Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• mert nem olyan okosak mint te

Hozzászólás

• ebből is látszik, hogy tradesorozatokban kell gondolkodni. teljesen mindegy, hogy egy-egy trade milyen eredménnyel zárul.
      a veszteséges trade-eket le kell zárni. a nyereséges trade-eket futni hagyni.
      egyszer bejön a P1-es szignál. egyszer nem. egyszer a mozgóátlag ad nyereséget. máskor a MACD indikátor. nincs tuti. egyszerűbb felfogni a piacot, úgy mintha teljesen véletlenszerűen mozogna, akkor is ha szemmel láthatóan vannak összefüggések. és akkor a technikai elemzés letudva. a trendirányba kötött pozikba nagyobb a hozamlehetőség. mert erőteljesebbek az elmozdulások. szerintem nem érdemes túl komolyan venni a technikai elemzést. úgyse mondja meg a jövőt. bár vannak olyan traderek(balacy,archenius..stb.), akiknek nagyon jó a találati arányuk. számomra ebben az a nehéz, hogy nagyon sok mindenre kell figyelni. 5 féle indikátor..stb. én csak az üres grafikont szeretem nézni.
      ha keretek közé szorítjuk a setupjainkat, akkor nőhet a találati arányunk, de az RR nem lesz túl magas. én azt szeretem, hogy belépek 1R kockázattal és kilépek 10R-el. engem zavar, ha csak 1:2 RR-ü tradeket csinálok.
      mentálisan könnyebben feldolgozom a veszteséges tradeket, mint a kis nyerőket. a másik amit észrevettem magamon, ha túl sokat nézem a grafikont, akkor mindig minden szituációra elkezdek valamilyen stratégiai elemet kitalálni, ami esélytelen.
      mert minden szituáció más és elkezdek a szent grál stratégia iránt kutatni. tehát nem érdemes túl sokat nézni a grafikont.

Hozzászólás

• Ez így van. Úgy gondolom, hogy az a kép amit betettél ide, az a kulcsa mindennek.

Nagy problémám nekem is az, mint, amit te is írtál, hogy képes vagyok túl sokáig nézni egy chartot, belelátni olyan piaci szituációkat, amik tisztább fejjel, vagy utólag visszanézve nem is tűnnek olyan jó lehetőségnek.
        A manuális tesztelés során ( History train-el tesztelek, ezzel lehet pozíció építést is tesztelni) pedig észrevettem azt is, hogy hajlamos vagyok sürgetni magam, hogy minél többet kössek, hogy az adatok birtokában tudjam elemezni a stratégiám, ezért sikerült ma egy katasztrófális találati arányt összehoznom, és sajnos a nyerő tradek sem sikerültek túl jól, így a pay of ratio is elég gyengére sikerült. Készülök már nagyon az éles számlára, de még biztosnak kell éreznem magam a stratégiámban úgy gondolom. 500-1000 USD-vel kezdenék először csak, aztán ha 3 hónap után is stabil a számla, és netán növelni is tudtam, akkor emelném nagyobbra az összeget.

Korábbi 2500$-os tesztem így néz ki:
        http://kepfeltoltes.hu/view/121229/2...toltes.hu_.png

Hozzászólás

• Sindler, te PPéter marketingeseként dolgozol a fórumon?
          Nyomod a tanfolyami időpontokat, kőbe vésett igazságként az ott tanultakat. Talán csak az árakról feledkeztél meg (ami bttó 160 ezer lesz februárban).

Hidd el, lehet ezt máshogy is csinálni.

Hozzászólás

• Ő legalább nem sajnálta az idő, és a pénzt arra, hogy belülről is megnézze azt, amiről itt személyes véleményt ír.
            Ellentétben olyanokkal, akik ugyan sosem voltak tanfolyamokon, mégis meggyőződéssel állítják, hogy egytől-egyig lehúzás, átverés mind.
            Nekem is szimpatikus a PP féle módszer és szubjektív, hogy sok-e érte a
            160.000 Ft.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sindler, te PPéter marketingeseként dolgozol a fórumon?
              Nyomod a tanfolyami időpontokat, kőbe vésett igazságként az ott tanultakat. Talán csak az árakról feledkeztél meg (ami bttó 160 ezer lesz februárban).

Hidd el, lehet ezt máshogy is csinálni.
              Az hogy kőbe vésett igazságként kezeli sindler az ott tanultakat, az azt jelenti hogy 100%-osan hisz a stratégiában, és ez elengedhetetlen ahhoz hogy valaki sikeres kereskedő legyen. A kép amit berakott pedig szerintem is kulcsfontosságú, minden tradernek aki nyereséges akar lenni nagyon jól az eszébe kell vésni.
              Az pedig hogy lehet máshogy is csinálni, kétségtelen, csak nem mindegy hogy egy kezdő rendszerezve hallja ezeket a dolgokat x összegért egy tanfolyamon, vagy jelentősen több idő alatt, innen-onnan összeszedegetve, és esetleg a saját anyagi kárán tanulja meg ezeket.

Hozzászólás

• archenius:
                Én PP-t csak sikeres vállalkozóként tudom kezelni, nem egyetemi tanárként (az előbbihez marketing és profitorientált árképzés kell, az utóbbihoz végzettség).

Ha neked szimpatikus, fizess. Bár a pénzpiacon nem érzelmi alapon szokás dönteni.

Én valóban sajnálnám rá a pénzt, időt.

batorpeti:
                Hogy kinek mi az elengedhetetlen és kulcsfontosságú, azt a tapasztalatok és az eredmények mutatják meg. A trading főszabálya nagyon egyszerű: annak van igaza a piacon, aki pénzt keres.

Hozzászólás

• Gyakorlatban mennyire használjátok a pozíció nyitás utáni 4-5 gyertya oldalazást követő zárást? Eddigi tapasztalataim alapján lenne értelme, mert elég sok idő elmegy ilyen tradekre, nagy részt haszon nélkül. Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Hozzászólás

• Nálam nagy piros pontot szerzett a Pintér Péter, hogy elindult a Buda Cash trader versenyen, és második lett.
                    Ezzel bebizonyította, hogy tud kereskedni.
                    A 160ezer valóban szubjektív, hogy sok , vagy sem.
                    Meggyőződésem, hogy minden megtalálható aneten angol nyelven.
                    Ha valaki nem tud angolul, annak élből megéri a PP tanfolyam.
                    Aki tud, annak érdemes átgondolnia, hogy van e türelme, és energiája összebogarászni a szükséges tudást.
                    Én fizetős tanfolyamra sohasem mentem, és nem is fogok, de az ingyenes webinárokat, előadásokat meg szoktam hallgatni.
                    Más kérdés, hogy 99%uk nem ér semmit sem.

Ingyen én is elmennék a PP tanfolyamára, de mivel nem caritas FX, így kihagyom.

Hozzászólás

• 160 ezer ft nem egy nagy összeg(4 hétre meg pláne..). nekem "195 ezer ft"-omba kerult. de utána
                      kaptam tőlük egy 500 dolláros éles számlát. tehát visszaadtak egyből a tanfolyam után 195-ből kb. 125
                      ezret. + kaptam 3 hónapig ingyenes egyetemi klubtagságot(14ezer ft/hó) és 3 hónap OFK(8ezer ft/hó)-t.
                      kb. 10-20 ezer ft volt a tanfolyam. de az az érték, amit kaptam a tanfolyamon az milliókat ér.
                      tehát végeredményben nem én fizettem nekik, hanem Ők nekem.

"Ezzel bebizonyította, hogy tud kereskedni."

már párszor bemutatta éles számlakimutatásait egyes rendezvényeken,OFK-n,zárt fórumon..stb.
                      nyilván aki nem jár semmilyen rendezvényre és otthon ül, az sok mindent nem lát és nem tud.
                      egyértelműen látszik, hogy magyarországon melyik a legjobb tanfolyam.
                      160 ezer ft nem sok, hogy európa egyik legjobb traderétől tudj tanulni.
                      lesz kifejezetten live trading nap:
                      Live trading: 28-án 9- 17 óráig
                      érdemes tanulni olyanoktól is akik már 20,30,40 éve kereskednek. VanTharp,Birger,Steenbarger..stb.
                      ők mind ugyanarra a következtetésekre jutottak. ezek kőbe vésett igazságok.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        160 ezer ft nem egy nagy összeg(4 hétre meg pláne..). nekem "195 ezer ft"-omba kerult. de utána
                        kaptam tőlük egy 500 dolláros éles számlát. tehát visszaadtak egyből a tanfolyam után 195-ből kb. 125
                        ezret. + kaptam 3 hónapig ingyenes egyetemi klubtagságot(14ezer ft/hó) és 3 hónap OFK(8ezer ft/hó)-t.
                        kb. 10-20 ezer ft volt a tanfolyam. de az az érték, amit kaptam a tanfolyamon az milliókat ér.
                        tehát végeredményben nem én fizettem nekik, hanem Ők nekem.

"Ezzel bebizonyította, hogy tud kereskedni."

már párszor bemutatta éles számlakimutatásait egyes rendezvényeken,OFK-n,zárt fórumon..stb.
                        nyilván aki nem jár semmilyen rendezvényre és otthon ül, az sok mindent nem lát és nem tud.
                        egyértelműen látszik, hogy magyarországon melyik a legjobb tanfolyam.
                        160 ezer ft nem sok, hogy európa egyik legjobb traderétől tudj tanulni.
                        lesz kifejezetten live trading nap:
                        Live trading: 28-án 9- 17 óráig
                        érdemes tanulni olyanoktól is akik már 20,30,40 éve kereskednek. VanTharp,Birger,Steenbarger..stb.
                        ők mind ugyanarra a következtetésekre jutottak. ezek kőbe vésett igazságok.

Könnybe lábadt a szemem a meghatódottságtól.
                        Ennél alaposabban segget nyalni én még senkit sem láttam.

Teljes emésztőrendszer takarítást végeztél az ánuszától a mandulájáig.

"Húzd ki a nyelved a seggemből, nem vagy te kutya!" mondaná most Pintér Péter, ha ő lenne a "Blöffben" a Bunkó.

Hozzászólás

• Erről beszélek, mielőtt félreértenétek:

http://www.youtube.com/watch?v=a-59CsoDzaU

Hozzászólás

• Na szépen kilőtt a GPB/USD így az év utolsó napján.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ...
                              Szerintem ez a kép így magában eléggé félrevezető. Komment nélkül ránézve én ezt úgy értelmezem, mintha egy kb nullszaldós stratégiát ami eltérő méretű nyereségeket és veszteségeket produkál SL használat nélkül (vagy tág SL használattal), tisztán egy szűk SL használattal levághatók a veszteségek, miközben a nyereség meg azonos marad. Ez azért marhaság, mert az eredeti felállásban a nyerő tradek között biztosan akad olyan, ami kezdetben kiütötte volna a szűk SL szintet, majd átment nyerőbe.... Tehát ha egy stratégián mást nem változtatunk, csak SLt bevezetünk, vagy szorosabbra húzzuk, akkor a nyerő tradek száma csökken, a vesztes tradek száma nő.

Egy adott stratégiában lehet, hogy nyerő az SL szűkítés, de ez nem általános igazság, ami mindenhol működik.

Hozzászólás

• eltérő mértékű veszteségeket?
                                a veszteségek mindig ugyanakkorák. 1 R vagy max. 2 R. nyilván a pénzbeni értéke változik,
                                ahogy az egyenleg. de mindig az egyenleg 1%-a,2%-a.
                                nyereség meg azonos marad?
                                a nyereségeket hagyni kell kifutni.
                                "biztosan akad olyan, ami kezdetben kiütötte volna a szűk SL szintet"
                                ha kiüti, akkor így jártunk így mozgott a piac.
                                "nyerő tradek száma csökken, a vesztes tradek száma nő"
                                nem egy lényeges szempont. ami lényeges a nyerő tradek mennyit hoznak. a veszteségesek mennyit visznek. ez a lényeg.
                                nem teljesen értem, hogy mi ezzel a képpel a gond.

Hozzászólás

Working...
                                X