Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom, hogy van kockázatkezelés is mögötte nem? Vagyis, ha megveszel egy papírt akkor tudod, hogy mikor tévedtél? Vagy olyan papírokat veszel amiket akkor is tartasz, ha ellened mennek és veszélybe sodorják az egyetlen eszközödet amit óvni kell, vagyis a számládat?
    Azt hiszem, ez az a kérdés, amit a technikai elemzéssel spekuláló trendkövetők a büdös életben nem fognak megérteni.

Nálam (Buffet példájából kiindulva) a kockázatkezelés nem ott kezdődik, hogy megállapítok egy SL-t, maj RR számolok. Hanem azzal, hogy fundamentális alapokon kiszámolom, megéri-e pozícióba lépnem.

pl. ha tudom, hogy valami 1000 ft-ot ér, de a piacon 600, akkor érdemes venni? Ha leesik 400-ra, én tévedtem, vagy a piac?

Vagy: ha 1200 az OTP, akkor trendkövetően adjunk, mert pánik van? Vagy vegyünk, mert már negyedáron kapható?

Szóval a számlát is többféle módon lehet védeni. Ebből csak egy a közismert SL.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azt hiszem, ez az a kérdés, amit a technikai elemzéssel spekuláló trendkövetők a büdös életben nem fognak megérteni.

Nálam (Buffet példájából kiindulva) a kockázatkezelés nem ott kezdődik, hogy megállapítok egy SL-t, maj RR számolok. Hanem azzal, hogy fundamentális alapokon kiszámolom, megéri-e pozícióba lépnem.

pl. ha tudom, hogy valami 1000 ft-ot ér, de a piacon 600, akkor érdemes venni? Ha leesik 400-ra, én tévedtem, vagy a piac?

Vagy: ha 1200 az OTP, akkor trendkövetően adjunk, mert pánik van? Vagy vegyünk, mert már negyedáron kapható?

Szóval a számlát is többféle módon lehet védeni. Ebből csak egy a közismert SL.

Ez is egyfajta kockázatkezelési szemlélet.
      Működhet jól, ha olyan pénzzel van kereskedve, ami tényleg nem kell a tulajdonosának jónéhány évig és kellően nagy mennyiséggel van kereskedve, aminek az időnkénti profit taking-jéből megél a fundamentrális kereskedő.

Egy dolgot kérdeznék:
      Mi volt 2008-ban a pozícióiddal, amikor beszakadt a piac?
      Abban az időben is volt egy halom cég, ami sokkal olcsóbb áron volt megszerezhető 2008 elején, mint amennyit a cég valójában ért.
      Ezek voltak az "alulértékeltek", aztán év végére még "alulértékeltebbé" váltak a válság első évében.
      Mekkora volt a mentális nyomás ami miatt esetleg változtattál a szemléleteden?

Hozzászólás

• Értem amit írsz, és látom, hogy nem is akarsz mélyebben bele folyni abba, hogy mikkel számolsz, meg miket figyelsz még, gondolom azért mert elég összetett amit meg is értek.

Én elolvastam sok könyvet, többek között olyanokat is amik szuper tréderekről szóltak, és nagyon kevés olyan volt közöttük, aki a saját pénzével gondolkodott úgy ahogy te teszed, nekem ezért nem annyira szimpatikus ez a fajta megközelítés. Buffet sem a saját pénzét viszi a vásárra, hanem a befektetői pénzét, és ez nagyon komoly pszichológiai előnyt jelent a számára, ezzel nem elítélem, csak próbálom érzékeltetni, hogy hogyan gondolkodom erről.
        Attól, hogy én ezt így látom, még működik a dolog.

Ami szerintem igazán számít az a kereskedési technikák, rendszerek és eljárások eredményeinek hosszú távú eloszlása. Pszichológiai szempontból azonban annak van döntő jelentősége, hogy az éppen aktuális pozíciód működőképes-e. A jelenlegi pozíciók, úgy tűnik, fontosabbak minden statisztikai indoklásnál. Igencsak nagy a kísértés, hogy a szabályokat úgy hajlítsuk, hogy az aktuális trade működjön, feltételezve, hogy a hosszú távú statisztikák kedvező alakulása gondoskodik a jövőbeni nyereségességről. A kereskedés két sarkalatos bűne- túl hosszú pórázra engedni a veszteséget és idő előtt kivenni a nyereséget - két kísérlet az aktuális pozíció támogatására, sikervalószínűségének növelésére, ez azonban súlyosan rontja a hosszú távú teljesítményt.

Hozzászólás

• Kmisi, most már teljesen értem, hogy mit kértél tőlem egyik nap, úgyhogy szívesen felvezetem ide a napon túli részvény kötéseimet, hogy lásd én, hogyan csinálom. Teljes menedzseléssel és minden gondolatommal, ha érdekel. A napon belülieket ne, mert az elég melós, meg itt most nem az a lényeg, hogy benne voltam egy trédbe 10 percig

Hozzászólás

• "Érdekes amiket írtok.

nevető3dick : elvégezte a tanfolyamot, visszakérte a pénzét, nem elégedett, nem ebből él.

Profi(t) : elvégezte a tanfolyamot, nem elégedett, nem ebből él.

ChyberBoB : elvégezte a tanfolyamot, megértette, alakított rajta, ebből él.

Most akkor mondhatjuk hogy van akinek leesett 3nap alatt, plussz gondolom a további gyakorlások alatt a lényeg, van akinek pedig nem, de az azóta is ezen rágódik.
            Nem adtak valami tananyagot? Tényleg nem mondják el a belépési, kilépési stratégiákat meg a kockázatkezelési részt? Elég furcsa ha így van...

Szerintem kérdezzük meg Juditot, hogy ajánlja, vahgy nem ajánlja?
            "

"De elmondanak mindent, csak az emberek nem tartják be, mert vagy makacsok, vagy más kereskedési stílusra vágynak. Van olyan is aki betartja és ezzel nyer. Sokszor leírtuk már a fórumban, hogy nincs szent grál, a saját tapasztalat az ami az eredményt meg tudja hozni."

ChyberBoB:"A meggyőződéseim alapján állítottam össze a stratégiámat, olyan iskolákban látott kereskedési rendszerek segítségével, amiket elvégeztem.

Tulajdonképen mindenhonnan szedtem valamit"

Nehéz betartani olyan stratégiát, ahol a stratégia tele van szubjektív pontokkal. pl: Úgy húzd a trendvonalat, ahogy akarod, akár testre, akár kanócra...ha te ezt jelentős szintnek látod...stb.

Én személy szerint nem rágodom ezen, az oktatásról, tanfolyamról, oktatókról a véleményem általános
            és azért jó, ha egy tanfolyamra éppen jelentkező olvassa ezeket a véleményeket is, nem csak a mesés ígéreteket.

Hozzászólás

• Egy merev szabályokból álló rendszernek kb annyi lesz az eredménye, mint amit a backtest mutat. Szubjektív elemekkel lehet sokkal jobb vagy rosszabb is. Mindenesetre én a szubjektív tradelés híve vagyok, ami összefüggéseken alapul és az ember érzi, hogy azok közül mi fontos és mi az ami kevésbe abban az adott szituációban.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Milyen pufferre gondolsz?

Sok kezdő azt hiszi, hogy egy 500usd-s számlával meg tud élni a forexből, vagy akármi másból. Véleményem szerint ez önbecsapás. 500 dollárból egy kezdő csak akkor tud komoly pénzt keresni, ha szerencséje van, de a nagy nyerőt akkor sem tudja feldolgozni, ebben biztos vagyok, főleg ha se hitrendszere se kereskedési stratégiája nincsen. Így már akkor halott volt az elképzelés amikor még meg sem született...

Már haladóbb szint ha eljutsz oda, hogy tudod mennyi kell neked havonta a tőzsdéből, és ehhez méretezed a számládat.
                Ha neked kell havi egy misi a rendszered elvárt értéke 0,2 és kb 50 tréded van havonta, akkor egyszerű matekkal ki tudod számolni, hogy mekkora számlára van szükséged.
                10 milliós számla kell neked. Végtelenül egyszerű.

havi egy millió abból, amit imádsz csinálni, szerintem szabadság.

Az összeget a példa kedvéért írtam, hogy jobban megértsd ami szerintem lényeges.

"Az én rendszerem elvárt értéke 0,2
                Ez azt jelenti, hogy 100 tréd után, ha a piac is úgy akarja, akkor 1%os kockázati szint mellett 20%ot tudok összekapálni.
                Ez lehet, hogy 3 hónap, de az is lehet, hogy csak 1."

Ha 3 hónapra kitolódik, amit ugye előre nem lehet tudni, akkor az egyszerűség kedvéért a 20% harmada esne egy hónapra, azaz az elvárt nyereség harmada. Ilyenkor kell(ene) hozzányúlni egy pufferhez, tartalékhoz, hogy a havi fix gáz, villany, kaja, autószervíz és előre nem látható költségeket is ki tudd fizetni. Tehát kell a kereskedés mellett egy másik kassza, ami megelőlegezi a következő hónapban várható, de aktuálisban elmaradt nyereséget. Csak erre értettem.
                A tanuló időszakról ne is beszéljünk, amikor még a monitor előtt is kell ülni, de pénzt is kell keresni máshol.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egy merev szabályokból álló rendszernek kb annyi lesz az eredménye, mint amit a backtest mutat. ...
                  Na erről beszélek.
                  Az ár konkrét, az áru nem. Egy tanfolyamnál sem.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egy dolgot kérdeznék:
                    Mi volt 2008-ban a pozícióiddal, amikor beszakadt a piac?
                    Abban az időben is volt egy halom cég, ami sokkal olcsóbb áron volt megszerezhető 2008 elején, mint amennyit a cég valójában ért.
                    Ezek voltak az "alulértékeltek", aztán év végére még "alulértékeltebbé" váltak a válság első évében.
                    Mekkora volt a mentális nyomás ami miatt esetleg változtattál a szemléleteden?
                    Nem akarok kitérni a kérdés elől.
                    2008-ban már nem voltak részvényeim, a pénz pénzpiaci alapban parkolt. De pl. 2009-ben már igen.
                    Valóban a cégek egyre alulértékeltebbek lettek, de a vételhez, még inkább a tartáshoz megfelelő piaci környezet is kell.
                    Semmilyen mentális nyomás nincs, ha tudod, hogy mit, miért, mekkora összeggel csinálsz. A többi idő kérdése.

Hozzászólás

Nem akarok kitérni a kérdés elől.
                      2008-ban már nem voltak részvényeim, a pénz pénzpiaci alapban parkolt.
                      Konkrétabban? Melyikben?

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Konkrétabban? Melyikben?
                        Ebben a stílusban konkrétum kellene? Neved, címed, telefonszámod? Hova számlázhatom a tanácsadói díjat?

Tudjuk már, hogy hol a határ, ha egymás pénztárcájában turkálunk. (Kivéve persze, ha a NAV-nál dolgozol, és hivatalosan gyűjtesz adatokat.)

Hozzászólás

Ebben a stílusban konkrétum kellene? Neved, címed, telefonszámod? Hova számlázhatom a tanácsadói díjat?

Tudjuk már, hogy hol a határ, ha egymás pénztárcájában turkálunk. (Kivéve persze, ha a NAV-nál dolgozol, és hivatalosan gyűjtesz adatokat.)
                          Mégis mekkora tanácsadói díjat számítanál fel most, egy 2008-ban aktuális befektetésre?
                          A legfontosabb dolog: nem szabad abbahagyni a kérdezést. (Einstein)

Hozzászólás

• quastic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mégis mekkora tanácsadói díjat számítanál fel most, egy 2008-ban aktuális befektetésre?
                            Gyerekek, nem demo számláról viccelődünk ám.
                            Ahhoz, hogy valakit a bizalmamba fogadjak, egy felszólításra elmondjam mit, mikor vettem, adtam, vagy jó barátom, vagy ügyfelem, vagy NAV ellenőr legyen az illető.
                            Tomy, quastic nicknevű fazon nincs egyik csoportban sem.

Hozzászólás

Gyerekek, nem demo számláról viccelődünk ám.
                              Ahhoz, hogy valakit a bizalmamba fogadjak, egy felszólításra elmondjam mit, mikor vettem, adtam, vagy jó barátom, vagy ügyfelem, vagy NAV ellenőr legyen az illető.
                              Tomy, quastic nicknevű fazon nincs egyik csoportban sem.
                              Abszolút nem értem a hozzáállásodat. Pláne hogy egy PDF-et árulsz, ha jól emlékszem 60.000 forintért, és magadat szakértőnek nevezed, mert elvégezted a közgázt, meg itt-ott dolgoztál, de igazából semmi konkrétumot nem írsz soha. Hogy fogy így a könyved? Gyanítom sehogy, de ha mégis, akkor én kidobom minden marketing tudásom. Az meg, hogy a 2008-2009-es befektetéseidet titkolod, nekem egy dolgot jelent, hogy nem adóztál utána, amennyiben nyereséges volt, vagy nem volt nyereséges. Bármelyik is legyen igaz, nem nevezném magam pénzügyi szakértőnek, vagy tanácsadónak. A marketing részére visszatérve: A Wolf Gábor (Marketing Commandó), aki egy igen neves marketinges hazánkban, azt mondaná: "Adj értéket, hogy a leendő ügyfelek a bizalmukba fogadhassanak!" Igazán villanthatnál már vmit, hogy térdre borulhassunk!
                              A legfontosabb dolog: nem szabad abbahagyni a kérdezést. (Einstein)

Hozzászólás

A konkrét kérdések hallatán hirtelen hogy elszabadulnak az érzelmek...
                                Érdekes.

Tanácsadói díjat egy 2008-as kérdésért?
                                Ugye ez csak vicc?

Mindössze arra irányult a kérdés, hogyha 2008-ban amikor a válság indult és te már évek óta részvény pozíciókban voltál, de mint írtad, mindenből kiszáltál és "pénzpiaci alapokba" tetted a pénzed, ezeknek az összetételére lettem volna kíváncsi.
                                Ez az infó nem több annál, mintha valaki itt leírná hogy : 4 éve vettem Apple részvényt. Ennyi.

Bocs ha "sértő" lettem volna, vagy olyat kérek ami MA értéket képvisel.
                                Szó nincs a pénztárcádban turkálásról!
                                Semelyik kérdésem nem irányult ez irányba.

Hozzászólás

Working...
                                X