Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok ennek a stratégiának sem nagy híve, sem művelője.
    Annyi biztos, hogy csak nagy mozgás után, pozíció záráskor kell kisebb idősíkra váltanod. Pozíció megnyitásakor nem ildomos ide-oda kattintgatni.
    Valamelyik idősík közül választanod kell. Ha szabad javasolnom és a pozícióépítés a célod, akkor nézz rá egy M15-re és egy H4, D1-re. Hol tudsz kényelmesebben, logikusabban 2.,3. pozíciót ráépíteni? Hol alakul ki olyan "szabályos" hullám, amit így meg tudsz lovagolni anélkül, hogy valami szakállas gyertya ki ne kapja a stopod jobb esetben nullába?

Akkor ott szállj be, ha neked az szimpatikus.

M5-ön pedig még jobb R/R-ek lesznek csak bírd kapkodni a fejed:-)
    Válassz egy, azaz 1 idősíkot és abban trédelj.

"De minnél nagyobb az idősik annál jobb a jel!"-na ez a nagy igazság!

Emlékeim szerint 1 idősíkot használj, elemzésre és belépésre is.

Mint látod ez a topic leépült, nem véletlenül. Az oktatók sem olyan aktívak, mint azelőtt...

Ajánlom az alábbi linket:

http://valodiforex.wordpress.com/201...t-az-1000-bol/
    Köszönöm!

Akkor itt van egy nemrég bekötött akciom
    H1 törésére léptem be

Várom ki mit gondol!
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Laszlo81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm!

Akkor itt van egy nemrég bekötött akciom
      H1 törésére léptem be

Várom ki mit gondol!
      üdv László!

Én próbálkozok a Péterék féle módszerrel Szerintem nem jó helyen léptél be. Meg kellett volna várni hogy H1-en a gyertya az előző mélypont alá zárjon. A stopot pedig a legrosszabb esetben is az utolsó korrekciós "pup" fölé kéne rakni. Ha jól látom neked jóval messzebb van. A másik hogy én pl. nem szeretem az első pozit P2-es szignálal kezdeni. Egy párszor már megszívtam...

Hozzászólás

• Sysko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        üdv László!

Én próbálkozok a Péterék féle módszerrel Szerintem nem jó helyen léptél be. Meg kellett volna várni hogy H1-en a gyertya az előző mélypont alá zárjon. A stopot pedig a legrosszabb esetben is az utolsó korrekciós "pup" fölé kéne rakni. Ha jól látom neked jóval messzebb van. A másik hogy én pl. nem szeretem az első pozit P2-es szignálal kezdeni. Egy párszor már megszívtam...
        Igen a stopot "túl"biztosítottam, mert egy hosszabb távú kereskedésnek szánom míg az alját eléri, adok neki helyet! Bár így meggondolva szűkebbre is húzhatom. Visszalépni bármikor lehet!
        Te a stopodnál mennyi távolságod hagysz?Én a Spread 1,5 szoktam venni az aktuális párnál.

Akkor a leszúrás alatt kellett volna belépnem?!! Ma alá ment a gyertya!!
        Nem igazán Találok tiszta P1 szignált P2 iszonyat sok van sőt néha a P2-be is beleképzelem a P1-et

Tudsz tiszta P1 feltenni Példaként? Régi új minden jöhet. Előre is köszi!

Amúgy te, hogy haladsz ezzel a rendszerrel?

Hozzászólás

• Még az merült fel bennem mielyik a helyes CT behúzásának módja.Útólag könnyü persze, de menet közbe.

Melyik színel jelölt vonal a jó a péda esetében? Vagy egy 4-dik esetleg?
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Igen a stopot "túl"biztosítottam, mert egy hosszabb távú kereskedésnek szánom míg az alját eléri, adok neki helyet! Bár így meggondolva szűkebbre is húzhatom. Visszalépni bármikor lehet!
            Te a stopodnál mennyi távolságod hagysz?Én a Spread 1,5 szoktam venni az aktuális párnál.

Akkor a leszúrás alatt kellett volna belépnem?!! Ma alá ment a gyertya!!
            Nem igazán Találok tiszta P1 szignált P2 iszonyat sok van sőt néha a P2-be is beleképzelem a P1-et

Tudsz tiszta P1 feltenni Példaként? Régi új minden jöhet. Előre is köszi!

Amúgy te, hogy haladsz ezzel a rendszerrel?
            Üdv!

Nézzük sorban:

Nálam a stop szint attól függ hogy milyen idősikon kereskedek. Ha mondjuk H1-en akkor kb. 30 pip körüli, ha lemegyek M5-re akkor ott kb. 10-15 pip.

Az hogy mégis alá ment az árfolyam a megelőzző tüskének , az most csak a szerencsén mulott:-), de igazság szerint mint irtam nem volt tiszta a jel.

Nos ugye a P1 az a counter trend törése. A következő grafikonon jól látszik hogy az emelkedő trendben kialakulnak kisebb counter trendek és amikor ez emgtörik (nagy zöld gyertya) ott a P1 -es szignál.

Hogy haladok....??? Néha sikeresen néha szívok, főleg a P2 -es szignálokat szivtam már meg egy párszor. De sebaj megtaláltam a módját, hogy legközelebb már ne szivasson meg Bár még friss a kutatásom eredménye ezért erről még nem nyilatkoznék, várjunk egy kicsit hogy a számok is visszaigazolják

Amugy szerintem maga a módszer (mármint a poziépités) szerintem az egyik legjobb és a leghatékonyabb módszer ami létezik. Én mindenféle képpen erre szavazok.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Még az merült fel bennem mielyik a helyes CT behúzásának módja.Útólag könnyü persze, de menet közbe.

Melyik színel jelölt vonal a jó a péda esetében? Vagy egy 4-dik esetleg?
              Nos ha ez CT lenne akkor itt a sárga vonal a helyes, de ez már nem CT hanem egy induló emelkedő trend. Legalább is szerintem...

Hozzászólás

• Sziasztok!

Felmerült bennem az a kérdés, hogy ha kialakul egy emelkedő trend és én a legtetején tudok csak beszállni (mert nem figyeltem a piacot stb.), akkor ebben az esetben a hozam-kockázat arányát hogyan állapítom meg? Nem lesz céláram, így értelemszerűen nem tudom megállapítani, a stratégiám szerint csak a 1,5-es hozam-kockázat arányú trédekbe szállok be, azonban így kimaradhatok egy - akár - hosszabb időintervallumú, nagy volatilitású emelkedésből is. Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Vártok amíg kialakul CT és a törésnél beszálltok? De mi van abban az esetben ha nagy volatilitással kilő az árfolyam és nem alakul ki CT?

Hozzászólás

• neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

Felmerült bennem az a kérdés, hogy ha kialakul egy emelkedő trend és én a legtetején tudok csak beszállni (mert nem figyeltem a piacot stb.), akkor ebben az esetben a hozam-kockázat arányát hogyan állapítom meg? Nem lesz céláram, így értelemszerűen nem tudom megállapítani, a stratégiám szerint csak a 1,5-es hozam-kockázat arányú trédekbe szállok be, azonban így kimaradhatok egy - akár - hosszabb időintervallumú, nagy volatilitású emelkedésből is. Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Vártok amíg kialakul CT és a törésnél beszálltok? De mi van abban az esetben ha nagy volatilitással kilő az árfolyam és nem alakul ki CT?
                  P1, P3-nál lehet célárat számolni a CT törés helye, a korábbi csúcsok, és aljak távolságából. P2-nél szintén, ha sávból jön ki, ekkor a sáv szélessége a cél. Nagyobb időtávon legtöbbször lehet találni megelőző támasz-ellenállás szinteket, amik lehetnek célárak. Pl. H1 trend, és D1 W1 S/R szintek. Nyitni akkor kell, ha a szabályaidnak megfelelő jel van.

Hozzászólás

• Köszi szépen a válaszod! Másik kérdésem is lenne. Kilépési stratégiák közül ti szoktátok alkalmazni az időstoppot (tehát pl. ha a kötés idejének négyszerese alatt nem a nekünk megfelelő irányba mozdul el az ár akkor pozíció felezés?)
                    Valamint a Parabolic SAR indikátort amikor figyelni szoktátok kilépéskor, akkor azon az idősokon lévő ellentétes pontnál zárjátok a pozit (pl. 1H-on), vagy eggyel felette lévő jelre (pl. 4H-on)?

Hozzászólás

• "paraboliccal ki tudunk lépni a poziból(m15) célár közelében.
                      nem azt jelenti, hogy a főtrend véget ért, de a hozamunkat tudjuk maximalizálni.
                      a parbolic daytrade kisszállási módszer leginkább."

"HA valami nagyon elszáll, és nincsenek menet közben szintek, attól még nem kell kiszállni az emelkedés közben! ez a legfontosabb!
                      Nagy elmozdulásokkor M15-re tedd a chartodat, és húzz rá egy parabolic-ot.
                      Amint megjelenik az első pötty felül, az alapbeállításokkal, azonnal szállj ki a long tradeből.
                      Nagyon fontos hogy ezt a módszert csak extrém elmozdulásoknál alkalmazd!"

"a parabolicot másodlagos trendben érdemes használni + célár közelében + több pozinál"

parabolicot kis idősíkon használják(m15). lehet supertrend,donchian is.

"Kilépési stratégiák közül ti szoktátok alkalmazni az időstopot"

valaki igen. valaki nem. a csúcs völgyek a legjobbak pozimenedzselésre.

Hozzászólás

• Köszi!
                        Birger könyvét olvasom épp szabi alatt Nagyon hasznos, mind pszichológiai szempontból, mind kereskedés módszertanilag is. Szerinted kezdésnek 3000$ elegendő lehet?

Hozzászólás

• Sziasztok!

Létrehoztam egy facebook oldalt, ami azzal a céllal jött létre, hogy bemutassam az általam alkalmazott Kockázat kezelt Pozícióépítéses Trendkövető stratégiát a Forex, Nemesfém, Future és a CFD piacokon. De mivel ez egy magányos szakma így elsősorban azt a célt szolgálja, hogy hasonló gondolkozásmódú közösség kovácsolódjon itt össze.
                          Az oldalon megtalálható lesz napi szinten, hogy az adott napon hol várható belépés, továbbá elemzéseket és a kereskedéseimet is megosztom. Az általam alkalmazott D1 4-1 órás és 15-5 perces idősíkokon lesznek majd az elemzések és a kereskedések megosztva.

http://www.facebook.com/OnlineTozsdeiBefektetesek

Hozzászólás

• neural elég kezdésnek 500 dollár is(ha van megfelelő bróker hozzá). 20.000 - 100.000 dollár lenne az ideális. nagyobb tőkével könnyebb a
                            tőzsdepszichológia. pénzben megfelelő mértékű hozamokat tudsz elérni(normális kockázatkezelés mellett) és ez lelkileg nagyon
                            jót tesz. motivációt és hitet ad, hogy legyen kedved kereskedni. ha kis tőkéd van és a hozamok nem elég nagyok, akkor sem érdemes 1-2%-
                            nál többet kockáztatni. ne legyen benned kényszer, hogy holnap már a tradeből akarsz megélni. a legfontosabb, hogy a tőkéd, amit a
                            brókernek befizettél az megmaradjon. annak muszáj megmaradni, mert azzal keresed meg azt a pénzt, amiből további pénzeket szeretnél
                            keresni. inkább csináld azt, hogy kis tőkével csinálsz a számládra + 10%-ot(nem olyan könnyű, mint leírni), úgy hogy közbe a tradenkénti
                            kockázat legyen 1%. a következő tradeben kockáztass 5%-ot.
                            ha két veszteséges trade lesz, akkor buktál 10%-ot, de a tőkéd(a Te saját pénzed) megmaradt. az is
                            igaz, hogy nagy tőkénél a veszteséges tradek pénzbeni értéke is magasabb. mi van, ha 1 nap alatt lesz egy veszteséges sorozatod és annyit
                            buksz 1 nap alatt, mint amennyit megkeresel 1 év alatt a munkahelyen? megvisel?
                            ezeket csak Te tudod. Neked kell kideríteni. egyébként 1 instrumentum teljesen megfelelő.
                            nem muszáj több, ha otthon vagy egész nap.
                            foglalkozz csak 1 instrumentummal. a figyelmed csak arra az 1-re irányitsd. szerintem a legkönnyebb az indexek(dax,ftse,s&p).
                            kissé nehezebb a deviza(de az is jó). a részvények lehet, hogy jók. nem értek hozzájuk. nekem lassúak.

Hozzászólás

• Igen ennek a pszichológiai súlyát én is érzem. Ha az ember átlag fizetésből él 130-160e HUF, akkor abból nehéz a céljait megvalósítania, valamint félretenni például tőzsdézésre, és ha össze is jön valamennyi, tudja hogy azért mennyi időt dolgozott és sokkal nagyobb a lelki teher. Nem titkoltan valóban nekem is az lenne a vágyam, hogy idővel a tradingből tudjak megélni, de egyre jobban azt látom hogy ez hosszú folyamat része, és még csak az út elején járok. Most 25 évesen már megfogalmazódnak olyan igények az emberben, amit a tradinggel úgy érzem sikerrel lehetne megvalósítani. Viszont ez a szakma egyáltalán nem könnyebb mint bármelyik másik, még ha sok jó marketing érzékkel rendelkező oktató ezt is sugallja. A mentális állapot, mint jól tudja mindenki, aki tradelt már élesben, kritikus fontosságú, és nagyban meghatározza a sikerünket vagy bukásunkat.

Még főiskolás koromban kezdtem érdeklődni a tőzsde iránt, és a tapogatózás részeként engem is, mint oly sok embert elkapott a hév, a nyerni akarás, az a gondolatvilág hogy szabadabban élni, és főképp emiatt, a BÉT-en elkezdtem részvényeket vásárolni. Sokat olvastam a témában, és úgy éreztem, hogy ez menni fog nekem, pikk pakk meg tudom majd állapítani, hogy merre tart a piac. Napon túl is tartottam a részvényeimet, volt hogy egy hétig is, tehát nem voltam a klasszikus értelemben vett daytrader, annak ellenére, hogy voltak napon belüli tranzakcióim is. Mint minden kezdőnek nekem is voltak szerencsés időszakaim. Például benne voltam abban az óriási Econetes emelkedésben (pár hónap alatt kb. 60-70 HUF-ról 150 HUF-ra emelkedett az árfolyam, majd rá 1-2 évre becsődölt), ami mint utólag kiderült egy nagy spekulációs húzás volt csupán. Ez óvatosságra intett, mert az emelkedés közben olvasgatva a tőzsdefórumot, ahol az Econet részvényesek voltak, sokan már 1000 HUF-os árat prognosztizáltak, és ezt lelkesen én is elhittem akkoriban. Rájöttem, hogy még nagyon sok mindent kell tanulnom.

Mostanában a forex felé kacsintgatok és a nagy részét végigolvastam ennek a forexegyetemes fórumnak. Gyűjtöm az információimat erről a piacról, demózok egy jó ideje, kisebb nagyobb hullámvölgyekkel. 20.000$-t a közeljövőben sajnos nincs esélyem félretenni a magyar fizetések miatt sem, de én még hiszek abban, hogy akaraterővel és kitartással, hittel bármi elérhető, és megpróbálok majd egy 3-5000$-os számlára összegyűjteni, de ennek kezeléséhez nyilván sok tapasztalat kell élesben is, ezért köszönöm a tanácsodat, és meg is fogadom. Egyelőre tehát kisebb összeggel, - szokva az éles környezetet -, fogok kereskedni. Azonban ezt is nagyon komolyan akarom venni. Tervezem egy üzleti terv írását is, amit Birger ajánlott a könyvében, valamint a Péterék által ajánlott tradernaplókat is ( mentális naplót is). Valamint backteszteket is tervezek az éles indulás előtt, ügyelve a csődkockázatra, belépőkre, és főként a kilépési stratégiára. A Péterék által használt, és közkedvelt pozícióépítést alkalmaztam eddig is demózások során, és úgy érzem ez működőképes lehet, úgyhogy picit alakítva ezen fogom megalkotni azt a konzisztens rendszert, ami remélhetőleg működőképes lesz a számomra. Eddig még csak egy 31 tradből álló statisztikám van, ami igazolja azt, hogy működőképes ez a rendszer a számomra is (plusz 500$ 31 trade után és 2500$-os volt a kezdőszámla, csupán 2 db kiemelkdeő hozamú tradeel!).

Szóval úgy érzem ez az a piac amiben ott van mindannyiunk lehetősége, és így vagy úgy de ki lehet innen venni azt a pénzmennyiséget, amire szükségünk van, hogy megvalósítsuk mindazt amire vágyunk. Hogy nekem sikerülni fog e mindez? Örök optimista vagyok

Hozzászólás

• neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Igen ennek a pszichológiai súlyát én is érzem. Ha az ember átlag fizetésből él 130-160e HUF, akkor abból nehéz a céljait megvalósítania, valamint félretenni például tőzsdézésre, és ha össze is jön valamennyi, tudja hogy azért mennyi időt dolgozott és sokkal nagyobb a lelki teher. Nem titkoltan valóban nekem is az lenne a vágyam, hogy idővel a tradingből tudjak megélni, de egyre jobban azt látom hogy ez hosszú folyamat része, és még csak az út elején járok. Most 25 évesen már megfogalmazódnak olyan igények az emberben, amit a tradinggel úgy érzem sikerrel lehetne megvalósítani. Viszont ez a szakma egyáltalán nem könnyebb mint bármelyik másik, még ha sok jó marketing érzékkel rendelkező oktató ezt is sugallja. A mentális állapot, mint jól tudja mindenki, aki tradelt már élesben, kritikus fontosságú, és nagyban meghatározza a sikerünket vagy bukásunkat.

Még főiskolás koromban kezdtem érdeklődni a tőzsde iránt, és a tapogatózás részeként engem is, mint oly sok embert elkapott a hév, a nyerni akarás, az a gondolatvilág hogy szabadabban élni, és főképp emiatt, a BÉT-en elkezdtem részvényeket vásárolni. Sokat olvastam a témában, és úgy éreztem, hogy ez menni fog nekem, pikk pakk meg tudom majd állapítani, hogy merre tart a piac. Napon túl is tartottam a részvényeimet, volt hogy egy hétig is, tehát nem voltam a klasszikus értelemben vett daytrader, annak ellenére, hogy voltak napon belüli tranzakcióim is. Mint minden kezdőnek nekem is voltak szerencsés időszakaim. Például benne voltam abban az óriási Econetes emelkedésben (pár hónap alatt kb. 60-70 HUF-ról 150 HUF-ra emelkedett az árfolyam, majd rá 1-2 évre becsődölt), ami mint utólag kiderült egy nagy spekulációs húzás volt csupán. Ez óvatosságra intett, mert az emelkedés közben olvasgatva a tőzsdefórumot, ahol az Econet részvényesek voltak, sokan már 1000 HUF-os árat prognosztizáltak, és ezt lelkesen én is elhittem akkoriban. Rájöttem, hogy még nagyon sok mindent kell tanulnom.

Mostanában a forex felé kacsintgatok és a nagy részét végigolvastam ennek a forexegyetemes fórumnak. Gyűjtöm az információimat erről a piacról, demózok egy jó ideje, kisebb nagyobb hullámvölgyekkel. 20.000$-t a közeljövőben sajnos nincs esélyem félretenni a magyar fizetések miatt sem, de én még hiszek abban, hogy akaraterővel és kitartással, hittel bármi elérhető, és megpróbálok majd egy 3-5000$-os számlára összegyűjteni, de ennek kezeléséhez nyilván sok tapasztalat kell élesben is, ezért köszönöm a tanácsodat, és meg is fogadom. Egyelőre tehát kisebb összeggel, - szokva az éles környezetet -, fogok kereskedni. Azonban ezt is nagyon komolyan akarom venni. Tervezem egy üzleti terv írását is, amit Birger ajánlott a könyvében, valamint a Péterék által ajánlott tradernaplókat is ( mentális naplót is). Valamint backteszteket is tervezek az éles indulás előtt, ügyelve a csődkockázatra, belépőkre, és főként a kilépési stratégiára. A Péterék által használt, és közkedvelt pozícióépítést alkalmaztam eddig is demózások során, és úgy érzem ez működőképes lehet, úgyhogy picit alakítva ezen fogom megalkotni azt a konzisztens rendszert, ami remélhetőleg működőképes lesz a számomra. Eddig még csak egy 31 tradből álló statisztikám van, ami igazolja azt, hogy működőképes ez a rendszer a számomra is (plusz 500$ 31 trade után és 2500$-os volt a kezdőszámla, csupán 2 db kiemelkdeő hozamú tradeel!).

Szóval úgy érzem ez az a piac amiben ott van mindannyiunk lehetősége, és így vagy úgy de ki lehet innen venni azt a pénzmennyiséget, amire szükségünk van, hogy megvalósítsuk mindazt amire vágyunk. Hogy nekem sikerülni fog e mindez? Örök optimista vagyok
                                Nagyon jó a hozzáállásod. Biztosan sikerülni fog, hiszen te még fiatal vagy, van időd. Egyet azonban vegyél figyelembe. Az éles kereskedés teljesen más lesz mint a demo. Amikor ténylegesen elkezdesz haszonra szert tenni, sokszor fellép a csábitás lehetősége, hogy még többet keress, még rövidebb idő alatt. Én ezt saját magamon is tapasztaltam. Amig kicsiket kötöttem, addig sokkal több nyereséges trédem volt, mint amikor elkezdtem emelni a tétet. Volt úgy, hogy x nyereséges kötés hasznát képes voltam egyetlen kötéssel lenullázni, sőt még néha tekintélyes veszteséget felhalmozni. Szerintem a legfontosabb dolog saját magunk legyőzése.
                                willow

Hozzászólás

Working...
                                X