Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• TheElf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vasember: A kérdés az, hogy 1 év alatt csináltál 350 dollár hasznot, ez napi 1 dollár alatt van, ennyit sokminden más is hoz, sőt többet is. Ha a FOREXre fordított idődben blogolni kezdesz és páran kattintanak a hirdetésekre az oldaladon, lehet, hogy nem 350 dollárt keresel (akár befektetés nélkül) hanem ennek a többszörösét, és akkor abból az összegből tudsz ma indulni. Ergo akik azt mondják, 100 dolláros számlával indulni nem éri meg azoknak egyfelől igazuk van.

A kis összegű számlának akkor van leginkább értelme, ha azt mondod azt a pénzt nem "befekteted", hanem "elköltöd" egy téged érdeklő hobbira, ha elfogy a pénz, elfogy a pénz, ez érdekesebb volt, mint ugyanennyi pénzt mozira, sörre, stb. költeni. Ha így kitapasztalsz, megtanulsz dolgokat, és eljutsz odáig, hogy már jövedelemforrásként is tekinthess a FOREXre, akkor majd kell több pénz a számlára, remélhetőleg viszont ez már ott is lesz a számlán.
    Természetesen igazad van a "megéri vagy sem"-mel kapcsolatban. Itt nem is erről van szó. Korábban elhangzott, hogy kis számlával az a gond, hogy nem tudja az ember betartani a kockázatkezelést ill. hogy nincs elég motivácio. Vasember és 100 dolláros Krisztián erre kívánt rácáfolni, hogy nekik ez igenis ment akár egy éven át is, ami becsülendő. Bár azért azt hozzáfűzésre került mindig, hogy kevés ez az összeg, kivéve ott, ahol lehetőség van a microlotnál is kisebb kötésekre.Kíváncsi is vagyok, hogy Péter által biztosított feltételekkel hogyen boldogul Krisztián. És nagyon örülnék, ha esetleg egy új topicban ebbe betekintést is nyerhetnénk. Bár magjagyzem az 500 dollár az oandánál és a Tadawulfxnél nem ugyanaz, hisz mint kiderült az oandánál lehetőségvan kis poziciók felvételére ehhez a számlamérethez, de a Tadawulfxnél 0.05 lot a legkisebb köthető egység. Ahhoz viszont szerintem már 500 usd nem elég.
    Gio

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A számlaegyenlegek egyébként egy idő után úgy tapasztalom hogy elkezdenek emelkedő pályára állni, de szinte mindenkié hasonló módon végzi, vagyis hogy egyszer csak beszakad a görbe, és szinte az össze pénz elmegy.
      Ez hát megint egy tünet, aminek a kezelését nem biztos hogy értjük.
      Ha a saját példámmal vetem össze, akkor egy jelentősebb visszaesés után - párhuzamot vonva más "munkával": - úgy érzem többet kell dolgoznom, hogy a csorbát kiküszöböljem, a profit lemaradást behozzam..tudom overtrade, de ha ehhez még a LOT méretet is megnövelem, hogy jobban jöjjön a $...na ott csúszik el a dolog.

P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Tehát itt áll kezdő traderünk a számláján 15,000.- usd-val.
      kb 50%-esélye van hogy a számlája bőven visszamegy 5,000.- usd alá,
      kb. 50% esélye hogy totál elbukja az egészet, és szerintem 1% esélye van, hogy ezt a jelenlegi összeget tovább többszörözze.
      Tudom hogy ez hihetetelenül hangzik, de számtalan ilyet láttam már, és igen ritkán láttam a maradék 1%-ot.
      A Forexegyetemet végzett hallgatók körében végzett statisztika mit mutatna?

P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az az első számú tudat alatti pszichológiai reakció, hogy az ember ösztönösen elkezd abban gondolodni, hogy ha 1 hónap alatt csinálta100%-ot, bárminek a következtében, akkor ha ez így tudna tovább menni, akkor rövid időn belül milliárdos lennék....
      Na ez az a dolog amiben így, ebben a formában nem szabad hinni, de még csak a "táptalaját" sem érdemes meghagyni ennek a gondolatmenetnek.
      Szép lassan kell felnőni a nagy számlához, és tudatosan kell vagyont építeni.
      A kellő mértékben szabad csak növelni a kockázatot ésszerű keretek között, de nem egyik napról a másikra.
      A német forexmilliomosnak 1 éve sikerül és ha jól láttam 66szoros profitnál tart. Step by step növeli a LOT méretet a tőkének megfelelően (pl nekem hatalmas megvilágosodás volt a számlakivonatait figyelve, hogy lehet a felajánlott méreteken kívül századonként növelni a LOT méretet.)

Csak arra lennék még kíváncsi, hogy akik befektetési alapokat kezelnek, azok hány év alatt nőnek fel a feladathoz, hogy egy akkora számlát kezeljenek?
      Milyen különleges mentális, szakmai tréningen vesznek részt???:-)
      Vagy egy átlag évi 10% befektetési alap hozamot elérni nem olyan nehéz?

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ....magjagyzem az 500 dollár az oandánál és a Tadawulfxnél nem ugyanaz, hisz mint kiderült az oandánál lehetőségvan kis poziciók felvételére ehhez a számlamérethez, de a Tadawulfxnél 0.05 lot a legkisebb köthető egység. Ahhoz viszont szerintem már 500 usd nem elég.
        Gio
        ráadásul eurusd-nél 3 pip a költség

Hozzászólás

• Sziasztok!

Nagyon jó a témák futnak, ismét itt! Én is kategorizáltam a mozgásfajtákat és ahhoz keresgéltem a kiszállókat.
          Nekem ez a kedvenc mozgásom ,amikor már jópár pozival bennevagyok (lassan lelkiekben készülnék a zárásra) és utána még jól beszakad és kezdhetem elölről az egészet!
          Azt nagyon szeretem amikor nem sérülnek a csúcs-völgyek és szépen trendel.. az aranybánya
          Itt ha éjszakára az 3. belépőnél a csúcsra beraktad a stopot ,akkor utána megint nem volt zárási jel egészen az 5. belépő utánig. Szerintem itt már sérült a trend, én már zártam volna. Kinek mi a szabálya ugye..
          Ha a 3. felett szűkebbre veszed a stopot akkor kivesz elég szép profitban. De ha tartod így...nagyon sok profit.
          Szerintem erre gondolhatott Péter.Én legalábbis erre gondolnék..

Sok pipet!

Üdv: Fxp
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• 3.ra azért sikerült leirni , hogy entry!

Mióta figyelem a grafikonokat, most először vártam az eurusd-t és usdchf -et egyszerre shortra.

Hozzászólás

Szia prepszi,
              .......
              Részben értem a probléámakört amit mondasz.
              .......
              Nemcsak részben hanem teljesen értetted h mi a probléma mert kielégitö választ kaptam. szoval végülis ott rossz az elgondolásom h a devizapárok nem függetlenk egymástol hanem töbnyire együtt mozognak, és ez teljesen érthetö is. én is rájöhettem volna köszönöm a választ sokat segít finomítgatni a stratégiámat, és szerintem ebben van a kulcs, vagyis az aprolékosségban, ami a money management re is kiterjed. üdv

Hozzászólás

• prepszi: Nem véletlenül mondtuk sokan, hogy az egyes devizapárok nem függetlenek egymástól, de sok más tényezőtől sem függetlenek.

Hozzászólás

• beginner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Üdvözlök Mindenkit!

Ha szabad, Pétertől kérdeznék a pozició építéssel kapcsolatban, a "lebegő profit"-ra vonatkozóan. A kérdés annyira magától érthetődik, hogy lehet már elhangzott, de mivel új vagyok azért megkérdezem.

Egy pozim nyitva van, elértem a céláramat, megérkezik a p2-es szignál. Megnyitom a második pozíciómat egy általam meghatározott stop szinttel. Az első pozim stop szintjét is idág húzom.

Kérdés: Mi van akkor, ha az első pozíciómat ezen a ponton lezárom, ezáltal realizálom a profitomat az első kötésben, és ha p2-es szignál után mégis ellenem fordul a piac, akkor csak a második pozíciómban meghatározott stop-ig tudok veszíteni, de az első pozimban elért profitomból, már nem kell vissza ajándékozni a piacnak.

A p2 és p3 közötti viszonyra szintén vonatkozik.
                  Amennyiben az stratégiánk, hogy minden trade-bő sl.-lel szállunk ki, akkor így szerintem a pozicíóépítéshez képest nincs veszélyben az utolsó előtti poziban lévő profitunk.

Remélem nem voltam nagyon zagyva.

SZia,

Értem én a meglátásodat, és valamennyire van is benne logika, de csak abban az esetben ha abból indulunk ki hogy úgysem tudunk pozíciókat építeni .

HA az elsőn megkeresett pénzt kiveszed célárnál, akkor nyilván annyival már pluszban vagy.
                  Én úgy gondolom hogy minden trade önálló dolog.
                  Attól hogy ma kerestem pénzt, holnap nem fogok többet kockáztatni.
                  Hiába volt ma nyereség, holnap ugyanazzal a szabályrendszerrel kell tradelnem.
                  A trdekben önállóan vállalok kockázatot, és nekem legalábbis, nem számít az sem ha előtte nyerek és az sem ha előtte veszítek.
                  Minden egyes önálló trade végkimenetele abszolut kiszámíthatatlan és véletlenszerű.
                  Ha ebből az elgondolásból indulunk ki (amivel természetesen nem kell egyetérteni) akkor megérted hogy én miért nem így kereskedem.
                  Az előző heti egyik kereskedést visszakerestem, és berajzoltam a chartomba mindenféle jelölést, hogy érthetőbb legyen hogy mire akarok kilyukadni.
                  Ez mindössze két pozíciós ráépítés, de azt hiszem hogy pont azzal kapcsolatos mint amit kérdezel.
                  (ha nem akkor szólj és keresek másik tradet)

Tehát van az 1. pozi nyitás, aminek a céláráig van kb 80 pip nyereség.
                  Itt a veszteség szint kb a fele volt, tehát R/R az nagyjából 1/2-es volt, így megnyitotam a ttrdaet.
                  A 2. pozi nyitását a nyillal bejelöltem.
                  HA ott lezárom az elsőt, akkor azon keresek 80 pip-et, és megnyitom a következő tradet, amibe mondjuk beleviszek -30 pip kockázatot.
                  Ha ez kistoppolódik, akkor itt buktam -30-at, de a te felvetésed szerint ezt kezelhetjük úgy hogy volt +80 és -30, tehát kerestünk valójában 50 pipet.
                  Végül is pluszban vagyunk...

Több mindennel van problémám.

Az 50pip nyereség az nekem kevés!
                  Nem azért mert kapzsi vagyok, hanem azért mert a kezdeti kockázatom az első pozícióban kb 40 pip volt!
                  Ez az 50 pip-es nyereség így már egyáltalán nem jó nekem, mert ha mindig 1/1,2-es R/R-ű tradeket csinálnék, akkor előbb-utóbb el kellene mennem valakinek dolgozni, és azt nagyon nem szeretném....

Másodsorban pedig 2 tradet amik egymástól függetlenek, én mégis egy kalap alá vettem, ami a szabályrendszeremnek nem az eleme, és ezáltal feladtam azt a meggyőződésemet hogy minden trade egymástól független kimenetelű.

Harmadsorban a legnagyobb problémám az hogy amikor a 2. pozíciót megnyitom, akkor annak az az egyetlen és értelmes oka hogy az emelkedő trend következő feltételrendszere is megvalósult, így ez az a pont amikor egy dolgot biztosan meg akarok tenni és az nem más mint tovább játszani azt a trendet amit az adott idősíkban látok.
                  Ilyenkor megmondom őszintén hogy meg sem fordul a fejemben a kiszállás!
                  A trade sorozatomnak a 3. állomásán vagyok ilyenkor ami nem más, mint a hozam maximalizálása!
                  Ilyenkor nekem már nem lehet kockázatom, mindössze az a tét hogy menynit fogok keresni.
                  Ezt előre soha nem tudom, de mindig megadom magamnak az esélyt, hogyha nagyot mozdul a piac, abban mindenképpen benne lehessek.

De számoljuk ki hogy mennyit kerestem azzal hogy bennmaradtam a 2 pozícióba, és egyszerre zártam le egy olyan kilépési szignálnál, ami a rendszeremben bizonyítottan működőképes:

1 pozi és a 2. pozinak nálam mindenképpen van egy átlagára.
                  Én egységnyi méretekkel nyitok, az egyszerűség kedvéért.
                  A grafikonon berajzoltam hogy nagyjából hol volt az átlagár.
                  Ennek az az oka hogy mindenképpen egyszerre zárom a pozíciókat, tehát így nincs értelme külön számolgatni az egyes nyreségeket és veszteségeket.
                  A kilépés a jelölt szinten kb 1,2320 körül történt.
                  Ez azt jelenti hogy a két pozíción az átlagárhoz képest volt +80 pip elmozdulás.
                  De a legfontosabb hogy ezt nem egy, hanem kétszeres pozíciómérettel tudtam lekereskedni.
                  Így a nyereségem 2 x 80 pip lett.
                  Ez pedig lényegesen több mint az 50pip!

ok, ok, de mi van akkor ha a különvett pozíciók olyan ideálisan alakulnak hogy kiveszünk az elsőből a példa szerint + 80 pipet, és a 2. pozi is elmegy a jó irányba, és aztán azt zárjuk le ott ahol én egyszerre zártam mindkettőt?

Számoljunk:
                  egyszer kerestünk + 80 pipet, majd a másodikon is kerestünk kb +30 pipet.
                  Ez összesen 110 pip nyereség.

Mi ezzel a problémám???

Egyrészt az hogy ez kevesebb mint a 2 x 80, tehát 160 pip, másodszor pedig az hogy a +110 pipért önállóan bekockáztattam először 40, majd utána kb 30 pip-et!
                  És igazán erre tenném a hangsúlyt, mert nekem ez a legfontosabb!

Én az olyan tradeket szeretem, amikor már nincs kockázatom.
                  Nekem legalábbis ez a legfontosabb.
                  Elfogadom hogy a piac kiszámíthatatlan, random szerű, előre nem látható.
                  HA ezt elfogadom (még akkor is ha trend követő vagyok) akkor semmi egyéb nem marad amivel ráhatással lehetek a saját eredményeimre, mint a személyes kockázatkezelésem!

Persze nagyon sok verzió létezik még amivel pénzt lehet csinálni itt, úgyhogy ez mindössze csak egy a sokból...

Remélem tudtam segíteni.

u.i: ...és gondold el ha "véletlenül", csak 10-ből mindössze egyszer fel tudsz építeni egy legalább 5-ös pozíciós toronyházat....

Itt a kép:

http://kepfeltoltes.hu/view/100630/A...toltes.hu_.gif

Üdv: Péter

Hozzászólás

SZia,

Értem én a meglátásodat, és valamennyire van is benne logika, de csak abban az esetben ha abból indulunk ki hogy úgysem tudunk pozíciókat építeni .

HA az elsőn megkeresett pénzt kiveszed célárnál, akkor nyilván annyival már pluszban vagy.
                    A trdekben önállóan vállalok kockázatot, és nekem legalábbis, nem számít az sem ha előtte nyerek és az sem ha előtte veszítek.
                    Minden egyes önálló trade végkimenetele abszolut kiszámíthatatlan és véletlenszerű.
                    Ha ebből az elgondolásból indulunk ki (amivel természetesen nem kell egyetérteni) akkor megérted hogy én miért nem így kereskedem.
                    Az előző heti egyik kereskedést visszakerestem, és berajzoltam a chartomba mindenféle jelölést, hogy érthetőbb legyen hogy mire akarok kilyukadni.
                    Ez mindössze két pozíciós ráépítés, de azt hiszem hogy pont azzal kapcsolatos mint amit kérdezel.

Itt a veszteség szint kb a fele volt, tehát R/R az nagyjából 1/2-es volt, így megnyitotam a ttrdaet.
                    HA ott lezárom az elsőt, akkor azon keresek 80 pip-et, és megnyitom a következő tradet, amibe mondjuk beleviszek -30 pip kockázatot.
                    Ha ez kistoppolódik, akkor itt buktam -30-at, de a te felvetésed szerint ezt kezelhetjük úgy hogy volt +80 és -30, tehát kerestünk valójában 50 pipet.

Nem azért mert kapzsi vagyok, hanem azért mert a kezdeti kockázatom az első pozícióban kb 40 pip volt!
                    Ez az 50 pip-es nyereség így már egyáltalán nem jó nekem, mert ha mindig 1/1,2-es R/R-ű tradeket csinálnék, akkor előbb-utóbb el kellene mennem valakinek dolgozni, és azt nagyon nem szeretném....

Másodsorban pedig 2 tradet amik egymástól függetlenek, én mégis egy kalap alá vettem, ami a szabályrendszeremnek nem az eleme, és ezáltal feladtam azt a meggyőződésemet hogy minden trade egymástól független kimenetelű.

Harmadsorban a legnagyobb problémám az hogy amikor a 2. pozíciót megnyitom, akkor annak az az egyetlen és értelmes oka hogy az emelkedő trend következő feltételrendszere is megvalósult, így ez az a pont amikor egy dolgot biztosan meg akarok tenni és az nem más mint tovább játszani azt a trendet amit az adott idősíkban látok.
                    A trade sorozatomnak a 3. állomásán vagyok ilyenkor ami nem más, mint a hozam maximalizálása!
                    Ilyenkor nekem már nem lehet kockázatom, mindössze az a tét hogy menynit fogok keresni.
                    Ezt előre soha nem tudom, de mindig megadom magamnak az esélyt, hogyha nagyot mozdul a piac, abban mindenképpen benne lehessek.

De számoljuk ki hogy mennyit kerestem azzal hogy bennmaradtam a 2 pozícióba, és egyszerre zártam le egy olyan kilépési szignálnál, ami a rendszeremben bizonyítottan működőképes:

Ennek az az oka hogy mindenképpen egyszerre zárom a pozíciókat, tehát így nincs értelme külön számolgatni az egyes nyreségeket és veszteségeket.
                    Ez azt jelenti hogy a két pozíción az átlagárhoz képest volt +80 pip elmozdulás.
                    De a legfontosabb hogy ezt nem egy, hanem kétszeres pozíciómérettel tudtam lekereskedni.

ok, ok, de mi van akkor ha a különvett pozíciók olyan ideálisan alakulnak hogy kiveszünk az elsőből a példa szerint + 80 pipet, és a 2. pozi is elmegy a jó irányba, és aztán azt zárjuk le ott ahol én egyszerre zártam mindkettőt?

Számoljunk:

Mi ezzel a problémám???

Egyrészt az hogy ez kevesebb mint a 2 x 80, tehát 160 pip, másodszor pedig az hogy a +110 pipért önállóan bekockáztattam először 40, majd utána kb 30 pip-et!

HA ezt elfogadom (még akkor is ha trend követő vagyok) akkor semmi egyéb nem marad amivel ráhatással lehetek a saját eredményeimre, mint a személyes kockázatkezelésem!

Persze nagyon sok verzió létezik még amivel pénzt lehet csinálni itt, úgyhogy ez mindössze csak egy a sokból...

Remélem tudtam segíteni.

u.i: ...és gondold el ha "véletlenül", csak 10-ből mindössze egyszer fel tudsz építeni egy legalább 5-ös pozíciós toronyházat....

Itt a kép:

2210, és 2290 nek az átlagára 2250,tehát az átlagár nem jól van berajzolva,a nyereség 2x70 pip=140
                    Az első pozin van 2210-2320=110pip
                    A másikon 2290-2320=30 pip
                    Összese=140 pip
                    A második kötésnél az előbb említett logikával,és poziépítéses mm-et használva kétszeres egységgel kellett volna nyitni,így lett volna 80+2x30=140,tehát ugyanaz.
                    Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      2210, és 2290 nek az átlagára 2250,tehát az átlagár nem jól van berajzolva,a nyereség 2x70 pip=140
                      Az első pozin van 2210-2320=110pip
                      A másikon 2290-2320=30 pip
                      Összese=140 pip
                      A második kötésnél az előbb említett logikával,és poziépítéses mm-et használva kétszeres egységgel kellett volna nyitni,így lett volna 80+2x30=140,tehát ugyanaz.

...mint írtam is, mindössze próbáltam rekonstruálni az eseményeket és utólag berajzoltam a chartba amit abban a kereskedésben csináltam.
                      Éppen ezért mindössze a gonodlatmenet lett volna a lényeg...nem a hajszál pontos értékek
                      Az átlagárban némileg igazad van.
                      Illetve ha egész pontosan pipre ki akarjuk számolni akkor 1,2205 és 1,2288 aminek az átlagára 1,2246.
                      ...de mivel nem tudod hogy melyik gyertya a triggerem, mert ezt nem írtam ki, így az 1,2250 is csak feltételezés volt gondolom....

De ne vesszünk el a részletekben, mert a következő az lesz hogy nincsennek benne a spreadek a számításba, amik a dupla nyitásnál megkétszerezik a költségeket és csökken a különálló pozíciókon a nyereség...míg a pozícióépítésnel ezek a költségek kevesebbek és ez is növeli a profitot...

Mivel a második pozinak a kockázata kb 30 pip volt az előzőnek pedig kb 40 , így a kétszeres pozíció méretet nem értem hogy mire alapozod?
                      Ez esetben teoretikusan kb 30%-kal nagyobb pozíciót lehetett volna önállóan nyitni.
                      Így annak a nyereségszámítása sem helyes.

Mint írtam, én nem is így kereskedem, tehát ez egy elméleti felvetés amit most elemzünk.
                      Én mindössze azt tudom hogy egy ilyen traden menyit tudok megkeresni.
                      És természetesen a 2 poziciós tradek messze nem azok amikre vadászik az ember....

Egyébként pont az a lényege az összes ilyen tradenek, hogy minden szituáció más, és teljesen egyedi!
                      Éppen ezért kell mindig pontosan kiszámolni hogy mikor, mit éri meg csinálni, és mit nem.
                      A kezdeti R/R, alamint az "elsődleges célárig" való eljutás közben is van egy csomó tennivalója az embernek, amikkel most nem is foglalkoztunk, de nagyon, nagyon lényeges dologok!

Azért köszönöm az észrevételeket.

Hozzászólás

...mint írtam is, mindössze próbáltam rekonstruálni az eseményeket és utólag berajzoltam a chartba amit abban a kereskedésben csináltam.
                        Éppen ezért mindössze a gonodlatmenet lett volna a lényeg...nem a hajszál pontos értékek
                        Az átlagárban némileg igazad van.
                        Illetve ha egész pontosan pipre ki akarjuk számolni akkor 1,2205 és 1,2288 aminek az átlagára 1,2246.
                        ...de mivel nem tudod hogy melyik gyertya a triggerem, mert ezt nem írtam ki, így az 1,2250 is csak feltételezés volt gondolom....

De ne vesszünk el a részletekben, mert a következő az lesz hogy nincsennek benne a spreadek a számításba, amik a dupla nyitásnál megkétszerezik a költségeket és csökken a különálló pozíciókon a nyereség...míg a pozícióépítésnel ezek a költségek kevesebbek és ez is növeli a profitot...

Mivel a második pozinak a kockázata kb 30 pip volt az előzőnek pedig kb 40 , így a kétszeres pozíció méretet nem értem hogy mire alapozod?
                        Ez esetben teoretikusan kb 30%-kal nagyobb pozíciót lehetett volna önállóan nyitni.
                        Így annak a nyereségszámítása sem helyes.

Mint írtam, én nem is így kereskedem, tehát ez egy elméleti felvetés amit most elemzünk.
                        Én mindössze azt tudom hogy egy ilyen traden menyit tudok megkeresni.
                        És természetesen a 2 poziciós tradek messze nem azok amikre vadászik az ember....

Egyébként pont az a lényege az összes ilyen tradenek, hogy minden szituáció más, és teljesen egyedi!
                        Éppen ezért kell mindig pontosan kiszámolni hogy mikor, mit éri meg csinálni, és mit nem.
                        A kezdeti R/R, alamint az "elsődleges célárig" való eljutás közben is van egy csomó tennivalója az embernek, amikkel most nem is foglalkoztunk, de nagyon, nagyon lényeges dologok!

Azért köszönöm az észrevételeket.

Péter,csak a pontosítás kedvéért javítottalak ki,hogy értsék a rajzot!
                        Természetesen hibák mindíg lehetnek,és sok mindenre kell figyelni,ez természetes!
                        (Továbbra is barátom vagy,félreértés ne essék,igazán egyformán gondolkodunk sokmindenben! )

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Péter,csak a pontosítás kedvéért javítottalak ki,hogy értsék a rajzot!
                          Természetesen hibák mindíg lehetnek,és sok mindenre kell figyelni,ez természetes!
                          (Továbbra is barátom vagy,félreértés ne essék,igazán egyformán gondolkodunk sokmindenben! )

ok, semmi gond, javíts ki ha hülyeségeket írok...

Csak a dupla méretű pozíciót nem értem, de tényleg nem, hogy azt mire alapoztad.

De te is tudod hogy sajnos a manuális tradek sikere nem ezen múlik.
                          A lényeg a mentális dolgokban van.
                          Sajnos emiatt vérzik el szinte mindenki....

Itt van néhány kis bejegyzés, meg pár videó.
                          Az e-havi bejegyzéseket azoknak ajánlom akik úgy érzik hogy érzelmileg mélyponton vannak, azoknak akik kilátástalannak látják a jövőt, akik ott ülnek most a gépük előtt és a mai veszteségeikre gondolnak, azoknak akiknek az életét éppen most keseríti meg a CHF árfolyama, azoknak akik elvesztették a hitüket a kereskedési rendszerükben és azoknak akik ennek ellenére képesek arra hogy hinni tudjanak önmagukban.

Kívánom mindannyiotoknak hogy találja meg a saját számítását a tradeben, tudjon hinni önmagában, és hezitálás nélkül tudja működtetni a saját kereskedési stratégiáját.

Használjátok egészséggel:

http://tozsdezes.blog.hu/2010/6

Hozzászólás

SZia,

Számoljunk:

Mi ezzel a problémám???

Remélem tudtam segíteni.

Itt a kép:

Szia!

Köszi a kimerítő választ, bár egy párszor el kell olvasnom, hogy minden részletét megértsem.

Én még májusban azt sem tudtam mi az a forex. A negyedik napja demózom a trendkövető-poziépítő stratégiával, de meglepőek az eredmények.(Pozitívak)
                            Ha beleegyeznél küldenék én is egy képet, de priviben, mert, ha nagy butaságokat rajzoltam be, akkor nem szeretném a többi fórumozó fejét megzavarni vele. Vagy hétfőn, ha lesz rá időd megmutatom személyesen a tanfolyamon.

Üdv: b.
                            "Ha nem tudod, ki vagy, a tőzsde drága hely, hogy kiderítsd." G.G.

Hozzászólás

• beginner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia!

Köszi a kimerítő választ, bár egy párszor el kell olvasnom, hogy minden részletét megértsem.

Én még májusban azt sem tudtam mi az a forex. A negyedik napja demózom a trendkövető-poziépítő stratégiával, de meglepőek az eredmények.(Pozitívak)
                              Ha beleegyeznél küldenék én is egy képet, de priviben, mert, ha nagy butaságokat rajzoltam be, akkor nem szeretném a többi fórumozó fejét megzavarni vele. Vagy hétfőn, ha lesz rá időd megmutatom személyesen a tanfolyamon.

Üdv: b.

...korai még akkor az öröm....
                              HA a héten úgy érezted hogy működik a dolog, akkor könyveld be a "szerencse tradek" közé.
                              4 napból nem lehet következtetéseket levonni!
                              Majd beszéljünk jövő héten személyesen.

Még jó hogy nem a héten van a tanfolyam, mert ezen a héten a pozícióépítő stratégia egy nagyhalom pénzt hozott.
                              Ha ezt tanfolyam alatt közösen letradeljük, akkor nem kis baj lett volna.
                              Az emberek fejest ugranak azonnal a mélyvízbe, és elkezdenek élesben tradelni egy ilyen pár nap után, mert azt hiszik hogy mindig így megy a dolog.
                              Azt kell túlélni, amikor nem mozog a piac, és csak viszi a pénzt.
                              Jobban szeretem az olyan napokat amikor kihívást jelent kereskedni..

SZóval pár hónap gyakorlás, és után mondj véleményt.
                              Legyen legalább 100-200 traded.

Most kapcsolok hogy mit is írtál!
                              "trendkövető-poziépítő stratégiával"

De hát még nem is hallotad a stratégiát!

Hozzászólás

ok, semmi gond, javíts ki ha hülyeségeket írok...

Csak a dupla méretű pozíciót nem értem, de tényleg nem, hogy azt mire alapoztad.

De te is tudod hogy sajnos a manuális tradek sikere nem ezen múlik.
                                A lényeg a mentális dolgokban van.
                                Sajnos emiatt vérzik el szinte mindenki....

Itt van néhány kis bejegyzés, meg pár videó.
                                Az e-havi bejegyzéseket azoknak ajánlom akik úgy érzik hogy érzelmileg mélyponton vannak, azoknak akik kilátástalannak látják a jövőt, akik ott ülnek most a gépük előtt és a mai veszteségeikre gondolnak, azoknak akiknek az életét éppen most keseríti meg a CHF árfolyama, azoknak akik elvesztették a hitüket a kereskedési rendszerükben és azoknak akik ennek ellenére képesek arra hogy hinni tudjanak önmagukban.

Kívánom mindannyiotoknak hogy találja meg a saját számítását a tradeben, tudjon hinni önmagában, és hezitálás nélkül tudja működtetni a saját kereskedési stratégiáját.

Használjátok egészséggel:

http://tozsdezes.blog.hu/2010/6

Igen,bizony a manuális tradeban nagyon fontos amit írtál.

(A dupla kötésegységben figyelmen kívül hagytad,hogy a harminc pipes esésben a le nem zárt első pozíciód is veszít 30 pipet. Így az egyenleged összesen 2x30 pipet veszít,ugyanúgy,mint a dupla kötésnél a 30 pipes sl teljesülés.Tehát eredményben ugyanaz a kétféle trade jövedelme, azaz 20 pip mindkettőnél amennyiben kistoppolódik.)

Hozzászólás

Working...
                                X