Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ForexEgyetem

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• quastic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Abszolút nem értem a hozzáállásodat. Pláne hogy egy PDF-et árulsz, ha jól emlékszem 60.000 forintért, és magadat szakértőnek nevezed, mert elvégezted a közgázt, meg itt-ott dolgoztál, de igazából semmi konkrétumot nem írsz soha. Hogy fogy így a könyved? Gyanítom sehogy, de ha mégis, akkor én kidobom minden marketing tudásom. Az meg, hogy a 2008-2009-es befektetéseidet titkolod, nekem egy dolgot jelent, hogy nem adóztál utána, amennyiben nyereséges volt, vagy nem volt nyereséges. Bármelyik is legyen igaz, nem nevezném magam pénzügyi szakértőnek, vagy tanácsadónak. A marketing részére visszatérve: A Wolf Gábor (Marketing Commandó), aki egy igen neves marketinges hazánkban, azt mondaná: "Adj értéket, hogy a leendő ügyfelek a bizalmukba fogadhassanak!" Igazán villanthatnál már vmit, hogy térdre borulhassunk!
    Na, megint egy nagypofájú, rosszindulatú, névtelen mitugrász, aki bebizonyítja, miért nem szabad mindent egy ilyen fórumon kiteregetni.

Igen. Van végzettségem, amin a pénzügyi szakértő megnevezés is szerepel. Itt-ott dolgoztam is a 20 éves tőzsdézés, 5 év forex mellett. Talán értéket is képviselt a weboldalam, tehát adtam is.
    Ja, és működik a stratégiám, panaszt se jött róla másoktól.

De nem vagyok rászorulva, hogy neked, vagy másnak mindenáron villantsak.
    Ez a szabadság. Úgyhogy mehetsz a csába.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na, megint egy nagypofájú, rosszindulatú, névtelen mitugrász, aki bebizonyítja, miért nem szabad mindent egy ilyen fórumon kiteregetni.

Igen. Van végzettségem, amin a pénzügyi szakértő megnevezés is szerepel. Itt-ott dolgoztam is a 20 éves tőzsdézés, 5 év forex mellett. Talán értéket is képviselt a weboldalam, tehát adtam is.
      Ja, és működik a stratégiám, panaszt se jött róla másoktól.

De nem vagyok rászorulva, hogy neked, vagy másnak mindenáron villantsak.
      Ez a szabadság. Úgyhogy mehetsz a csába.
      Nagypofájú lehet, rosszindulatú semmiképp! Ellenben ezen a beíráson csak nevetni tudok, ahogy szerintem a fórum 90%-a. Részemről befejeztem a veled való kommunikációt.
      Minden jót!
      Bartos Dávid voltam
      A legfontosabb dolog: nem szabad abbahagyni a kérdezést. (Einstein)

Hozzászólás

• "Van végzettségem, amin a pénzügyi szakértő megnevezés is szerepel. Itt-ott dolgoztam is a 20 éves tőzsdézés, 5 év forex mellett."- ne haragudj meg, de hogy milyen végzettséged van, és hol dolgoztál, az konkrétan semmit sem jelent a tőzsdei "pénztermelő" képességgel kapcsolatban.
        Gondolj csak pl Robert Mertonra és Myron Scholesra. Ők kicsivel jobban értettek a szakmához, mint mi itt a fórumon, az eredményt meg ismerjük (a tőzsdén elbuktak, de az oktatás jól megy nekik)...Nyilasi Atti is addig volt ász, amíg nem kellett bizonyítani a tudását "nyílt" terepen (bef. alapot indított, és kb a bull kezdete óta shortolja a piacot..) Szóval egyáltalán nincs abban semmi, ha valaki konkrétumokat is kérdez attól, aki saját bevallása szerint nagyon ért a piachoz..(meg az tényleg fura, hogy mindenkit leoltasz, ha konkrétumokra kíváncsi)

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "Van végzettségem, amin a pénzügyi szakértő megnevezés is szerepel. Itt-ott dolgoztam is a 20 éves tőzsdézés, 5 év forex mellett."- ne haragudj meg, de hogy milyen végzettséged van, és hol dolgoztál, az konkrétan semmit sem jelent a tőzsdei "pénztermelő" képességgel kapcsolatban.
          Gondolj csak pl Robert Mertonra és Myron Scholesra. Ők kicsivel jobban értettek a szakmához, mint mi itt a fórumon, az eredményt meg ismerjük (a tőzsdén elbuktak, de az oktatás jól megy nekik)...Nyilasi Atti is addig volt ász, amíg nem kellett bizonyítani a tudását "nyílt" terepen (bef. alapot indított, és kb a bull kezdete óta shortolja a piacot..) Szóval egyáltalán nincs abban semmi, ha valaki konkrétumokat is kérdez attól, aki saját bevallása szerint nagyon ért a piachoz..(meg az tényleg fura, hogy mindenkit leoltasz, ha konkrétumokra kíváncsi)
          Olyan emberek próbálják megkérdőjelezni, lebecsülni azt, amit csinálok, akik semmivel sem tettek, mutattak, mondtak többet.

Nem szoktam senkitől olyasmit kérdezni, ami túl személyes, bizalmas. Tudom, hogy ez egy fórumon túlzás, de nem várhatnék el én is valami ilyesmit?

Ha valaki úgy érzi, hogy minden jó szándék ellenére semmi tartalom nincs a beírásaimban, ne olvassa. De legyen tisztelettel arra, hogy ennél többet az adott témában nem akarok mondani.

Ha meg bármit írok, úgyse érti vagy hiszi néhány hangadó, minek bizonygassam. Pláne ingyen, névtelen embereknek.

Ha tényleg semmit se jelent egy pénzügyi portálon a szakirányú végzettség és gyakorlat, tartalom a weboldalban, a beírásokban, akkor elérkezett a pillanat, hogy saját stratégiám, tanácsaim helyett tényleg mindenkinek a forexegyetemet ajánljam százezrekért. Úgyis ezt a topikot offoljuk.

(Ettől nekem nem megy rosszabbul a kereskedés. The end.)

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Olyan emberek próbálják megkérdőjelezni, lebecsülni azt, amit csinálok, akik semmivel sem tettek, mutattak, mondtak többet.

Nem szoktam senkitől olyasmit kérdezni, ami túl személyes, bizalmas. Tudom, hogy ez egy fórumon túlzás, de nem várhatnék el én is valami ilyesmit?

Ha valaki úgy érzi, hogy minden jó szándék ellenére semmi tartalom nincs a beírásaimban, ne olvassa. De legyen tisztelettel arra, hogy ennél többet az adott témában nem akarok mondani.

Ha meg bármit írok, úgyse érti vagy hiszi néhány hangadó, minek bizonygassam. Pláne ingyen, névtelen embereknek.

Ha tényleg semmit se jelent egy pénzügyi portálon a szakirányú végzettség és gyakorlat, tartalom a weboldalban, a beírásokban, akkor elérkezett a pillanat, hogy saját stratégiám, tanácsaim helyett tényleg mindenkinek a forexegyetemet ajánljam százezrekért. Úgyis ezt a topikot offoljuk.

(Ettől nekem nem megy rosszabbul a kereskedés. The end.)

Hihetetlen hogy ki tudnak akadni egyesek.
            Hol van a hétköznapi kereskedésekben oly fontos higgadtság?
            Legjobb lenne abbahagyni ezt a túllihegett anyázást és a hozzászólásokat átmoderálni oda amelyik topikba valók:

a " moneymentor " - ba.

Hozzászólás

• quastic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Abszolút nem értem a hozzáállásodat. Pláne hogy egy PDF-et árulsz, ha jól emlékszem 60.000 forintért, és magadat szakértőnek nevezed, mert elvégezted a közgázt, meg itt-ott dolgoztál, de igazából semmi konkrétumot nem írsz soha. Hogy fogy így a könyved? Gyanítom sehogy, de ha mégis, akkor én kidobom minden marketing tudásom. Az meg, hogy a 2008-2009-es befektetéseidet titkolod, nekem egy dolgot jelent, hogy nem adóztál utána, amennyiben nyereséges volt, vagy nem volt nyereséges. Bármelyik is legyen igaz, nem nevezném magam pénzügyi szakértőnek, vagy tanácsadónak. A marketing részére visszatérve: A Wolf Gábor (Marketing Commandó), aki egy igen neves marketinges hazánkban, azt mondaná: "Adj értéket, hogy a leendő ügyfelek a bizalmukba fogadhassanak!" Igazán villanthatnál már vmit, hogy térdre borulhassunk!

Egyet értek veled..nem kötözködöm...csak kiegészítenem annyival, hogy akik anno a legkevésbé voltak veszteségesek, azok is nyertesek...lsd pl. itthon az alapkezelőket...
              tehát mint a számlán...ha minimalizálták a veszteséget (de az évet veszteségben is zárták) azok is lehettek nyertesek abban az időszakban a többiekhez képest...

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Részvényeken én azt szoktam csinálni, hogy kinézem naposban melyiknek van erős trendje (SMA-k, rajzok alapján) + ehhez egy erős támasz szint. Ergo legyen egyértelmű irány és legyen egyértelmű alacsony kockázatú belépési szint. Ha jó helyen gapel, akkor megteszem akár nyitásban és benne maradok zárásig. Ha elég erős a belépési jel, akkor felesleges kisebb időtávokat nézni.

Egyébként devizán is hasonlóan csinálom csak kisebb időtávon.
                Esetleg tudnál posztolni erről egy konrét részvényes példát?
                Ha tényleg felesleges ilyen pozícióknál napi chart alatti időtávra lemenni, akkor szívesen megnézném.

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Esetleg tudnál posztolni erről egy konrét részvényes példát?
                  Ha tényleg felesleges ilyen pozícióknál napi chart alatti időtávra lemenni, akkor szívesen megnézném.
                  Pár korábbi trade: Intel Microsoft

Chevron: (érdemes megnézni milyen sokat ment el egy ilyen jó jelre)
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Pár korábbi trade: Intel Microsoft

Chevron: (érdemes megnézni milyen sokat ment el egy ilyen jó jelre)
                    Köszi, tehát a Chevron-nál ha jól értem arról van szó hogy amikor a 111 dollárnál kialakult ellenállást áttörte egy gyertyával az ár akkor a másnapi nyitásnál visszateszt-szerűen gap-elt az árfolyam ami a kb a gyertya közepéig ért, itt azonnal beléptél (ezt jelzi a piros belépési vonal) és nap végén zárás előtt egy perccel pedig kiléptél, függetlenül attól hogy éppen hol áll az ár (kilépési gyertya már nincs az ábrán).
                    Jól értelmeztem?

Kérdés:
                    A stop egyszerűen a D1-es jelzőgyertya és egyben a 111 dolláros szint alá került?
                    A három mozgó átlag feltételezem 10 20 és 50 SMA vagy akörüliek.
                    Konkrétan ebben a példában ezeknek volt jelentős belépési jel képző/erősítő szerepük?

Hozzászólás

• A képből nekem ordít a long. Az ár 50-es SMA nem állította meg, 10-es 20-as fölé került és az előző csúcsnak is. Ennél jobb formáció nem kell. Ezt tartottam több napig is, de ha bizonyos feltételek csak kicsit kedvezőek, akkor nap végén zárom.

Stop értelemszerűen először 111 alá került. Aztán ezt elég hamar 0-ba lehetett tenni.

Hozzászólás

• Kösz,

Stop értelemszerűen először 111 alá került. Aztán ezt elég hamar 0-ba lehetett tenni.[/QUOTE]

És 111 alatt a D1 gyertya alá éppen, vagy még ennél is közelebb a 111-es szinthez?

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kösz,

Stop értelemszerűen először 111 alá került. Aztán ezt elég hamar 0-ba lehetett tenni.

És 111 alatt a D1 gyertya alá éppen, vagy még ennél is közelebb a 111-es szinthez?[/QUOTE]

Gyertya alá szoktam rakni és nem 1-2 ponttal, inkább többel.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot az elejétől, beletelt pár hétbe, de mivel nagyon tartalmas fórum (volt anno), ezért megérte. Amiért írok:

Vérzik a szívem, hogy Magyarország egyik legjobb tőzsdei fórumát sikerült pár trollnak szétcsesznie, és a maradék értelmes embert elüldöznie innen is.

Pintér Pétert én nagyjából Birger szinten kezelem (csak hogy a trolloknak is adjak okot fröcsögni). Mindketten nagyon jó trénerek. Mentál trénerek. Lehetett volna maga Birger is, aki úgy nagyjából 2011.11-hóig beirkált volna nagyon jó meglátásokat ide, ugyan úgy elvették volna a trollok a kedvét a fórum további látogatásától. Sajnos ez Magyarország.

Akik ebben a szakmában nem sikeresek, és a Forexegyetemet szidják/okolják sikertelenségeik miatt, azoknak: Igen, a Forexegyetem egy fabatkát sem ér! És soha nem is fog.

Azok, akik itt, ahelyett hogy a fórum eredeti célját szolgálva segítenék a kezdőket, illetve egymást, akik csak fröcsögnek, bizonyítékokat követelnek, meg évekre visszamenő kötéslistákat akarnak, soha nem is fog semmi eredményt hozni. (Szerencsére azért idővel eltűnnek a süllyesztőben ezek a fröcsögők is, csak sajnos közben nagyon félre megy, ment ez a jó kis fórum)

Azok, akik e fórum végét nézték volna csak át, és most nem tudják, elmenjenek-e a forexegyetemes képzésre, vagy sem: Csak akkor tegyék ezt, ha nem az a céljuk, elvárásuk a képzéssel szemben, hogy az elvégzése után 1 hónapon belül meglegyen a Ferrari, és a tengerparti villa.

Amit Péter oktat, az egy végtelenül egyszerű, abszolult nem túlbonyolított stratégia. Ami működő stratégia! Hogy mi erre a bizonyíték?! Nem a kötéslista, meg a Péter számlaegyenlege. Hanem maga a chart.

Nyisd meg, nézz rá (bármelyiket, bármilyen időtávban). P1-P5 (vagy nevezzük bárminek, akár trendtörésnek, akár kitörésnek, akár visszatesznek, akár letörésnek, stb.), mind ott van rajta. És nézd meg, hány nagyon szép, hosszú trend van a charton, amit gyönyörűen le lehet kereskedni ezzel a primitív technikával. Vagy milyen szép oldalazások vannak, amiket keredkedhettél volna. És kellő mentális fejlettségi szinten rengeteget keresni vele persze.

Nem a technikán múlik, hogy sikeres leszel, vagy nem leszel az, és beállsz az elégedetlenkedők táborába. Ha azért akarsz trader lenni, mert csakis a pénz motivál: már most hagyd abba, mert nagyon-nagyon sokat fogsz bukni.

Amíg a pénzzel, a bukóiddal, vagy még rosszabb, ha az aktuális nyerőddel foglalkozol a tradelés helyett, addig bukni fogsz. A tőzsdén akkor leszel sikeres, ha el tudod magad vonatkoztatni a pénztől, és a technikával foglalkozol. Ha szeretsz tradelni! P1-P5-tel is gyönyörűen lehet keresni - csakhogy ezt megvalósítani pokolian nehéz!

Ezért az emberek azt várják a forexegyetemes tanfolyamtól, hogy elvégzése után kapjanak egy olyan stratégiát, amiben nincs kockázat, nincs érzelmi feszültség. Csakhogy ilyen soha nem létezett, és nem is fog. De ezt nem is ígéri Péter sem. Ellenben több évnyi tanulásról beszél ő is, amit a helyes mentális megközelítés le tud rövidíteni. Akik nem értik meg ezt a tanfolyamon, azokban hiányérzet lesz, mert nem azt kapták, amire vágytak (egy olyan stratégiát, amiben nincs kockázat, nincs érzelmi feszültség).

Tradelni szeretni kell. Ha szeretsz tradelni, akkor leszel csak eredményes ebben a szakmában. Akkor nem fog felizgatni, ha buksz egymás után akár egy héten keresztül, mert az aktuális piac, vagy piacok, amiket tradelnél nem a meglátásod szerint mozog. Mert tudod, hogy amikor neked kedvezőek a mozgások, akkor sem fog izgatni, így sokkal többet fogsz keresni, mint amiket most buksz. A lényeg, a következetesség.

Csak rajtad múlik, hogy sikerre tudsz-e vinni egy működő stratégiát, vagy még azzal sem leszel sikeres a piacon, ami másoknak évek óta rengeteg pénzt termel folyamatosan.

Nem a trollkodásnak kellene, hogy hangsúlyos szerepe legyen ezen a fórumon! Épp elég nehéz dolga van a kezdő tradereknek egyébként is! De hát sajnos ez Magyarország ma. Nem segítjük egymást, hanem irigyen sárba tiporjuk, aki valahol, valamilyen eredményt elért, és még segíteni is próbálna önzetlenül. Igen, itt most Péterre gondolok. Igen, lehet megint jönni a trolloknak, hogy önzetlenül amikor tök drága tanfolyamokat szervez?!

Pintér Péter leírta elejétől a végéig a stratégiáját önzetlenül ezen a fórumon. Amikor még volt idegrendszere ide is koncentrálni, és itt is végezni ingyen az oktatást. De maga a stratégia csak akkor működik (nem csak ez, bármelyik másik) ha kellőképpen fejlett érzemli intelligeniával rendelkezik a felhasználója. Ha valaki lelkileg nem elég erős erre a szakmára, az az örök vesztes kategória lesz sajnos.

Talán ez a vicc sem véletlenül született meg:

A Pokolban az Ördög idegenvezetést tart. Elmagyarázza, hogy tartja az üstjeiben az egyes népeket.
                            Az első teremben egy tűzön forró üst, benne üvöltő emberek, az üstön felirat: “Az üstből kiugrálni szigorúan tilos”. Egy őr vigyáz rájuk.
                            -Abban az üstben vannak a németek. Szeretik és betartják a szabályokat, bármiről is legyen szó
                            A következő teremben magas szögesdrót, géppuska fészekkel minden sarkában:
                            - Ezek itt az oroszok. Nem tartják be a szabályokat, de a szankcióktól nagyon félnek. Nem másznak ki, mert ott állnak a fegyveres őrök, aki lelövik őket.
                            A következő teremhez ér a kis csapat, ahol szintén egy emberekkel teli üst áll, de a pokolban ez az egyetlen lábas, ami fölött nincs felirat, nincs őr sem, és még kerítés sincs sehol.
                            -Hát ezek meg, kik, és miért nincs kiírva náluk a szabályzat? – kérdik a turisták.
                            -Ó, ezek a magyarok. Nem tartják be a törvényeket, de amúgy sincs szükség feliratra, mivel ha az egyik megpróbál kimászni az üstből, a másik úgyis visszahúzza…!

És még mielőtt jönnek a trollok, hogy beépített ember vagyok, vagy 1 hsz-es bérenc, vagy hogy "pszichológiai okoból" írom ezt: Nem, nem végeztem el a forexegyetemes képzést. Tulajdonképpen lényegtelen, hogy milyen stratégiával tradelsz KÖVETKEZETESEN, csak lelkileg egészségesnek kell lenned, és eredményes leszel.

Járok viszont OTK-ra régóta, és minden tiszteltem Péteré, amiért még mindig érez magában erőt, hogy újra és újra elmagyarázza az embereknek: 20% a stratégia, és 80% a pszichológia kell ehhez a szakmához. Ez a lényeg, amit nem fog fel a legtöbb veszteséges trader. És aztán jönnek ide trollkodni....

Nekem Péter a mentális trénerem. Azért olvastam végig a fórumot is. Azért írok ide.

És kérdezem, aki irigykedik rá, nem hisz benne, nem hisz az egész forexegyetemes képzési struktúrában, a mentális tréning fontosságában, aki a tuti módszert keresi évek óta, miért nem csinál egy anti-forexegyetem topicot? Miért kell egy segítőkész, egymást építeni kész társaságot pár kreténnek szétrombolnia?! Miért kell sok-sok ember fejlődését meggátolni azért, mert Te nem vagy eredményes a tőzsdén, semmilyen stratégival.....?!

Hozzászólás

• Én is pont ezért fogom abbahagyni az ide való írkálást. Arra jó a fórum, hogy ellessen az ember pár jó technikát és cserébe adjon is párat. De ahogy írtad, nem a technikán van a fő hansúly, hanem a kivitelezésen. Innentől kezdve értelmét veszti, hogy az ember "a gyenge átlaggal" foglalkozzon, sőt kimondom: örülök, hogy ennyi hülye van, legalább lesz aki felveszi a pozícióm ellen oldalát!

Péternek pedig tényleg hálás lehet az aki tanult tőle, ilyen "szűrés nélküli" bandával foglalkozni nem kicsit lehet fárasztó. Megmondom őszintén néha én is elgondolkozom azon, hogy elvállalnék-e egyáltalán egy élő oktatást tartani, akármennyit is fizetnek érte.

Szerintem tudna jobban is működni a fórum, csak kéne pár kemény kezű moderátor, aki az okoskodókat leállítja.

Adios.

Hozzászólás

• Nagyon szep, hogy ilyen sokat irsz a PP vedelmere,de nem ertem ,hogy miert szitod a tüzet!? Ezt a trollok csinaljak! Hogy a velemenyüket beirjak az emberek, arra van a forum. A topik elcsöndesedett, mert tul sok embernek lett a sikersztorija megalapozva vagyis nem. Szemely szerint azokat a tradereket tisztelem akinek jelenleg is szemmel követhetem az eles kereskedeset es dec 93%, jan 87% siker, nem nagykepü, nem nevezi magat oktatonak, igaz nem magyar. Es meg valamit: a nagyok azt mondtak, van aki kereskedik es van aki oktatja.

Hozzászólás

Working...
                                X