriát képviseli.
    Ezekről a legtöbb helyen nem is beszélnek, sőt nem is tudják hogy létezik ez a dolog. (ezen nem is csodálkozom végülis... )

Én 6 évvel ezelőtt megtanultam hogy mi ez a probléma, amikor egyik napról a másikra a nyakamba szakadt egy halom pénz a kereskedések következtében.
    De nem is ez a lényeg, hanem az ami a szépen egyenletesen, és elég meredekséggel emelkedő számlaegyenlegek problémaköre.

Itt jön be a pénzkezelés fogalma.

Én sokszor hangsúlyozom hogy sokkal könnyebben tudja valaki önmagát sikeres kereskedővé nevelni, ha a részvénypiaccal kezdi.
    A legtöbben úgysem hiszitek el ezt, és a forexel indítotok, amit megértek, de én nem szoktam alaptalanul javasolni dolgokat.
    Sajnos a forexen lehetőség van nagyon rövid idő alatt, rendkívül magas hozamokat generálni!
    Ez egy igen komoly probléma, ami a legtöbb kereskedő pénzhez való viszonyát felboríthaítja és sz esetek 90%-ban sajnos fel is borítja.
    A részvénypiac sima részvény kereskedéssel pedig kellő lassúságú ahhoz, hogy a megfelelő személyiségfejlődés, és a kereskedési rendszer üzemeltetése fej-fej mellett tudjon haladni.
    Mindegy, ezt úgysem hiszitek el, úgyhogy ez marad az én vesszőparipám...
    HA önmagamat kellene mai fejjel megtanítanom sikeresen kereskedni, én kötelező jelleggel ezt a metódust írnám elő saját magamnak!!!
    Nem véletlen hogy mióta erre rájöttem, azóta a részvénypiacon is kereskedek, napi szinten, nem kis számlamérettel.

Amit látni szoktam az a következő.
    VAlaki elindít egy 5,000.- usd-s devizaszámlát.
    Az elején elvegetál és szinten tartja jóesetben az egyenleget, vagy max kicsit minuszban van, de nincsen drasztikus bukója.
    Egy fegyelmezett hallgató, aki nem akarja mindenáron "felfedezni a kanálban a mélyedést" és elhiszi amit tapasztaltabbak mondanak neki, az azért meg tudja ezt csinálni.
    Aztán egyszer eljön az a fázis hogy valamilyen stratégia tudatos, vagy tudat alatti alkalmazásával neaggyisten megduplázza a számláját, vagy meg többszörözi.
    NA ilyenkor szoktak jönni a gondok...amire természetesen nincs felkészülve és örömmámorban úszva azt sem tudja hogy mit kezdjen önmagával, meg a számlán lévő "ajándék pénzzel"...

Hiába lett az 5,000-ből 15,000, a trdaer aki ezt megcsinálta, az ugyanaz maradt aki eddig volt!
    Ehhez az 5,000.- usd hez szokott, több hónapot a trdeléssel eltöltött szerencsés kezdő.
    Ez van.
    Én annak idején meg voltam győződve, hogy "születtet nyertes trader vagyok".
    Még a számlám is ezt mutatta...
    Sajnos nem ez volt a valóság!
    HA ma jellemezni kellene 8 évvel ezelőtt önmagamat, akkor azt mondanám hogy mindössze szerencsém volt, nem is kicsi, semmi más.

Tehát itt áll kezdő traderünk a számláján 15,000.- usd-val.
    kb 50%-esélye van hogy a számlája bőven visszamegy 5,000.- usd alá,
    kb. 50% esélye hogy totál elbukja az egészet, és szerintem 1% esélye van, hogy ezt a jelenlegi összeget tovább többszörözze.
    Tudom hogy ez hihetetelenül hangzik, de számtalan ilyet láttam már, és igen ritkán láttam a maradék 1%-ot.

Tehát itt jön be a pszichocsapdák 2 fázisa, amiről annakidején Mighti is kérdezett.

A trder NEM TUD FELNŐNI egy magasabb számlaösszeghez, egy magasabb kockázati szinthez rövid idő alatt!!! Ezt el kell fogadnunk.
    Az egyetlen megoldás az ha a jelentősen megnövekedett számlaösszegedről a profitként jelentkezett pénzt azonnal visszautalod magadnak és teljesen más kockázati szintű dologba fekteted.
    Én nem tudok jobb megoldást tanácsolni.
    Amikor az első számlámat elégettem az opciós piacon, a második feltöltéstől kezdve én is ugyanezt csináltam.
    Sajnos akkoriban ezt nem verték a fejünkbe, hogy egyáltalán van ilyen probléma, pláne azt nem hogy hogyan kell ellene védekezni.

A mai napig ugyanezt a szisztémát használom.
    A számlán max 5-10%.kal szabad bizonyos időközönként változtatni a magasabb öszzeg irányába, különben jó eséllyel összeomlás lesz a vége.

Az az első számú tudat alatti pszichológiai reakció, hogy az ember ösztönösen elkezd abban gondolodni, hogy ha 1 hónap alatt csinálta100%-ot, bárminek a következtében, akkor ha ez így tudna tovább menni, akkor rövid időn belül milliárdos lennék....
    Na ez az a dolog amiben így, ebben a formában nem szabad hinni, de még csak a "táptalaját" sem érdemes meghagyni ennek a gondolatmenetnek.
    Szép lassan kell felnőni a nagy számlához, és tudatosan kell vagyont építeni.
    A kellő mértékben szabad csak növelni a kockázatot ésszerű keretek között, de nem egyik napról a másikra.

Én mindenkinek azt javasom hogy a számlaegyenlege a következőképpen nézzen ki, ha már tud bármennyi pluszt is csinálni rajta:

1, elsőzör legyen egy sztratégia amiben minden kétséget kizáróan tudsz hinni!
    2, ez a strartégia bizonyítottan hozzon pénz, akkor amikor már minden elemét tudod megfelelően működtetni.
    3,amint növekszik a számlaegyenleg, rendszeresen vedd le róla a termelődött pénzt! ( ha pl havonta egyszer utalsz vissza, akkor max 3-5%-kal növeld az eredeti tőkédet, függetlenül attól hogy menyi volt a havi profitod).
    4, csináld ezt a folyamatot addig amíg el nem jutsz arra szintre, amikor már nincs értelme tovább növelni a kockázati szintedet, és ehhez megfelelő összeg van a számládon.
    5, csináld ugyanezt hónapról, hónapra, amígy kedved tartja.

Értelem szerűen a számaegyenleg "görbéd" egy majdnem vízszintes, fűrészfogakkal rendszeresen tarkított vonal lesz.
    MAjdnem olyan mint egy EKG görbe.
    Rendkívül lankásan lenne szabad csak emelkednie, majd néhány év elteltével egy szinten kellene maradnia, folyamatosan jó nagy "tüskékkel" tarkítva, amik a havi profitjaid.

Bárcsak annak idején nekem is elmondta volna valaki ezeket a fontos dolgokat...
    Pedig aztán én mindenkit meghallgattam ebben a szakmában akiről úgy véltem hogy érdemes tanulni tőle... nem kellett volna....

Mindenesetre a dupla top-ot, meg a head and shoulderst, meg a marabuzu gyertyák fontosságát azt orrvérzésig hallottam mindenhol, olyannyira hogy jobban hittem bennük mint önmagamban.
    Ez volt a legnagyobb hiba, hogy a fókusz elment a rossz irányba.
    Volt mit felejtenem...

Erre értem azt hogy minden oktató a legmagasabb fokon felelős azokért akiket tanít!!! Emberek ezreinek az életét , anyagi helyzetét változtatja meg ez a szakma, és sajnos az esetek többségében rossz irányba...
    Ez az igazi felelősség ami alól nem lehet kibújni.

Üdv: Péter

Hozzászólás

• Péter: Viszont egészen más helyzet ha részvény, kötvény, állampapír, stb. mellett kezdesz el FOREXxel is foglalkozni.

Amúgy igen: Nagyon sokan nehezen kezelik a hirtelen jött sok pénzt.

Ugyanis a sok pénz rengeteg dolgot változtat meg.

Valaki azért kezd tőzsdézni (és itt most mindegy, hogy FOREX, részvény, stb) mert érdekli, szeretné kipróbálni, a számlát úgy nyitja, hogy azt a pénzt "eljátsza", ha elbukja akkor is csak elköltötte tapasztalatra, nincs rajta ilyen szempontból nyomás... Vajon ezzel a háttérrel ki fogja jól kezelni, hogy már nem annyi pénze van az egészben amit "akár el is játszhat"?

Ha valaki meg akar élni a FOREXből - lelke rajta - ha a tisztes nyereség mellett a gyors meggazdagodás lehetősége is megjelenik, 1-2 hónap alatt meg tudna venni egy jobb autót, egy új házat, az is új helyzet, új nyomás, máshogy kell értékelni a kockázatot, s azt is mit is nyerhet a kockázatért cserében.

De tulajdonképpen szerintem az személy és az adott személy céljai határozzák meg azt is mekkora számla az ideális, és azt is, ennek mekkora részét lehet kockáztatni egyszerre.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Érdekesség, hogy egyszerre vagyok poziban H1-en CHFJPY longban 81,39-ről és GBPJPY shortban 133,38-ról, ez forexegyetemes szabályok szerint, remélem legalábbis

Viszont ami a kérdésem lenne:
        én bizony visszaengedtem sokat a nyerőből: pl EURCAD long pozi már a második is megnyílt és a nem realizált profit járt egy pozira vetítve 300pip-nél tehát az elsőn volt kb 200pip a másodikon kb 100pip, de olyan egyenes felrántás volt, hogy nem tudtam hova tenni a stoppot, így ma délelőtt visszajött összzesen 50pip plusszig stoppom meg még nullában mindíg. A kérdés az lenne hogy mikor jön el az a pont amikor életbe lép a "A nem realizált profitomból ( a pozíciók számának figyelembe vételével) nem engedhetek vissza többet mint 10-15%." szabály. Mert lehetne az is hogy elmegy 10pipig plusszba máris 8pipre behúzom a stoppot, de nyilván nem, de akkor mikortól? (pl EURHUF shortot is tartom 289,41-ről, 275-ön bennt álltam vételen, de nem teljesült sajnos, most pedig újra 286 is volt)
        StLuit idéztem, de a kérdésem Péternek szól:

Engem is érdekel ez a max.10-15 % a lebegő profitból. Kifejtenéd kicsit, hogy ez hogy is néz ki? És hogy mikortól áll ill. hogy ez minden tradre igaz vagy csak bizonyos szituációkaben alkalmazod?
        Gio

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Engem is érdekel ez a max.10-15 % a lebegő profitból. Kifejtenéd kicsit, hogy ez hogy is néz ki? És hogy mikortól áll ill. hogy ez minden tradre igaz vagy csak bizonyos szituációkaben alkalmazod?
          Gio
          Péter ezt írta erre:
          A lényeg ott van elásva, hogy ha zuhan a piac, és te shortolod, akkor NE szállj ki belőle, amíg folyamatosan esik.
          A te esetedben a kiszállást a legegyszerűbben egy PArabilok-kal tudod megcsinálni.
          JAvaslom hogy ilyen nagy elmozdulásokkor M15-re tedd a chartodat, és húzz rá egy PArabolik-ot.
          Amint megjelenik az első pötty felül, az alapbeállításokkal, azonnal szálj ki a long tradeből.
          NAgyon fontos hogy ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd!

Vagy nem erre gondoltál?

Hozzászólás

Péter ezt írta erre:
            A lényeg ott van elásva, hogy ha zuhan a piac, és te shortolod, akkor NE szállj ki belőle, amíg folyamatosan esik.
            A te esetedben a kiszállást a legegyszerűbben egy PArabilok-kal tudod megcsinálni.
            JAvaslom hogy ilyen nagy elmozdulásokkor M15-re tedd a chartodat, és húzz rá egy PArabolik-ot.
            Amint megjelenik az első pötty felül, az alapbeállításokkal, azonnal szálj ki a long tradeből.
            NAgyon fontos hogy ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd!

Vagy nem erre gondoltál?
            Köszi a választ Lui!
            Ez a te konkrét példádra igaz, de engem az is érdekel, hogy alapesetben a kereskedések során nem enged vissza többett mondjuk 15%-nál a lebegő profitból, vagy ott kizárólag technikai szintek határozzák-e meg a stopkövetést?

Hozzászólás

Köszi a választ Lui!
              Ez a te konkrét példádra igaz, de engem az is érdekel, hogy alapesetben a kereskedések során nem enged vissza többett mondjuk 15%-nál a lebegő profitból, vagy ott kizárólag technikai szintek határozzák-e meg a stopkövetést?
              ott kizárólag a tech szintek, amelyeknél bővítés is történik álltalában

Hozzászólás

ott kizárólag a tech szintek, amelyeknél bővítés is történik álltalában
                Ok! Tiszta a kép
                Köszi

Hozzászólás

Gio

Köszi Stluinak a segítséget a válaszadásban.
                  Legalább megspórol nekem egy kis időt, ami nagyon hasznos dolog .

Ez a pénz visszaengedés a lebegő profitból ez egy örök kérdés marad, mert megfoghatatlan a dolog. Úgyértem nem lehet rá fix szabályt csinálni.
                  SZívem szerint azt mondanám hogy minnél kevesebbet engedj vissza, viszont akkor meg soha az életbe nem tudnál pozíciót építeni és nem tudnád maximalizálni a hozamot.
                  Szóval egy arany középutat kell megtalálni ebben a kérdésben.
                  Ez az egyik oka annak hogy nem lehet a végtelenségig pozíciót építeni még akkor sem ha nagyon nagyon sokáig megy egy trend, mert túl nagy a számlaösszeg kilengése.

Ahogy már írtam is, tehát extrém elmozdulásnál is más kiszállási stratégia kell, és normál elmozdulásnál is.
                  Én jómagam sokkal jobban szeretem a technikai szintekhez rakott stoppokat, és inkább "tágabbra engedem a gyeplőt" annak érdekében hogy magasak legyenek a későbbi realizált profitok.
                  Időnként egyébként kevés a 15% is..
                  ÉS azt inkább arra írtam ahogy látom hogy átlagosan hány lépcsőben tudtok pozikat építeni.
                  Annál megálhatja a helyét ez az érzelmi küszöb.

Mindennek van ára.
                  A sok pozíciónak az, hogy a lebegő profit kilengése nagyobb mértékű, viszont a végső hozam a kezdeti kockázathoz képest nagyságrendekkel nagyobb tud így lenni.

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ez a pénz visszaengedés a lebegő profitból ez egy örök kérdés marad, mert megfoghatatlan a dolog. Úgyértem nem lehet rá fix szabályt csinálni.
                    SZívem szerint azt mondanám hogy minnél kevesebbet engedj vissza, viszont akkor meg soha az életbe nem tudnál pozíciót építeni és nem tudnád maximalizálni a hozamot.
                    Ez az egyik oka annak hogy nem lehet a végtelenségig pozíciót építeni még akkor sem ha nagyon nagyon sokáig megy egy trend, mert túl nagy a számlaösszeg kilengése.

Ahogy már írtam is, tehát extrém elmozdulásnál is más kiszállási stratégia kell, és normál elmozdulásnál is.
                    Én jómagam sokkal jobban szeretem a technikai szintekhez rakott stoppokat, és inkább "tágabbra engedem a gyeplőt" annak érdekében hogy magasak legyenek a későbbi realizált profitok.
                    ÉS azt inkább arra írtam ahogy látom hogy átlagosan hány lépcsőben tudtok pozikat építeni.

Mindennek van ára.
                    A sok pozíciónak az, hogy a lebegő profit kilengése nagyobb mértékű, viszont a végső hozam a kezdeti kockázathoz képest nagyságrendekkel nagyobb tud így lenni.

Köszi a választ. Én is úgy gondolom, hogy nem lehet fixen meghatározni, de azt hittem, hogy van rá az idők során kialakult szabályod. Lényegében én is adott színtekhez igazítom a stoppomat ill. célár közelében követem szűkebben, ez nálam általában még egy idősíkkal lejebbet jelent. Viszont ismét tanulhattam egy újat az extrém kitörések kapcsán a parabolicot illetően Nem bánnám, ha sokat kellene alkalmaznom
                    Üdv: Gio

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Mindennek van ára.

Ezt pont tegnap jártam végig.
                      EURCHF shortom volt és nem akartam sokat visszaengedni. Ki is stoppolt a 3-ik ráépítés után. Most dupla akkora lenne a profitom, így pedig a kezdeti kockázat 1,7-szeresét tettem "csak" zsebre. Sajnos ennek az optimális kezelését nem tudom és még senki nem is tudta elmondani.

Ezt írtad:
                      "Bárcsak annak idején nekem is elmondta volna valaki ezeket a fontos dolgokat...
                      Pedig aztán én mindenkit meghallgattam ebben a szakmában akiről úgy véltem hogy érdemes tanulni tőle... nem kellett volna...."

Bárcsak nekem is elmondta volna valaki 1997-ben
                      Ha meg tudtam volna tartani a nyereségem, valószínűleg 10 év multirabszolgaságot megspóroltam volna. Néhány évet ki is hagytam a nagy bukók után, akkor szinte alig kereskedtem, alig mertem kockáztatni. A mai napig érzem a hatását, de mindig az a fontos, hogy a tapasztalatokat hogyan tudjuk a saját hasznunkra fordítani. "Nem az a fontos, hogy hányszor esel el, hanem hányszor tudsz utána felállni". Úgy érzem, hogy sikerült csak túl sok idő kellett hozzá.

Hozzászólás

• Sziasztok!

A kis számlaösszeggel kapcsolatban egy megjegyzés!
                        Sok mindenben egyetértek veletek, de a saját példám mást mutat. 1 éve 100 dollárral kezdtem kereskedni a forexen. Soha nem voltam tanfolyamon, mert sajnos nem tehettem meg. Persze ez a 100 dollár az első 3 hónapban elfogyott 23-ra és nem adtam fel. Most 450 dollárom van és tudom, hogy ez folyamatosan növekedni fog. Ugyan úgy kereskedem mint Ti (legalábbis remélem - kockázat kezelt trendkövető stratégiával). Persze az lenne az ideális, ha 10000 dollárral kezdhettem volna, de ha betartom a kockázatkezelés szabályait, akkor ennek minden összegnél működnie kell, legalábbis szerintem, hiszen a példám mutatja. Igaz, hogy a metatader sajátossága miatt kis számlával szinte lehetetlen értelmes kockázatkezelést végezni, de van több cég is, ahol ez nem akadály, pl. az Oanda.
                        Bocsi, ha más a véleményem, de én most úgy érzem, hogy a pénzem meg négyszerezése ugyan olyan izgalmakkal, élményekkel és tanulságokkal járt, mintha nagy összeggel kezdhettem volna. Nekem ezzel az összeggel sem "játék" a forex, hanem komoly munka, melyet élvezek. Igaz, hogy ebből még nem tudok megélni, de afelé tartok. Soha nem kezeltem úgy, mint játékszert, hanem mint megtanulandó szakmát. Persze tanfolyammal sokkal könnyebb lett volna (pláne a Péteréknél), de sok szorgalommal és kitartással így is működik csak idő kérdése.

Hozzászólás

• Vasember: A kérdés az, hogy 1 év alatt csináltál 350 dollár hasznot, ez napi 1 dollár alatt van, ennyit sokminden más is hoz, sőt többet is. Ha a FOREXre fordított idődben blogolni kezdesz és páran kattintanak a hirdetésekre az oldaladon, lehet, hogy nem 350 dollárt keresel (akár befektetés nélkül) hanem ennek a többszörösét, és akkor abból az összegből tudsz ma indulni. Ergo akik azt mondják, 100 dolláros számlával indulni nem éri meg azoknak egyfelől igazuk van.

A kis összegű számlának akkor van leginkább értelme, ha azt mondod azt a pénzt nem "befekteted", hanem "elköltöd" egy téged érdeklő hobbira, ha elfogy a pénz, elfogy a pénz, ez érdekesebb volt, mint ugyanennyi pénzt mozira, sörre, stb. költeni. Ha így kitapasztalsz, megtanulsz dolgokat, és eljutsz odáig, hogy már jövedelemforrásként is tekinthess a FOREXre, akkor majd kell több pénz a számlára, remélhetőleg viszont ez már ott is lesz a számlán.

Hozzászólás

• Én nem $-ban számolnék ebben az esetben sem, kizárólag pipben és százalékban.

vasember teljesítménye kiváló!

Hozzászólás

• TheElf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Vasember: A kérdés az, hogy 1 év alatt csináltál 350 dollár hasznot, ez napi 1 dollár alatt van, ennyit sokminden más is hoz, sőt többet is. Ha a FOREXre fordított idődben blogolni kezdesz és páran kattintanak a hirdetésekre az oldaladon, lehet, hogy nem 350 dollárt keresel (akár befektetés nélkül) hanem ennek a többszörösét, és akkor abból az összegből tudsz ma indulni. Ergo akik azt mondják, 100 dolláros számlával indulni nem éri meg azoknak egyfelől igazuk van.

A kis összegű számlának akkor van leginkább értelme, ha azt mondod azt a pénzt nem "befekteted", hanem "elköltöd" egy téged érdeklő hobbira, ha elfogy a pénz, elfogy a pénz, ez érdekesebb volt, mint ugyanennyi pénzt mozira, sörre, stb. költeni. Ha így kitapasztalsz, megtanulsz dolgokat, és eljutsz odáig, hogy már jövedelemforrásként is tekinthess a FOREXre, akkor majd kell több pénz a számlára, remélhetőleg viszont ez már ott is lesz a számlán.
                              Köszönöm hozzászólásod!
                              Igen az 1 dollár nem sok - bár nekem soknak számít, hiszen a senniből kell felépítenem a birodalmamat. Én inkább úgy tekintek az elmúlt 1 évre, hogy valamivel több mint megnégyszereztem a pénzemet. Ez kicsit több mint 400%. Persze ez nem sok, hiszen láttunk ennél sokkal, de sokkal jobb eredményeket, de még az elején járok az útnak. Példaképemet Pintér Pétert tekintve még nem vagyok elkésve...

Hozzászólás

• Üdvözlök Mindenkit!

Ha szabad, Pétertől kérdeznék a pozició építéssel kapcsolatban, a "lebegő profit"-ra vonatkozóan. A kérdés annyira magától érthetődik, hogy lehet már elhangzott, de mivel új vagyok azért megkérdezem.

Egy pozim nyitva van, elértem a céláramat, megérkezik a p2-es szignál. Megnyitom a második pozíciómat egy általam meghatározott stop szinttel. Az első pozim stop szintjét is idág húzom.

Kérdés: Mi van akkor, ha az első pozíciómat ezen a ponton lezárom, ezáltal realizálom a profitomat az első kötésben, és ha p2-es szignál után mégis ellenem fordul a piac, akkor csak a második pozíciómban meghatározott stop-ig tudok veszíteni, de az első pozimban elért profitomból, már nem kell vissza ajándékozni a piacnak.

A p2 és p3 közötti viszonyra szintén vonatkozik.
                                Amennyiben az stratégiánk, hogy minden trade-bő sl.-lel szállunk ki, akkor így szerintem a pozicíóépítéshez képest nincs veszélyben az utolsó előtti poziban lévő profitunk.

Remélem nem voltam nagyon zagyva.
                                "Ha nem tudod, ki vagy, a tőzsde drága hely, hogy kiderítsd." G.G.

Hozzászólás

Working...
                                X