Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Skype csoport? Kik vannak benne? Ki kaphat meghívót?
    Akiről a tagság úgy dönt, és Gyula behívja.

Hozzászólás

• csak azért kérdeztem itt, mert itt többen megfordulnak.

itt van egy jó kis zene:

https://www.youtube.com/watch?v=GPcW...ZcoKhxJ5Ieiko3

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        csak azért kérdeztem itt, mert itt többen megfordulnak.

itt van egy jó kis zene:

https://www.youtube.com/watch?v=GPcW...ZcoKhxJ5Ieiko3
        a zenétől elég messze áll ez a samplingekből összetákolt fájl, de legalább a többség számára könnyen felfogható a szövege:-)

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akiről a tagság úgy dönt, és Gyula behívja.
          pártkongresszus is van?.-)

Hozzászólás

• Thomatho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Pici pontosítás: a RiskA aSzabe kollega produktuma. Styann pedig a TrueTL szerzjőe.
            Köszönöm a pontosÍtást.

Hozzászólás

• http://forum.tozsde.hu/12781-post3337.html

ehelyett a tanulókkal bizonyítják, hogy a stratégia helyes...

"Minden intenzív tanfolyamunkon kiválasztjuk a TOP5-t, akiknek a megfelelő "házi feladatok" elvégzése után, rendelkezésre bocsájtunk élő kereskedési számlánkat, amelyen "vizsgaszerűen" ellenőrizzük le hallgatóink gyakorlatban alkalmazott tudásszintjét.

Az élő számlás vizsgarendszer teljes kockázatát cégünk vállalja, viszont a nyereséget 100%-ban átadjuk a sikeresen vizsgázott TOP5 hallgatónknak."

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                http://forum.tozsde.hu/12781-post3337.html

"Minden intenzív tanfolyamunkon kiválasztjuk a TOP5-t, akiknek a megfelelő "házi feladatok" elvégzése után, rendelkezésre bocsájtunk élő kereskedési számlánkat, amelyen "vizsgaszerűen" ellenőrizzük le hallgatóink gyakorlatban alkalmazott tudásszintjét.

Az élő számlás vizsgarendszer teljes kockázatát cégünk vállalja, viszont a nyereséget 100%-ban átadjuk a sikeresen vizsgázott TOP5 hallgatónknak."

Ezzel nem értek egyet.

Köztudott hogy a kereskedési rendszereket a legnehezebb lemásolni.
                Számos kísérlet bizonyította már a múltban hogy még a leg nyereségesebb rendszerek adaptálása egy másik személynek túlnyomórészt sikertelen, a mentális problémák, valamint az eltérő pénzkezelési gondolkodásmódok megléte, velünk született beidegződések, dogmák miatt.
                Így bárki, jól teljesítő rendszerének másokkal való megtaníttatása jelenti az egyik legnagyobb problémakört a kereskedési elméletek elsajátításában.

Véleményem szerint egy rendszer "átadhatóságának" legjobb fokmérője az hogy az aki meg akarja tanulni a rendszert üzemeltetni, az mennyire képes rá és azt az a személy aki meg akarja tanítani, az meg tudja-e valósítani.

Gyanítom hogy ezt akarják bizonyítani az élő pénzes vizsgáztatásokkal.
                Mi más lenne az oka?

Hozzászólás

http://forum.tozsde.hu/12781-post3337.html

Minden száz emberből lesz 5,aki éppen nyereséget ér el,lesz 20 aki nullán lesz,és lesz 75 aki veszit.
                  Ez akkor is igaz lesz,ha el sem végzik a tanfolyamot.
                  Ez olyan,mintha a lottó ötös főnyereményét megnyert embert kiállítanánk a többiek elé,és mutogatnánk,hogy van ember akinek sikerül.Látjátok emberek?Nalátjátok!A hiba bennetek van!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Minden száz emberből lesz 5,aki éppen nyereséget ér el,lesz 20 aki nullán lesz,és lesz 75 aki veszit.
                    Ez akkor is igaz lesz,ha el sem végzik a tanfolyamot.
                    Ez olyan,mintha a lottó ötös főnyereményét megnyert embert kiállítanánk a többiek elé,és mutogatnánk,hogy van ember akinek sikerül.Látjátok emberek?Nalátjátok!A hiba bennetek van!
                    És ezen a statisztikán sem te, sem más nem tud változtatni.
                    Ez nem a kereskedési rendszerek hibája, hanem az emberi tényezőé!

Szívesen fogadnék veled hogy ahogy TE kereskedsz, azt a rendszert megtanítanád 100 embernek és ugyanezeket a számokat kapnánk!

Akkor most mi a megoldás?
                    Ne kezdjen el senki sem kereskedni?

A lottó az igen rossz hasonlat ide, mert rendkívül alacsony esélyű véletlenszerű események megtörténtének megjátszását ne hasonlítsuk már egy 50%-os esélyű eseményhez, mint mindjuk a forex.
                    A lottóban nem az 5%-os arány van, mint amit a számaidban írtál, hanem annak sok ezred része, talán.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És ezen a statisztikán sem te, sem más nem tud változtatni.
                      Ez nem a kereskedési rendszerek hibája, hanem az emberi tényezőé!

Szívesen fogadnék veled hogy ahogy TE kereskedsz, azt a rendszert megtanítanád 100 embernek és ugyanezeket a számokat kapnánk!

Akkor most mi a megoldás?
                      Ne kezdjen el senki sem kereskedni?

A lottó az igen rossz hasonlat ide, mert rendkívül alacsony esélyű véletlenszerű események megtörténtének megjátszását ne hasonlítsuk már egy 50%-os esélyű eseményhez, mint mindjuk a forex.
                      A lottóban nem az 5%-os arány van, mint amit a számaidban írtál, hanem annak sok ezred része, talán.
                      A fogadást elbuknád,ahogy én kereskedem,azt mindenki képes lekövetni ugyanígy,mivel én is tanultam valakitől.
                      A megoldás a kérdésedre az,hogy mindenki kezdjen el oktatni,mert az a biztos pénz!
                      Ha pedig nem sikerül megtanulni 100 emberből 95-nek kereskedni,akkor azt fogjuk az emberi tényezőre!
                      De a tandij a zsebünkben!
                      Mindegy hogy lottóhoz,vagy bármi máshoz hasonlítjuk,mert nem ez a lényeg szerintem.
                      Egyébként ha a forex szerinted 50% esélyű,akkor miért bukik 90%?
                      Maximum 1 trade 50% esélyű,amenniben a TP,SL azonos távolságra van,minusz a spread!Tehát még az sem.

Hozzászólás

A fogadást elbuknád,ahogy én kereskedem,azt mindenki képes lekövetni ugyanígy,mivel én is tanultam valakitől.
                        A megoldás a kérdésedre az,hogy mindenki kezdjen el oktatni,mert az a biztos pénz!
                        Ha pedig nem sikerül megtanulni 100 emberből 95-nek kereskedni,akkor azt fogjuk az emberi tényezőre!
                        Mindegy hogy lottóhoz,vagy bármi máshoz hasonlítjuk,mert nem ez a lényeg szerintem.
                        Maximum 1 trade 50% esélyű,amenniben a TP,SL azonos távolságra van,minusz a spread!Tehát még az sem.

Akkor buknám el a fogadást, ha az az ember akitől te tanultad a többi 99 embert is megtanította UGYANÚGY, ugyanolyan eredményel kereskedni mint ahogyan ő csinálja.
                        Ha hozod a 99 társadat, akkor kifizetem amit elbuktam.
                        Legyen 1 millió ft a tét! Mit szólsz hozzá? Vállalod?

Nem értettél meg, szerintem hagyjuk a hasonlatot, nem akarom kifejteni részletesen, mert nincs értelme.
                        Ha tényleg kérdéses számodra hogy miért bukik a 90%...hát....akkor....
                        Mindenki ugyanazért bukik és mindenki ugyanúgy bukik, ebben nincs differencia.
                        Aki itt pénzt keres az is mindenki ugyanúgy csinálja.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Akkor buknám el a fogadást, ha az az ember akitől te tanultad a többi 99 embert is megtanította UGYANÚGY, ugyanolyan eredményel kereskedni mint ahogyan ő csinálja.
                          Ha hozod a 99 társadat, akkor kifizetem amit elbuktam.
                          Legyen 1 millió ft a tét! Mit szólsz hozzá? Vállalod?

Nem értettél meg, szerintem hagyjuk a hasonlatot, nem akarom kifejteni részletesen, mert nincs értelme.
                          Ha tényleg kérdéses számodra hogy miért bukik a 90%...hát....akkor....
                          Mindenki ugyanazért bukik és mindenki ugyanúgy bukik, ebben nincs differencia.
                          Aki itt pénzt keres az is mindenki ugyanúgy csinálja.
                          Hát nem fog a kedvedért megtanítani 100 embert.
                          De ha hoznám a száz embert,akkor hírtelen eltünne a Tomy nick név a fórumról,és híre se lenne utána!
                          Számomra soha sem volt kérdéses hogy miért bukik 90%,a számodra volt kérdés hogy 50,vagy 90.

Hozzászólás

• Egy stratégiát akkor érdemes megtanulni, ha az bizonyítottan hozza az eredményeket.

Ezt először a stratégia megalkotójának be kell bizonyítania.

Minél több szubjektív elemet tartalmaz (ezt neked kell eldöntened, ezt neked kell látnod, ha szerinted ez ilyen, olyan, amolyan...), annál nehezebb lemásolni, hiszen annál nagyobb a hibalehetőség, hogy nem egyezik meg a megalkotójának az elképzelésével.

Miért egy utcáról betévedt embernek kell néhány kötésből bizonyítania a tudását, mely tudást a gyakorlatban a megalkotók szerint is több év elsajátítani? A megalkotók, oktatók vajon mennyire eredményesek hosszútávon?

Hozzászólás

Leírható pontokban a stratégiád?

Hozzászólás

Leírható pontokban a stratégiád?
                                Hát hogyne már!Arról beszélek!

Hozzászólás

Working...
                                X