Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• neural eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen ennek a pszichológiai súlyát én is érzem. Ha az ember átlag fizetésből él 130-160e HUF, akkor abból nehéz a céljait megvalósítania, valamint félretenni például tőzsdézésre, és ha össze is jön valamennyi, tudja hogy azért mennyi időt dolgozott és sokkal nagyobb a lelki teher. Nem titkoltan valóban nekem is az lenne a vágyam, hogy idővel a tradingből tudjak megélni, de egyre jobban azt látom hogy ez hosszú folyamat része, és még csak az út elején járok. Most 25 évesen már megfogalmazódnak olyan igények az emberben, amit a tradinggel úgy érzem sikerrel lehetne megvalósítani. Viszont ez a szakma egyáltalán nem könnyebb mint bármelyik másik, még ha sok jó marketing érzékkel rendelkező oktató ezt is sugallja. A mentális állapot, mint jól tudja mindenki, aki tradelt már élesben, kritikus fontosságú, és nagyban meghatározza a sikerünket vagy bukásunkat.

Még főiskolás koromban kezdtem érdeklődni a tőzsde iránt, és a tapogatózás részeként engem is, mint oly sok embert elkapott a hév, a nyerni akarás, az a gondolatvilág hogy szabadabban élni, és főképp emiatt, a BÉT-en elkezdtem részvényeket vásárolni. Sokat olvastam a témában, és úgy éreztem, hogy ez menni fog nekem, pikk pakk meg tudom majd állapítani, hogy merre tart a piac. Napon túl is tartottam a részvényeimet, volt hogy egy hétig is, tehát nem voltam a klasszikus értelemben vett daytrader, annak ellenére, hogy voltak napon belüli tranzakcióim is. Mint minden kezdőnek nekem is voltak szerencsés időszakaim. Például benne voltam abban az óriási Econetes emelkedésben (pár hónap alatt kb. 60-70 HUF-ról 150 HUF-ra emelkedett az árfolyam, majd rá 1-2 évre becsődölt), ami mint utólag kiderült egy nagy spekulációs húzás volt csupán. Ez óvatosságra intett, mert az emelkedés közben olvasgatva a tőzsdefórumot, ahol az Econet részvényesek voltak, sokan már 1000 HUF-os árat prognosztizáltak, és ezt lelkesen én is elhittem akkoriban. Rájöttem, hogy még nagyon sok mindent kell tanulnom.

Mostanában a forex felé kacsintgatok és a nagy részét végigolvastam ennek a forexegyetemes fórumnak. Gyűjtöm az információimat erről a piacról, demózok egy jó ideje, kisebb nagyobb hullámvölgyekkel. 20.000$-t a közeljövőben sajnos nincs esélyem félretenni a magyar fizetések miatt sem, de én még hiszek abban, hogy akaraterővel és kitartással, hittel bármi elérhető, és megpróbálok majd egy 3-5000$-os számlára összegyűjteni, de ennek kezeléséhez nyilván sok tapasztalat kell élesben is, ezért köszönöm a tanácsodat, és meg is fogadom. Egyelőre tehát kisebb összeggel, - szokva az éles környezetet -, fogok kereskedni. Azonban ezt is nagyon komolyan akarom venni. Tervezem egy üzleti terv írását is, amit Birger ajánlott a könyvében, valamint a Péterék által ajánlott tradernaplókat is ( mentális naplót is). Valamint backteszteket is tervezek az éles indulás előtt, ügyelve a csődkockázatra, belépőkre, és főként a kilépési stratégiára. A Péterék által használt, és közkedvelt pozícióépítést alkalmaztam eddig is demózások során, és úgy érzem ez működőképes lehet, úgyhogy picit alakítva ezen fogom megalkotni azt a konzisztens rendszert, ami remélhetőleg működőképes lesz a számomra. Eddig még csak egy 31 tradből álló statisztikám van, ami igazolja azt, hogy működőképes ez a rendszer a számomra is (plusz 500$ 31 trade után és 2500$-os volt a kezdőszámla, csupán 2 db kiemelkdeő hozamú tradeel!).

Szóval úgy érzem ez az a piac amiben ott van mindannyiunk lehetősége, és így vagy úgy de ki lehet innen venni azt a pénzmennyiséget, amire szükségünk van, hogy megvalósítsuk mindazt amire vágyunk. Hogy nekem sikerülni fog e mindez? Örök optimista vagyok
    Sziasztok!

Neural! Számomra öröm volt végigolvasni az írásodat, hiszen pont olyan mintha én írtam volna. Szintén Főiskolás koromban kezdtem megismerkedni ezzel a lehetőséggel és a mentális felfogásunk is mondhatni mindenhol egyezik. Én is egy 5000 USD-és számlán kívánom majd élesben elkezdeni de mindenek előtt még demózás megy majd backteszt meg persze a stratégia építés hiszen az nincsen készen. Úgy gondolom, hogy a money managmentem és a belépési stratégiám jók de sajnos a kilépésekkel egyáltalán nem vagyok tisztába. =( Ezeket próbálom kitalálni majd a naplóim alapján. Nem rég kezdtem el igazán komolyan venni a pozíció építést tradenaplóval és részletes mentális naplóval is. Egyelőre nincs annyi tradem, ami kielemezhető lenne de jelenleg nullszaldós a számlám vagy egy kicsit veszteséges. Munkám még nincsen mert még mindig főiskolás vagyok, 22 éves de egy éve tanulom a forexet és főleg a pozícióépítést és furcsa de csak nő a lelkesedésem minden nap. =)

Hozzászólás

• Szia neural!
      Amit leírtál az a saját felsőoktatási éveimet juttatta eszembe. Megkérdezhetem, hogy ez a 31 trade mekkora időintervallaumban van?

Hozzászólás

• kriszhor2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia neural!
        Amit leírtál az a saját felsőoktatási éveimet juttatta eszembe. Megkérdezhetem, hogy ez a 31 trade mekkora időintervallaumban van?

1H-ás charton készítettem őket.

Hozzászólás

• A metában hogyan lehet széles színes sávot a chartra rajzolni? alapból szerintem nincs ilyen ikon vagy funkció. Köszi a segítséget

Hozzászólás

• mis-mis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A metában hogyan lehet széles színes sávot a chartra rajzolni? alapból szerintem nincs ilyen ikon vagy funkció. Köszi a segítséget
            Hogyne lenne. Beszúrás/Formák/Téglalap.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• ááá tényleg, köszi

Hozzászólás

• Sziasztok!!

Nem tudom elképzelni hogy ez a nagy gyertyakülönbség mi lehet!!
                A napos charton mi az a nagy gyertya???? H4-en pedig apszolut nem látszik!
                valaki tudja mi ez?
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ez demo?

Ott szoktak ilyenek előfordulni, régebben láttam már ennél sokkal cifrábbat is. Éles számlán nem látok ilyesmit.

Hozzászólás

• Két éles számlámat most néztem meg az Alpari Uk -nál és ott is ez van.

Hozzászólás

• Adathiba van Alparinál, hétvégén majd kijavítják. Hétfőre szerintem már rendes gyertyájuk lesz. Akinek emiatt szállt el pozija, az reklamálja meg nyugodtan.

Hozzászólás

• Éles számla az alparinál!
                        Ezért is csodálkoztam ennyire

Hozzászólás

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Amikor ténylegesen elkezdesz haszonra szert tenni, sokszor fellép a csábitás lehetősége, hogy még többet keress, még rövidebb idő alatt. Én ezt saját magamon is tapasztaltam. Amig kicsiket kötöttem, addig sokkal több nyereséges trédem volt, mint amikor elkezdtem emelni a tétet. Volt úgy, hogy x nyereséges kötés hasznát képes voltam egyetlen kötéssel lenullázni, sőt még néha tekintélyes veszteséget felhalmozni. Szerintem a legfontosabb dolog saját magunk legyőzése.
                          Amikor valaki elkezdi, akkor valószínűleg így lesz, de később ennek nem kell / szabad így lennie. Ha nincs benned a sürgető érzés, hogy a megkeresett pénzt gyorsan el szeretnéd költeni (ami egyébként max kacatokra elég), akkor jobban fog érdekelni, hogy hosszútávon milyen szabályok betartásával lehet nyerni. A tét nagysága és a ki- be- lépések döntéshozatala exact szabályokon kell, hogy alapuljon.

Ha valaki elkezd vaktában kötögetni mondjuk 50pip SL 50pip TP-vel, akkor nagy valószínűséggel nullszaldós lesz. Ergo aki folyamatosan veszít, az jól tudja hogy kell saját maga ellen dolgoznia. Kicsit kibontva a kérdést: aki nullázza a számláit nem kezel kockázatot, aki nagy részét bebukja az rosszul kezeli, aki szisztematikusan bedarálja az jól kezeli, de nem jó a módszere. A nyeréshez nem kell más mint jó kockázatkezelés és egy jó módszer és a módszer gépies kivitelezése. Aki ideáig eljut rájön mennyire unalmas tud lenni.

Amennyire a vesztő kicseszik önmagával, annyira kell a nyerőnek bíznia önmagában, hogy reális döntések alapján nyerni tud: vesztőből hamar kiszáll a nyerőket pedig hagyja elmenni. Nagy titok nincs szerintem. A reális elemzésehez kell pár év, illetve ahhoz, hogy az embernek vas akarata legyen, nincs itt nagyon másról szó.

Hozzászólás

• EUR/CHF párnál az 1,2-es szint betonbiztos lehet? mármint azért, mert a svájci jegybank nem engedi ez alá az árfolyamot. Talán háromszögből kitörés esetére a long így elég jóesélyes lehet - ha lessz persze kitörés......

Hozzászólás

• mis-mis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              EUR/CHF párnál az 1,2-es szint betonbiztos lehet? mármint azért, mert a svájci jegybank nem engedi ez alá az árfolyamot. Talán háromszögből kitörés esetére a long így elég jóesélyes lehet - ha lessz persze kitörés......
                              Nagyon jó kérdés. Az túlzás, hogy betonbiztos, de valószínű. Ha az alá megy, olyan drága lesz a frank, hogy az ország kintlévőségeit nem fogják tudni kifizetni az adósok. Így is azzal a problémával szembesülnek, hogy annyira drága lett a devizájuk, hogy a saját ipari termelése helyett jobban megéri nekik mindent importálni.
                              Ezzel szemben lassan megérik a long, az EUR ugyan nem hiszem, hogy nekiindulna erősödni, de szerintem egy 3000-3500 pip így is van benne. Ezt támasztja alá egyéb hazai banki tevékenység is. Ez egy nagyon spekulatív álláspont, lehet még évekig húzni fogják.
                              http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Üdv Fórumtagok,
                                még 2 éve voltam Forexegyetem tanfolyamán, ahhoz képest a mostani tanfolyamokon 5-öd, 10-ed annyian vannak, már a nagy termet ketté is választották, gondolom kiscsoportos foglalkozások miatt.
                                Mit gondoltok mi lehet ennek az oka?

Hozzászólás

Working...
                                X