Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elméletben vagy gyakorlatban?:-)
    Lefogadom van itt olyan, akinek 10 alatt van a hozzászólása, vagy csak beregisztrált de még be se köszönt és ebből él, és az ellentéte is, aki már az út végén jár, demon.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lefogadom van itt olyan, akinek 10 alatt van a hozzászólása, vagy csak beregisztrált de még be se köszönt és ebből él, és az ellentéte is, aki már az út végén jár, demon.
      tehát a hozzászólásokból semmi nem derül ki....mint ahogy Ryabko-t is elsőre Svejk-nek néznénk..

Hozzászólás

tehát a hozzászólásokból semmi nem derül ki..
        Ha azt mondom, h. minél ritkább, annál profibb akkor szerintem kiegyezünk

Hozzászólás

• Srácok, szóljatok, ha valakit zavar a demo swing, amit beraktam. Többé meg se említem (bár azt hittem, érdekelhet valakit).

Az élő számlás scalp eredménnyel meg végképp nem dicsekednék.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha azt mondom, h. minél ritkább, annál profibb akkor szerintem kiegyezünk
            semmilyen lineáris vagy fordított összefüggés nincsen szerintem
            itt tud nagyot dobni az oktatócégek marketingje is...
            duma nem számít, csak a számla :-)

Hozzászólás

• Egy gondolatot engedjetek meg nekem is. Elég óvatosan próbálok fogalmazni, mert úgy vettem észre, hogy ha valaki sikeres a tőzsdén, akkor itt nagy valószínűséggel azok az emberek akik nem értenek vele egyet, darabokra szedik és a végén az illető felől többé nem hallani. Ez valószínűleg azért van, mert sokan nem értik meg az illetőt, vagy a hozzászólása mondanivalója nem megy át az olvasónak. Én elvégeztem a profit összes tanfolyamát többször is, voltam táborban nem is egyszer, minden rendezvényünkön jelen voltam bele értve a profit day-t is. Amit elmondtak, végig csináltam 3 évembe tellett. A lényeg az, hogy én látom, hogy ebből meg lehet élni, és meg lehet gazdagodni, csak a hétköznapi gondolkodásmód az ami ezt nem teszi lehetővé sok embernek. Amióta kereskedek, rengeteget változott a gondolkodásmódom, sok cimborámmal akikkel régen jóba voltam, már nem értek szót, ha elmondom, hogy én hogyan gondolkodok bizonyos dolgokról, látom rajtuk, hogy nem értik, hogy miért mondok bizonyos dolgokat, és rendesen hülyének néznek. Véleményem szerint mindenki aki sikeres lesz a tőzsdén átmegy ezen a folyamaton amin én is, és a végeredmény az lesz, hogy sok barátot el fog veszíteni, talál helyette olyanokat akikkel szót ért, mert hasonló képen gondolkodnak. Egy hétköznapi ember nem tudja könnyen feldolgozni, hogy amiért ő napi 8-10 órában gürcöl és nem kevés szenvedést él meg, más, fél óra alatt megkeresi az otthonában egy számítógép segítségével. Nem védem a Péteréket, de látom, hogy akik velem kezdtek el kereskedni és tanulni ezt a szakmát, már majdnem mind feladták, mert nem csinálták szívvel lélekkel. Péter is leírta egy korábbi hozzászólásában, hogy aki sikeres azt itt darabokra szedik, ha ezt közzé teszi. Ha gondoljátok keressétek meg a korábbi hozzászólásai között, vagy ha kell be linkelem én is. Ezt akkor még nem így gondoltam, bár most már látom, hogy igaza volt. Sokan vannak itt, akik a piacon elszenvedett keserűségüket más még törekvő és tanuló embereken vezetik le.
              Valószínűleg ezért nem találkoztok itt olyanokkal akik ebből élnek. Vagy csak nagyon ritkán.

Az árfolyam legyen veletek, no meg a volatilitás

Hozzászólás

• P Péter forexegyetem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kedves Allspark,

Fórumon soha nem fogsz találkozni olyan emberrel aki megosztja a valódi, belső sikerét!
                A pénzüket fitogtató embereket természetesen fogsz itt találni, meg olyanokat is akik kiteszik egy-egy jól összehozott tradejüket.
                Erre bizonyíték a statisztika.
                Sajnos nem is ez adja a "lökést" ahogy írod.
                Vagyis ez olyan kicsi lökés, hogy nem jutsz vele túl messzire....
                Nézz végig bármennyi fórumot, és nem találsz egyetlen embert sem aki a nagyközönségnek úgymond minden igényt kielégítően "bizonyítani tudná" vagy akarná a sikerét.
                A siker az egy gondolkodásmód.
                Nem a charton mérhető és nem a ki vagy a belépésekben keresendő.
                A siker nem pénzben van kifejezve, az csupán egy mellékterméke a sikeres gondolkodásmódnak.
                A sikeres emberek nem igazán dicsekvőek, nem tálalják a nagyvilág elé a privát dolgaikat.
                Azok a "bizonyítékok" amikre az olvasók vágynak, soha nem lesznek ide le írva, vagy kitéve azoktól akik már bizonyítottak, elsődlegesen maguknak.
                Akik a külvilágnak akarnak bizonyítani, azok azért teszik azt, mert önmaguk még nem tudták bebizonyítani SAJÁT MAGUKNAK hogy valamiben sikeresek.
                Sokan keresik a pozitív visszacsatolásokat a tetteikre, amelyeket ezekben a fórumokban soha nem fognak megkapni!

Javaslom hogy próbáld majd ki te is.
                Tényleg ne másokra haragudj, hanem próbáld ki.
                Tedd ki ide az eredményeidet, amikor majd meglesznek, ahogy írod, majd a valós számládon.
                ...ÍZEKRE FOGNAK SZEDNI AZ OLVASÓK!!!

És nem te leszel a hibás.
                Szerintem téged akkor a jó szándék fog vezérelni, egy saját belső kényszer, hogy megmutasd, hogy te igenis meg tudtad csinálni!!!

Tudod mit? én leszek az első aki őszintén és szívből fog neked gratulálni.
                Hidd el hogy tudok örülni a mások sikerének.
                HA másért nem, ezért fogok néha feljönni erre a fórumra, vagy megkérek valakit hogy nézze minden nap a bejegyzéseidet.
                NEKED a legfontosabb hogy elérd a céljaidat.
                Amint eléred, és megvan az a stratégia, akár kézi, akár automata, akár bármilyen is az, az a legfontosabb hogy TE magad érezd azt belül, hogy elkezdted, végigcsináltad és megérdemled az eredményt!
                Ez az a folyamat ami állandóan meg kell hogy valósuljon az élet akár minden hétköznapján.
                Kell az a kis siker élmény, amivel magadnak bizonyítod, hogy képes vagy megtenni dolgokat.
                Nagyon lényeges hogy az embernek legyen ÖNBECSÜLÉSE!
                Ez pedig nem külsőleg jön, hanem belülről, nem mások fogják neked megadni, hanem belőled fog felszínre jönni.
                HA elég erős az önbecsülésed, azt viszont soha, senki nem tudja elvenni tőled!
                (ÉS NE KEVERJÜK AZ ÖNBECSÜLÉST, AZ ÖNHITTSÉGGEL, VAGY A BEKÉPZELTSÉGGEL! )

Hidd el itt nem sokan fognak jó szemmel nézni rád, ha eléred a célodat!
                Nem fognak szívesen látni ha sikeres vagy. (tisztelet a kivételnek)
                Bár sokan fogják ezt éreztetni veled, de csupán érdekből, ugyanúgy mint az életben.
                Ha van valami értéked, akkor sok "barátod" lesz, de ettől még magányos lehetsz.
                De sajnos ezek a barátok nagyon hamar ellenségek lesznek, amikor az irígység felülkerekedik valakiben.
                És hát valljuk be, ez hétköznapi dolog sajnos.

Akkor fogsz eljutni arra a pontra hogy ami értéked van, amit te teremtettél magadnak, abban fogsz hinni, és ez az érzés ki fog elégíteni.
                Egy ideig érdekes lesz hogy megosztod ezt másokkal, de egy idő után nem fogod ezt tenni, mert nem lesz rá szükséged.
                Mivel már nem kell bizonyítanod a külvilágnak, ezért vissza fogsz vonulni pl. ilyen helyekről.

Szívből kívánom hogy leküzdd magadban a gátakat és elérd a saját sikereidet!
                És hangsúlyozom, hogy itt nem elsősorban pénzre gondolok.

Én nem vagyok kíváncsi a hozamgörbédre, sem a tradenaplódra, sem a kötéslistádra. Ezek a tieid, magadnak csinálod őket és senki sem lesz tőle gazdagabb, ha kiadod a kezedből.

Tudod mit írj csak nekem, amikor megvan az amiért másfél évig dolgoztál?

Dobj egy e-mailt, és csak ez legyen benne:

"Megvan amit kerestem, elértem a célomat, mától tudom hogy mit, miért és kinek csinálok! "

Nem viccelek, tényleg várom az e-mailedet!

Üdvözlettel: Péter

u.i: az a Péter, akinek az az ocsmány, lehúzós, inkorrekt cége van, az a: profit.hu... )
                Erre gondoltam.

Hozzászólás

• ChyberBoB szívemből szóltál. A barátokról szóló rész is nagyrészt igaz, nekem is lassan azok maradtak, akik pókerből élnek...

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Erre gondoltam.
                    Sok mindenben igazad van.

De a dolog szépséghibája, hogy PP és társai legfeljebb önfeledt pillanatukban mondtak ingyen okos dolgokat, s horribilis összegekért oktatva kaszálták le a piacot.

S mint ahogy te is írod, mégis alig akadt, aki sikeres lett a tanítványok közül.

Miért véded mégis? Ennek pszichológiai oka van. Te úgy döntöttél, hogy százezrekkel szponzorálod Pintérek „egyetemét”. Az egód nehezen engedné, hogy azt mondd, nem érte meg, nem (csak) ettől lettél sikeres, nem ezen múlott.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

De a dolog szépséghibája, hogy PP és társai legfeljebb önfeledt pillanatukban mondtak ingyen okos dolgokat, s horribilis összegekért oktatva kaszálták le a piacot.

S mint ahogy te is írod, mégis alig akadt, aki sikeres lett a tanítványok közül.

Miért véded mégis? Ennek pszichológiai oka van. Te úgy döntöttél, hogy százezrekkel szponzorálod Pintérek „egyetemét”. Az egód nehezen engedné, hogy azt mondd, nem érte meg, nem (csak) ettől lettél sikeres, nem ezen múlott.
                      Ezt pont jó helyen írod ki!
                      Olvastad te már ezt a fórum részt, pláne a régi bejegyzéseket?
                      Mert ahogy nézem 543.218(!) olvasása volt eddig.
                      Vajon miért?
                      Azért mert semelyik cég nem adott annyi ingyenes információt, amennyit itt olvashattál.
                      Szóval a "nem adnak ingyen semmit" az kicsit erősnek tűnik.
                      Szerintem a teljes stratégiájuk le van itt írva.
                      Csodálom hogy egyáltalán ezek után még elment valaki és pénzért vett oktatást tőlük.
                      Bár valószínűleg mégsem írtak le ide mindent....

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Nem védek senkit és semmit, felőlem Ízekre szedhetitek őket, mellesleg a 101et is végig jártam, persze a videó előadásra már nem mentem el, az már nekem is sok volt, 100.000ért videón nézni M.R.-t amint éppen előad..

4 iskolát jártam ki, gondoljatok amit akartok Lehet hülyének is nézni, viszont 2012ben már többet kerestem a tőzsdén mint amennyibe a tanfolyamok kerülte, és ha nem írok számokat, akkor is tudjátok, hogy több millióról van szó. Ezt a tudást nem veszi el tőlem senki. Véleményem szerint megérte, bár akkor soknak tartottam, mert majdhogynem ezért dolgoztam, hogy mehessek ezekre a tanfolyamokra. Én imádok kereskedni, és nem tudnék reggel hétkor felkelni, hogy egy bal lábbal felkelt főnök rajtam vezesse le a baját!
                        Ezért érte meg ezt a rengeteg pénzt kifizetni és a rengeteg energiát beletenni a tőzsde tanulásába.

Mindenki maga tudja, hogy mennyit ér neki a szabadsága.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egy gondolatot engedjetek meg nekem is. ...
                          Az első és legfontosabb, hogy én személy szerint nem szeretném elüldözni azokat az embereket, akik megjelennek a fórumon és valóban, bizonyítottan meg tudnak ebből élni, valamint gondolataik, tapasztalataik mindenki számára hasznosak.

DE

Oktatók és akik ebből élnek...

Annyi minden elhangzik itt és bárhol, konkrétum, tények, igazolás, számok nélkül. Hiányoznak a hiteles személyek, elvitathatatlan eredményekkel. Hidd el, csak azokat lehet darabokra szedni, akiknél valami nem stimmel és engedtessék meg, hogy az ember személyes tapasztalatai alapján inkább a kellemes csalódás oldaláról közelítse meg bármely eldöntendő kérdést egy olyan országban, ahol a Nemzeti, azaz Magyar Postán dekoratívnak sem nevezhető zacskóban Kívánság Port árusítanak. /remélem ez nem számít reklámnak/

Valószínű rossz oldalam, hogy a bármely üzletnél, ötletnél, amit nekem ajánlottak, az első mondatban elhangzó mesés számot, amit azzal keresni lehet, meg sem hallván, a költségeket, kockázatokat kalkuláltam, s majd csak ezek után, hogy megéri-e...
                          Ez jutott eszembe rögtön a "Én elvégeztem a profit összes tanfolyamát többször is, voltam táborban nem is egyszer, minden rendezvényünkön jelen voltam bele értve a profit day-t is." és "...3 évembe tellett" mondataid után. Iszonyat pénzek... Tehát kockás papir egyik oldalán sorakozik, az összes tanfolyam, tréder tábor, profit day, kezdeti elvesztett tőke vagy DD, ez együtt több millió forint, másik oldalon pedig ennek fedezete "A lényeg az, hogy én látom, hogy ebből meg lehet élni, és meg lehet gazdagodni", azaz nem hogy már nullába hoztad az egyenleget, de már ebből is élsz? Írhatnál erről...

Valószínű újabb rossz oldalam, hogy szeretek azokkal is beszélgetni, akik másként gondolkodnak. Unalmas is lenne állandóan a saját gondolataimat visszaigazolva hallani...Általában akkor szakad meg egy ilyen beszélgetés, ha azt a másik fél vitának veszi, nem tudja saját érveit meggyőzően bemutatni és azt a másik nem képes elfogadni. Vagy egyszerűen csak mimózák:-)

Paradoxon, "Én nem vagyok kíváncsi a hozamgörbédre, sem a tradenaplódra, sem a kötéslistádra. Ezek a tieid, magadnak csinálod őket és senki sem lesz tőle gazdagabb, ha kiadod a kezedből.", mert valóban így van, de talán annak, aki ezt oktatja, annak csak kellene bizonyítani a stratégiája hitelelességét. Aki pedig, azt állítja, hogy ebből él, talán annak is jobban hinne mindenki és lenne háttere a mondandójának.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ...
                            Azért mert semelyik cég nem adott annyi ingyenes információt, amennyit itt olvashattál.
                            Szóval a "nem adnak ingyen semmit" az kicsit erősnek tűnik.
                            Szerintem a teljes stratégiájuk le van itt írva.
                            ...
                            Inkább a tanfolyamot végzettek, a témai irán érdeklődők beszélgetései ezek és nem a "cég" adta.

Hozzászólás

Inkább a tanfolyamot végzettek, a témai irán érdeklődők beszélgetései ezek és nem a "cég" adta.
                              Én a Pintér úr 196 db régi beírására gondoltam ebben a témában.
                              Szerintem azok ingyen voltak.

De nyilván abban igazad van hogy a minden napos beszélgetéseink is nagyon sokat segítenek itt mindenkinek, annak is aki nem szól hozzá, csak olvassa őket. (mármint hogy azokra gondolok amik "anyázástól" mentesek és szakmaiak, reklám nélkül.)

Hozzászólás

• Az első számlámon amit nyitottam 7000 usd-t helyeztem el 2010ben, ez le ment 5000ig. egy év alatt, pedig csak részvényeztem napon belül, 4*es tőkeáttétellel. / kb azt sem tudtam, hogy mit csinálok/
                                /Mielőtt bárki azt mondaná, hogy ennyi pénzzel nem lehet daytradelni az amerikai tőzsdén, igaza is lenne, csak van egy olyan suli akiken keresztül lehet nyitni 3000 usd-vel számlát. Költségek nagyok, de ez az ára a kis pénzes day trade lehetőségének/.
                                Amikor elmentem a Petiékhez, megismerkedtem a stratégiával, el kezdtem napon túl kereskedni, mivel ők is mondták, hogy minden kezdő ezzel kezdje, ha jót akar magának, mert így mentálisan is játékban tud maradni és megismerkedik egy fontos alap termékkel a részvénnyel. Innen majd lehet más termékekkel is hatékonyabban kereskedni. Fél év alatt az 5000 vissza ment 7000ig, ekkor már olyan dolgok is le estek, hogy költség a kereskedésben. Nyomozgattam és rá jöttem, hogy az IB az egyik legolcsóbb bár ide már bele kell nyúlni a zsebbe. Akinek van erre pénze az megteszi, akinek nincs az kitűzheti célként, addig is megtanulhat demóba kereskedni, míg össze kaparja rá a lóvét. Nagyobb számlán többet lehet keresni, de ehhez el kell viselni nagyobb kockázatot. Amit megtanultam, hogy kezdőként a játékban maradás a legjobb cél, nem a pénz keresés, és a mentális játékban maradás pedig a kulcs. Vagyis, nem szabad olyasmit csinálni amitől az ember hitét veszti, és többé nem kereskedik. Kicsiben kezdtem 10$os kockázattal részvényezni, amikor még nem ez volt a fő profilom, hogy lássam a rendszerem működését élesben anélkül, hogy sokba kerülne. Ha van egy olyan rendszered, amit te találtál ki magadnak, amit más tréderektől lestél el, könyvekből olvastál vagy tudom is én. Tudod a DD-t ami azért fontos, hogy a csődkockázatot tudd kezelni, tudod az elvárt értékét, és legfőképpen azt, hogy mennyit tudsz mentálisan elbukni úgy, hogy közben a kereskedésre való képességed és hajlandóságod nem sérül, akkor már tudod növelni a megkeresett pént mennyiségét is a kockázat növelésével.

Az én rendszerem elvárt értéke 0,2
                                Ez azt jelenti, hogy 100 tréd után, ha a piac is úgy akarja, akkor 1%os kockázati szint mellett 20%ot tudok összekapálni.
                                Ez lehet, hogy 3 hónap, de az is lehet, hogy csak 1. Ez is a piactól függ, nem attól, hogy H1ről le megyek M5-re és akkor hamarabb meg lesz a 100 tréd.
                                Nem vagyok mohó, elfogadom amit kapok a piactól és azt is, hogy 100 trédből kb 10 olyan lesz amivel normális pénzt tudok keresni, a többi csak -1R és +1R között mozog. Mentálisan ezt is el kell fogadni.
                                Ezeket kezdetben nehéz volt megértenem, mivel nem így gondolkodtam, ahogy most, hanem úgy ahogy az iskolában tanultam/államiban/.

Ahhoz, hogy ezeket az ember el tudja fogadni, folyamatosan kell dolgoznia magán.

Én nem a piaccal harcolok, hanem saját magammal, és ez szerintem egy soha véget nem érő harc. Minden nap más én mégis minden nap ugyan azt csinálom, semmin sem változtatok, minden le van írva, és minden trédemet kielemzem! Megnézem, hogy mi volt a vesztő trédem oka, mit vonhatok le belőlle tanulságnak és mit kell tennem, hogy a jövőben ezt a hibát nem kövessem el többet.

A kérdésedre a válaszom: Igen, ebből élek.

Amerikai piacon kereskedek, napon belül SPY-al és napon túl részvényekkel.
                                Ma pl gap zárást játszottam SPYon, ami be is jött, bár itt az R/R 1:1 mivel a gap bezárásának az esélye kb 70%.
                                Napon túl benne vagyok a VZ-ben és a WMT-ben. Már egyikben sincsen kockázat. Amit lehet, hogy ma bekötök, ha jó lesz a hozam kockázat az a BAC és az AXP mind a kettőt longra természetesen.

Forexezni ritkán szoktam, nem szeretem, mert az még nekem is magas Olyasmivel kereskedni ami abszolúte nem létezik
                                Részvényeknél még meg van az a feelingem, hogy veszek valamit.

Jó hosszúra sikerült, remélem megválaszoltam vele egy pár kérdést.

Hozzászólás

Working...
                                X