Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• jozso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudod esetleg Birger kötés adatait, úgymint:

találati arány
    napi áltagos kötésszám
    payoff ratio
    veszteséges széria hossz

nagyon kíváncsi lennék, különösen az utolsó kettőre.

Köszi előre is!
    Remélem ez nem bűn, ha ezeket közzéteszem, bár ő is mutogatta ingyenes webinaron más cégnél...

Tehát...

Átlagos trédenkénti kockázat 605 EUR
    FEBR24ig 225 kötés az évben (Azóta még 40, de ezek még nincsenek a sttba felvéve...)

A legnagoybb nyerő 1260 EUR
    A legnagyobb vesztő 1025 EUR

Ätlagos nyero: 576 EUR
    Atlagos veszto 474 EUR

Max DrawDown 7,2%

Nem tom mi az a HIT RATIO de az 46%

Ev elejehez kepest -3,5% a minusz...

Ennyi adatot talaltam

Ma volt vele 1 oras beszelgetes (piacelemzes)

Ott mutatta, hogy iden a BUND volt a rosszfiu, ott csak 26% volt a talalati arany es sajna az felzabalta a masik 3 plusszait (mutatta is a kotes adatokat szepen rendezve)

Most van BUND-ban egy pozi, 12p volt a stop tav mar tobb mint 12p-al pluszban volt
    Megkerdeztem miert nem kell nullaba huzni meg...
    Valasz: Mert most TUL SZUK lenne az uj SL hmmm

Hozzászólás

• Dehogy bűn. Sőt.
      Tényleg már hiányzik az embereknek, benézzenek a "színfalak" mögé.
      Respect Csabyke.

Hozzászólás

42x-es hozam lett a vége, egészen este fél 10-ig megvolt az összes pozíció, akkor viszont már kizártam, mert nem akartam átvinni másnapra, annak ellenére, hogy az utolsó relatív csúcs alapján még benne lehetett volna maradni.
        ezek szerint 42% lett a hozamod tőkére vetítve?

milyen arányban tudsz ilyenneket építeni 100 köésből, belépés után?

milyen a hosszabb távú egyenleged?

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ezek szerint 42% lett a hozamod tőkére vetítve?

milyen arányban tudsz ilyenneket építeni 100 köésből, belépés után?

milyen a hosszabb távú egyenleged?

kb. 500-ból ha 1 elmegy mint ez akkor sokat mondtam, idén ez volt az első.

Idén a mai nappal 429 kötésem volt, 48% találati aránnyal nyerő vesztő trédek aránya egymáshoz képest (ebből 34% profitos, 38% veszteséges és 28% nullás) 2,82-es payoff ratio.

Hozzászólás

• Szia csabyke! Hova vagy beregisztralva , ha nem titok? Meghallgatnam en is Birgert.
            Elöre is köszi!

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia csabyke! Hova vagy beregisztralva , ha nem titok? Meghallgatnam en is Birgert.
              Elöre is köszi!
              A sajat Nemetnyelvu TradingRoomjaba...

http://www.tradac-livetradingroom.de

Hozzászólás

• Dax de. vétel

A tréd forgatókönyve azonos a tegnap előttivel. Nyitás után az árfolyam ahelyett, hogy visszajött volna a nyitóárra és utánna betöltötte volna a rést, új maximumra tudott menni. Belépés a korábbi csúcs visszatesztelésekor a trendirányú gyertya záróárán, stop a nyitóár alatt. P2 ráépítés és stop módosítás az így kialakult közbenső völgy alá.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Köszönöm csabyke! Megnezem

Hozzászólás

kb. 500-ból ha 1 elmegy mint ez akkor sokat mondtam, idén ez volt az első.

Idén a mai nappal 429 kötésem volt, 48% találati aránnyal nyerő vesztő trédek aránya egymáshoz képest (ebből 34% profitos, 38% veszteséges és 28% nullás) 2,82-es payoff ratio.
                    Valóban türelmes ember lehetsz:-)

de ha kb 50% a profitos, vesztő aránya és a payoff 2,82, azaz az átlagos nyereség és átlagos veszteség aránya, akkor mennyi a tőkére vetített nyereség? Matek feladat....nem tudom kiszámolni.

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Valóban türelmes ember lehetsz:-)

de ha kb 50% a profitos, vesztő aránya és a payoff 2,82, azaz az átlagos nyereség és átlagos veszteség aránya, akkor mennyi a tőkére vetített nyereség? Matek feladat....nem tudom kiszámolni.
                      Ehhez még kell a tradenkénti kockázat %-ban.

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ehhez még kell a tradenkénti kockázat %-ban.
                        429*34%*1,82*kezdeti kockázat%

Hozzászólás

• pénzkereset

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          akkor mennyi a tőkére vetített nyereség? Matek feladat....nem tudom kiszámolni.
                          Ez a kérdés túlmutat a fórumon, és egyáltalán nem is lényeges. A fentiek alapján nem lehet kiszámolni, hiszen a végeredményt nagyban befolyásolja a kereskedési sorozatban a találati arány leosztása. Ez mindenkinél egyedi. Nem mindegy, hogy milyen hosszú 1-1 nyereség vagy veszteségsorozat. Továbbá a százalékos pozícióméretezés fékező/gyorsító hatása is rendkívül befolyásoló.

Annyi előnye viszont van a témának, hogy aki ezmiatt majd elkezdi szimulálni excelben a sorozatokat és a %-os technikát, az rá fog jönni, hogy a pénzben mérhető kereskedési eredménye szemponjából a MM majdnem fontosabb mint a chart technikai megközelítése. A matek nem hazudik.

Jó kísérletezgetést kívánok mindenkiek! Az eredényeket azért osszátok meg másokkal is!

Hozzászólás

Ez a kérdés túlmutat a fórumon, és egyáltalán nem is lényeges. A fentiek alapján nem lehet kiszámolni, hiszen a végeredményt nagyban befolyásolja a kereskedési sorozatban a találati arány leosztása. Ez mindenkinél egyedi. Nem mindegy, hogy milyen hosszú 1-1 nyereség vagy veszteségsorozat. Továbbá a százalékos pozícióméretezés fékező/gyorsító hatása is rendkívül befolyásoló.

Annyi előnye viszont van a témának, hogy aki ezmiatt majd elkezdi szimulálni excelben a sorozatokat és a %-os technikát, az rá fog jönni, hogy a pénzben mérhető kereskedési eredménye szemponjából a MM majdnem fontosabb mint a chart technikai megközelítése. A matek nem hazudik.

Jó kísérletezgetést kívánok mindenkiek! Az eredényeket azért osszátok meg másokkal is!
                            Ez pontosan így van! Hisz a matematikai összefüggések miatt tudsz csak pénzt keresni. (valószínűségszámítás, statisztika, matematika és azon belül is % számítás, összeadás és kivonás)
                            a többi know-how és intuíció.
                            Ezeket többé, kevésbé meg is tanították a suliba
                            Amit nem tanítottak és mindenkinek a nagy ellensége a saját szellemi beállítottsága, ezeken kell változtatni: önbecsülés, elhivatottság,szorgalom,kitartás,félelmek legyőzése,... akkor kezdesz rátalálni a siker ösvényére,ha ezeket logikusan és tudatosan is alkalmazod.

Ui.:Bocsi Jozso nem neked írtam, tudom,h Te ezekkel tisztába vagy csak a témába vágó hozzászólás.

Ami viszont neked szól,h MM algoritmust tudtál programozni a szimulációdban?
                            Monte Carlo szimulációval szimulálod az eredményeket?

Üdv: ROD

Hozzászólás

• nem akarok okoskodni, de a P2 az oldalazó sávból való kitörés trend irányában, ettől függetlenül nagyon jó amit csinálsz, a 48% találati arány 2.8-as payoff r-al pedig akárhogy matekozunk is vastag nyerő

Hozzászólás

• rodcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ami viszont neked szól,h MM algoritmust tudtál programozni a szimulációdban?
                                Monte Carlo szimulációval szimulálod az eredményeket?
                                Igen, excel Monte Carlo szisztéma alapján. Excel -> Adatok -> Adatelemzés -> Véletlenszán generálás és Bernoulli. Ahogy Birger is javasolja.

Bevittem az egész kötéslistámat és különböző periódusú átlagokkal vizsgálatam a teljesítményemet, mint egyenleg, találati arány, payoff és ezek alapján rendeltem különböző + kockázati százalékokat az alapkockázatomhoz, de a gondom csak annyi, hogy csakis akkor tudtam jobb eredményt elérni vele, ha összességében az alapkockázatom is megnőtt, aminek meg ugye semmi értelme.

Próbáltam a triger összes verziót is, minthogy X nyereség után emelek, Y után meg leveszem, Z után meg visszaállítom, de itt is ugyanaz.

Összességében elmondhatom, hogy még a fix tőkeszázalékos modellnél jobbat nem találtam, de töretlenül rajta vagyok. Annak a látványa, hogy ez az egy dolog, mint a fix %, milyen eredményre képes, egyszerűen bámulatos. Ezért is vagyok biztos benne, hogy ezt megéri továbbcsiszolni.

Szimpatikus verzió még, hogy tőke szinteket határozok meg, amit ha elérek, akkor az adott szint kockázatával kereskedek. Ötletszinten már fogalmazódott, de idővel-energiával még nem jutottam előre vele. Természetesen minden ötletre vevő vagyok.

Hozzászólás

Working...
                                X