Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt szeretnéd nézni, hogy miket kötök, hogyan menedzselem és mi lesz az eredménye mondjuk 100 tréd után?

Valaki bevállalná ezt? Te meg tennéd? Szükséged van arra, hogy kövessen bárki is? Véleményem szerint nincsen.

Ha akarod, akkor át küldöm neked privibe, de nem fogok ide napi 2-3 kötést felírni, mert semmi értelme. Vagy átküldöm neked a kereskedési naplómat, és leellenőrizheted, hogy mikor mit kötöttem.

Én úgy gondolom, hogy ez nem lényeges, hogy miket kötök, inkább a gondolkodásmód a lényeges, és az, hogy milyen mentális tréning van a háttérben, vagy hogy a tanfolyamokon kívül honnan származik az az alkalmazott tudás aminek a mellékterméke a pénz.
    Bár a pszichológia nem sok mindenkit érdekel. Pedig a személyiséged feltérképezése és az érzelmeid visszajelzéseinek a megfejtése a kulcs ebben a szakmában, nem egy kötéslista, ami neked lehet, hogy nem is mond semmit.
    Próbáltam udvarias lenni, buzdítani. Jelezni, hogy myfxbook nélkül is szavahihetőnek tűnsz. Ennyi.

Kösz, de ezért nem szükséges átküldened kereskedési naplót, vagy tippeket. Elég nekem a saját kereskedésem és vállalásaim.

Bár, hogy őszinte legyek engem a pszichológia helyett jobban érdekelt volna, hogy a részvényeknél elemzel-e fundamentumokat kereskedés előtt, vagy csak technikai jelekre kötsz.

De tényleg örülök, hogy egyre többen jelentik be a fórumon, hogy ebből élnek. Tanulságos ilyen emberektől olvasni.

Hozzászólás

• Igen, tényleg szinte szó szerint így megy.
      Én is elvégeztem az adott tanfolyamot, több mint egy évvel ezelőtt.
      Azóta egyre többet eszembe jutott, hogy ha én tartanék ilyen 80-100 fős tanfolyamokat évek óta, azért valamilyen stratégiát már konkrétan Alfától Omegáig a hallgatóim elé tártam volna. Hogy ezt tudom adni, ez egy működő stratégia, aztán ki-ki ha tudja tökéletesíteni, akkor még többet keres vele, de ha nem, így is elég egy minimális jövedelemszint realizálásához.
      Aztán (Isten bocsássa meg a bűnömet! ) már az is eszembe jutott, hogy lehet nincs is semmilyen jól működő stratégiájuk?!?!
      Csak egy jól működő legendára épített gerilla marketinges vállalkozás?!
      Amiért én szintén becsülöm a srácokat, mert végül is mindegy, hogy milyen munkával keres valaki milliókat. Így is megdolgoznak érte, így is önként adja mindenki a pénzét.
      ****a gyerekek, csak azt sajnálom, hogy én még nem találtam ki magamnak egy ilyet. De aktívan dolgozom rajta más területen.
      Amúgy már az is eszembe jutott, hogy a demo számlám, amin valami miatt szinte nincs is bukó trade, (azon tesztelem a piacot, az élesen meg frankón kereskedem.... )... szóval, hogy a demót hízlalom még pár hónapig, és utána arra hívatkozva elkezdek majd Spike tanfolyamokat tartani. 1 napos lesz, 100.000 Ft-ért. És tudjátok mit, a stratégiámat is odaadom mellé. Én leszek az egyedüli guru wazzeg, aki számlát is mutat, meg stratégiát is ad. Hmmmm....akkor viszont lehet, hogy többet kellene kérni az egy napért??
      Na jó, ez csak vicc volt.
      "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Próbáltam udvarias lenni, buzdítani. Jelezni, hogy myfxbook nélkül is szavahihetőnek tűnsz. Ennyi.

Kösz, de ezért nem szükséges átküldened kereskedési naplót, vagy tippeket. Elég nekem a saját kereskedésem és vállalásaim.

Bár, hogy őszinte legyek engem a pszichológia helyett jobban érdekelt volna, hogy a részvényeknél elemzel-e fundamentumokat kereskedés előtt, vagy csak technikai jelekre kötsz.

De tényleg örülök, hogy egyre többen jelentik be a fórumon, hogy ebből élnek. Tanulságos ilyen emberektől olvasni.
        Értem. Kicsit félre értettem akkor amit írtál.

Fundamentálisan nem nézek részvényeket, csak technikai képet nézek, legyen olyan mint a S&P határidő , vagy nagyon hasonló. Csak longra játszok. Naposon lépek be és ha nagy az elmozdulás, ami azt jelenti, hogy csak zöld gyertyák vannak naposon, akkor megyek le órásra menedzselni, különben hagyom naposon célárig, ott váltok H1re és lépek ki, ha fordulót vélek felfedezni. Durván ennyi a részvény kereskedésem. P1 és P4 amikre be szoktam szállni 1%os kockázattal.

Te is részvényezel? Miket figyelsz. Engem is érdekel, hogy te hogyan csinálod. Írj le mindent

Hozzászólás

• Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen, tényleg szinte szó szerint így megy.
          Én is elvégeztem az adott tanfolyamot, több mint egy évvel ezelőtt.

Érdekes amiket írtok.

nevető3dick : elvégezte a tanfolyamot, visszakérte a pénzét, nem elégedett, nem ebből él.

Profi(t) : elvégezte a tanfolyamot, nem elégedett, nem ebből él.

ChyberBoB : elvégezte a tanfolyamot, megértette, alakított rajta, ebből él.

Most akkor mondhatjuk hogy van akinek leesett 3nap alatt, plussz gondolom a további gyakorlások alatt a lényeg, van akinek pedig nem, de az azóta is ezen rágódik.
          Nem adtak valami tananyagot? Tényleg nem mondják el a belépési, kilépési stratégiákat meg a kockázatkezelési részt? Elég furcsa ha így van...

Szerintem kérdezzük meg Juditot, hogy ajánlja, vahgy nem ajánlja?

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Érdekes amiket írtok.

nevető3dick : elvégezte a tanfolyamot, visszakérte a pénzét, nem elégedett, nem ebből él.

Profi(t) : elvégezte a tanfolyamot, nem elégedett, nem ebből él.

ChyberBoB : elvégezte a tanfolyamot, megértette, alakított rajta, ebből él.

Most akkor mondhatjuk hogy van akinek leesett 3nap alatt, plussz gondolom a további gyakorlások alatt a lényeg, van akinek pedig nem, de az azóta is ezen rágódik.
            Nem adtak valami tananyagot? Tényleg nem mondják el a belépési, kilépési stratégiákat meg a kockázatkezelési részt? Elég furcsa ha így van...

Szerintem kérdezzük meg Juditot, hogy ajánlja, vahgy nem ajánlja?
            De elmondanak mindent, csak az emberek nem tartják be, mert vagy makacsok, vagy más kereskedési stílusra vágynak. Van olyan is aki betartja és ezzel nyer. Sokszor leírtuk már a fórumban, hogy nincs szent grál, a saját tapasztalat az ami az eredményt meg tudja hozni.

Hozzászólás

Értem. Kicsit félre értettem akkor amit írtál.

Fundamentálisan nem nézek részvényeket, csak technikai képet nézek, legyen olyan mint a S&P határidő , vagy nagyon hasonló. Csak longra játszok. Naposon lépek be és ha nagy az elmozdulás, ami azt jelenti, hogy csak zöld gyertyák vannak naposon, akkor megyek le órásra menedzselni, különben hagyom naposon célárig, ott váltok H1re és lépek ki, ha fordulót vélek felfedezni. Durván ennyi a részvény kereskedésem. P1 és P4 amikre be szoktam szállni 1%os kockázattal.

Te is részvényezel? Miket figyelsz. Engem is érdekel, hogy te hogyan csinálod. Írj le mindent
              Részvényeken én azt szoktam csinálni, hogy kinézem naposban melyiknek van erős trendje (SMA-k, rajzok alapján) + ehhez egy erős támasz szint. Ergo legyen egyértelmű irány és legyen egyértelmű alacsony kockázatú belépési szint. Ha jó helyen gapel, akkor megteszem akár nyitásban és benne maradok zárásig. Ha elég erős a belépési jel, akkor felesleges kisebb időtávokat nézni.

Egyébként devizán is hasonlóan csinálom csak kisebb időtávon.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De elmondanak mindent, csak az emberek nem tartják be, mert vagy makacsok, vagy más kereskedési stílusra vágynak. Van olyan is aki betartja és ezzel nyer. Sokszor leírtuk már a fórumban, hogy nincs szent grál, a saját tapasztalat az ami az eredményt meg tudja hozni.
                Alapozásnak azért jó, mert amikor bukod a kezdeti köröket eszedbe fog jutni, hogy basszuskulcs ezt Gábor v Péter elmondta, lehet nem kéne erőltetni. Vagy ja tényleg erre nem ártana figyelni. Nekem hónapok alatt estek le egyes mondatok.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ezek szerint te is voltál ezen a tanfolyamon.

Ebből élsz vagy nem?
                  Visszakérted a pénzt vagy nem?
                  Erre alapoztad a jelenlegi kereskedési rendszeredet, vagy egyáltalán nem használsz fel semmit amit náluk tanultál?

Hozzászólás

• Nekem a Profitosoktól a Gábor féle gondolkodásmód nem tetszett egy csöppet sem, szerintem ő sok mindenkit palimadárnak néz, és nem hiszem, hogy ebből él.
                    Ráadásul szinte havonta mond valami új kereskedési be vagy kiszállási lehetőséget, bár lehet, hogy ezt vállalta, hogy mindenkinek mutasson valamit amiből lehet választani, nekem azért vannak kétségeim, mert sokat úgy ad elő mintha most bukkant volna rá és ő is trédeli.

A Szilárdról még nem esett szó, ő a határidős oktatójuk, bár nem náluk tanult meg kereskedni, mégis azt mondják, hogy az ő tanítványuk.
                    A srác velem egyidős és ami nekem nagyon tetszik abban ahogyan kereskedik, hogy mindig ugyan azt csinálja, nem variál. Mindig ugyan azt játsza.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezek szerint te is voltál ezen a tanfolyamon.

Ebből élsz vagy nem?
                      Visszakérted a pénzt vagy nem?
                      Erre alapoztad a jelenlegi kereskedési rendszeredet, vagy egyáltalán nem használsz fel semmit amit náluk tanultál?
                      Egyszer visszakértem a pénzem (több képzésükön is voltam), mert külföldre kellett utaznom és gond nélkül visszaadták.

Nem tudok elképzelni olyan kereskedési rendszert, ami "semmit ne használna fel" abból amit tanítanak, mert alapvető és fontos igazságokat mondanak el.

Hogy ebből meg tudsz-e élni az első pár évben a válasz egyértelműen nem, de ezt ők is elmondják. Mire olyan szintre begyakorlod a technikát és fejben megérsz, ahhoz idő kell. Tehát szükséged lesz más megélhetési forrásra. Ha pedig megtört a jég, akkor határ a csillagos ég!

Hozzászólás

• Igazából nem értem miért kell ennyit foglakozni mások teljesítményével. Nem attól függ az ember saját sikere.

Hozzászólás

Sokkal régebben részvényezek, mint forexezek.

Részvényekbe befektetni hosszabb időre osztalék és árfolyamnyereség reményében szoktam.

A részvényeket fundamentális alapon (jelentések, beszámolók alapján) vizsgálom. Alulértékelt, de jó növekedési kilátásokkal rendelkezőt választok (Buffet, Graham módszere), aztán buy@hold.

A technikai elemzést be- és kilépés pontosítására használom.

Ez azonban nem rendszeres jövedelem, ezért kezdtem forexen daytradelni.

Hozzászólás

• Miket tartasz ha nem titok?

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sokkal régebben részvényezek, mint forexezek.

Részvényekbe befektetni hosszabb időre osztalék és árfolyamnyereség reményében szoktam.

A részvényeket fundamentális alapon (jelentések, beszámolók alapján) vizsgálom. Alulértékelt, de jó növekedési kilátásokkal rendelkezőt választok (Buffet, Graham módszere), aztán buy@hold.

A technikai elemzést be- és kilépés pontosítására használom.

Ez azonban nem rendszeres jövedelem, ezért kezdtem forexen daytradelni.
                              Gondolom, hogy van kockázatkezelés is mögötte nem? Vagyis, ha megveszel egy papírt akkor tudod, hogy mikor tévedtél? Vagy olyan papírokat veszel amiket akkor is tartasz, ha ellened mennek és veszélybe sodorják az egyetlen eszközödet amit óvni kell, vagyis a számládat?

Hozzászólás

• (A pszichénket is védeni kell.)

Hozzászólás

Working...
                                X