Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• mennyi idő alatt zajlik le egy ilyen képnyi trade?

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nem teljesen értem, hogy mi ezzel a képpel a gond.
      Ne izgulj, nincs vele semmi gond! Aki nem akarja kontrollálni a veszteségét, az ne tegye meg. Úgyis visszajön az ár előbb-utóbb, és nyerőbe fordul.

Hozzászólás

eltérő mértékű veszteségeket?
        a veszteségek mindig ugyanakkorák. 1 R vagy max. 2 R. nyilván a pénzbeni értéke változik,
        ahogy az egyenleg. de mindig az egyenleg 1%-a,2%-a.
        nyereség meg azonos marad?
        a nyereségeket hagyni kell kifutni.
        "biztosan akad olyan, ami kezdetben kiütötte volna a szűk SL szintet"
        ha kiüti, akkor így jártunk így mozgott a piac.
        "nyerő tradek száma csökken, a vesztes tradek száma nő"
        nem egy lényeges szempont. ami lényeges a nyerő tradek mennyit hoznak. a veszteségesek mennyit visznek. ez a lényeg.
        nem teljesen értem, hogy mi ezzel a képpel a gond.
        Eléggé leegyszerűsített hozzáállás, bár igaz ez a "bukót elvágni, nyerőt hagyni kell futni!".
        Ennél van egy vitathatatlanul jobb módszer, a " csak a nyerőket kell bekötni!". :-)

(félreértés ne essék, stop nélküli kereskedés eszembe sem jutott)

Hozzászólás

...
          "nyerő tradek száma csökken, a vesztes tradek száma nő"
          nem egy lényeges szempont. ami lényeges a nyerő tradek mennyit hoznak. a veszteségesek mennyit visznek. ez a lényeg.
          ...
          Én ezt azért kiegészíteném annyival, hogy a találati arány és a payoff ratio együtt számít, az hogy ez a két érték külön-külön mennyi, abból önmagában nem lehet megállapítani hogy valaki nyereséges e.

Hozzászólás

• Remélem, ezen megint oldalakon keresztül el fogtok rágódni, mint a vasforexes bónuszról...

Hozzászólás

• Mostmár kérhetnénk valami részesedést a forexegyetemtől a reklámért. Péter kiutalná harzolnak ő meg szétdobná azok közt aki itt beírogat a forexegyetemnek.
              Mit szóltok?

Hozzászólás

eltérő mértékű veszteségeket?
                a veszteségek mindig ugyanakkorák. 1 R vagy max. 2 R. nyilván a pénzbeni értéke változik,
                ahogy az egyenleg. de mindig az egyenleg 1%-a,2%-a.
                nyereség meg azonos marad?
                a nyereségeket hagyni kell kifutni.
                ...
                Én a fenti képről írtam. Ott bizony a piros egyforma mély vonalak a Stop loss feliratú szürke vonal alatt halvány rózsaszínben folytatódnak.

Én ezt a képet úgy értelmeztem, mintha az lenne a mondani valója, hogy "ha nem ott lenne a stop loss szint hanem messzebb vagy sehol, akkor a veszteségek annyival nagyobbak lennének, de mivel SLt használunk a nyereség marad változatlan, a veszteséget meg jól csökkentjük".

Ha nem ezt akarta kifejezni az ábra, akkor elnézést kérek, én értettem félre.

De igazatok van, ilyen marketinges képeken felesleges rágódni.

Ha netán a mondandómból az jött le, hogy szerintem nem kell SLt használni, akkor elnézést kérek a félreérthető fogalmazásom miatt. Természetesen fontosnak tartom a megfelelő kockázatkezelést, aminek az SL egy fontos építőeleme.

"...ami lényeges a nyerő tradek mennyit hoznak. a veszteségesek mennyit visznek. ez a lényeg. "

Ezzel nem értek egyet. Én egy stratégia minőségének vizsgálatakor nem azt nézem, hogy 1 traden mennyit lehet bukni/nyerni, és azt sem, hogy összességében menyi a nyerő tradek, vesztes tradek egyenlege, hanem hogy a vesztes sorozatok hogyan aránylanak az össz profithoz.

Pl van két stratégia A és B.
                Mindkét stratégia minden kötésnél max 1000 USDt veszít, átlag 2000t nyer. Mindkét stratégiában a vesztes tradek egyenlege -50000 USD (1 év alatt),

Kockázati szint fix összegű az egyszerűség kevéért.
                "A" stratégia nyerő tradek egyenlegei 80000 USD (össz nyereség 30000), max Drawdown 10000 USD

"B" stratégia nyerő tradek egyenlegei 85000 USD, (össz nyereség 35000) max Drawdown 20000 USD

A fenti példában a "A" stratégia szerintem egyértelműen jobb, annak ellenére, hogy B stratégiában 5000 USDvel több volt a nyerő trade azonos értékű vesztő trade érték mellett.

Persze a legnagyobb DD mellett a többi DDt is megnézem hogy mekkorák.

Hozzászólás

• ennek megértése meghaladja a képességeimet.

"Én a fenti képről írtam. Ott bizony a piros egyforma mély vonalak a Stop loss feliratú szürke vonal alatt halvány rózsaszínben folytatódnak."

igen jó a szemed. de azt nem kell nézni.

"Ha nem ezt akarta kifejezni az ábra, akkor elnézést kérek, én értettem félre."

nem számít.

Hozzászólás

• Akit érdekel egy 4 napos (de. 10-től du. 18-ig) forexegyetem tanfolyam MISKOLCI megrendezéssel, január 26-29 napokon, az vegye fel velem a kapcsolatot.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akit érdekel egy 4 napos (de. 10-től du. 18-ig) forexegyetem tanfolyam MISKOLCI megrendezéssel, január 26-29 napokon, az vegye fel velem a kapcsolatot.
                      He? Hehe.

Hozzászólás

• metatrader 5 höz keresek risk vs reward ratio 2 vagy forexriska indikátorokat.
                        forexriska nem jó, mert ex4 kiterjesztésű. hiába írom át ex5 re, úgy se jó. tehát kéne poziméretező indikátor + meg pozi nyitó scriptek.

Hozzászólás

metatrader 5 höz keresek risk vs reward ratio 2 vagy forexriska indikátorokat.
                          forexriska nem jó, mert ex4 kiterjesztésű. hiába írom át ex5 re, úgy se jó. tehát kéne poziméretező indikátor + meg pozi nyitó scriptek.
                          Írj Styann-nek.Mivel ő készítette a forexrisk-at, gondolom, hogy igény esetén MT5re is szívesen adaptálja. Pozi nyitó scriptet is ír rendelésre.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Írj Styann-nek.Mivel ő készítette a forexrisk-at, gondolom, hogy igény esetén MT5re is szívesen adaptálja. Pozi nyitó scriptet is ír rendelésre.
                            Pici pontosítás: a RiskA aSzabe kollega produktuma. Styann pedig a TrueTL szerzjőe.

Hozzászólás

metatrader 5 höz keresek risk vs reward ratio 2 vagy forexriska indikátorokat.
                              Először a skype csoportban kérdezz, ahová meghívtunk. Gyorsabb.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Először a skype csoportban kérdezz, ahová meghívtunk. Gyorsabb.
                                Skype csoport? Kik vannak benne? Ki kaphat meghívót?

Hozzászólás

Working...
                                X